18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Głęboki ukłon to podstawa...

Halman • 2022-08-10, 06:07

tradycyjna kultura japańskiej ciężarówki...

Kałdi

2022-08-10, 07:03
Panie Halmanie nikt nie chciał kupić konta?

Halman

2022-08-10, 07:35
Kałdi napisał/a:

Panie Halmanie nikt nie chciał kupić konta?



nie ale zamieniłem się kontami z flodzią

Kałdi

2022-08-10, 07:47
Halman napisał/a:

nie ale zamieniłem się kontami z flodzią






AndrzejDuda

2022-08-10, 09:07
Halman napisał/a:

nie ale zamieniłem się kontami z flodzią



widać, widać, widać

(mam nadzieję Panie Moderator, że teraz dzięki trzem słowom, a nie jednemu nie naruszam regulaminu forum z drugiej części Pkt. 4.6)

Kamilarz

2022-08-10, 10:18
Dlatego amerykańskie ciężarówki z tym dziobem są lepsze :D pytanie do ekspertów, czemu tylko tam takie produkują?

re...........66

2022-08-10, 11:31
nagrywający egoista j***ny wolał nie mieć zderzaczka stłuczonego ale poświęcić życie szofera, szofer miał szczescie ze w ta barierke nie przyj***ł bo by było po nim . ja to bym zwolnił żeby sie zetknac z jego kabiną i samochodem swoim bym go wyhamował a potem cyk odszkodowanko i bede bohaterem

Kamilarz napisał/a:

Dlatego amerykańskie ciężarówki z tym dziobem są lepsze pytanie do ekspertów, czemu tylko tam takie produkują?



bo europipki mają małe siurki i malutkie wąziutkie drogi robią i taki amerykanski KOLOS by sie nie mieścił na europipkowych małych dróżkach dlatego w europie robią te malutkie króciutkie ku*aski co przy wypadkach się składają jak ku*asek do napletka jak cie chce zgwałcic rafalala

~Velture

2022-08-10, 11:45
reznik666 napisał/a:

bo europipki mają małe siurki i malutkie wąziutkie drogi robią i taki amerykanski KOLOS by sie nie mieścił na europipkowych małych dróżkach dlatego w europie robią te malutkie króciutkie ku*aski co przy wypadkach się składają jak ku*asek do napletka jak cie chce zgwałcic rafalala



Zaj***ło kryptopedalstwem na kilometr.

SebasR7

2022-08-10, 11:55
Kamilarz napisał/a:

Dlatego amerykańskie ciężarówki z tym dziobem są lepsze pytanie do ekspertów, czemu tylko tam takie produkują?



To ja jako Tyrowiec z zawodu i pasji się wypowiem.

Oczywiście chodzi o powierzchnię i układ dróg, nasze ciężarówki mają wyznaczoną długość zestawu by dopasować się do infrastruktury drogowej w EU i strefie Schengen. Może dodam parę ciekawostek kontrastów i kogoś w tym temacie zainteresuje.

- W Unii Europejskiej tak jak wspomniałem ciężarówki muszą mieć określoną długość całego zestawu (16.5m) natomiast USA to USA i tam od jakiegoś czasu zestawy są długie jakie są. Że Amerykanie mają manię wielkości. bądź taka kultura to przedłużają ramę ciągnika by porostu dodać metry co wpływa niekorzystnie na manewrowanie ale poprawia estetykę,

- W UE całkowita maksymalny ciężar ciężarowego nie wymagający większych zezwoleń na gabaryty to 40 ton, natomiast USA przy tak potężnie wyglądającej ciężarówce to 36 ton.

- USA jak i Europa w ciężarówkach wykorzystuje praktycznie te same silniki w ciężarówkach gdyż Europejskie marki zjadły te Amerykańskie (Renault Truck - USA Mack, Mercedes Truck - USA Freightliner, Volvo to wiadomo)

Jacek86s

2022-08-10, 12:32
Chyba tylko p*zdy w priiusach hamują zamiast sp***alam.

PabloSkills

2022-08-10, 17:11
Szefie ja nie spałem. Przysięgam.