18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Egzoszkielet wspomagany.

Debal • 2013-03-12, 15:38

Sztuczny egzoszkielet lub pancerz wspomagany – mocowana na zewnątrz ciała powłoka, której celem jest wzmocnienie siły mięśni użytkownika. Egzoszkielet może wzmacniać wszystkie partie mięśni lub tylko niektóre (np. sztuczne ramię).

Sterowanie egzoszkieletem odbywać się może na 4 sposoby:

1) Sterowanie mechaniczne – osoba jest częściowo sprawna i ma możliwość kontrolowania egzoszkieletu manualnie np. rękami za pomocą joysticka.

2) Sterowanie głosem – osoba nie ma możliwości ruchowych, ma jednak możliwość wypowiadania komend głosowych, które są przesyłane poprzez mikrofon do komputera,
a w nim odpowiednio interpretowane na odpowiadającą danemu zwrotowi funkcję egzoszkieletu (czynność), po czym z komputera wysyłana jest do sterownika egzoszkieletu odpowiednia seria instrukcji do wykonania (zadziałania odpowiednich siłowników) – np. odpowiadających czynności podnieś rękę, wstań, idź itp.

3) Sterowanie czujnikami naskórnymi lub podskórnymi (implantami) – metoda polegająca na założeniu pacjentowi serii implantów, które wzmacniając impulsy nerwowe, odczytują na ich podstawie intencje ruchowe osoby, a następnie przekazują te „intencje” (wzmocnione impulsy) do komputera sterującego.
W przypadku tej metody wymagana jest częściowa sprawność układu nerwowego.





Teoretycznie sterowanie egzoszkieletem mogłoby się odbywać bezpośrednio z użyciem fal mózgowych – po podłączeniu do głowy osoby serii elektrod, odpowiednie rodzaje impulsów przekazywane byłyby do komputera, który na tej podstawie ur*chamiałby odpowiednie funkcje egzoszkieletu.

Jednak obecnie nie istnieją jeszcze prototypy działające w ten sposób.

Więcej informacji pod linkiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Egzoszkielet_wspomagany

KONRADJAM

2013-03-12, 16:08
e tam ja już takim latałem w crysisie

H88tman

2013-03-12, 16:49
wygląda jak wyciągnięty z Portala 2

kaiel

2013-03-12, 20:59
przypomina deske klozetową

Re...........ms

2013-03-13, 12:15
zajebisty.. chcę taki!!

BongMan

2013-03-13, 15:25
Japończyk potrzebuje egzoszkieletu żeby podnieść trzy worki, po 10kg każdy.
Przeciętny Polak na budowie bierze na plecy po dwa 25-kg worki cementu.

AHAHAHA_NO

2013-03-14, 16:04
@BongMan
to niech produkują Polaków wyjdzie im taniej

Yasiu99

2013-03-15, 07:19
Na siłownie a nie takie pierdoły wymyślać!

Egzo szkielet-Sregzo szkielet

To jest najlepszy endo szkielet

Szron

2013-03-15, 22:58
"Jednak obecnie nie istnieją jeszcze prototypy działające w ten sposób."

HE HE już wojskowe psycho-czuby coś wymyślą nie bój żaby. :)

sajoNARTA

MorbidGod

2013-03-16, 20:33
Skośnym to by się egzoku*asy przydały, przy tych ich małych fifkach.