18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

george orwell "rok 1984"

Scarlet • 2010-01-14, 02:08
Cytat:

Wyobraźcie sobie życie, w którym Wasze dzieci donoszą na Was, a Wy jesteście z nich dumni. Wyobraźcie sobie system, który może kontrolować Wasze myśli czy uczucia. Czy potrafilibyście żyć w świecie bez miłości, wiary, pożądania? Taka właśnie jest rzeczywistość przedstawiona w tej książce. Znakomity pamflet na ustrój totalitarny - tak można w kilku słowach opisać to dzieło, które autor kończył na łożu śmierci, zmagając się z gruźlicą.

Całość napisana jest prostym i łatwo przyswajalnym językiem. Wartka akcja z piorunującym i zaskakującym zakończeniem jest gwarancją niezapomnianych chwil podczas czytania tej powieści. W książce urzekło mnie również to, że, mimo fikcyjnego przedstawienia rzeczywistości, dostrzec możemy wiele absurdów, które istniały również w peerelowskiej Polsce.




dla mnie ta książka jest po prostu fenomenalna! jednostka zaszczuta, skopana, zamknięta w przestrzeni własnego umysłu, bo świat w którym żyje sprawia, że nie może ufać już nikomu. właściwie nawet samej sobie..

Ra...........og

2010-01-14, 09:07
Czytałęm ją 2 razy w gimnazjum i w LO. I mógłbym przeczytać jeszcze raz...

A "Folwark Zwierzęcy"?

el...........un

2010-01-14, 11:49
'me like it' Orwella w ogóle

Scarlet

2010-01-14, 12:42
Baalp, do folwarku niestety jeszcze się nie dorwałam, ale oczywiście plany są. słyszałam w sumie, że jest nawet lepszy niż 'rok 1984'.

Grace

2010-01-14, 13:42
Gdy czytałam tę książkę czułam się zaangażowana. Próbowałam wymyślić sposób obalenia systemu.. i nic. Czyta bezradność wobec idealnie dopracowanego systemu totalitarnego.

Wilczex

2010-01-14, 20:02
Scarlet, Scarlet, czy lepsza nie wiem, trudno powiedzieć, ale na pewno łatwiej się czyta. Ale obie są dobre

Ra...........og

2010-01-14, 20:27
Folwark to max2h czytania... A jest wyj***ny :D Obie ksiazki wykorzystalem w prezentacji na maturze ustnej w temacie "utopie i antyutopie w literaturze" niestety uzyskalem tylko 95%

Scarlet

2010-01-14, 21:34
Baalp napisał/a:

Folwark to max2h czytania... A jest wyj***ny :D Obie ksiazki wykorzystalem w prezentacji na maturze ustnej w temacie "utopie i antyutopie w literaturze" niestety uzyskalem tylko 95%



hihih, ja swego czasu na maturze ustnej broniłam wulgaryzmów w literaturze współczesnej. byłam zajebiście przygotowana, więc moglam sobie swobodnie bluzgać przed komisją i uzyskałam radosne 100% :szczerbaty:

silesiaster

2010-01-16, 14:39
ja napisze tylko tyle, że polecam tę książkę każdemu

~Vuko

2010-07-25, 20:17
Gdyby nie to że "Rok 1984" dostałem do przeczytania jako karną lekturę, pewnie bym nigdy nie przeczytał.

WOW. Książka mnie zagięła, poćwiartowała. Przeczytałem ją w 2 wieczory i później żałowałem, że tak szybko ją pochłonąłem. Świetna fabuła, świetnie napisana.

Cthulhu napisał/a:


A "Folwark Zwierzęcy"?


Folwark miażdży pyte :D czytania na max kilka h, a ubaw przedni. Z chęcią do niego wróciłem chyba już 4 czy 5 razy, i pewnie wrócę kolejne 5, 10 ;) Jedna z najfajniejszych lektur.

el...........un

2010-07-25, 22:30

coby nie było offtopu czytam sobie ją ponownie

Scarlet

2010-08-24, 16:37
edit: przeczytałam niedawno "folwark", rzeczywiście nie wystarczyło lektury nawet na jedną podróż z poznania do opola, niemniej czytało się wyśmienicie. jednak "rok 1984" jest znacznie lepszy moim skromnym zdaniem :P

SOAD

2010-10-21, 20:53
książka b. dobra , Orwell ma dużo racji

Pleso93

2012-06-09, 16:59
Cthulhu napisał/a:

Folwark to max2h czytania... A jest wyj***ny :D Obie ksiazki wykorzystalem w prezentacji na maturze ustnej w temacie "utopie i antyutopie w literaturze" niestety uzyskalem tylko 95%


Też je wziąłem na maturę (m.in.) Literatura w walce z systemem totalitarnym. Książki naprawdę otwierają oczy. Dostrzegam wiele więcej prób manipulacji ludźmi, skutecznych lub nie. Niedługo popadnę w schizofrenię :krejzi:
Zwłaszcza teraz kiedy jest już właściwie zatwierdzony plan powstania 3 unii. Jedną mamy, jeszcze Azjatycka i Amerykańska ;-)

Bóg

2012-12-05, 21:09
Obie książki zmieniają patrzenie na system totalitarny. "Folwark zwierzęcy" jak i "Rok 1984" są obowiązkowymi książkami dla ludzi ,którzy chociaż starają się myśleć samodzielnie:)