18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Gdzieś w alternatywnej rzeczywistości

pi...........ja • 2014-06-14, 13:01
Jest godzina 19. Czas na główne wydanie Wiadomych Faktów News:

"Zakończyła się bulwersująca sprawa, którą od kilku dni żył cały nasz euroregion przywiślański. Dyrektor warszawskiego Centrum Medycznego im. Schumana i Proroka oczyszczony z bezczelnych zarzutów. Przypomnijmy: dyrektor Abdullah Berman, pomysłodawca Klauzuli Sumienia Lekarzy Muzułmanów, został oskarżony o łamanie praw człowieka przez kobietę, której zgodnie z możliwością Klauzuli odmówił pomocy medycznej.

-Kobieta twierdziła, że rozległe urazy są efektem przemocy domowej, jakiej zaznała od męża. Jakże wiec mogłem udzielić pomocy, gdy moja wiara nakazuje bezwzględne posłuszeństwo żony mężowi?-pyta retorycznie dyrektor.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że owa istota ludzka płci żeńskiej, wewnętrznie również czująca się kobietą, niedawno wysunęła równie bezpodstawne oskarżenia pod adresem jednego z lekarzy Centrum. Miał on dopuścić się podczas badań wielokrotnych gwałtów na jej 5-letniej córce.

-Panie redaktorze, nawet przyjmując że zeznania potwierdzi 4 mężczyzn i wszczęte zostanie postępowanie koraniczne, to czyny mojego podwładnego nie są żadnym przestępstwem. Prorok wyraźnie twierdził, że zabronione są kontakty pozamałżeńskie z kobietami, a córka skarżącej nie miała jeszcze pierwszej menstruacji, tak więc kobietą nie jest. Dlatego jestem niezmiernie wdzięczny panu ministrowi sprawiedliwości Adamowi Michnikowi, który objął honorowy patronat nad pięknym przejawem idei wolności religijnej, którym jest Klauzula Sumienia. W imieniu Lekarzy Muzułmanów dziękujemy za uratowanie nas przez takimi absurdalnymi sporami prawa boskiego i stanowionego.

Zofar

2014-06-14, 13:09
Lekarz Sim sala bim ahmed jarhed ahahaha salana han podczas reanimacji, gdy dowiedział się, że pacjent jest innego wyznania niż on, zaprzestał pomocy . Oburzony faktem podał pawulon poszkdowanemu oraz już złożył wniosek o odszkodowanie . Minister Zdrowia przeprosił lekarza, obiecał mu lepsza pensję , awans i urlop dla niego i rodziny (20 żon i 78 dzieci) Sim sala bim nie może się otrząsnąć z tego, że musiał ratowac innowierce . Minister obiecał mu swoje córki za żony

adrer

2014-06-14, 13:23
Szkoda, że to nie jest już zabawne. Obrońmy się przed tym, zanim będzie jak na zachodzie.

joeblack33

2014-06-14, 14:27
czytałem sobie akurat artykuł w tej sprawie na wyborczej. Komentarze mnie tak rozj***ły, że aż tatuaże pospływały;
"Czy to trudno zrozumieć? Lekarze, którzy podpisali klauzulę sumienia nie gwarantują pacjentom bezpieczeństwa i zagrażają prawom zapewnianym im przez państwo! W imię swoich praw odbierają prawa innym, potrzebującym pomocy. Pokrzywdzonym przez los dokładają od siebie i swojego boga..."

""Z tzw. klauzulą sumienia wiąże się też Deklaracja Wiary Lekarzy - dokument podpisało dotąd ok. 3 tys. pracowników służby zdrowia (w tym Chazan). Podpisując ją, lekarze i studenci medycyny zobowiązują się do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu. "
Zwolnić natychmiast wszystkich!!! Nie po to płace podatki by lekarze odmawiali pracy.
Może jeszcze niech straż odmówi gaszenia pożarów z powodu jakiegoś bóstwa. Co to ma być? Wypie...ć do watykanu razem z tym hasanem. Sami durnie, pedofile, cioty i złodzieje...."

dth

2014-06-14, 14:56
O co ta gównoburza? Bo lekarze nie chcą aborcji dokonywać, serio? Wasze życia są w tym momencie tak bardzo zagrożone... k***a, nie widzicie że to j***na propaganda? Żaden lekarz Wam nie odmówi uratowania Waszego życia, po prostu nie będą mordować płodów i tyle. Ja pie**ole... wszędzie debile.

A tak swoją drogą, to porównywanie działań chrześcijan(na zasadzie "religia nam każe/zabrania") do muzułmanów jest bez sensu. Religia chrześcijańska jest w europie od tak dawna, że jej przykazania nikogo nie szokują i wydają się raczej naturalne. Wprowadzenie tutaj innej religii z jej dogmatami i przykazaniami rzeczywiście byłoby szokujące i bolesne, ale cokolwiek by się nie działo to zamiast najeżdżać na chrześcijaństwo powinniśmy go bronić. Chrześcijaństwo to ostatni bastion, który broni nas przed zalewem muzułmańskich imbecyli gotowych przerobić nasz kraj na ciapaty stan i zrównać nasz styl życia z ziemią.

Sushy

2014-06-14, 16:47
To już nie alternatywna przyszłość, lecz całkiem prawdopodobna patrząc w jakim tempie rozprzestrzenia się ta ciapacka zaraza po Europie.

Lux_Perpetua

2014-06-14, 16:55
@dth

Zgodzę się z tym, że chrześcijaństwo to jedyna skuteczna obrona przeciwko wschodniej dogmatycznej ekspansji. Religia to poniekąd pewna ustalona moralność, a z ustaloną moralnością i jej utartymi pojęciami rywalizować może jedynie druga religia. Drugą sprawą jest to, że obie te religie są po prostu masowe, a z tym z kolei wiąże się fatalny stan uświadomienia i wiedzy większości ich wyznawców, którzy pojęciem istoty wyższej próbują zasłaniać się przed poszerzaniem horyzontów. A stąd już prosta droga to konfrontacji różnego rodzaju zabobonów i alegorycznych tekstów poddanych ułomnej wykładni. Ta walka religijna i kulturowa to po prostu walka mas, które nie pojmują dogmatów i paradygmatów w imię których walczą.

Tak będzie zawsze. Niezmiernie chciałbym, aby kiedyś przyszło mi żyć w otoczeniu ludzi świadomych złożoności tego wszystkiego co nas otacza i niemożności ferowania wyroków jednoznacznych w aksjomatycznych kwestiach. Bynajmniej nie musiałoby to być społeczeństwo ateistyczne, czy agnostyczne. Bowiem w środowiskach teistycznych pojawiło się i pojawia (i za pewne będzie się pojawiać) wiele wybitnych jednostek. Przykładem może być zagorzały teista Dostojewski - który mimo silnego ugruntowania w swej religijnej pasji - zamieścił w "Braciach Karamazow" poruszający tekst o Wielkim Inkwizytorze.

Największe boje toczą się w umysłach. To tam właśnie powinno się zmagać z tak wielkimi i przygniatającymi problemami. To jednak tylko mrzonka, senna chimera, która oddala się z upływem czasu zamiast przybliżać. Ludzie już zawsze będą ginąć za niepozorne supełki z przeświadczeniem, że umierają za boski zamysł.

szerLucjan

2014-06-14, 17:56
@up

E tam 200 euro i można legalnie w cywilizowanym kraju jakim są niemcy wyskrobać płód. Polecam :D

owiecs

2014-06-14, 18:04
@dth sam jesteś debil

o ile w przypadku chrześcijan ta deklaracja wiary ogranicza się do kilku przypadków, to stwarza zajebiście niebezpieczny precedens prawny. Prawo religijne nigdy przenigdy nie może stać ponad prawem świeckim. A jeśli teraz przyjdzie jakiś ciapacz i też powie że ma klauzule sumienia? Na jakiej podstawie mu odmówisz, skoro pozwoliłeś innym?

pewnie sam spinasz dupę jak jest mowa o wprowadzeniu szariatu w krajach zachodu, np. w UK. Prawo religijne, każde, proszę sobie wsadzić głęboko i tam trzymać

wantedtadu

2014-06-14, 18:10
I po co się tak spinacie jak te niedorozwoje? Że lekarze nie chcą dokonywać aborcji? Że nie chcą ZABIJAĆ DZIECI? Najśmieszniejsze było w tej całej aferze to, że babka która chciała aborcji dla tego dziecka wcześniej zapłodniła się in-vitro LOL. Przecież to jest wielka propaganda i nagonka na lekarzy którzy nie chcą mordować nienarodzonych dzieci, a wy wywołujecie gównoburzę z powodu tego, że ktoś tam podpisał nic nie znaczącą "deklarację".

as...........al

2014-06-14, 18:10
Klauzula sumienia odnosi sie bezpośrednio do świadczeń medycznych. Od kiedy gwałt takowym jest?