18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ekogroszek czy pelet?

nowynick • 2018-12-18, 09:46
Możesz wyprowadzić się z Krakowa, ale Kraków się z ciebie nie wyprowadzi

poligon6

2018-12-18, 10:01
To jest moi drodzy wegiel brunatny albo tym podobne gówno czyli jakis kopalniany odpad. Śmieci jak spalisz to syf jest max 20 minut. No chyba ze ktoś pracuje w firmie meblarskiej i pali odpadami tapicerskimi. Pracowałem kiedys w podobnej firmie, gdzie było sporo drzewnego odpadu, tyle ze nasaczonego lakierami i farbami. Firma odstawiała w ciagu roku około kilkuset kilo tego odpadu do utylizacji. Wazne zeby byl kwit.

Reszte pracownicy wywozili swoimi korsami, punciakami i clio i palili w piecach. Ale szczytem było jak jeden gostek co palił foliowymi scinkami i szmatami nasaczonymi farbami i lakierami. Nawet dla typowych Januszy było to za duzo, bali sie ze im piec wypie**oli. Ale znalazł sie gigant, który kupił stary piec, a ze mieszkał za miastem to zamontował go kilka metrów za domem, pociągnał rure, która podłaczył do CO i kopcił jak w krematorium.

No ale w końcu nawet lokalne wiochmeny miały dość syfu i zadzwonili na bagiety, wlepili mu kilka tysi kary i jeszcze kazali na własny koszt utylizowac odpad. A miał tam kilka palet nasączonych farba szmat i pare big-bagów folii. Wszystko go kosztowało około 30 tyś, czyli tyle ile zaoszczedził przez lata palenia syfem.

El_Macias

2018-12-18, 10:17
Palą odzieżą wyklętą, w 99,99 złotych zaklętą :krejzi:

skywalker75

2018-12-18, 10:18
poligon6 napisał/a:

To jest moi drodzy wegiel brunatny albo tym podobne gówno czyli jakis kopalniany odpad. Śmieci jak spalisz to syf jest max 20 minut. No chyba ze ktoś pracuje w firmie meblarskiej i pali odpadami tapicerskimi. Pracowałem kiedys w podobnej firmie, gdzie było sporo drzewnego odpadu, tyle ze nasaczonego lakierami i farbami. Firma odstawiała w ciagu roku około kilkuset kilo tego odpadu do utylizacji. Wazne zeby byl kwit.

Reszte pracownicy wywozili swoimi korsami, punciakami i clio i palili w piecach. Ale szczytem było jak jeden gostek co palił foliowymi scinkami i szmatami nasaczonymi farbami i lakierami. Nawet dla typowych Januszy było to za duzo, bali sie ze im piec wypie**oli. Ale znalazł sie gigant, który kupił stary piec, a ze mieszkał za miastem to zamontował go kilka metrów za domem, pociągnał rure, która podłaczył do CO i kopcił jak w krematorium.

No ale w końcu nawet lokalne wiochmeny miały dość syfu i zadzwonili na bagiety, wlepili mu kilka tysi kary i jeszcze kazali na własny koszt utylizowac odpad. A miał tam kilka palet nasączonych farba szmat i pare big-bagów folii. Wszystko go kosztowało około 30 tyś, czyli tyle ile zaoszczedził przez lata palenia syfem.



Przypominam tylko, że niemiecka energetyka oparta jest na węglu brunatnym. Spalają go 2 x więcej niż my kamiennego i otwierają nowe kopalnie odkrywkowe. To natomiast, na pewno nie jest brunatny, tylko jakieś odpady. Natomiast ekogroszek albo pelet przy tym to jak zdrowotne inhalacje.

nowynick

2018-12-18, 10:23
:roll:

z tym peletem to taki żart był...

projektowałem kiedyś suszarnie spożywcze, z tego co mi szef mówił to we Włoszech peletki zbija się z np wyciśniętych owoców. Wysokosprawne piece domowe emitują tam głównie zapach owocowy. Całość dofinansowywana przez państwo. Fajnie sobie wymyślili po szczycie klimatycznym? A ch*ja! Tak tam k***a już było 15 lat temu! Cała Europa ma czyste powietrze a u nas jakbyśmy mieszkali obok hitlerowskiego krematorium. I nie chodzi mi i jakieś "globalne ocieplenie". Jebie mnie jakaś polinezyjska wyspa, niech tonie i tak jedno pierdnięcie wulkanu wywali więcej gazów niż wszystkie samochody razem wzięte od 1886, chodzi mi o k***a moje płuca do ch*ja pana! Jak kogoś nie stać na ogrzanie całego domu to niech zniesie co potrzebniejsze graty do jednego pomieszczenia i ogrzewa tylko to jedno. Jakoś kiedyś tak zimę z żoną i czteroletnim dzieckiem przecipieliśmy. Kasy nie było, na dworzu -20, pokój ok. 15m2 robił za kuchnię, sypialnię i salon...

aaaaaaaaaaaaaa

2018-12-18, 10:40
Daje sygnały dymne Indianom z sąsiedniej osady...

poligon6

2018-12-18, 10:49
skywalker75 napisał/a:

Przypominam tylko, że niemiecka energetyka oparta jest na węglu brunatnym. Spalają go 2 x więcej niż my kamiennego i otwierają nowe kopalnie odkrywkowe. To natomiast, na pewno nie jest brunatny, tylko jakieś odpady. Natomiast ekogroszek albo pelet przy tym to jak zdrowotne inhalacje.



Kamiennego tez sporo spala, kupuja go u swojego przyjaciela Putlera.

W tym roku jak wymieniałem piec kupiłem "eko groszek" 20 kg za 14,99 w Mrówce. Z eko to miało mało wspólnego, groszek był brunatnego koloru, dało go rade rozłupać w palcach a smród z palenia był taki jakby oponami palił. Kolor dymu tez sie zgadzał.

aaaaaaaaaaaaaa

2018-12-18, 10:56
poligon6 napisał/a:


...groszek był brunatnego koloru, dało go rade rozłupać w palcach a smród z palenia był taki jakby oponami palił. Kolor dymu tez sie zgadzał.



W zeszłym roku próbowałem czeskim brunatnym... zero dymu. Ciężko było mgiełkę dojrzeć. Ale stwierdziłem, że nie ma sensu brunatnym palić.
Każde spalanie powoduje zanieczyszczenie powietrza. Ale gdyby w PL palono w piecach na ekogroszek to nie byłoby tragedii.

A to na filmie tak na serio, to niekoniecznie h*jowy opał, możliwe, że nieprawidłowy sposób palenia.

skywalker75

2018-12-18, 10:58
poligon6 napisał/a:



Kamiennego tez sporo spala, kupuja go u swojego przyjaciela Putlera.

W tym roku jak wymieniałem piec kupiłem "eko groszek" 20 kg za 14,99 w Mrówce. Z eko to miało mało wspólnego, groszek był brunatnego koloru, dało go rade rozłupać w palcach a smród z palenia był taki jakby oponami palił. Kolor dymu tez sie zgadzał.



To nie jest wcale tanio, tym bardziej, że szajs. Całkiem ok ekogroszek kamienny np czeski, możesz mieć taniej, tylko np w sierpniu, no i większą ilosc od razu, no i nie z marketu.

Hrabia Drapula

2018-12-18, 11:44
po pierwsze nie mam pieca, po drugie tym co mają radzę się zapoznać z rozpalaniem od góry same plusy, po trzecie jakość jakością ale węgiel to nie kawał "kamienia" wyciągnięty z dziury i sprzedany, przechodzi on kilka etapów jak mycie i to zależy ile ody i chemii zostawią w nim dodatkowo, i ostatni problem który nie jest bezpośrednio z dymieniem związany tu, wysokość komina, jak bym był sąsiadem to bym go zaj***ł za takie coś

lm65

2018-12-18, 13:59
Myślałem, że to filmik Wazzupa hehehe

kolosasz

2018-12-18, 14:00
"eko" w nazwie "ekogroszek" nie oznacza że opał jest ekologiczny, oznacza, że opał jest ekonomiczny. To eufemizm.
Ekonomiczny to po prostu tani - w Polsce powszechne jest ubóstwo energetyczne. Jest więc rynek na produkty "ekonomiczne", jest więc i sam produkt. A z taniochą wiemy jak jest - są to ogólnie produkty (naj)gorszego sortu

mygyry

2018-12-18, 16:38
Pali unijnymi regulacjami na temat ekologii

MotoPirat

2018-12-18, 17:22
Papieża nowego wybrali, a tu się przychrzaniają :)