18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Egipt. Najwyższa Rada Starożytności - Kleopatra była biała!

Love_is_Love • 2023-05-09, 08:25
Egipt oskarża platformę Netflix o przeinaczenie historii o królowej Kleopatrze. W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez rząd stwierdzono, że legendarna władczyni nie miała tak ciemnego koloru skóry, jak to przedstawiono w nieopublikowanym jeszcze dokumencie Netfliksa. Egipcjanie są oburzeni obsadzeniem czarnoskórej aktorki Adele James w roli Kleopatry.

Najwyższa Rada Starożytności: Kleopatra była biała.
Najwyższa Rada Starożytności to istniejąca od 160 lat organizacja, która odpowiada za dziedzictwo kulturowe Egiptu. W czwartek wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że królowa Kleopatra miała jasną skórę i helleńskie korzenie. Mostafa Waziri, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności nie ma wątpliwości, że "Królowa Kleopatra" to przykład zakłamywania historii. - Wygląd bohaterki zakłamuje historię Egiptu i jest rażącym błędem historycznym, tym bardziej, że film klasyfikowany jest jako dokument, a nie utwór dramatyczny. Wymaga to od osób odpowiedzialnych za jego produkcję rzetelnych badań i oparcia się na historycznych i naukowych faktach - napisał.

Netflix zaskoczony Netflix jest zaskoczony reakcją Egipcjan na "Królową Kleopatrę".
- Współpracując z czołowymi historykami i ekspertami, w tym Shelley Haley (profesorka filologii klasycznej i studiów afrykańskich z Hamilton College) i dr Sally-Ann Ashton (badaczka ds. dziejów Kleopatry), badamy historię Kleopatry jako królowej, strateżki, władczyni o potężnym intelekcie, a także kobiety, której dziedzictwo jest przedmiotem wielkiej debaty. "Królowa Kleopatra" nie skupia się na pochodzeniu etnicznym bohaterki. Świadomie zdecydowaliśmy się przedstawić ją jako osobę o mieszanym pochodzeniu etnicznym. Naszym celem było odzwierciedlenie teorii dotyczących możliwego egipskiego pochodzenia Kleopatry i wielokulturowej natury starożytnego Egiptu - podano w wydanym oświadczeniu.



Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/egipt-protest-netflix-premiera-kleopatra-nie-byla-czarnoskora-najwyzsza-rada-starozytnosci-kleopatra-byla-biala-netflix-zdziwiony

- * - * - * -

Trzy słowa od siebie. Jako osoba o lewicowych poglądach jestem już zmęczony Netflixem. Co innego gdy mówimy na przykład o czarnej Arielce - postaci fikcyjnej z którą mogą utożsamiać się dzieci na całym świecie, a co innego gdy przeinaczamy obraz w zamyśle historyczny, żeby przypodobać się określonym grupom społecznym. Jest to nieprofesjonalne i niesmaczne :-/

:idzwch*j:

zwierzak30

2023-05-09, 09:16
Kto jak kto.Ale ty jesteś pierwszy do opie**alania czarnych ku*asów.
j***ć netflixa .A ciebie nie,bo pewnie byłbyś zadowolony. :)

darayavahus

2023-05-09, 09:17
Pora na natflixa, by nakręcili tarzana.

To bym oglądał. Zwłaszcza, gdy wchodziłby w dyskusję z małpami nad wyższością aryjskiej rasy, popijając latte ze starbucksa.

Love_is_Love

2023-05-09, 09:36
zwierzak30 napisał/a:

Kto jak kto.Ale ty jesteś pierwszy do opie**alania czarnych ku*asów.
j***ć netflixa .A ciebie nie,bo pewnie byłbyś zadowolony.



Dużo myślisz o czarnych ku*asach i j***niu, co? :-)

ra0mir

2023-05-09, 11:34
Masz lewicowe poglądy?
Prosty przykład:
W którą stronę ludzie sp***alają w Korei Północnej i Południowej?
I w którą stronę sp***alali ludzie przez mur berliński?

Tam nie ma i nie było komuny tylko mocno wj***ne lewicowe poglądy.
Rozumiem, że nie masz firmy i dlatego chcesz żeby doj***ć wszystkim podatki do otwierania kolejnych squotów?
Tak to się wszystko kończy...

Love_is_Love

2023-05-09, 12:35
ra0mir napisał/a:

Masz lewicowe poglądy?
Prosty przykład:
W którą stronę ludzie sp***alają w Korei Północnej i Południowej?
I w którą stronę sp***alali ludzie przez mur berliński?
Tam nie ma i nie było komuny tylko mocno wj***ne lewicowe poglądy.
Rozumiem, że nie masz firmy i dlatego chcesz żeby doj***ć wszystkim podatki do otwierania kolejnych squotów?
Tak to się wszystko kończy...



k***a. Czy to wątek o mnie? Czarna Kleopatra mnie wk***ia czaisz? Ja jestem lewicowy obyczajowo i mam wyj***ne w kwestie gospodarcze.

FanatiCS

2023-05-09, 13:06
ra0mir napisał/a:

Masz lewicowe poglądy?
Prosty przykład:
W którą stronę ludzie sp***alają w Korei Północnej i Południowej?
I w którą stronę sp***alali ludzie przez mur berliński?
Tam nie ma i nie było komuny tylko mocno wj***ne lewicowe poglądy.
Rozumiem, że nie masz firmy i dlatego chcesz żeby doj***ć wszystkim podatki do otwierania kolejnych squotów?
Tak to się wszystko kończy...



A dlaczego ludzie w Korei Południowej mają sp***alać? Przecież to najbardziej rozwinięty kraj na świecie.

ra0mir

2023-05-09, 13:44
Love_is_Love napisał/a:

k***a. Czy to wątek o mnie? Czarna Kleopatra mnie wk***ia czaisz? Ja jestem lewicowy obyczajowo i mam wyj***ne w kwestie gospodarcze.



No jak każdy lewak masz wyj***ne w kwestie gospodarcze.
Dostajesz pieniądze co miesiąc i kupujesz w markecie - PROSTE.


FanatiCS napisał/a:

A dlaczego ludzie w Korei Południowej mają sp***alać? Przecież to najbardziej rozwinięty kraj na świecie.



żartujesz sobie prawda?

Geraldinio

2023-05-09, 21:15
Generalnie mam na to wyj***ne, poglądy mam po środku, ale wszelkie ekstremizmy w jedną albo drugą stronę odpalają u mnie agresję :) i tak krytyka jakiejś czeskiej gierki RPG (nie pamiętam tytułu) że w średniowieczu sami biali.... ja pie**ole, ilu czarnych było wtedy w tym regionie Europy?? Za chwilę Netflix stworzy film o czarnej królowej Wielkiej Brytanii, nie jestem rasistą, ale to jest żenujące.

Heliar

2023-05-09, 22:09
darayavahus napisał/a:

Pora na natflixa, by nakręcili tarzana.
To bym oglądał. Zwłaszcza, gdy wchodziłby w dyskusję z małpami nad wyższością aryjskiej rasy, popijając latte ze starbucksa.



Ja bym chciał zobaczyć Hitlera jako nygusa i czarnych aryjczyków, drących mordy jak to chcą wytępić inną "białą" rasę.

FanatiCS

2023-05-10, 11:37
ra0mir napisał/a:


żartujesz sobie prawda?



Ty jesteś pie**olnięty czy udajesz?

ra0mir

2023-05-10, 12:57
FanatiCS napisał/a:

Ty jesteś pie**olnięty czy udajesz?



Północna Korea to mocno lewicowy kraj, a Południowa mocno prawicowy (rozwinięty po twojemu).
Ludzie uciekają z północy na południe co ewidentnie pokazuje, który ustrój jest lepszy.
Takim tekstem oraz powyższym o murze berlińskim zaginasz każdego lewaka co pie**oli o komunie itp...

Sorry wielka mózgownico ale prościej wytłumaczyć nie potrafię, mam nadzieję, że twoje zwoje to teraz ogarnęły.
I nie nie jestem pie**olnięty a ty nie udajesz, że jesteś...

seliustius

2023-05-10, 15:24
j***ć wszystkie filmy, w których wstawiamy nygusa tylko dlatego, że tak jest poprawnie politycznie

SupremeLeader

2023-05-10, 23:03
Kleopatra czarna, Arielka czarna, co jeszcze?? może jeszcze k***a Ryszard Ochódzki był czarny i grał w kosza?

darayavahus

2023-05-11, 08:06
SupremeLeader napisał/a:

Kleopatra czarna, Arielka czarna, co jeszcze?? może jeszcze k***a Ryszard Ochódzki był czarny i grał w kosza?



Nie zapominaj o niedawnym filmie, o bambusach, w któym walczyli o czarnych ludzi z bialymi ludźmi, na kontynencie afrykańskim. Gdy tak naprawdę to plemie wręcz sprzedawało swoich czarnychów za paczkę fajek ;]