18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Głupota na przejściu dla pieszych.

Essent • 2017-08-28, 20:16
Jak w tytule.Głupota nie wiem czyja większa.Czy auta,że wyprzedzał na pełnej k***ie,czy przechodnia co wbiegła na tej samej :homer:


El_Vito

2017-08-28, 23:36
Kierowca osobówki powinien pójść na 10 lat do paki i dostać dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Powyższe powinno zostać podane do wiadomości publicznej, i to wielokrotnie, to może kolejni co to jeżdżą szybko ale bezpiecznie zdjęliby nogę z gazu w okolicy przejścia dla pieszych.

mazga50

2017-08-29, 00:15
E, nic nowego. Mnie rozpie**olił zegar i data do góry nogami...

~Velture

2017-08-29, 09:04
Ustalmy jedno: wina osobówki.

Skoro to jest już jasne to chciałbym powiedzieć, że spotkało się 3 idiotów.
a) Gość w tirze który się zatrzymał aby przepuścić - natężenie ruchu nie wyglądało na duże więc babka mogła poczekać sobie kilka sekund.
b) Głupia p*zda co biegnie bez rozglądania się czy nic w nią nie jebnie z szybkiego pasa.
c) Bezmyślna k***a w osobówce która widząc jak tir zwalnia przed przejściem i się zatrzymuje to nic nie robi.

Ocean

2017-08-29, 22:38
Wina osobówki, ale wydaje mi się, że tir ma nie do końca sprawne światła stopu (choć mogę się mylić, niska jakość) (czujnik hamowania źle zamontowany [za płytko] przez co zaczął świecić praktycznie dopiero kiedy tirowiec wcisnął hamulec do końca), co nie zmienia faktu, że na przejściu dla pieszych, gdzie ruch nie jest sterowany światłami się nie wyprzedza.

Inna sprawa, że nawet instruktorzy w takich sytuacjach na kursie prawa jazdy zwracają uwagę, że poza egzaminem, nie powinno się zatrzymywać i puszczać pieszego, bo prowokuje to niebezpieczne sytuacje i stwarza realne zagrożenie.

lordbober

2017-08-29, 22:48
Chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie przebiegają przez pasy, no trzeba być poj***nym.

grudzin7

2017-08-29, 23:03
Velture napisał/a:

Ustalmy jedno: wina osobówki.

Skoro to jest już jasne to chciałbym powiedzieć, że spotkało się 3 idiotów.
a) Gość w tirze który się zatrzymał aby przepuścić - natężenie ruchu nie wyglądało na duże więc babka mogła poczekać sobie kilka sekund.
b) Głupia p*zda co biegnie bez rozglądania się czy nic w nią nie jebnie z szybkiego pasa.
c) Bezmyślna k***a w osobówce która widząc jak tir zwalnia przed przejściem i się zatrzymuje to nic nie robi.



Nigdy nie zrozumiem tego pie**olenia, że osoba przepuszczająca pieszego na pasach może być winna potrąceniu go przez jakiegoś wyprzedzającego debila
:lodowka:

maras9469

2017-08-29, 23:30
@grudzin7 jak ktoś kiedyś mądrze powiedział, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Dlaczego samochody zatrzymują się by przepuścić ruch pociągów ? bo pociągi są k***a większe i trudniej je zatrzymać.
Człowiekowi też łatwiej się zatrzymać niż takiej osobówce rozpędzonej choćby do tych 50km/h.
Co by się stało jak by poczekała aż 2-3 auta przejadą? absolutnie nic. Z punktu widzenia czysto ekonomicznego przepuszczanie pieszych na pasach "na siłę" jest najbardziej poj***nym przepisem. Zanim zaczniesz pisać że mam oddać prawo jazdy albo je wrzucić do niszczarki polecam sprawdzić jak zorganizowany jest ruch np w Holandii. Tam pieszy może poczekać i krzywda mu się nie dzieje, tylko u nas takie święte krowy łażą.... chociaż nie tylko u nas, filmik chyba zza wschodniej granicy.

waloos

2017-08-30, 00:20
@grudzin7 to znaczy, że mało się przemieszczasz samochodem.
Czasem spotyka się kierowców którzy jadą normalną prędkością, wcale przed przejściem nie zwalniają, a kiedy tylko jakiś pieszy dochodzi do krawężnika to wbijają hamulce jak głupki.

No i w takim momencie on się zdąży jeszcze zatrzymać, ale ten z tyłu nie koniecznie. Ten na innym pasie tym bardziej ma utrudnioną reakcję, bo nie ma nikogo przed sobą i światła nie walą mu po oczach, więc reakcja jest ułamki sekundy wolniejsza.
Jeśli dodasz do tego, jakiegoś pieszego palanta, który rusza biegiem w momencie kiedy ten pierwszy pojazd zaczyna hamować, to może się zdarzyć niespodzianka, której efektem będą salta w powietrzu.

I owszem, winny będzie ten co jebnął. Tylko co z tej winy ma ten połamany albo zabity pieszy?
Poza tym trzeba chyba być odbartym z instynktu samozachowawczego, żeby przechodzić przez dwupasmowa jezdnię, zza dużego samochodu i nie upewnić się, że nic nie jedzie. Kurde, ja nawet jak ruszam ze świateł przy zielonym, to się rozglądam na prawo i lewo czy jakiś pajac nie leci na czerwieni.

~Velture

2017-08-30, 10:32
Cytat:

Nigdy nie zrozumiem tego pie**olenia, że osoba przepuszczająca pieszego na pasach może być winna potrąceniu go przez jakiegoś wyprzedzającego debila


Jakbyś potrafił czytać równie dobrze jak pie**olisz to zauważyłbyś, że napisałem na samym początku, że wina jest osobówki a dalej stwierdzam sam debilizm ludzi występujących.
Oczywistym jest, że to kierowca osobówki jest winien a pieszy miał pierwszeństwo ale takich co mieli pierwszeństwo to pełno 2 metry pod ziemią.

voidinfinity

2017-08-30, 11:45
Może jakość ch*jowa, ale jeżeli dobrze widzę to laweta jechała bardzo powoli i zaczęła hamować tuż przed przejściem (światła stopu). Jeżeli doliczymy do tego osobówkę która jedzie dużo szybciej (różnica prędkości) i pieszego, który uważa że jest nieśmiertelny i wybiega zza samochodu zasłaniającego widoczność - to tragedia gotowa.

Mimo że w świetle przepisów wina kierowcy - to ciężko go hejtować.

Dlatego nie powinno być niekierowanych przejść dla pieszych na wielopasmówkach. To jest w zasadzie podręcznikowy przykład.

zygmunt151

2017-08-31, 02:27
Velture napisał/a:

Ustalmy jedno: wina osobówki.

Skoro to jest już jasne to chciałbym powiedzieć, że spotkało się 3 idiotów.
a) Gość w tirze który się zatrzymał aby przepuścić - natężenie ruchu nie wyglądało na duże więc babka mogła poczekać sobie kilka sekund.
b) Głupia p*zda co biegnie bez rozglądania się czy nic w nią nie jebnie z szybkiego pasa.
c) Bezmyślna k***a w osobówce która widząc jak tir zwalnia przed przejściem i się zatrzymuje to nic nie robi.



Dobrze prawi, piwo!
Bonus: ostatnie dostępne ujęcie tej świętej krowy