18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gorliwi wyznawcy smartfona...

aaaaaaaaaaaaaa • 2019-05-21, 21:24
Do zdarzenia doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili idąca chodnikiem piesza weszła na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Na filmie widać, że kierujący próbował jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety, 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Uszkodzony został również samochód.

Na filmie widać również, że młoda kobieta wpatrzona jest mocno w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię, za to w ogóle nie spojrzała do tyłu i bez zatrzymywania weszła na przejście.





Szkoda, że jebnięcie zamazane. Ale k***a jak można tak k***a nie myśleć??
Kierownik też się nie popisał (albo pisał).

marrcin2110

2019-05-22, 17:26
Kiedy się cebulaki nauczą, że przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych należy zachować taką samą ostrożność jak przy zbliżaniu się do skrzyżowania , szczególnie, że w tym przypadku pieszy był doskonale widoczny ?

Wełzew

2019-05-22, 17:46
To samo tyczy się pedalarzuf jak chcesz żyć to zejdź z roweru przechodząc na pasach

Jabulko69

2019-05-22, 17:50
Zlamana reka? O ch*j jaka szkoda, ciekawe jak ona teraz bedzie napie**alac w klawisze 24/7 jak j***ny zombie :(

ksirion

2019-05-22, 19:15
Przykro mi, ale póki co to
"Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność".

Jakoś tego nie widzę na filmie - kierowca nie zwolnił w ogóle, był kompletnie zaskoczony.

Jedna sprawa to rozjechać pieszego, który wtargnął znienacka i nie dał nam szansy na skuteczne wykorzystanie środków ostrożności (noga na hamulcu, skręt kierownicy). a druga - w ogóle nie zareagować. Co nastąpiło w tym wypadku.

lakilan69

2019-05-22, 19:39
Wina kierowcy będzie orzeknięta bankowo. I prawidłowo, bo w Polsce to nadal jak w lesie. I widać to po komentarzach tutaj również.
Dobra pogoda, prosta droga, przejście widoczne z daleka, piesza zbliżająca się do przejścia, widoczna z daleka a mimo to dochodzi do potrącenia.

I k***a jeszcze komentarze ekspertów forumowych o wtargnięciu :D

maras9469

2019-05-22, 20:19
lakilan69 napisał/a:

Wina kierowcy będzie orzeknięta bankowo. I prawidłowo, bo w Polsce to nadal jak w lesie. I widać to po komentarzach tutaj również.
Dobra pogoda, prosta droga, przejście widoczne z daleka, piesza zbliżająca się do przejścia, widoczna z daleka a mimo to dochodzi do potrącenia.
I k***a jeszcze komentarze ekspertów forumowych o wtargnięciu



Czy ciebie k***a do reszty popie**oliło? Razem z resztą sobie podobnych świętych krów dalej myśl że masz pierwszeństwo na pasach ale w szpitalu albo na cmentarzu będziesz leżeć ty a nie kierowca pojazdu, który cię pie**olnie.
Jakaś głupia moda na uświadamianie pieszych o ich "nietykalności" na przejściu dla pieszych spowodowała że mamy takie piękne filmy jak powyżej.
Dalej uważam że pieszemu, choćby to była świnia ważąca 120kg netto, łatwiej jest się zatrzymać w miejscu niż pojazdowi jadącemu zazwyczaj około 60km/h.
Nauczcie się k***a myśleć a nie ślepo patrzeć w przepisy "bo ja mam pierwszeństwo"
Cmentarze są pełne ludzi którzy mieli pierwszeństwo na pasach.

niemamskarpet.

2019-05-22, 20:25
co wy pie**olicie, zbliżając się do przejścia dla pieszych trzeba zachować szczególną ostrożność i być gotowym na zatrzymanie pojazdu, kierowca nawet nie zwolnił widząc zbliżające się osoby do przejscia dla pieszych nie zachowując tym należytej ostrożności........ jak dla mnie po dupie dostanie i powinien dostać kierowca

ksirion

2019-05-22, 20:38
maras9469 napisał/a:


Nauczcie się k***a myśleć a nie ślepo patrzeć w przepisy "bo ja mam pierwszeństwo"
Cmentarze są pełne ludzi którzy mieli pierwszeństwo na pasach.



Naucz się, k***a, jeździć ostrożniej w pobliżu przejść. Noga na hamulcu, ręce na kierownicy, a nie k***a, zapie**alam furą to reszta niech sp***ala.
Więzienia są pełne kierowców, którzy myśleli, że jak jadą furą, to im ch*ja pieszy zrobi.

nano50

2019-05-22, 22:46
marrcin2110 napisał/a:

Kiedy się cebulaki nauczą, że przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych należy zachować taką samą ostrożność jak przy zbliżaniu się do skrzyżowania , szczególnie, że w tym przypadku pieszy był doskonale widoczny ?



Tylko że na skrzyżowaniu jak ktoś Ci wymusi to i tak jest jego wina, a tu chore przepisy jeszcze mogą ukarać kierowcę.

ksirion napisał/a:

Jakoś tego nie widzę na filmie - kierowca nie zwolnił w ogóle, był kompletnie zaskoczony.



Gdzie masz k***a przepis, że należy zwolnić? Boże, trzymajcie mnie, bo jak trzasnę w ten głupi łeb!

St...........on

2019-05-22, 23:18
r061071 napisał/a:

kierownik do piachu



Dobrze k***ie zrobił, będzie miała wzrok skierowany na ulicę następnym razem, albo ona pójdzie do piachu.

aaaaaaaaaaaaaa

2019-05-22, 23:48
Jak dla mnie w 90% wina pieszej. Szła równolegle do jezdni i TUŻ przed przejściem wpie**oliła się na przejście. Kolejna kwestia to ryj w smartfonie.
Kierowca ma zachować ostrożność (szczególną k***a), jak jebnął to znaczy się jej nie zachował. A to, że pieszy wchodzi pod koła, że nie upewnia się, czy może wejść, bo ryj k***a w samrtfonie... h*j tam, kierowca winny, bo ma nogę mieć centymetr od hantli a prawa ręka ma ściskać ręczny.... no bo jakaś k***a uzna się za Highlandera (albo kota z siedmioma życiami).
To może wprowadźmy zasadę, że należy zachować "szczególną ostrożność" przed każdym skrzyżowaniem lub wyjazdem z parkingu, jak walniesz w kogoś wyjeżdżającego z podporządkowanej, to Twoja wina, bo nie zachowałeś ostrożności (szczególnej). k***a paranoja...
Nie k***a, nie mam w dupie pieszych, jak pieszy zbliża się do przejścia to się zatrzymuję, nie mam z tym problemu.
Ale nie sztuka wprowadzić przepis, że pieszy zbliżający się do przejścia ma pierwszeństwo.... to istnień nie uratuje, napędzi tylko roboty grabarzom i ortopedom. I stolarze też na trumnach zarobią. O zarobku księży nie wspomnę, bo to mało popularne dziś...
Pamiętam wypadek, 3 kobiety wracały z Pasterki, kierowca z ich lewej ustąpił więc weszły, szły pewnie, bo są na pierwszeństwie, z prawej w nie wjechał... skutek? Kilka drzew trzeba wyciąć, bo trumny potrzebne. Oczywiście wina kierownika, ale co z tego? Czy tak trudno się rozejrzeć, tak trudno spojrzeć, czy przejście jest bezpieczne? Gdybym ja tak myślał, że mam pierwszeństwo więc nie muszę uważać, miałbym kilka wypadków nie ze swojej winy...
Więc edukacja i kary...edukować o tzw "ograniczonym zaufaniu" i karać, za nieprawidłowe zachowania.
Jak zmniejszyć ilość wypadków, a przy okazji zapewnić środki na 500+?
Wprowadzić zasadę 3 sekund. Pieszy przed przejściem musi zatrzymać się na 3 sekundy, nie zatrzyma się kara np 2000, kierowca nie zatrzyma się po upływie 3 sekund od zatrzymania się pieszego równie dotkliwa kara. A policjanci zamiast chować się w krzakach na wylotówkach robiliby akcję "3sek.stop", jestem przekonany, że ilość wypadków zmalałaby diametralnie.

dziadek8724

2019-05-23, 09:10
p*zda wtargnęła na przejście i kierowca będzie ciągany po sądach.. na filmie wszystko widać: że ani prędkość kierowcy nie była nadmierna, ani nie jechał inaczej niż reszta, a gówniara z ryjem w telefonie. Co ona, z choinki się urwała, że nie wie, że samochodu nie da się zatrzymać w miejscu w ciągu sekundy? Nie słyszała silnika? Nic w tym pustym saganie nie podpowiedziało jej, że może być niebezpiecznie? Jeśli takich tępych dzid będzie więcej to zaraz wszyscy będą zmuszeni zwalniać przed przejściem do 20 km/h, albo wprowadzą inne gówniane przepisy, a wszystko z powodu bezmózgich pieszych. k***a mać!

PanAndrzej666

2019-05-24, 10:18
co chwile tak się ameby wpie**alają