18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Głębokie Pole Hubble'a

sa...........os • 2013-03-01, 11:49
Pokrótce - głębokim polem Hubble'a nazywamy obszar znajdujący się w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy. Mówiąc kolokwialnie teleskop "nastawiono" na "obserwowanie" z pozoru pustego i nieciekawego obszaru w przestrzeni kosmicznej. Doświadczenie prowadzono od 18 grudnia 1995 do 28 grudnia 1995.
Oto wspomniany obszar:

Wielu naukowców było sceptycznych co do sensu tych działań, jednak efekt przekroczył wszelkie oczekiwania.
Oczom naszym ukazały się galaktyki odległe o miliardy lat świetlnych. Najstarsza z zaobserwowanych galaktyk, jeśli mnie pamięć nie myli, składa się z gwiazd powstałych niespełna miliard lat od czasu wielkiego wybuchu (nie pamiętam ile dokładnie, zainteresowani niech poszperają). Oczywistym jest że pewnie już dawno nie istnieje. ;-) Można rzec że zajrzeliśmy daleko w przeszłość. A oto kwintesencja:
1) Głębokie Pole Hubble'a



2) Ekstremalnie Głębokie Pole Hubble'a (sporządzono na podobnych zasadach, ino na celownik wzięto obszar w gwiazdozbiorze Pieca). Obraz powstał na podstawie ponad 2000 zdjęć wykonanych w czasie od czerwca 2002 do marca 2012 roku.

Pisane z głowy (sorry za "koślawość") w oparciu o kilka materiałów które kiedyś przeczytałem i programik z Discovery, stąd też jak coś poj***łem, to proszę o poprawienie mnie, co by nikogo w błąd nie wprowadzić. ;-)

mare30ks

2013-03-01, 16:10
wszechswiat jest taki kurewsko gigantyczny a dla niektorych ogranicza sie do pudelka albo trudnych spraw...

KamilAW

2013-03-01, 19:30
Jest w tym k***a coś magicznego :)

MojeAvi

2013-03-02, 00:17
KamilAW napisał/a:

Jest w tym k***a coś magicznego :)


jak żyletka dla emo, tak kupa dla twojej starej :-D



Effunia

2013-03-08, 19:47
wiele osób czuje się małymi we wszechświecie, ale wiecie co chociaż mam 150+ wzrostu to czuje się ogromna. tylko dlatego ze jestem jego cząstką bez nawet odrobinki piachu wszystko mogłoby nie istnieć a to ze każdy z nas tu jest to jest ważną nierozłączna częścią jest czymś wielkim, niewyobrażalnym. tak jak miliardy lat temu wszystko się tworzyło tak teraz my tworzymy wszechświat. z każdym oddechem przekazujemy światu cząsteczki które lecą dalej i może za miliardy lat ktoś będzie chciał je zbadać oraz nasza planetę bo przecież wszechświat jest tak ogromny ze naprawdę jest spore prawdopodobieństwo ze ,, gdzieś tam'' są inne istoty (niekoniecznie ludzie), które będą tak samo ciekawi jak my.