18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Fanatyzm religijny.

misiekwp • 2013-03-23, 15:37
Ostatnio na Sadisticu dużo piszę się o religiach.
Dlatego chcę podzielić się z Wami, moi bracia, słowami H.L. Menckena, które brzmią następująco:

"Powinniśmy szanować poglądy religijne naszych bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia, do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci są bardzo mądre."

Ale, oczywiście, wszystko z umiarem. To co ostatnio dzieje się na świecie czasem mnie przeraża, ale za to za każdym razem wkurza.

Trzymam kciuki za to abyś dotrwała/dotrwał do końca tekstu!
Być może uznasz, że było warto
:-)


Pamiętam jak wybuchła ogólnoświatowa manifestacja wyznawców Islamu związana z opublikowaniem dwunastu karykatur proroka Mahometa w duńskiej gazecie. Cała sprawa była rozdmuchiwana by wzbudzić "święte oburzenie" wyznawców islamu na całym świecie. Warto wspomnieć, że w geście solidarności gazety w Norwegii, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, przedrukowały oryginalne karykatury Mahometa. Pomijając fakt, iż islamscy fanatycy dorobili trzy karykatury, które rzeczywiście były obraźliwe, sytuacja zaszła tak daleko iż demonstranci w Pakistanie zaczęli palić duńskie flagi i pojawiły się histeryczne żądania, by duński rząd wystosował oficjalne przeprosiny. (Przeprosiny?! Za co?! Rząd tych karykatur ani nie wydrukował, ani nie opublikował. Duńczycy po porostu żyją w kraju, gdzie panuje wolność prasy- ale to większości obywateli krajów islamskich raczej trudno pojąć). W Nigerii muzułmanie protestujący przeciw duńskim karykaturom zaczęli podpalać chrześcijańskie kościoły i z maczetami rzucili się na chrześcijańskich przechodniów. Kilku czarnych Nigeryjczyków zostało rozsiekanych na kawałki. Jednemu chrześcijaninowi nałożono oponę, polano benzyną i podpalono. W tym samym czasie demonstracje odbywały się też na terenie Wielkiej Brytanii. Na zdjęciach z tych manifestacji widać ludzi z transparentami "Zabić tych którzy obrażają islam", "Europo- zapłacisz za to! Zemsta nadchodzi!" i "Uciąć głowę każdemu, kto obrażą islam!". Na szczęście nasi politycy szybko nam wyjaśnili, że islam jest religią POKOJU i MIŁOSIERDZIA.

A!
Nie wiem czy pamiętacie, ale w Polsce karykatury przedrukowała jedynie Rzeczpospolita.
Ale najlepsze jest to, że ówczesny premier K. Marcinkiewicz poczuł się w obowiązku przeprosić muzułmanów za tę "potworną zbrodnię". Żenujące.

Warto dodać, że żadna z brytyjskich gazet nie odważyła się na przedrukowanie karykatur. Dziennikach A. Mueller skomentował to, że "ta postawa naszych gazet była nie tyle wyrazem troski o uczucia muzułmanów, ile wynikła z obawy przed powybijanymi oknami".

Gdy fala zamieszek opadła. Cytowany powyżej dziennikarz przeprowadził wywiad z sir Iqbalem Sacranie, który w trakcie rozmowy powiedział, że "Osoba Proroka, niech spoczywa w pokoju, jest otaczana w świecie muzułmańskim tak głęboką czcią, tak wielką miłością i uczuciem, że wręcz nie sposób wyrazić tego słowami. To ktoś więcej niż twoi rodzice, twoi najbliżsi, twoje dzieci. To jest nieodłączna część naszej wiary. A poza tym nauka islamu zakazuje sporządzania jakichkolwiek wizerunków Proroka".

Mueller skomentował tę wypowiedź następująco:
Słowa Sacraniego wskazują, że wartości, jakie głosi islam, uznawane są za ważniejsze od wszelkich innych wartości- zgodzi się z tym każdy muzułmanin, podobnie jak każdy wyznawca jakiejkolwiek innej religii jest przekonany, że jedynie jego wiara jest prawdą i światłem. Jeżeli ludzie chcą kochać jakiegoś kaznodzieję z VII wieku bardziej niż własną rodzinę, wolno im. Ale nie wolno zmuszać nikogo innego, by traktował coś takiego poważnie".

Tyle, że jeśli ktoś nie traktuje "czegoś takiego" poważnie i nie okazuje "należytego szacunku", naraża się na fizyczne niebezpieczeństwo i to poważniejsze, niż grozić mogło człowiekowi ze strony jakiejkolwiek religii od czasów średniowiecza.

Pozwalamy wchodzić sobie na głowy religijnym fanatykom, a politycy, z uśmiechem, liżą ich śmierdzące dupska.





PS. Moim celem nie jest obrażanie kogokolwiek. Chcę ukazać jak nieudolni jesteśmy w sprawach religijnych.

Vivil

2013-03-23, 17:46
Fanatyzm religijny jak i polityczny powinien być karany. Jest on niebezpieczny dla społeczeństwa i nie prowadzi do niczego oprócz agresji.
Rozumiem gdyby im powybijali okna. Lecz jeżeli palą flagi państwa jakby było za to odpowiedzialne, oraz demonstrują grożąc morderstwami oraz niszczeniem europy to tylko ukazuje tylko na ile im pozwalamy.

bloodwar

2013-03-23, 17:50
Kwintesencją zrozumienia tolerancji religijnej jest zrozumienie w pewnym momencie swojego życia, że oprócz religii którą wyznajesz jest jeszcze z tysiąc róznych wiar - od "wielkich" typu islam i buddyzm przez małe (np. wiara w bóstwa greckie, słowiańskie) po całkiem małe, lokalne sekty liczące kilkanaście osób i każda ma TAKIE SAMO prawo istnienia jak Twoja. W momencie w którym to zrozumiesz przechodzisz przemianę z religijnego fanatyka w ateistę. Czemu w ateistę? Nie da się być normalnym, zdrowym psychicznie człowiekiem wyznającym jakąś wiarę, uznającym ją za "jedyną i wyjątkową" a jednocześnie tolerować to, że 4-5 miliardów ludzi na Ziemi (i dziesiątki miliardów żyjących przed powstaniem "tej jedynej", twojej religii) wyznaje coś kompletnie pomylonego i niewłaściwego.

RockyWood

2013-03-23, 18:03
nigdy nie spotkałem islamisty ani nie byłem w meczecie jednak propaganda medialna (w internecie bo tv od lat nie oglądam) ukazuje islam i jego wyznawców jako:
- morderców, fanatyków, gwałcicieli kóz, zboczeńców, pedofilów, samobójców, zbrodniarzy, wariatów, nieuków, idiotów, matołów, rasistów, brudasów, niecywilizowanych, cofniętych mentalnie, niszczących wszystko i nie szanujących niczego wszędzie gdzie się pojawią, nawołujących do nienawiści i nienawidzących wszystkich dookoła, nietolerancyjnych, upierdliwych dla reszty społeczeństwa, nie reformowalnych, mających w dupie wszelkie prawa i obowiązki w państwach w których się znajdą, otwarcie i głośno mówiących o chęci wyrżnięcia wszystkich którzy nie wierzą w islam, otwarcie mówiących o tym że ich życie to nieustanny "dżichad".

Wbrew pozorom w Polsce jeszcze jest sielanka religijna - nikt nikogo nie chce mordować za krzyżyk czy gwiazdę Dawida ani nawet za pół księżyc... Martwi mnie trochę to co się może stać kiedy KK upadnie całkiem, mochery wyginą jak dinozaury a nasza złota młodzież weźmie wszystkie sprawy w swoje ręce... Jednak jestem pewny że islam w Polsce jeszcze dłuuugo będzie tylko ciekawostką bo przecież z czego mieliby tutaj wyżyć? ze sprzedaży kebabów?

misiekwp

2013-03-23, 18:18
Jednym z plusów posiadania rozbudowanych chord szanownych moherów i honorowych kiboli zabijaków w Polsce, jest to, że przepłynie jeszcze wiele wody w Wiśle, zanim islam zagości w krainie miodem i mlekiem płynącej. Mam nadzieję :-)

Bagman

2013-03-23, 18:29
nic nowego nie napisałeś. na szczeście nie takie długie to było jak sie spodziewał

chlop

2013-03-26, 12:36
Tępe Agielskie szczały nie mogą sobie poradzić z Ciapatymi w kraju k***a ja się pytam gdzie te Hologany ze stadionów ta wielka sława twardzieli no gdzie ,opie**alają pały Ciapatym i dają sobie nasrać na własnym podwórku , jestem dumny z Polaków