18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fistulacja - krowy z dziurą

HotBoy • 2013-01-01, 20:38
Głównymi pobudkami do tego typu ingerencji w ciało krowy są potrzeby naukowe. Pierwsze „dziurawe krowy” pojawiły się w hodowlach uniwersyteckich w Stanach Zjednoczonych i do dziś w tego typu ośrodkach jest ich najwięcej. Wgląd do żołądka pozwala analizować proces trawienia, przeprowadzać eksperymenty. "Dziurawa krowa" jest także doskonałym materiałem dla studentów, by mogli zgłębiać tajniki zwierzęcego organizmu. To jakby anatomia i fizjologia na żywo.


niki272

2016-04-18, 22:44
Ktorego wyrazu w "maximizes the profits" nie rozumiesz?

nerusss

2016-04-18, 22:44
Jako człowiek z ukończoną szkołą rolniczą, przyznam ci że czegoś takiego w życiu nie widziałem, ani nie słyszałem o czymś takim. Przypomina mi to trochę nazistowskie eksperymenty.

barni123pl

2016-04-18, 22:45
jak by wam zupy z krowy nalewali ja pie**ole wszystko widzialem ale ta krowa z bakiem na gowno no pieknie pewnie w ocynku

1.Michal

2016-04-18, 22:46
Nie jestem rolnikiem i krowę może raz w życiu dotykałem, ale jestem ekspertem. Takie dziury robi się w celu badań naukowych. Sprawdza się procesy trawienia i dobiera odpowiednią żywność. Takie krowy są "szczęśliwe" pod tym względem, że zanim trafią na talerz przeżyją dłużej, niż koleżanki bez dziury. Dla samej krowy dziury nie są większym problemem i nie odczuwają one żadnego bólu.

Br...........er

2016-04-18, 22:53
Może tu chodzi o odprowadzenie gazów trawiennych, gdy krowa naje się za dużo? Odkręcają wtedy zawór żeby jej nie rozsadziło

józekdeluxe

2016-04-18, 22:53
Z opisu wynika, że to otwory do bezpośredniego dokarmiania krówek w celu testowania nowych pasz. Również nie jestem ekspertem.

dr.benzoesan

2016-04-18, 23:06
To jest zawór do dosypywania kakała... Kakaowe mleko w kartonach to myśleliście że skąd jest?

marcin3184

2016-04-18, 23:20
ha ha odpowietrznik

Wlodar221

2016-04-18, 23:26
1.Michal oraz BrainDryer mają rację- wypowiada się technik weterynarii ;] pozdro

JPablo

2016-04-19, 00:07
Cytat:

Z opisu wynika, że to otwory do bezpośredniego dokarmiania krówek w celu testowania nowych pasz. Również nie jestem ekspertem.


Trochę racji masz, krowy podczas jedzenia i wydalania strawionego pokarmu wytwarzają szkodliwy [dla natury chyba czy coś takiego] gaz, dlatego rolnicy zaczęli podawać im paszę która ogranicza te gazy o połowę, lecz krówkom to nie smakuje i nie chcą tego żreć, czytałem że przez te otwory "wsadza" im się pokarm do brzucha

gówniaczek

2016-04-19, 00:40
nerusss napisał/a:

Jako człowiek z ukończoną szkołą rolniczą, przyznam ci że czegoś takiego w życiu nie widziałem, ani nie słyszałem o czymś takim. Przypomina mi to trochę nazistowskie eksperymenty.

To ch*jowa ta twoja szkoła musiała być, bo ja byłem u rodziny na malutkim gospodarstwie i krowy miały takie dziureczki w brzuszkach. Nawet sobie pogrzebałem z ciekawości.

TheByQ

2016-04-19, 02:58
@gówniaczek To się nazywa "odbyt".

wojciechorama

2017-03-28, 21:08
UWAGA kolega ktory stwierdzil ze chodzi o testowanie nowych gatunkow pasz mial racje. Pozwolcie ze podsumuje wasze wypociny. Dlaczego prezentuja to jako cos fajnego ? Bo robaki tego nie żrą. A dlaczego tego nie żrą ? BO GMO TO k***A TRUCIZNA

Krowy tez nie chca ruszac kukurydzy czy innych smieci GMO, dlatego wycina im sie w brzuchach dziury, dostarcza to gowno bezposrednio do zaladka, a my potem żremy mięsko 3 sortu. Gówno, które sami pakujecie w holandii i wysylacie nam do POLSKI. Chcesz być zdrowy ? Polecam ograniczyć się do picia wody.

józekdeluxe napisał/a:

Z opisu wynika, że to otwory do bezpośredniego dokarmiania krówek w celu testowania nowych pasz. Również nie jestem ekspertem.



UWAGA kolega ktory stwierdzil ze chodzi o testowanie nowych gatunkow pasz mial racje. Pozwolcie ze podsumuje wasze wypociny. Dlaczego prezentuja to jako cos fajnego ? Bo robaki tego nie żrą. A dlaczego tego nie żrą ? BO GMO TO k***A TRUCIZNA

Krowy tez nie chca ruszac kukurydzy czy innych smieci GMO, dlatego wycina im sie w brzuchach dziury, dostarcza to gowno bezposrednio do zaladka, a my potem żremy mięsko 3 sortu. Gówno, które sami pakujecie w holandii i wysylacie nam do POLSKI. Chcesz być zdrowy ? Polecam ograniczyć się do picia wody.