18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Głupich nie sieją

sceptyk_maruda • 2017-09-26, 15:18
Przelała ponad 100 tysięcy złotych na konto oszustów
Ponad 100 tys. zł wyłudzili od 60-letniej legniczanki oszuści podający się za policjantów. Teraz prawdziwi funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie śledztwo.
W minionym tygodniu do 60-letniej mieszkanki Legnicy na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją, że ma dla niej paczkę, ale jest jakaś niezgodność adresowa i prosi ją o podanie poprawnego adresu zamieszkania.
Kobieta bez chwili zastanowienia podała adres. Po chwili zadzwonił do niej inny mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Poinformował ją, że dzwoni w sprawie tajnej akcji przeciwko cyberprzęstczości i spytał, czy będzie z nim współpracować, żeby zatrzymać bandytów.

- Nieznajomy mężczyzna kazał kobiecie nie rozłączać się i wybrać numer 997 aby potwierdzić, czy taki policjant jest zatrudniony w komendzie. Ta wybrała numer i w słuchawce usłyszała głos innego mężczyzny, który potwierdził personalia funkcjonariusza. Był to oczywiście drugi oszust podający się policjanta – opowiada mł. asp. Jagoda Ekiert, rzecznik legnickiej komendy policji.

W zamian za wzięcie udziału w tajnej akcji kobiecie obiecano, że dostanie 15 tys. zł. „Policjant” w pierwszej kolejności kazał jej przekazać pieniądze, jakie ma na koncie na adres „policyjny”.

60-latka przelała 17 tys. zł za pośrednictwem Western Union. Następnie przez trzy dni mąż kobiety w różnych bankach zaciągał pożyczki w kwocie 30 tys. zł, 40 tys. zł, 30 tys. zł oraz 20 tys. zł, po czym przekazywał je żonie, a ta przelewała je dalej za pośrednictwem Western Union na wskazanych przez sprawców numer konta.

- W poniedziałek do południa kobieta miała dostać 15 tys. zł za udział w tajnej akcji. Kiedy minęła wyznaczona przez sprawców godzina, 60-latka zadzwoniła na policję. Wówczas uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustów – mówi mł. asp. Jagoda Ekiert.

- Przypominamy, że policja nigdy nie żąda pieniędzy. Nie dajmy się zwieść wymyślonym przez oszustów historiom o rzekomych „tajnych policyjnych akcjach” - dodaje rzecznik legnickiej komendy.

Źródło Lca

100Burned

2017-09-26, 15:20
Dajcie do niej numer, powiem że jestem strażakiem i zbieram na sikawkę. Albo gaśnicę, albo inny ch*j.

Bosewiak

2017-09-26, 15:23
Ja Pie rdole...niby zachowanie oszustów nie ładne, ale mam nadzieję, ze ich nie złapią i te barany będą miały nauczkę do końca ich frajerskiego życia ;)

~Velture

2017-09-26, 15:38
Nawet mi jej nie żal... To już jest dla mnie skrajny debilizm aby w takie coś uwierzyć.
Metoda na wnuczka już była dla mnie niesamowicie naiwna a później metoda na policjanta ale ta metoda na policjanta v2.0 to już szczyt sp***olenia umysłowego ofiar.

SpeedyG

2017-09-26, 15:45
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, jeszcze te zaciąganie pożyczek bez żadnych formalności ekspresowo. Nie zdziwiłbym się gdyby para sama wymyśliła taką obłudę, może liczą że nie będą musieli spłacać tych pożyczek lub ki ch*j.

mygyry

2017-09-26, 16:06
W sumie za 100tysi kupiła sobie wiele mądrości, niech ma na zdrowie, może przekaże potomnym

Goju09

2017-09-26, 16:24
Zastanawia mnie jak oni to wykminili że staruszka zadzwoniła na 997 i odebrał oszust a nie komenda.

Kaczorowy

2017-09-26, 16:45
@up W trakcie rozmowy ze stacjonarnego telefonu wybrała 997, wiesz jak takie coś działa czy za młody kolega ?

~Velture

2017-09-26, 17:32
@up
Znając stopień niedoj***nia umysłowego nie zdziwiłbym się jakby na telefonie na który dzwoniono w trakcie rozmowy wpisała tylko 997 a typek oddał słuchawkę koledze.

Diggerx

2017-09-26, 18:16
Upy
Przecież właśnie tak było, nie potraficie czytać ze zrozumieniem?

KlinikaAborcyjna

2017-09-26, 19:18
Cwaniaki k***a jak się patrzy. Domyślam się że było tak:

Założyli konto w banku na tz. słupa aby osobiście nie fatygować się po wypłatę przekazu Western Union- chyba że są skrajnymi debilami i podali naprawdę swoje konto. Zapewne, w sumie to napewno karta debetowa ustawiona bez limitu wypłat co by szybko wypłacać kasę.
Wiadomo bankomat nie wypłaci 100 000pln jednorazowo bo ogranicza go fizycznie "szczelina" przez którą wysuwa banknoty.



SpeedyG napisał/a:

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, jeszcze te zaciąganie pożyczek bez żadnych formalności ekspresowo. Nie zdziwiłbym się gdyby para sama wymyśliła taką obłudę, może liczą że nie będą musieli spłacać tych pożyczek lub ki ch*j.



Nie ma najmniejszego problemu zaciągnąć pożyczkę w 15 minut pod warunkiem że się ma dobrą historię kredytową oraz zdolność kredytową a przy emeryturze nawet jak jest wymagane poświadczenie dochodów wystarczy mieć przy sobie Decyzję O Waloryzacji Emerytury i gotowe. Umowa podpisane i leci do następnego banku zanim w BIKu się zaktualizuje.

czarnykun

2017-09-27, 02:30
Znajdą. Pana Mietka, który dowód zastawił za flaszkę.

A propos, kiedyś zgubiłem dowód no i wiadomo wykonałem telefony żeby zastrzec i wyrobiłem nowy. Normalna rzecz. Po dwóch latach dzwoni do mnie kumpel, który ma kuzyna w psiarskich i mówi że ten znalazł zgubę. Okazało się że jakiś stary pijus się nim legitymował. Dwa pie**olone lata towarzyszyłem mu w niedoli a ten biedny chłop pewnie te dwa lata mnie szukał po ulicy i liczył, że wydębi ode mnie jakiś pieniądz za zwrot dokumentu.

Wiewór

2017-09-27, 08:01
Baba jest tak przej***nie głupia, że sąd powinien ich uniewinnić :homer:

Sonal

2017-09-27, 08:10
Wg przekazy pienienie Western Union nie są realizowane na konto bankowe. Kto to pisał? Jakiś stażysta w Onecie?

Noside

2017-09-27, 08:11
Jakby zachłanne ch*je dali jej te 15 tysięcy, to byśmy dzisiaj tego nie czytali :smiechzula: