18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdzie jest Korea?

józekdeluxe • 2017-05-15, 10:50
New York Times poprosił 1746 dorosłych Amerykanów aby wskazali Koreę Północną na mapie. Oto wyniki:




spoiler

~Velture

2017-05-15, 11:14
Nie wiem czy bardziej mnie poraża, że Australia nawet oberwała czy fakt, że było kilku absolutnych kretynów co myśleli, że korea północna to zaginiona atlantyda i szukali jej w oceanach....

józekdeluxe

2017-05-15, 11:27
Up, ja myślę, że większość z nich nie orientuje się nawet, gdzie jest północ

KillerLaugh

2017-05-15, 11:36
Rozumiem, że można nie mieć określonej wiedzy, ale najbardziej rozpie**alają mnie ci, którzy szukając kraju z "Północna" w nazwie, zaznaczali najbardziej wysunięte na południe fragmenty kontynentu.

TytanowyRosomak

2017-05-15, 11:41
^up idąc twoim tokiem myślenia Korei południowej powinno się szukać na południowej półkuli :)

parolpl

2017-05-15, 11:52
Z drugiej strony jakby zrobili test ze znajomości położenia stanów w USA np. u nas, to pewnie wielu też by miało problemy.

Noside

2017-05-15, 12:04
No to czekam na wojnę atomową. Ciekawe, za którym razem trafią?

~Velture

2017-05-15, 13:13
Cytat:

Z drugiej strony jakby zrobili test ze znajomości położenia stanów w USA np. u nas, to pewnie wielu też by miało problemy.


Różnica jest taka, że ch*j mnie jebią nazwy poszczególnych stanów bo równie dobrze można by spytać o województwa w Polsce albo landy niemieckie.
Każdy kraj ma podział na swojego rodzaju stany pod różnimy nazwami i jako obywatel kraju nie oczekuje aby obcokrajowiec się orientował gdzie jest pomorskie a gdzie mazowieckie.

SQRW3L_ponury

2017-05-15, 15:28
Velture napisał/a:


Różnica jest taka, że ch*j mnie jebią nazwy poszczególnych stanów bo równie dobrze można by spytać o województwa w Polsce albo landy niemieckie.


Róznica jest taka że niejeden stan w USA jest wiekszy od niejednego kraju europejskiego (Texas vs Belgia, Alaska vs Polska) i równie dobrze mozna by wymagać od Niemca znajomści hrabstw w Californi co od hamburgera znajomosci landów czy województw - bo tak wyglądają rzeczywiste proporcje... Poszczagólne Stany są odpowidnikami krajów w zjednoczonej Europie - przeskalowanie tego i porównywanie wprost np. Polski (czy odrębnie znakomitej wiekszosci krajów Europy) i USA (jako całosci) jest bez sensu bo sama tylko Kalifornie (jeden z bogatszych stanów) mozna swobodnie zestawiać pod kątem ekonomii z Polską czy Portugalią albo inną Belgią...

dashadow

2017-05-15, 16:17
@up aha, czyli wg Ciebie jak ktoś mieszka w czymś dużym to nie musi nic wiedzieć. ech....

Volfodzio

2017-05-15, 16:18
Skąd pewność, że przeciętny mieszkaniec Kalifornii wie na jakie hrabstwa się dzieli? Ci debile w większości myślą, że Europa to państwo której stolicą jest Francja.

ianmoone

2017-05-15, 17:15
Amerykę odkryli normalnie :O przecież nikt wcześniej nie wiedział że Amerykanie to jełopy i pępek świata, gdzie mieszkają tylko tacy ludzie co wiedzą jak dojechać do osiedlowego burgerlandu

Z drugiej strony trochę to przeraża, bo nie wiem teraz czy czuć się bezpiecznie gdy w razie ataku Rosji ci nasi "sojusznicy" będą potrzebni... Akcja: "Szybko! Polska jest atakowana, musimy lecieć im pomóc.... o kurde źle skręciliśmy, to RPA.. spróbujmy jeszcze raz... dobra jesteśmy w Brazylii, to już niedaleko ... trzymajcie się Polacy! już prawie jesteśmy!"

krasnal_hałabała

2017-05-15, 18:02
parolpl napisał/a:

Z drugiej strony jakby zrobili test ze znajomości położenia stanów w USA np. u nas, to pewnie wielu też by miało problemy.



Tak, tylko że Rosjanie na ten przykład mają Obwody i Republiki większe od niejednego Stanu w USA a większość Rosjan (tak tych uznawanych za największą biedę umysłową w Europie i którzy "w kosmos polecieli nie umiejąc liczyć"), wiedzą gdzie leży choćby Mauretania albo Belize czy Vanuatu a przeciętny hamburger który ma dostęp do lepszego systemu edukacji, lepszego systemu polityczno gospodarczego i do wyższego poziomu edukacji nie wiedzą nawet gdzie leży Panama która z kolei nie jest tak daleko od nich. Oczywiście wielu Polaków nie wie gdzie leży Azerbejdżan ale nieznaczna większość (gdzieś tak może 60 procent), zna przynajmniej mapę Europy), kiedy gdy zapytasz hamburgera z Kalifornii gdzie leży Virginia to powie ci "gdzieś na wschodnim wybrzeżu", ale jak mu każesz wskazać na mapie to wskaże ci Connecticut bo też na Wschodnim Wybrzeżu i po co się uczyć.

Teraz powiesz pewnie że Amerykanie są wyspecjalizowani w swoich dziedzinach i że na przykład stolarz nie musi wiedzieć gdzie leży Tadżykistan ale nie! oni też nie są dobrymi fachowcami, w USA pracują fizycznie Europejczycy ze wschodu, Azjaci i Meksykanie, intelektualnie Niemcy, żydzi i Hindusi a Amerykanin w tym czasie je hamburgera i pracuje albo (jak jest z gorszej rodziny), w sklepie, supermarkecie na kasie albo jako technik obsługujący w fabryce tylko jedną maszynę w taki sam sposób od lat czego Polak czy Ukrainiec nauczyłby się w miesiąc to oni uczą się latami. Oczywiście są inteligentni amerykanie ale jest to ułamek, głupsi są chyba tylko angole które myślą że jajka rosną na drzewach a mleko płynie w mlecznych rzekach. A jeśli hamburger był ze średnio lub zamożnej rodziny pracuje przy komputerze albo biurze.

donkapusta

2017-05-15, 19:06
To jest fake, kropek jest o 32 więcej.