18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eyes Wide Shut - Oczy Szeroko Zamknięte

Wilczex • 2009-12-15, 18:30



Młode małżeństwo udaje się na przyjęcie, zaproszone przez zamożnego przyjaciela. Żona pije szampana i tańczy z przystojnym uwodzicielem. Mąż lekarz zostaje wezwany do gabinetu gospodarza, gdzie leży naga nieprzytomna dziewczyna: była pod działaniem narkotyków - i napiła się alkoholu.
Najdroższy i - podobno - najbardziej skandalizujący film Kubricka.


Nazwisko reżysera mówi samo za siebie.

Krzysztof

2009-12-20, 03:27
Oglądałem kiedyś dawno temu, uważam go za przeciętniaka bez specjalnego sensu, ale może to być spowodowane starymi wrażeniami.

.:...........:.

2009-12-20, 03:28
Krzysztof napisał/a:

może to być spowodowane starymi wrażeniami


Albo taką porą w niedzielę.

sa...........os

2013-10-18, 21:53
Moja ulubiona scena z filmu.

ticorr

2013-11-29, 01:06
Film na swój sposób genialny. Oglądając go ma się wrażenie, że człowiek porusza się tam po jakimś koszmarze przepełnionym używkami, seksem, czy wręcz kliniczną schizofrenią. Doskonały obraz tego, co potrafi urodzić się z nudów, nadmiaru pieniędzy, a niedostatku wrażeń. Świat, który znamy - który wydaje się nam, że znamy - tak naprawdę stał i cały czas stoi na głowie, a od całej tej duchoty obłędu i hipokryzji można nabawić się jakiegoś rodzaju klaustrofobii. To tak w skrócie.

Oczywiście nie jest to tytuł do niedzielnego, popołudniowego rosołu czy kotleta, w towarzystwie wrzeszczących bachorów. To film na noc, na spokój, do kilku lampek wina.