18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gest człowieczeństwa

maksymilian45 • 2016-01-09, 22:33
Los płata różne figle i nie ważne czy jesteś czarny, biały różowy czy cyganem... Wracając do mojej myśli to zwyczajnie czasami mi szkoda bezdomnych bo nigdy nie wiem dlaczego ich los potoczył się tak a nie inaczej. Dobrze że jeszcze są ludzie którzy pomagają na tyle ile mogą.


Nie często widuję się coś takiego w tym smutnym jak p*zda świecie gdzie każdy myśli tylko o sobie.

sard

2016-01-09, 22:43
Gest człowieczeństwa to by był, jakby go odstrzelił - coby się nie męczył.
A tak to rasista - bo daje czarnemu białą koszulkę bawełnianą, coby mógł dumnie czarny bezdomny prezentować dzieło niewolniczych rąk swoich przodków :)
Buahahaha

Velterwald

2016-01-09, 22:46
Nie jestem w stanie ocenić czy jest to człowiek, który miał pecha w życiu i np. bank zajął mu dom i skończył na bruku. Wiem, że mieszkając w dzielnicy patologii spotykam się codziennie z "bezdomnymi" którzy są po prostu śmieciami zasługującymi na pomoc w postaci obozu przymusowej pracy za niszczenie mienia publicznego.
Wk***iają mnie żule zagluceni, śmierdzący z wrzodami na gębie i robalami w ciele wpychający się do pociągów i autobusów, ludziom to przeszkadza, ale nikt nic nie zrobi, zawsze staram się jakoś uniemożłiwić takiemu wejście choćby go zatrzymując gadaniem, aż kierowca zdąży mu zamknąć przed nosem drzwi.

Stanie się bezdomnym nie odziera z godności i prawa do nazywania się człowiekiem, jedynie twoje działanie w tej sytuacji może odebrać ci to prawo.

Byłem świadkiem jak ksiądz podszedł do żebrzącego pod kościołem i powiedział, że może go zatrudnić do sprzątania i grabienia liści wokół parafii. A ten mu powiedział, że może se to wsadzić w dupę i żebrał dalej.
Dlatego mam kompletnie w dupie takie osoby bo wiem, że w otoczeniu, w którym jestem masz szansę z tego wyjść.



Ptoon

2016-01-09, 23:30
@up No ale niestety nie każdy jest równy. Tak ten świat jest zbudowany. Ci najgorzej wyglądający bezdomni to zazwyczaj ludzie z poważnymi problemami psychicznymi, do tego ciężki alkoholizm, organizm wyniszczony przez lata i bardzo słaba głowa jeżeli chodzi o inteligencje, planowanie swoich przedsięwzięć czy chociażby dbanie o siebie. Oczywiście są historie od pucybuta do milionera i świat nie jest na tyle beznadziejny żeby raz upadając nie było szansy się podnieść, ale ci ludzie zazwyczaj nie mają takich wewnętrznych możliwości. Jeżeli gość nie jest wstanie zadbać o swoje potrzeby fizjologiczne i robi pod siebie, no to cóż praca za parę złotych mu dużo nie da, bo albo kupi za to winiacza, albo zgubi, albo go okradną inni podobni jemu i tyle z tego będzie miał. Wątpię żeby taki żul był zdolny do myślenie w perspektywie dłuższej niż paru dni. Wielu normalnych ludzi, których by postawić nagle w sytuacji że nie mają absolutnie nic, nie dałoby rady, a co dopiero taki dziad który ma z mózgu kisiel.
Poza tym dużo dobrze sytuowanych ludzi ma problemy z używkami i alkoholem. Mają wsparcie rodziny, pieniądze na terapie, chęć i determinacje i nie zawsze udaje im się zerwać z nałogami. W przypadku takiego żula bezdomnego, który do tego nie jest bystrzakiem, to to jest prawie niemożliwe. Dlatego no cóż, zamykać, ubezwłasnowolnić, zrobić rezerwat, nie wiem, ale nie ma co liczyć że dzięki pozytywnemu myśleniu i determinacji ci ludzie sami wyciągną się z tego stanu, a kto taką determinacją się nie wykaże sam sobie będzie winien.

krecior81

2016-01-10, 00:09
Jeżeli nie jest to ustawione i koleś nie robi tego dla lajków na fejsie czy innym gównie to szacun

natking

2016-01-10, 00:14
@sard, nie popisuj się bo dostaniesz szlaban na komputer.

RoboCat

2016-01-10, 00:18
jakis gosciu sobie przypadkiem filmowal nigra w metrze...i tak przypadkiem podszedl gosciu do tego nigra i daje mu koszulke...a wszystko dla lajkow, "views" i pokazówka, jak mnie ten dzisiejszy swiat wkuriwa.

Nie jestem jakis super wierzacy ale kazdy powinien sobie przeczytac i wziasc do serca:
Ewangelia sw Mateusza rozdzial 6.... radze przeczytac :] bo ten rozdzial podwaza nawet takei rzeczy jak chodzenie do kosciola itp itd :]

Polemon

2016-01-10, 00:28
Żaden tam gest, koleś najpierw zaj***ł czarnemu te ciuchy bo i skąd by wziął nagle 2 podkoszulek, ale pooglądał ze z dziurą i cuchnie i oddał skruszony.

8michal7

2016-01-10, 00:35
maksymilian45 napisał/a:

Los płata różne figle i nie ważne czy jesteś czarny, biały różowy czy cyganem... wróć! j***ć cyganów. Wracając do mojej myśli to zwyczajnie czasami mi szkoda bezdomnych bo nigdy nie wiem dlaczego ich los potoczył się tak a nie inaczej. Dobrze że jeszcze są ludzie którzy pomagają na tyle ile mogą.



Nie często widuję się coś takiego w tym smutnym jak p*zda świecie gdzie każdy myśli tylko o sobie.



pie**olisz głupoty- nie czytałeś, że małpki mają inny zapach potu. Kolesiowi tak j***ło, że dał mu przykryć skórę.

revtech

2016-01-10, 01:08
@RoboCat wziąć, barani łbie, wziąć. Chcesz pie**olić o biblii to się chociaż naucz polskiego.

gtsphinx

2016-01-10, 01:26
Kiedyś w wigilie zaprosiłem 2 bezdomnych do domu. Kimali co jakiś czas na schodach u mnie na piętrze. Nie szczali w tym miejscu, nie srali, gdzieś się też myli, bo nie śmierdzieli. Najedli się do syta, pogadali i napili wódeczki i dostali po prezencie kombinowanym na szybko. Jeden dostał zegarek, a drugi latarkę. Szamkę na zapas też dostali.
Mam respekt do bezdomnych i szanuje ich, a także w miarę możliwości i sytuacji pomagam. Pod warunkiem, że nie chodzą z gównem w gaciach, zaszczani no i nie śmierdzą, co niestety nie jest częste. Człowiek nigdy nie powinien być pewien, jak mu się życie potoczy, więc ode mnie browar. ;)

TT4

2016-01-10, 01:35
a ja dałem piwo bo sam pomagam i to jest prawidłowe.

RoboCat

2016-01-10, 02:08
@revtech - dyskusja byla o gosciu co rozdaje zwierzetom ubrania a nie o gramatyce jezyka polskiego - nawet mi sie niechce sprwadzac twoich postow bo pewnie cos by sie tam znalazlo.

Igorekpl

2016-01-10, 11:15
Mnie ostatnio rozj***ło jak pod kościołem żebrało 2 typów, 24 lata około jeden z nich nie miał nogi drugi był ziomeczkiem co mu pomagał. To było jakoś o 20 na starówce w Warszawie przy kościele św. Anny. Kolo będąc dobrze ubranym, w pełni sprawnym umysłowo i fizycznie z wyjątkiem braku jednej ręki i jego w pełni sprawny ziomek żebrzą pod Kościołem. Myślałem ,że mnie ch*j strzeli, Ci ludzie mogli w tydzień znaleźć pracę i zapie**alać jak normalni członkowie społeczeństwa, a te k***y jeszcze narzekały, że im ludzie z kościoła jeszcze kasy nie dają. Sorry ale jest masa pracy w call center, kancelariach czy biurowcach w Warszawie. W call center jak się przypniesz możesz dostawać nawet 15 zł za godzinę, no ale lepiej być j***nym śmieciem nic nie robić i brać kasę od obcych narzekając, że tak mało dają.

braku jednej nogi*

skrtrk

2016-01-10, 13:17
Igorekpl napisał/a:

Mnie ostatnio rozj***ło jak pod kościołem żebrało 2 typów, 24 lata około jeden z nich nie miał nogi drugi był ziomeczkiem co mu pomagał. To było jakoś o 20 na starówce w Warszawie przy kościele św. Anny. Kolo będąc dobrze ubranym, w pełni sprawnym umysłowo i fizycznie z wyjątkiem braku jednej ręki i jego w pełni sprawny ziomek żebrzą pod Kościołem. Myślałem ,że mnie ch*j strzeli, Ci ludzie mogli w tydzień znaleźć pracę i zapie**alać jak normalni członkowie społeczeństwa, a te k***y jeszcze narzekały, że im ludzie z kościoła jeszcze kasy nie dają. Sorry ale jest masa pracy w call center, kancelariach czy biurowcach w Warszawie. W call center jak się przypniesz możesz dostawać nawet 15 zł za godzinę, no ale lepiej być j***nym śmieciem nic nie robić i brać kasę od obcych narzekając, że tak mało dają.

braku jednej nogi*



Oni "robią" tam już w ch*j czasu.
Od kiedy pamiętam to biega typ, w pełni sprawny, zaczepia ludzi że to dla kolegi bo kolega kaleka, a za nim kuśtyka ten bez nogi oczywiście w z fajkiem w mordzie. Na życie podobno nie ma a na szlugi zawsze jest