18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eko-rowero-terrorystom z warszawskiego ratusza pękła żyłka

Vinyl • 2023-05-11, 13:04
Chodzi o troll-projekt w warszawskim budżecie obywatelskim na rok 2023, który złożył radny Prawa i Sprawiedliwości z Pragi Południe, Ernest Kobyliński. Nie ma wątpliwości, że projekt ten miał za zadanie zdenerwowanie urzędników i nabranie ich na wykazanie własnych podwójnych standardów. Spoiler: udało się i to z plusem. Tytuł projektu brzmiał: „Urzędnicy na rowery: Rafał Trzaskowski daje przykład” i w swoich założeniach miał sprzedaż samochodów służbowych Urzędu Miasta na rzecz rowerów, rowerów transportowych i riksz.

Poniżej oficjalna odpowiedź urzędników (zaopiniowanie projektu o którym mowa akapit wyżej)


~Velture

2023-05-11, 13:24
Zmiana stanowiska z kierowca na rowerzysta... Ja pie**olę podziwiam osobę która to pisała.

Siriuz

2023-05-11, 13:52
Trzasku to komuch, on jest równiejszy niż reszta ludzi i może korzystać z samochodów, samolotów i innych dobrodziejstw. Coś jak Filipiak, który radzi biednym żeby nie żarli i nie latali, ale sam nie myśli aby z tego rezygnować, bo jemu to jest niezbędne do życia :)

~VeIture napisał/a:

Zmiana stanowiska z kierowca na rowerzysta... Ja pie**olę podziwiam osobę która to pisała.



Warszawski magistrat już sobie jawnie kpi z mieszkańców, ale ponoć to samo dzieje się we wszystkich miastach gdzie u władzy ostali się ludzie z PO

frytburger.z.paprykarzem

2023-05-11, 13:59
Siriuz napisał/a:

Trzasku to komuch, on jest równiejszy niż reszta ludzi i może korzystać z samochodów, samolotów i innych dobrodziejstw. Coś jak Filipiak, który radzi biednym żeby nie żarli i nie latali, ale sam nie myśli aby z tego rezygnować, bo jemu to jest niezbędne do życia
Warszawski magistrat już sobie jawnie kpi z mieszkańców, ale ponoć to samo dzieje się we wszystkich miastach gdzie u władzy ostali się ludzie z PO



Odpowiedź tak samo jak próba trollowania godna jedynie "prawilnego umysłu".

kooloo

2023-05-11, 14:23
przeciez tymi rowerami to ma pospulstwo zapie**alac a nie kisiazeta z KałoPeło

Antoni79

2023-05-11, 14:40
Słuszna inicjatywa. Przewietrzyłby im tłuste tyłki. Są takie trendy na świecie w poważnych firmach. Za dojazd rowerem dostaje się nawet jakąś premię. Warszawa jest zapchana do granic absurdu. Ludzie biorą kredyty na samochody, żeby dojechać 3 kilometry do pracy i płacić 1000 miesięcznie za parking. W Lemingradzie wręcz powinno się zabronić posiadania więcej niż jednego samochodu na rodzinę. To miasto ma świetną komunikację miejską i głupich mieszkańców. Wyobraź sobie, że za 100 zł miesięcznie jeździsz wszędzie cały miesiąc. Do pracy, do szkoły, do kumpli. Brzmi jak bajka dla osoby z prowincji pozbawionej komunikacji i zdanej tylko na swój samochód i koszta 500-1000 miesięcznie.

SkoPio1

2023-05-11, 14:42
kooloo napisał/a:

pospulstwo



Jesteś z Goralenvolk?



Siriuz napisał/a:

Warszawski magistrat już sobie jawnie kpi z mieszkańców, ale ponoć to samo dzieje się we wszystkich miastach.




Poprawiony oczywisty błąd.
;>

Siriuz

2023-05-11, 14:57
SkoPio1 napisał/a:

Poprawiony oczywisty błąd.



Nie taki oczywisty. Podaj mi proszę przykład miasta rządzonego przez PiS, które rozszerza strefy płatnego parkowania, zwęża drogi i likwiduje miejsca parkingowe. Nie przeczę, że nie ma takich, ale ponieważ jestem z Warszawy i dobrze orientuję się w tym co się tutaj wyprawia to mogę powiedzieć, że wszystkie te inicjatywy są wprowadzane niemal zawsze głosami radnych z PO przy pełnym sprzeciwie PiS. Wcale nie zdziwiło by mnie gdyby w PiS robił to samo jakby miał większość, ale nie znam sytuacji z innych miast.

Aha, może to mieć też związek z tym, że Trzaskowski bez porozumienia z mieszkańcami zgłosił miasto do C40 i konsekwentnie podąża w tym kierunku mimo niezadowolenia Warszawiaków. Pobiera przy tym ponoć spore dotacje z EU.

BambiPMT

2023-05-11, 15:01
Siriuz napisał/a:

Nie taki oczywisty. Podaj mi proszę przykład miasta rządzonego przez PiS, które rozszerza strefy płatnego parkowania, zwęża drogi i likwiduje miejsca parkingowe. Nie przeczę, że nie ma takich, ale ponieważ jestem z Warszawy i dobrze orientuję się w tym co się tutaj wyprawia to mogę powiedzieć, że wszystkie te inicjatywy są wprowadzane niemal zawsze głosami radnych z PO przy pełnym sprzeciwie PiS. Wcale nie zdziwiło by mnie gdyby w PiS robił to samo jakby miał większość, ale nie znam sytuacji z innych miast.



Racja. W Tychach tez rzędzi PO i wszystkie te poj***ne pomysły drogowe już są.

Love_is_Love

2023-05-11, 15:08
No żart na poziomie kartofli z pis więc czego oczekiwać. A tak z ciekawości gdzie te "podwójne standardy" o których napisał autor tego tematu?

RobsoN

2023-05-11, 15:09
Siriuz napisał/a:

Trzasku to komuch, on jest równiejszy niż reszta ludzi i może korzystać z samochodów, samolotów i innych dobrodziejstw. Coś jak Filipiak, który radzi biednym żeby nie żarli i nie latali, ale sam nie myśli aby z tego rezygnować, bo jemu to jest niezbędne do życia
Warszawski magistrat już sobie jawnie kpi z mieszkańców, ale ponoć to samo dzieje się we wszystkich miastach gdzie u władzy ostali się ludzie z PO



jaki k***a komuch jak on jest 72 rocznik. Coś ci się pie**oli w główce „chiba” Poza tym doucz się kto latał jak hrabia samolocikiem w te i spowrotem za co go wyj***li z partii a komu specjalnie nakładke asfaltową pod sam domek „wej” wsi „ciągli”, żeby hrabina miała wygodny wyjazd z posesji… i wiele, wiele innych. Widzę, że tvp równo wali po deklu.

Siriuz

2023-05-11, 15:13
RobsoN napisał/a:

jaki k***a komuch jak on jest 72 rocznik



chodzi o mentalność a nie rodowód mózgu

CzarnyAdolf

2023-05-11, 15:19
@Love_is_Love

sadolowe tyldy to bawi, cóż poradzisz. Dobrze, że pokazali skłonności kaczofilskie. Noga velturka już się przejadła, więc będzie co grillować