18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Gebelsowska propaganda.

poligon6 • 2019-04-05, 08:28
Wiekszość pamieta serial "Nasze matki, nasi ojcowie", gdzie niemieccy patryioci bronili Żydów przed faszystowskim AK. Teraz gebelsowskiej propagandy ciąg dalszy.

Emitowany przez HBO serial "Osiem dni" to rekord świata w stereotypach. Niemiecki serial przedstawia patologiczny obraz Polaków. Ale nie ma co się oburzać. Wiem, jak można sobie z tym negatywnym wizerunkiem poradzić.

https://teleshow.wp.pl/serial-osiem-dni-niemiecki-film-pokazuje-polakow-z-najgorszej-strony-6356790294042753a

Oto wystraszona, czteroosobowa niemiecka rodzina przez las zbliża się do granicy polsko-niemieckiej, szukając drogi do Rosji, którą teoretycznie powinna ominąć fala uderzeniowa meteorytu. Oczywiście każdy kraj w takiej sytuacji zaostrza reżim migracyjny, militaryzuje się i popada w chaos, dlatego Niemców ktoś musi ”przeszmuglować”. I tutaj pojawiają się nasi rodacy. Niemal cały pierwszy odcinek serialu oparty jest o ich zachowanie. W jaki sposób zostali sportretowani? Zacznę chronologicznie.

Ojciec i syn, którzy ”pomagają” rodzinie naszych zachodnich sąsiadów (oczywiście ładnej, poukładanej, uczciwej), wyglądają szpetnie. Zamiast przecinków używają wulgaryzmów, nie potrafiąc wymówić bez nich żadnego złożonego zdania. Już na starcie wymagają więcej pieniędzy za usługę, niż pierwotnie ustalono - Niemiec oddaje całe oszczędności, ale to i tak za mało. Chciwi Polacy żądają również obrączek i biżuterii.

Gdy (omijając patrole wojska i każąc wyrzucić Niemcom komórki) dojeżdżają do swojego domu, zaczyna się prawdziwy festiwal stereotypów i patologii. Ów dom, połączony z klasycznym wiejskim obejściem i stodołą, po prostu tonie w brudzie. Wygląda jak fragment wioski opuszczony przez Ukraińców po ewakuacji Czarnobyla. Wszędzie wiszą święte obrazki, matka-Polka chodzi z przetłuszczonymi włosami w kuchennym fartuchu. Oczywiście też bluzga i ruga mężów, po co ściągał na głowę kłopoty. Lepiej wziąć kasę, a Niemców zabić.

Ciekawe co na to nasi rzadzący, Żydzi juz jawnie pluja nam w twarz mówiąc o "antysemityźmie wyssanym z mlekiem matki", teraz gebelsowska propaganda zza Odry. Ciekawe czy na miejscu polskiej rodziny postawiliby turecką. Raczej nie bo by ich rozniesli Turasy!

ag...........th

2019-04-05, 08:41
Rząd co najwyżej może zaprotestować przez ambasadę i zdziwię się jeśli zrobią coś więcej.

żmij

2019-04-05, 09:17
A pies ich j***ł. Tak czy owak już niedługo "dupnie promień z Saturna i zabije cołkie życie na całej Ziemi".

dudidudi

2019-04-05, 09:18
obraz polskiej wsi / miasteczka został przecież przedstawiony zgodnie z prawdą :lol:

janlew

2019-04-05, 09:28
Zawsze mnie bawi jak niemieccy lub żydowscy mordercy i naziści, pie**olą coś o "rządnych krwi Polakach"

Shanttyy

2019-04-05, 09:39
Spokojnie, spokojnie, zostawmy niemców samych sobie! Niszczenie siebie i swojego kraju ostatnimi czasy idzie im zdecydowanie coraz lepiej :amused:

McQurwa

2019-04-05, 09:45
Problem polega na tym,że każdy może kręcić co musię podoba, bo przecież mamy demokrację w Europie. I do tego mocno liberalną.. A problem polega na tym,że to My Polacy ch*ja kręcimy.Zamiast tych kretyńskich seriali ,które teraz lecą w naszej tv (np.Korona królów, etc ), można bybyło nakręcić serial komediowy jak to żydowska policja współpracowała z gestapo i mordowała swoich ziomków http://www.upadeknarodu.cba.pl/zydowska-policja.html
Lub serial komediowy, jak niemcy jeździli po Polsce i okradali Polaków ze znanych obrazów i dzieł sztuki. Myśle że pani Janda mogłaby W końcu zagrać swoją życiową role

poligon6

2019-04-05, 10:00
McQurwa napisał/a:

Problem polega na tym,że każdy może kręcić co musię podoba, bo przecież mamy demokrację w Europie. I do tego mocno liberalną.



Problem w tym ze te wartosci liberalne sa ch*ja warte, zwykłe słowa. Albo inaczej, wartosci liberalne sa wtedy kiedy sa po mysli rzadzacych europą pseudoliberałow i lewaków. Gdy coś jest nie po ich mysli wtedy zaczyna sie szukanowanie i nagonka.

Np jakie problemy miał Ziemkiewicz jak pojechał do GB ze swoimi odczytami, albo teraz Polska odmówiła wjazdu Irvingowi , pod żydowskim naciskiem. Fakt Irving pie**oli niesamowite głupoty, ale w mysl zasad liberalnej demokracji ma do tego prawo.

A teraz wyobraź sobie ból dupy krajowego i europejskiego liberalnego salonu, jakby nakrecono serial np o Łodzkim gettcie, o akcji w Hotelu Polskim, czy Żydowskiej administracji. Z reszta co daleko szukać, niemiaszki miały straszny ból dupy o najnowszy teledysk Rammsteina, mimo że krecili swoi ludzie.

Polak ma siedziec cicho, morda w kubeł by nie psuc dobrych stosunków z Niemcami, wszak trzeba patrzeć w przyszłość, za to Niemiec moze sobie na nowo pisac historie i pluc na Polaków.

JMWagner

2019-04-05, 10:00
Mój ojciec będąc dzieckiem widział to samo jak żydzi przez Bug do Rosji uciekali. kasa biżuteria i albo przepłynęli albo w łeb i do wody

Wiewór

2019-04-05, 10:02
Dzięki za reklamę. Dzisiaj obejrzę ten serial i ocenię.

Tak na wstępie...

Cytat:

Ojciec i syn, którzy ”pomagają” rodzinie naszych zachodnich sąsiadów (oczywiście ładnej, poukładanej, uczciwej), wyglądają szpetnie. Zamiast przecinków używają wulgaryzmów, nie potrafiąc wymówić bez nich żadnego złożonego zdania. Już na starcie wymagają więcej pieniędzy za usługę, niż pierwotnie ustalono



Dla mnie to brzmi bardzo typowo polsko. Zwykły folklor polskiej wsi.

mygyry

2019-04-05, 10:31
Róża Thun na pewno wyrazi swoje oburzenie, mówię wam ;-)

kolosasz

2019-04-05, 12:44
Przy scenariuszu pracował Polak-imigrant. Zaczynał jak dostawca żarcia na plan.
W jego dzienniku, który prowadził od emigracji z Polski, pod datą 11.11.2011
jest zapis: "Nikt cię tak na emigracji nie wydyma jak rodak. Mój rodak wyciśnie ze mnie ostatni
grosz."

Poszukajcie w internecie

poligon6

2019-04-05, 12:52
kolosasz napisał/a:

Przy scenariuszu pracował Polak-imigrant. Zaczynał jak dostawca żarcia na plan.
W jego dzienniku, który prowadził od emigracji z Polski, pod datą 11.11.2011
jest zapis: "Nikt cię tak na emigracji nie wydyma jak rodak. Mój rodak wyciśnie ze mnie ostatni
grosz."



Co sie dziwić, emigrowała najgorsza patologia. Kiedyś był strach wyjść na miasto bo pełno dresiwa i innych knurów. Dzis maja tylko zloty na święta, dlatego przed wielkanocą nie wychodzę do barów bo sie zlatują.

Ale i tak ich wybryki to niewinne igraszki w porównaniu z substancjami smolistymi.

Cara_Al_Sol

2019-04-05, 14:24
Powiedz uczciwie - Nie zapracowaliśmy na nasz wizerunek ?
To nie antypolonizm, to obserwacja nas, narodu postkolonialnego.
Pozdrawiam serdecznie Janlewa. Jesteś powodem , by wracać na ten wspaniały, radosny portal .

ag...........th

2019-04-05, 14:31
Cara_Al_Sol napisał/a:

Powiedz uczciwie - Nie zapracowaliśmy na nasz wizerunek ?
To nie antypolonizm, to obserwacja nas, narodu postkolonialnego.
Pozdrawiam serdecznie Janlewa. Jesteś powodem , by wracać na ten wspaniały, radosny portal .



To nic innego jak granie stereotypami, a ty zamiast się wk***ić, tudzież poczuć niesmak, próbujesz tłumaczyć tych co na nas plują.

To się chyba jakoś nazywa, syndrom sztokholmski, czy syndrom bogatego wujka z zachodu, nie jestem pewien.