18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Elegancja Francja

mygyry • 2020-01-22, 22:12
Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI), czyli francuski kontrwywiad sporządził raport z którego wynika, że 150 dzielnic francuskich miast i aglomeracji jest w rękach islamistów. Tak twierdzi francuski dziennik „Le Journal du Dimanche” (JDD), który powołuje się na źrodła w resorcie spraw wewnętrznych. Raport został bowiem utajniony, nie mają do niego wglądu nawet zainteresowani członkowie rady ministrów, oczywiście z wyjątkiem szefa MSW. Został im zreferowany ustnie. Tak niewygodny i ryzykowny jest to temat dla francuskiego rządu.

A raport DGSI jest delikatnie mówiąc przerażający: 150 dzielnic zarządzanych przez radykałów, wymykających się państwu. Oprócz przedmieść Paryża, Lyonu i Marsylii, także Maubeuge, gdzie Unia Muzułmańskich Demokratów Francji (UDMF) zdobyła 40 proc. głosów w podczas ostatnich wyborów samorządowych, Denin, Roubaix, Annemasse, Bourg-en-Bresse, Oyonnax. Lista jest długa. Raport mówi także o nowym, niepokojącym zjawisku, czyli pojawieniu się „mikroterytoriów” pod wpływem salafistów, jak Nogent-le-Rotrou w departamencie Eure-et-Loir na głębokiej prowincji, gdzie ten problem jak dotąd nie występował. Francuski rząd ma przedstawić plan walki z „komunitaryzmem”, czyli po naszemu z tworzeniem się równoległych społeczeństw przed wyborami samorządowymi w marcu.

W ten sposób różnej maści islamscy kaznodzieje stają się niezbędni i w zamian stawiają coraz to większe żądania, podkopując laicką zasadę państwa. Bensoussan opisuje sytuację, gdy w jednej z gmin imam zarządzał od burmistrza by ten udostępnił mu lokal w urzędzie gminy na obchody świąt religijnych. Gdy burmistrz odmówił imam wytknął mu, że pozwolił na kiermasz kościelny na terenie gminy i zaczął krzyczeć o dyskryminacji. Burmistrz najpierw szukał pomocy u władz centralnych w Paryżu, a gdy jej nie otrzymał, ugiął się przed żądaniami imama. Takie sytuacje-pisze Bensoussan- mają miejsce codziennie gdzieś na terytorium Francji. Państwo ustępuje islamistom. I żadne ustawy (obecnie posłowie debatują nad uchwaleniem kolejnej) niczego tu nie zmieniają.

Je...........ik

2020-01-22, 22:14
No i ch*j, jebie mnie to sami sobie zgotowali ten los i bardzo k***a dobrze żabojadom żesłi sikalafą i ch*j opa karaju fodes

bleblebator1

2020-01-22, 22:35
Przecież to było do przewidzenia, wyrugowano katolicyzm, ale życie nie znosi próżni i we francji wchodzi najbardziej radykalna odmiana islamu ku zadowoleniu ylit lewicowych

No...........iX

2020-01-22, 22:36
a źródłem rewelacji jest sputniknews

Warchlak1920

2020-01-22, 22:53
bleblebator1, Tak jak piszesz, to było do przewidzenia. Obejrzyjcie sobie francuski film "Prorok", o młodym arabie, który trafia do francuskiego więzienia. Film oprócz jego losów, fajnie pokazuje zmianę grup więźniów trafiających do tego pudła.

Parę lat temu gadałem chwilę z typem co mieszka ponad 20 lat gdzieś na północ od Paryża, jakieś dalekie jego przedmieścia. To co opowiadał to była masakra, więc nie dziwiło by mnie to, że ta informacja jest prawdziwa.

mygyry

2020-01-22, 23:04
huncfot130 napisał/a:

Źródło se przetłumacz



Ale powiedz mi kiedy by była według ciebie wiarygodna? Gdyby była wyborcza, lewicowa, rządowa, jaka?
Jeżeli piszą kłamstwa to Francuski MSW będzie musiał to zdementować, ale faktem jest, że już któryś rok trwa u nich stan wyjątkowy, na ulicach są służby ciężko uzbrojone a regularnie się słyszy o próbach zamachu, wzroście przestępczości, dewastacji chrześcijańskich przybytków i relacja o strefach do których lepiej nie chodzić.
Pełno w necie filmików i zdjęć w których dzielnice największych miast zmieniają się w slumsy, Francja ma realny problem, bo jakiekolwiek próby chociażby wskazania grupy która tworzy problem spowoduje atak i rasizm, są zakładnikami własnej ideologii

emperorzbigniew

2020-01-22, 23:12
Od lat polecam tutaj film "Nienawiść" Kassovitza. Dzieło jest z 1995 roku i już wtedy występował tam spory problem z murzynami, arabami i innymi zamieszkującymi osiedla, przedmieścia. Pamiętam też, gdy byłem około 2000 na wakacjach w Paryżu i jak na 14 lipca murzyny zaczęli wychodzić w centrum na ulice, to szybko się zmywaliśmy ze zwiedzania.

Tak więc problemy tam nie są nowe, ale skala sporo wzrosła. Nieporównywalnie. Miałem okazję ponownie być w Paryżewie ze 3-4 lata temu, to idąc spacerkiem od Gare du Nord do Notre Dame czułem się jakbym był na planie filmu Helikopter w ogniu. Hordy murzynów. A był to środek dnia. W nocy to bym tam nie wylazł, nie mówiąc o puszczeniu tam kogoś z rodziny.

PieronJasnySzlag

2020-01-22, 23:20
Mamy rok 2020. Pamiętam że tuż przed naszym wstąpieniem do UE w 2004 byli ludzie którzy ten problem nakreślali. Oczywiście robiono z nich oszołomów, moherów, rydzyków, debilów. Dziś, 16 lat później kiedy wszystko się sprawdza jak w przepowiedni w mainstremowych mediach już nie robi się z tych ludzi oszołomów tylko faszystów, rasistów, groźnych nacjonalistów.
Strach pomyśleć co bedzie za kolejne 15 lat.

Ja znowu zawsze powtarzam że pierwsi powinni tracić głowy lewicowi postępowcy i inni liberałowie. Bo to tylko oni są winni tego upadku.

jakuzapk

2020-01-22, 23:27
W sumie żabojady sami sobie winni ale jak rozpocznie się dżihad to przy tej 'produkcji' szmatogłowych bachorów może się skończyć biały kontynent zwany Europą.

MaciejLubicz

2020-01-23, 00:15

A ja na to







Niech ich tam ubogacają

M00nSpeLL

2020-01-23, 01:21
mygyry napisał/a:

Ale powiedz mi kiedy by była według ciebie wiarygodna? Gdyby była wyborcza, lewicowa, rządowa, jaka?
Jeżeli piszą kłamstwa to Francuski MSW będzie musiał to zdementować, ale faktem jest, że już któryś rok trwa u nich stan wyjątkowy, na ulicach są służby ciężko uzbrojone a regularnie się słyszy o próbach zamachu, wzroście przestępczości, dewastacji chrześcijańskich przybytków i relacja o strefach do których lepiej nie chodzić.
Pełno w necie filmików i zdjęć w których dzielnice największych miast zmieniają się w slumsy, Francja ma realny problem, bo jakiekolwiek próby chociażby wskazania grupy która tworzy problem spowoduje atak i rasizm, są zakładnikami własnej ideologii



Czyli klasyczna ocena sytuacji metodą "na oko". Szanuje.

marcin9002

2020-01-23, 07:44
W filmie 13 dzielnica też był taki problem i też rzecz miała miejsce u żabojadów. Fikcja filmowa zaczyna wchodzić do zycia realnego.

sereja3

2020-01-23, 07:47
Eh... Dla Francji mógłby wrócić rok 1944. Jakieś wojska sprzymierzone mogłoby znów wpaść do Francji i ją całą czyścić

obr113

2020-01-23, 07:50
Pocieszam się tylko, że ta stara k***a Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę.