18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fakty i mity katastrofy w Elektrowni Czarnobyl.

Czesiek181 • 2012-08-03, 22:04
Fakty
Liczba ofiar (oficjalnie):
1. 2 strażaków umiera w nocy 26.04.'86

2. Kolejnych 28 umiera w ciągu kilku miesięcy.

3. Oficjalna liczba zgonów wynosi 51 ofiar.


Liczba ofiar (nieoficjalnie):

1. 600 pilotów śmigłowców.
2. Co 4 z górników zmarł przed 40 rokiem życia; ok. 2,5tys.
3. ok. 20 tys. likwidatorów zmarło do 2005 roku; ok 200tys jest inwalidami.
4.łączna liczba ofiar wg. różnych źródeł jest szacowana od 60 osób nawet do kilkunastu tysięcy.

Reaktor nr4:

1. Pokrywa reaktora nr 4 ważyła 1200T.
2. 30 śmigłowców gasiło ogień w reaktorze.
3. Jeden pilot wykonywał do 33 przelotów dziennie.
4. Nad płonącym reaktorem wykonano w ciągu dwóch dni 410 przelotów, podczas których zrzucano do reaktora 80kg worki z piaskiem.
5. Zrzucono w sumie 6tys. Ton piasku i kwasu bornego, który neutralizuje promieniowanie.
6. Zdalnie starowane roboty, spychające gruz do krateru ulegały uszkodzeniu i były zastępowane ludźmi.
7. 'Bioroboty' - żołnierze [ok. 3,5tys] w wieku 20-30 lat, którzy musieli sprzątać okolice reaktora 4, oraz zgarniać radioaktywny gruz z dachu.
8. 'Bioroboty' sami musieli sobie zrobić ołowiane pancerze oraz osłony.
9. Pracowali po 2-3min za pierwszym razem a potem po 40 sek. w 8-osobowych grupach [w tym oficer].
10.Niektórzy wychodzili na dach nawet po 5 razy.
11. Oczyszczanie strefy wokół reaktora, trwało 24h/24h 7 dni w tygodniu.
12. Żołnierze biorący udział w usuwaniu skutków tragedii dostali po 100 rubli premii oraz dyplomy.




Sarkofag:
1. 170m długości, 66m wysokości.
2. Budowę sarkofagu rozpoczęto w sierpniu 1986r.
3. Demola 4tys. - dźwig pracujący przy budowie
4.Likwidatorzy na znak wygranej 'bitwy o Czarnobyl' zatknęli flagę na kominie
5.Niektórzy z likwidatorów podpisują się na ostatniej płycie zamykającej sarkofag.
6.Do dzisiaj 3tys. likwidatorów czuwa nad stanem rozpadającego się sarkofagu.
7. Koszt budowy nowego sarkofagu wynosić będzie 300mln dolarów; ma on mieć 108m wysokości i być wybudowany nad starym sarkofagiem.


Promieniowanie:

1. Promieniowanie w małych ilościach, nawet przez pewien czas nie jest szkodliwe.
2. Mutacje dotyczą głównie dzieci, które narodziły się podczas skażenia, bądź w niedługim czasie po katastrofie.


Ważne dane:

1. Elektrownia oddalona była o 15km od miejscowości Czarnobyl i o 3km o miasta Prypeć.
2. Prypeć na dzień 26.04.'86 liczył ok. 45 tys. mieszkańców.
3. Czarnobyl na dzień 26.04.'86 liczył ok. 15 tys. mieszkańców.
4. 30km strefę wokół reaktora zamieszkiwało 130 tys. osób.
5. 100tys. żołnierzy oraz 400tys cywilów pracowało w zwalczaniu skutków tragedii.
6. 10tys. górników z Rosji i górniczego zagłębia Ukrainy brało udział w przekopywaniu tunelu pod 4 reaktor.
7. Radioaktywne cząsteczki zapadają się w ziemię na 5 cm rocznie.

Mity
Mitem jest że:

1. Człowiek od promieniowania świeci.
2. U żyjących już napromieniowanych ludzi występują mutacje.


Click

dymion

2012-08-04, 15:15
Czesiek181 napisał/a:

1. Człowiek od promieniowania świeci


To the rescue!

robbin666

2012-08-04, 17:11
pie**olicie o ofiarach.
A ten cały eksperyment to było wzbogacanie uranu a rdzeń był grafitowy,

lith

2012-08-04, 17:24
Co za pierdoły.... tylko czekać na relacje z porwania prez ufo na sadolu.
Już rzygam tymi artykułami i filmikami z rzekomo prawda objawioną, w których się nic kupy nie trzyma. Tyle jest tu bzdur i nieścisłości, że nie wiem jak się ludzie dają takim bełkotem 'uświadamiać'.

jankol

2012-08-04, 17:32
Nigdy się nie dowiemy w 100% oficjalnie, czy nie oficjalnie ile wynosi liczba ofiar...
Swoją drogą do Prypeci i w ogóle w tamte regiony pojechałbym turystycznie dużo chętniej, niż gdzieś na lazurowe wybrzeże!

vontecki

2012-08-04, 19:05
Te wszystkie dane są zmanipulowane przez ówczesny świat zachodni i zasranych ekologów, byleby doje*ać ZSRR. Nie było żadnych mutantów. Nic nie jest udowodnione że jest bezpośrednio powiązane z Czarnoblem. W USA była podobna awaria - nikt nic nie mówił. Francuzi prowadzili testy atomowe na pacyfiku - kilka zamieszkałych wysepek znikło z powierzchni ziemi a wszyscy czepiają się złych ruskich. Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.
Jedne ruskie mutanty jeżeli już się wykluły mogły powstać w Dzierżyńsku, czy Siemipałatyńsku ( odpowiednio miasto żyjące z przemysłu chemicznego i obecnie Kazachski, dawniej radziecki poligon nuklearny gdzie zdetonowao żeby nie skłamać ponad 100 głowic nuklearnych )

koolowsky

2012-08-04, 19:14
zginęło 300 pilotów

BrekiBMW

2012-08-04, 21:28
Czesiek181 napisał/a:

Ohlądnij sobie bitwa o chernobyl i dopiero pisz.



Jeśli wierzysz we wszystko co pokazuja w telewizji to powodzenia w życiu... :idzwch*j:

Czesiek181

2012-08-04, 21:38
BrekiBMW napisał/a:



Jeśli wierzysz we wszystko co pokazuja w telewizji to powodzenia w życiu... :idzwch*j:

Stary,pewnie nie oglądałeś a pie**olisz głupoty,wypowiadali się tam ci co likwidowali gruzy z dachu zamiast robotów które popełniały samobójstwa.Nie obchodzi mnie to, ze ty wierzysz we wszystko co ci telewizja pokaże.

lith

2012-08-04, 21:43
Drodzy oświeceni. Nie ma tak łatwo, że wszystko co w TV to kłamstwo, a wszystko co znalezione w necie to prawda :D Podpieranie się filmikami z jutuba jest śmieszne.

KingOfEvil

2012-08-04, 22:17
AtomowyWidelec napisał/a:

Polecam film dokumentalny wyprodukowany przez Discovery Channel " Bitwa o Czarnobyl ". Na YT jest w 10 odcinkach, polecam bo obejrzeć warto :)



Tu są wszystkie dane właśnie z tego filmu, oglądałem kilka razy, mam nawet teraz na dysku całość w jednym kawałku - z tego co się orientuje pobrałem z sadola ;o.

Jak ktoś aż tak się nie interesuje sprawą to wystarczy że przeczyta same dane.

Niestety nie pamiętam tytułu filmu ale obejrzałem film który był odwrotnością do "Bitwy o Czarnobyl", pie**olili że promieniowanie tam było zbyt małe i że pomylili się w obliczeniach :idzwch*j:

vontecki

2012-08-04, 23:26
Czesiek181 napisał/a:

Stary,pewnie nie oglądałeś a pie**olisz głupoty,wypowiadali się tam ci co likwidowali gruzy z dachu zamiast robotów które popełniały samobójstwa.Nie obchodzi mnie to, ze ty wierzysz we wszystko co ci telewizja pokaże.



Dawali takie odpowiedzi jak im wyreżyserowano, jak im za to zapłacono, wybrali takie wygodniejsze pod główny przekaz filmu komentarze. Telewizja i ogólnie tego rodzaju filmiki manipulują.
Proponuję zapoznać się z raportem ONZ, WHO, PAN, opinią prof. Jaworskiego, aktami rosyjskimi, wynikami badań szwedzkiej akademii nauk, czytać naukowe artykuły z wiarygodnych źródeł, sięgnąć do kilku książek autorstwa ludzi z różnych państw ale związanych z branżą a nie książka jakiegoś rusoboicznego dziennikarza, zapoznać się z historią zimnej wojny, psychologią tłumu, terminem radiofobia, psychologicznym podejściu zachodu do wschodu, radzieckiego aparatu bezpieczeństwa i pilnowaniu swoich spraw, radzieckiego przekazu informacji i wyjdzie że te wszystkie bzdurne informacje sa gówno warte :) ))

BrekiBMW

2012-08-06, 08:47
Mnie też gówno obchodzi Twoje zdanie Czesiek181
jeśli cos oglądasz w telewizji i ktos napisze że to prawda bo potwierdzili to naukowcy to gotów jestes zmienic religię.
Ja mam troche inne informacje co do wybuchu ponieważ moja rodzina pochodzi z Ukrainy a co przekazu informacji przez wschodnia część europy wystarczy zainteresować się sprawą smoleńska i to jakie informacje przekazali polakom. Co do samego filmiku który wszyscy polecają pragnę uświadomic że oglądałem nie raz jednak oglądałem też inny filmik w którym koleś wypowiadał się ze musiał przeczołgać sie w tunelu pod reaktorem bo inaczej dostał by w czapę, było to nagranie zrobione jakiś czas po katastrofie i koleś nie długo po tym zmarł.
Chyba połowa z was nie zna sie na fizyce i chemii skoro nie wiecie jakie są skutki promieniowania ajego poziom jak nie którzy piszą że był niski to śmiechu warte skoro po wdepnięciu w kałużę w szwecji system ostrzegania w ich elektrowni zaalarmował że dopuszczalna norma została kilkadziesiat razy przekroczona to wyobraźcie sobie poziom skażenia w czarnobylu czy prypeci i następym razem :samoboj: nim cos napiszesz jeden z drugim

Nygus93

2012-08-07, 22:54
idź poczytaj jakieś ksiązki, a nie głupoty piszesz