18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Epileptyk za kółkiem

Salieri16000 • 2020-05-24, 19:27


Na nagraniu wykonanym przez rejestrator samochodowy, słychać wycie kierowcy w momencie ataku epilepsji, po którym samochód, który prowadził mężczyzna, gwałtownie przyspieszył.

Samochód Kia przedarł się przez barierkę, uderzył w słup i ptrącił dwie osoby stojące na jego drodze. Pojazd uderzył także w budynek mieszkalny.

Według lokalnych mediów ofiary zabrano do szpitala. Według niepotwierdzonych doniesień jedna z nich jest w poważnym stanie - jej stopa musiała zostać amputowana.

Szelma

2020-05-24, 19:32
No i po cholere ktoś z jakimiś chorobami tego typu wsiada za kierownicę masakra jakaś... czlowiek rozumny gdy stwierdza takie choroby co za zagrożeniem podczas kierowania pojazdow trodno odkladam prawko lub zdaje i konczy sie kariera kierowcy lub czyjes życie

dennissliwa

2020-05-24, 20:11
Szelma napisał/a:

No i po cholere ktoś z jakimiś chorobami tego typu wsiada za kierownicę masakra jakaś... czlowiek rozumny gdy stwierdza takie choroby co za zagrożeniem podczas kierowania pojazdow trodno odkladam prawko lub zdaje i konczy sie kariera kierowcy lub czyjes życie



Nie każdy wie że ma taką chorobę, może to był jego pierwszy atak...

Pirx

2020-05-24, 20:34
Epileptycy do epilacji!

motylekwbrzuchu

2020-05-24, 20:35
Skoro baby dostają prawo jazdy, to innym niedorozwojom też się należy.

JaTylkonaChwile

2020-05-24, 21:18
dennissliwa napisał/a:

Nie każdy wie że ma taką chorobę, może to był jego pierwszy atak...



gadasz glupoty. Przewaznie takie osoby dawno juz sa zdiagnozowane. Mase takich osob jezdzi i lczy na to, ze akurat atak nie nastapi za kolkiem.

Noktowizor

2020-05-24, 21:48
kto dal prawko epileptykowi? xd

Lobo24

2020-05-24, 21:50

dennissliwa napisał/a:

Nie każdy wie że ma taką chorobę, może to był jego pierwszy atak...


Właśnie. Ja dowiedziałem się podczas nocnego obchodu po korytarzach psychiatryka. Miałem latarkę w której była funkcja stroboskopu. Po jej włączeniu 2 pacjentów zaczęło (jak mi się wtedy wydawało) tańczyć breakdance. Okazało się, że mieli atak padaczki a pulsacyjne światło może taki aktywować.

racing

2020-05-24, 22:35
Noktowizor napisał/a:

kto dal prawko epileptykowi? xd



A czy epileptyk przed rozpoczęciem kursu na prawko idąc na badania powiedział lekarzowi prawdę? Taki ch*j... bo wie, że jest z góry wykluczony. Badania na kat B robi się często w ośrodku nauki tzn przychodzi lekarz bierze pieniążki i zadaje pytanie kursantowi czy zdrowy jest... Na szczęście od jakiegoś czasu nowym posiadaczom prawka jest ono wydawane na max 15 lat. Kierowcy zawodowi mają wydawane prawko na lat 5.
I do momentu gdy pokolenie starych sztywnych trupów z bezterminowym prawkiem nie zdechnie lub bodajże po 2028 będą musieli iść na badania to takie sytuacje będą codziennością.

Dodatkowo dobrze by było wprowadzić wymóg zaświadczenia od lekarza pierwszego kontaktu z którym zapoznał by się ten lekarz od wydania pozwolenia na posiadanie uprawnień, że ubiegający się nie jest poważnie chory. A za zatajenie oraz spowodowanie wypadku karać jak za morderstwo lub usiłowanie morderstwa gdy nie ma trupów.

Hei

2020-05-24, 23:05
racing napisał/a:

Badania na kat B robi się często w ośrodku nauki tzn przychodzi lekarz bierze pieniążki i zadaje pytanie kursantowi czy zdrowy jest...



Tak było w moim przypadku.

-Zdrowy?
-Zdrowy.
-Widzi litery w 5 rzędzie od dołu?
- Widzi.
-50 zł. Wołać następnego.

St...........on

2020-05-24, 23:10
JaTylkonaChwile napisał/a:

gadasz glupoty. Przewaznie takie osoby dawno juz sa zdiagnozowane. Mase takich osob jezdzi i lczy na to, ze akurat atak nie nastapi za kolkiem.



pie**olisz głupoty i tyle, kumpel miał niezdiagnozowaną epilepsję ,bo nigdy nierobił badań pod tym kątem, tylko jeden epizod, atak wyzolił ponoc jakiś teledysk na yt. Poza tym widziałeś jak wykonywane są badania lekarskie do kursu na kat.B?

Byku35

2020-05-24, 23:14
Szelma napisał/a:

No i po cholere ktoś z jakimiś chorobami tego typu wsiada za kierownicę masakra jakaś... czlowiek rozumny gdy stwierdza takie choroby co za zagrożeniem podczas kierowania pojazdow trodno odkladam prawko lub zdaje i konczy sie kariera kierowcy lub czyjes życie



chcesz mi powiedzieć że gdybyś ty miał ta chorobę to przestał byś prowadzić yhy na pewno

bartosz009

2020-05-24, 23:15
racing napisał/a:

A czy epileptyk przed rozpoczęciem kursu na prawko idąc na badania powiedział lekarzowi prawdę? Taki ch*j... bo wie, że jest z góry wykluczony. Badania na kat B robi się często w ośrodku nauki tzn przychodzi lekarz bierze pieniążki i zadaje pytanie kursantowi czy zdrowy jest... Na szczęście od jakiegoś czasu nowym posiadaczom prawka jest ono wydawane na max 15 lat. Kierowcy zawodowi mają wydawane prawko na lat 5.
I do momentu gdy pokolenie starych sztywnych trupów z bezterminowym prawkiem nie zdechnie lub bodajże po 2028 będą musieli iść na badania to takie sytuacje będą codziennością.
Dodatkowo dobrze by było wprowadzić wymóg zaświadczenia od lekarza pierwszego kontaktu z którym zapoznał by się ten lekarz od wydania pozwolenia na posiadanie uprawnień, że ubiegający się nie jest poważnie chory. A za zatajenie oraz spowodowanie wypadku karać jak za morderstwo lub usiłowanie morderstwa gdy nie ma trupów.



Gówno prawda, zdawałem prawko 5 lat temu jako 18 latek. Za chwilę mi się kończy i muszę iść na badania.
Mówię o prawie jazdy kat. B. Moja dziewczyna, która zdawała rok wcześniej ma akurat na 10 lat. Tak więc ok. 5 lat temu musieli wprowadzić 5 letnie prawka i konieczność badań po tym okresie.

motylekwbrzuchu

2020-05-24, 23:40
alexandrus napisał/a:

atak wyzolił ponoc jakiś teledysk na yt.



Chyba wiem o który chodzi: Michał Wiśniewski - Filiżanka