18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Eko

Marco_Zg • 2020-01-19, 00:42
Taki moje spostrzeżenie..

Jedyne odpady, które generuje konsument to te biologiczne, dosłownie. Jak by się temu bliżej przyjrzeć, to pozostałe odpady produkuje fabryka, która dany towar zapakowała. Z jakiej racji My konsumenci mamy płacić za utylizację , plastików i etc. Skoro to nie konsument zapakował asortyment w coś co obecnie jest nie eko? Cały ten podatek powinno się, przenieść na producenta a nie na konsumenta. Jak kto pamięta, były butelki zwrotne z mlekiem, śmietaną i to było fajne bo miało się kieszonkowe. Obecnie wielkie halo bo tyle tego plastiku, bo tanio dla producenta a konsekwencje ponosi konsument. Koszty utylizacji trzeba przenieść na producenta, jak znam życie ceny wzrosną, produktów bo producent cudownym sposobem przeniesie koszty produkcji na konsumenta i takie błędne koło. Znam emerytki co to pół miasta za darmo zwiedzą aby kupić coś 20gr. taniej. Dla mnie to już paranoja. Pół dnia w przychodni, tu akurat się nie dziwię, bo tak działa "wspaniała" służba zdrowia, która sama nie potrafi się wyleczyć a co dopiero kogoś, kto pół życia płacich na nich. Jak się idzie na pogotowie o 17, czeka na "zbawienie" do 2 w nocy i dowiaduje się że, na moje oko to pani ma.. ( jezusicku jaki, Qurka wodna, popatrzał i już wie ) .... ale pani nie przyjmiemy. W zamyśle takim, nie przyjmiemy bo u nas to oddział wykańczalnia jest i statystyki spadną. Wracając do tematu tego eko, gdzie sie nie pójdzie to pakowane w plastik bo .......... wiadomo taniocha. A My konsumenci płacimy za to, obecnie nie eko. Za PRL było niby źle ale teraz jest raczej gorzej. Lekko i wygodnie ale czy fajnie jak taki nacisk. Co kolwiek w markecie czy innym sklepie, pakowane w folia lub coś podobnego. Wielki nacisk na reklamówki i etc. a czy jest nacisk w tym kierunku na producentów? oni tym bardziej powinni być motywowani aby produkty pakoować eko i to na nich przenosić ten podatek. Bo te wszystkie śmieci nie produkuje konsument a PRODUCENT.

fieryangel

2020-01-19, 09:58
Piwko dla autora, bo prawdę mówi.

Ekologia to tylko pretekst do wyciągania z ludzi kasy.
Gdyby państwu zależało na ekologii to zaczęłoby od producentów.
Czemu nie zabronią produkcji reklamówek skoro są takie złe? Tylko podwyższają cenę czegoś co każdy nauczył się już kupować w dużych ilościach - mało kto dziś nosi szmaciana torbę na zakupy jak za tfuu PRLu.
Czemu nie zabronią produkcji ropy skoro ta powoduje efekt cieplarniany (podobno)?
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Nigdy im nie chodziło o ekologię.

pikaczju

2020-01-19, 10:18
Jak wam zależy na nie generowaniu niepotrzebnych śmieci, to zacznijcie od siebie i probujcie tak ogarnąć zakupy, żeby polowa tego co kupicie nie była opakowaniem. A jak wam nie zależy to zmarnowaliście 3 minuty na czytanie wypocin Marco_zg z przydatkami :roll:

Ca...........on

2020-01-19, 10:38
Tylko powierzchownie dotykacie istoty problemu, a jest nią chciwość i przyzwolenie na nią. Dopóki cywilizacja nie wskoczy z powrotem na tory wartości humanistycznych, będzie stopniowo się wykolejać, a krótkowzroczni durnie zapatrzeni w to, co chrześcijaństwo nazywa "złotym cielcem", będą bronić swoich srebrników i wież Babel do ostatniej kropli krwi.

Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim dla mnie to, że jak tylko ktoś wspomni o powrocie do wartości, to się go nazywa konserwatystą, katolem albo innym durniem :D

r061071

2020-01-19, 11:04
PIWO w BUTELCE szklanej dla - r061071 marco gdzie do k***y to pivo?

:-/

Dzisiaj

2020-01-19, 11:06
Oszczedze wam czasu :

Chlop z ch*jem przebrany za babe to nie kobieta. Lepper nie popelnil samobojstwa. Sedziowie robia to co im sluzby nakarza... 90% na marszach lbgt to oplacone, heteroswksualne osoby.

Wiejszosc z nas wie o co chodzi ale w 99% przypadkach nic z tym nie zrobimy bo zasada dziel i rzadz skutecznie podzielila narod. Kazda proba organizowania sie jest rozbijana przez krety. Bez odpowiedniej organizacji z firewallami broniacymi przed infiltracja nic nie uda sie zrobic. Pozdrawiam

sjp

2020-01-19, 11:07
Po drodze od producenta do klienta również każdy pośrednik płaci za "wytwarzanie" śmieci. Tak się j**ie polaczków na pieniążki.

T0B1

2020-01-19, 11:12
Hogger napisał/a:


każdy kto stawia planetkę wyżej niż ludzi na niej żyjących (mam namyśli nas cywilizowanych ludzi ) jest w moich oczach
eko-nazistą



Kiedy zapadła decyzja, że jesteśmy ostatnim pokoleniem a na następne można mieć już wywalone?

Karboksylator

2020-01-19, 11:17
ale spokojnie, producent też płaci:)

TEERRAZ

2020-01-19, 11:35
To nie ma wiekszego sensu gdyż koniec końców zapłacą konsumenci, producent po nałożeniu na niego takiego podatku spokojnie przerzuci go na konsumenta zwiększając cene

Ma...........te

2020-01-19, 11:44
r061071 napisał/a:

masz racje[ niech słomka będzie ze słomy, kosz z wikliny , torba ze skóry ,a kubek z gliny]
rymem poszło aby do ludzi doszło



Ło k***a ucz mnie

TomcioSraluch

2020-01-19, 12:03
A gucio prawda! Słyszałeś o BDO? To sobie poczytaj, dokształć się, a potem wylewaj sobie swoje żale jak się najeb**sz. Ustawa o utylizacji odpadów która weszła w życie od stycznia tego roku (dla niektórych firm ustawa istnieje od poprzedniego roku) nakazuje wszystkim firmom które wprowadzają do sprzedaży opakowania z plastiku, w workach plastikowych itp, itd. płacenie głupiego haraczu. Dla przykładu ja przez swoją firmę zapłaciłem za tamten rok blisko 4 tysiące złotych, plus 750 złotych dla firmy która to prowadzi, bo ja już posiadam tyle papierkowych obowiązków że z taką pierdołą nie mam czasu się bawić. No i opłata urzędowa za rejestrację w bazie danych. Oczywiście koszty musiałem przenieść na klientów, bo ja przecież nie będę dokładał z własnej kieszeni za takie bzdury. Potem taki jeden z drugim płacze bo drogo, ale jak tu funkcjonować jak ciągle dopierda**ją nam przedsiębiorcom nowe podatki, żeby dać darmozjadom i nierobom. Dziękuję za uwagę.

McQurwa

2020-01-19, 12:09
Pakować kiełbasę w gazetę jak kiedyś, może w końcu wyborcza się spełni

Stacha

2020-01-19, 13:15
My jesteśmy karani za coś co wytwarzają fabryki. Masz rację. To absurd. A fabryki używają tych opakowań bo są najtańsze. Oglądałem ostatnio jakiś reportaż który też poruszał ta sprawę. Ze producenci powinni ponosić koszta utylizacji takich opakowań. Gdyby tak było, w ich interesie byłoby opracowanie nowych technologi pakowania, które są eko.

Hrabia Drapula

2020-01-19, 14:04
impressa88 napisał/a:

Masz po części rację. Cywilizowane kraje mają kaucję na butelki plastikowe my jeszcze musimy długo czekać .


i tu się mylisz, my to już mieliśmy, wiele lat temu coca cola 1,5 l była w plastikowych zwrotnych butelka do których były skrzynki na 6 szt
mleko w tej chwili nie problem kupić w szklanej butelce, ale ludzie wolą kartony bo lżej i bezpieczniej, myślę że za kilka lat się zmieni to znacznie

kulawiec

2020-01-19, 14:46
Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa.

Należy policzyć ile kosztuje zutylizowanie kilograma np. PET, i firma która to będzie robić, dostanie tyle kasy jaki jest koszt takiej procedury, wraz z odbiorem odpadów itp. Chyba że ktoś sam zawiezie.

Za wyrzucenie śmieci np. do lasu kara w wysokości np. 20000 zł za kilogram, z czego połowę dostaje donosiciel który udowodni, że ten wywalił. Podobne kary za palenie w piecu.

I dopiero wtedy ludzie sami zaczną kupować w opakowaniach zwrotnych, szklanych itp. Pojawiają się pewnie i produkty wymagające własnego opakowania.