18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Generalnie...

Halman • 2020-10-15, 13:54

to zgodnie z planem znalazła się na dole...

aradd

2020-10-15, 15:32
el_kadafi napisał/a:

Chłopie. Jak coś ciężkiego wystaje mocno poza obrys to znaczy że będzie ciągnąć w dół po tej stronie. Wystarczyło łychę/ramię podczepić do tego gówna na górze i koparka nie mogła by fiknąć koziołka.



Środek ciężkości jest to oczywistość, nie myślałem, że ktoś nie wywnioskuje tego samodzielnie. Lecz jest o to kapitan el_kadafi - mistrz intelektu i wschodząca gwiazda polskiej techniki. Zauważyć możesz również, że pisałem o zabezpieczeniu koparki przed primo: uszkodzeniem napędu i gąsienic, secondo: przed zerwaniem się z zawiesi i niekontrolowanym upadkiem.

Cz...........as

2020-10-15, 15:48
Kto to k***a podczepiał pytam się :-D chińskie koparki nie mają uszu że pod gąsienicami przewlekli?

andrzejrobert75 napisał/a:

Pan w niebieskim kasku odwazny i opanowany..



"Kuuuurwa trzecia w tym tygodniu" :mrgreen:

KM...........ak

2020-10-15, 15:51
Ale posłuchajcie jak długo leci. To głęboka dziura była.

el_kadafi

2020-10-15, 16:05
aradd napisał/a:

Środek ciężkości jest to oczywistość, nie myślałem, że ktoś nie wywnioskuje tego samodzielnie. Lecz jest o to kapitan el_kadafi - mistrz intelektu i wschodząca gwiazda polskiej techniki. Zauważyć możesz również, że pisałem o zabezpieczeniu koparki przed primo: uszkodzeniem napędu i gąsienic, secondo: przed zerwaniem się z zawiesi i niekontrolowanym upadkiem.



Coś tam pitolisz o pasach. Nawet gdyby były same łańcuchy i mocowanie tak jak piszesz to by gówno dało. Kiedy x ton robi fikoła to nie ma ch*ja we wsi. Jeden czy dwa łańcuchy zamiast czterech tego nie utrzymają. Jako przyczynę wskazujesz zawiesia a nie fikołka. Przestań chłopie brnąć w gówno na siłę.


kubol

2020-10-15, 16:29
aradd napisał/a:

Dosłownie kretyni, przy trawersie krzyżowej widać zawiesia łańcuchowe następnie do łańcuchowych podczepione zostały pasowe aby za pewne nie uszkodzić napędu i gąsienic. Gdyby użyliby tylko zawiesi łańcuchowych (tylko w miejscu styku z gąsienicami zastosowali rękawy skórzane lub też z innego grubego tworzywa), dodatkowo zabezpieczyli łańcuchy poprzez ograniczniki montowane mechaniczne do gąsienic przed ich przesuwem nic by takiego nie miało miejsca. Cóż, myślenie czasem boli - oczywiście nie aprobuję takiej samowolki jak podczepianie koparek czy innego sprzętu do dźwignic.



Chcialem tylko zauwazyc, ze przyczyna tego zdazenia bylo zle wywazenie koparki, wiec chocby tam bylo 10 lancochow to choj z tego bo koparka przechylila sie do przodu i wtedy bylo juz pozamiatane...

qbalo86

2020-10-15, 18:20
Halman napisał/a:

obstawiałabym co najmniej 2 x tyle...



wzór na wysokość: h= przyśpieszenie ziemnskie razy czas do kwadratu, dzielone przez dwa. Koparka leci ok 4 sekund.
h= (10x16) : 2
Dziura głęboka na około 80 m

krpik26458

2020-10-15, 18:34
Znawcy od przechylenia koparki, zdajecie sobie sprawę, że z tyłu jest ona cięższa niż z przodu? Idąc waszym tokiem myślenia koparka stojąca z pełną łyżką powinna też podnieść się z tyłu

andrzejrobert75

2020-10-15, 19:25
Angel napisał/a:

Dziwne, że nikt łapać nie próbował



Może na dole nie jeden próbował...

~Sunday

2020-10-15, 19:27

serenity

2020-10-15, 20:34
Operator koparki przeżył?

sanchezon

2020-10-15, 20:37
andrzejrobert75 napisał/a:

Pan w niebieskim kasku odwazny i opanowany..



W niebieskim hełmie na terenie budowy chodzi zwykle...
pracownik prac na wysokościach, operator maszyn, energetyk.
Zatem, pewnie mu furę, hłopaki z żurawia sp***olili na dół to się bidaka martwi.

Su...........wn

2020-10-15, 21:21
Kolo w ładowarce kumaty

el_kadafi

2020-10-15, 21:48
krpik26458 napisał/a:

Znawcy od przechylenia koparki, zdajecie sobie sprawę, że z tyłu jest ona cięższa niż z przodu? Idąc waszym tokiem myślenia koparka stojąca z pełną łyżką powinna też podnieść się z tyłu



Mniej -więcej możesz mieć rację. Jednak koparka musi być poziomo. Jeśli zaczęli ją podnosić i dupsko poszło w górę, to środek ciężkości został przesunięty do przodu ze względu na otwarte ramię. Jeden łańcuch do ramienia by rozwiązał problem.
EOT

Je...........ik

2020-10-15, 21:53
Ale urwal alento było dobrep0