18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Fragment opowiadania Andrzeja Pilipiuka pt "Hohsztapler

Vakrol • 2014-02-26, 21:32
Ostatnio wziąłem się za przeczytanie opowiadań tego autora, przypadły mi do gustu i oto w jednym z nich przeczytałem coś co może się wam spodoba ^^

"- Jak pan sądzi, czy grozi nam kolejna epidemia duchów, tak jak w latach trzydziestych? Jakub zamyślił się.
- Może być - powiedział wreszcie. - Nowe morderstwa ludzie zrobią, to i straszyć potem będzie, choć ja nie słyszał jeszcze, żeby straszyło w takim zwykłym bloku. Ale jest inne zagrożenie. - Zaszła w nim nieoczekiwana, subtelna przemiana. Zniknął silny wschodni akcent, zdania niespodziewanie zaczęły być poprawne gramatycznie. Przestał się drapać, a jego twarz była teraz skupiona. Oczy straciły swoją maślaność i patrzyły teraz przenikliwie w kamerę. - Pojawiło się dużo literatury dotyczącej magii - powiedział. - Większość tego to śmieci, niewarte przeczytania, ale w niektórych pobrzmiewają niebezpieczne nuty. Mnoży się różnych nawiedzonych wyznawców New Age. W większości to niegroźni maniacy, ale nawet oni usiłując rekonstruować dawne obrzędy, mogą zbudzić niebezpieczne moce. To samo dotyczy sekt. Ich ekspansywność, a zwłaszcza ogromne możliwości zaćmiewania umysłów adeptów wskazują, że jest tam coś więcej niż zwykłe wyłudzanie forsy. Obce siły usiłują zdobywać przyczółki w naszym kraju. Jeśli do tego dodamy upadek autorytetu Kościoła oraz spadek kwalifikacji duchownych egzorcystów, możemy się któregoś dnia obudzić z ręką w nocniku. Obym był fałszywym prorokiem, ale w Erę Wodnika wejść możemy jako społeczeństwo jeszcze normalne, a za dwadzieścia, może trzydzieści lat, cały naród może być już zmanipulowany. Zanik świadomości chrześcijańskiej wzmocni sługi ciemności. To, co dla nas jest egzotyczną opowieścią, dla naszych dzieci może stanowić smutną rzeczywistość. Postępująca desakracja wielu starych cmentarzy wywoła fale. Niestety, ustawy okołokonkordatowe zezwalają na pochówki innowierców na cmentarzach katolickich. To tragiczny błąd, za który przyjdzie odpokutować następnym pokoleniom. Uważam, że należy wprowadzić ostre przepisy. Każdego byłego członka partii komunistycznej pogrzebać za murem, w niepoświęconej ziemi i przybić osikowym kołkiem. Jedno bolszewickie ścierwo desakruje cały cmentarz, a wówczas mogą wstawać z grobów także ci, którzy byli prawie w porządku i z poświęconej ziemi nigdy by nie wstali. Ponadto uważam, że wszystkich pogrzebanych już komunistów należy ekshumować, przypalikować i pochować ponownie za murem. Tylko to daje nam gwarancję bezpieczeństwa."

Jest w tym trochę racji ;)

anne_be

2014-02-26, 21:38
On nie słyszał jeszcze, żeby straszyło w blokach. A tymczasem ja mieszkam sobie w bloku i w czasie, gdy moja matka leżała na OIOMIE, wazon, który stoi w rogu mojego "dużego pokoju", bo nawet nie wiem, czy ktoś jeszcze tak mówi, zaczął napie**alać kółka i trzeszczeć. Takie tam. Niejedyne zresztą wydarzenie.
Tak, wiem, mogłam po prostu nie wychodzić z kuchni.

remi1982

2014-02-26, 21:45
anne_be napisał/a:

On nie słyszał jeszcze, żeby straszyło w blokach. A tymczasem ja mieszkam sobie w bloku i w czasie, gdy moja matka leżała na OIOMIE, wazon, który stoi w rogu mojego "dużego pokoju", bo nawet nie wiem, czy ktoś jeszcze tak mówi, zaczął napie**alać kółka i trzeszczeć. Takie tam. Niejedyne zresztą wydarzenie.
Tak, wiem, mogłam po prostu nie wychodzić z kuchni.



Eee tam, wiele osób mówi jeszcze duży pokój, chyba, że urodziły się po 95 :D Dobrze, że wyszłaś z kuchni, bo inaczej byśmy tej historii nie poznali :-P

PanJózef

2014-02-26, 21:45
Piwo za Pilipiuka! kto nie czytał niech poczyta przygody Jakuba Wędrowycza

podlasianin374

2014-02-26, 21:50
za Jakuba Wędrowycza zawsze piwo, a najlepiej jego ulubiona perła :D

zeto88

2014-02-26, 22:02
Piwo za Pilipiuka!