18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gorliwi wyznawcy smartfona...

aaaaaaaaaaaaaa • 2019-05-21, 21:24
Do zdarzenia doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili idąca chodnikiem piesza weszła na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Na filmie widać, że kierujący próbował jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety, 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Uszkodzony został również samochód.

Na filmie widać również, że młoda kobieta wpatrzona jest mocno w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię, za to w ogóle nie spojrzała do tyłu i bez zatrzymywania weszła na przejście.





Szkoda, że jebnięcie zamazane. Ale k***a jak można tak k***a nie myśleć??
Kierownik też się nie popisał (albo pisał).

Wiewór

2019-05-22, 08:09
Velture napisał/a:

Znając ten popie**olony system finalnie będzie tak:
Eskpertyza wykazała, że kierujący pojazdem poruszał się z prędkością 53km/h przy ograniczeniu do 50km/h przekraczając tym samym maksymalną dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.



Dura lex, sed lex.

poligon6

2019-05-22, 08:13
Jak przezyła nalezało dobic. Albo przynajmniej okalczyć tak by nie mogła z domu wychodzic.

razak

2019-05-22, 12:54
a w zj***nych przepisach jest, że "masz zachować szczególną ostrożność gdy zbliżasz się do przejścia dla pieszych" i może przez tego debila Ty a nie On mieć nieprzyjemności.

pve11

2019-05-22, 14:21
Nie czaję jednej rzeczy na sadolu, jak motocyklista nie zachowa ostrożności to dobrze tak piździe, jak autop*zda wjeżdża w pieszego na przejściu nie rozpoczynając nawet procesu hamowania, mimo że miał na to czas, to według was bardzo dobrze. Oczywiście, że piesza się nie popisała, nie wiem jak można coś takiego odj***ć, ale to nie zwalnia innych uczestników ruchu z myślenia i obserwowania otoczenia. Kierowca ewidentnie nie zauważył, że piesza skręca na pasy, miał bardzo spóźnioną reakcję. Zawsze istnieje szansa że pieszy się potknie, zasłabnie czy coś w tym stylu i trzeba mieć to z tyłu głowy, a już tym bardziej to, że skręci na przejście dla pieszych. Dla mnie idiotyzmem popisały się obie strony, gdyby chociaż jedna była myśląca, to sytuacja byłaby do uniknięcia.

pierdylion83

2019-05-22, 14:21
Wydaje mi się, że zrobią z tego wtargnięcie (i słusznie).
Co nie zmienia faktu, że kierownik najwyraźniej nie zachował szczególnej ostrożności i nie myśli za innych uczestników ruchu.
Kiedyś to się może zemścić.

sweeper

2019-05-22, 14:49
Dokładnie - wykonała 2-3 kroki w kierunku przejścia ( pomijam, że w Austrii czy Szwajcarii to już by oznaczało winę kierowcy) - był czas, na reakcję, która nie nastąpiła, a wystarczyło dotknąć hamulca - byłoby widać na nagraniu, że kierowca próbował uniknąć zderzenia - a tak wygląda jakby celowo polował... Jak mu jeszcze rzeczoznawca dorzuci, że przekroczył prędkość to będzie miał pojechane i w sumie dobrze, bo na tych kompilacjach mnóstwo jest stłuczek, których można było uniknąć zamiast silić się na nagranie "dobrego ujęcia"

nano50

2019-05-22, 15:27
~Velture napisał/a:

Znając ten popie**olony system finalnie będzie tak:
Eskpertyza wykazała, że kierujący pojazdem poruszał się z prędkością 53km/h przy ograniczeniu do 50km/h przekraczając tym samym maksymalną dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Nie zachował również szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na pasach powodując tym samym uszczerbek na zdrowiu na okres powyżej 7 dni.
Zamiast k***a edukować tych debili z telefonikami, rowerkami czy innymi hulajnogami co mają w dupie pojazdy mechaniczne to ciągle się dopie**ala do kierowców, że "nie zachowali szczególnej ostrożności".
Przez te zjeby myślą, że wszystko im wolno.
W takich przypadkach sądy powinny chociaż uznać współwinę a nie ciągle wina kierowcy.



Jeszcze prawko niech mu wezmą, albo do pierdla wsadzą. Popie**olony przepis.

Recydywista

2019-05-22, 15:55
zdarzenie jest jak najbardziej jednoznaczne. tepak nie zdazyl nawet dobrze kroku zrobic na przejsciu w momencie kiedy zostala pie**olnieta. Wpie**olila sie pod pedzacy pojazd jak kura pod ciagnik pokrycie kosztow naprawy samochodu i rekompensata za uraz na psychice kierowcy takiemu debilowi to i tak mala kara

polakwrocek

2019-05-22, 16:02
Widać że p*zda skręca na jezdnię a ten zamiast hamulce / klakson to trochę odbił na lewo -.-

bodzio667

2019-05-22, 16:12
Kierownik dał dupy tak samo jak pieszy. Taka prawda.

Macias17

2019-05-22, 16:23
Ale wy pie**olicie że wina kierowcy. To tak jakby ktoś wam z zaskoczenia sztukę na mordę zaj***ł i to by miałaby być wasza wina bo nie zdążyliście zrobić uniku.

sweeper

2019-05-22, 16:27
tylko sztuki na mordę z niemca nie dostałem nigdy, a piechury ładują się pod koła raz w tygodniu - więc po prost trzeba być przygotowanym - nikt nie pisze, że kierowca winny, raczej tyle, że nie jest bez winy...

roughfuck

2019-05-22, 16:57
c**a nie dał dupy. Jak przy każdym pieszym który lezie prosto na chodniku masz hamować albo uważać na niego to w końcu wpie**olisz się w coś innego, łatwo wszystkim teraz mówić że współwina kierowcy etc. ale tak odpowiedzmy sobie sami przed sobą, kto codziennie jeżdżąc popada w paranoje że każdy kto idzie koło przejścia może mu się wpie**olić przed maskę? No właśnie, widzę że mamy tutaj grono kierowców którzy prawko widzieli jak stary piątaka na lody z portfela wyciągał. Mnie nauczono jeszcze jak właziłem pod stół na baczność że chcąc przejść należy się ustawić prostopadle do osi jezdni, wtedy kierowca widząc że mam zamiar wejść ma czas odpowiednio zareagować. Kierowca nie jest winny, winny jest debilizm pieszej która włazi na szosę jak do kosmetyczki.

Poza tym, skoro kierowca na drodze nie może używać smartfona to może warto by się zreflektować nad tym czy piesza która jest nie chroniona w żaden sposób również nie daje dupy przeglądając słit focie? Teraz k***a będzie miała czas z nogą na wyciągu.