18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Egipt. Najwyższa Rada Starożytności - Kleopatra była biała!

Love_is_Love • 2023-05-09, 08:25
Egipt oskarża platformę Netflix o przeinaczenie historii o królowej Kleopatrze. W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez rząd stwierdzono, że legendarna władczyni nie miała tak ciemnego koloru skóry, jak to przedstawiono w nieopublikowanym jeszcze dokumencie Netfliksa. Egipcjanie są oburzeni obsadzeniem czarnoskórej aktorki Adele James w roli Kleopatry.

Najwyższa Rada Starożytności: Kleopatra była biała.
Najwyższa Rada Starożytności to istniejąca od 160 lat organizacja, która odpowiada za dziedzictwo kulturowe Egiptu. W czwartek wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że królowa Kleopatra miała jasną skórę i helleńskie korzenie. Mostafa Waziri, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności nie ma wątpliwości, że "Królowa Kleopatra" to przykład zakłamywania historii. - Wygląd bohaterki zakłamuje historię Egiptu i jest rażącym błędem historycznym, tym bardziej, że film klasyfikowany jest jako dokument, a nie utwór dramatyczny. Wymaga to od osób odpowiedzialnych za jego produkcję rzetelnych badań i oparcia się na historycznych i naukowych faktach - napisał.

Netflix zaskoczony Netflix jest zaskoczony reakcją Egipcjan na "Królową Kleopatrę".
- Współpracując z czołowymi historykami i ekspertami, w tym Shelley Haley (profesorka filologii klasycznej i studiów afrykańskich z Hamilton College) i dr Sally-Ann Ashton (badaczka ds. dziejów Kleopatry), badamy historię Kleopatry jako królowej, strateżki, władczyni o potężnym intelekcie, a także kobiety, której dziedzictwo jest przedmiotem wielkiej debaty. "Królowa Kleopatra" nie skupia się na pochodzeniu etnicznym bohaterki. Świadomie zdecydowaliśmy się przedstawić ją jako osobę o mieszanym pochodzeniu etnicznym. Naszym celem było odzwierciedlenie teorii dotyczących możliwego egipskiego pochodzenia Kleopatry i wielokulturowej natury starożytnego Egiptu - podano w wydanym oświadczeniu.



Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/egipt-protest-netflix-premiera-kleopatra-nie-byla-czarnoskora-najwyzsza-rada-starozytnosci-kleopatra-byla-biala-netflix-zdziwiony

- * - * - * -

Trzy słowa od siebie. Jako osoba o lewicowych poglądach jestem już zmęczony Netflixem. Co innego gdy mówimy na przykład o czarnej Arielce - postaci fikcyjnej z którą mogą utożsamiać się dzieci na całym świecie, a co innego gdy przeinaczamy obraz w zamyśle historyczny, żeby przypodobać się określonym grupom społecznym. Jest to nieprofesjonalne i niesmaczne :-/

:idzwch*j:

FanatiCS

2023-05-11, 11:29
ra0mir napisał/a:

Południowa mocno prawicowy (rozwinięty po twojemu).



Pkb Polska: 679,4 miliarda USD (2021)
Pkb Korea Południowa: 1,811 tryliarda USD (2021)

Średnia krajowa Polska: 7 508,34 zł
Średnia krajowa Korea Południowa: około 14 000 zł

Tak po mojemu Korea Południowa jest krajem bardziej rozwiniętym od Polski a według oficjalnych statystyk jesli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii jest pierwsza na świecie.

Po twojemu to prawica uratuje wszystko. Brzydzę się lewactwem ale w Polsce nawet przy rządach prawaków będzie po prostu dziadostwo bo to kraj zawistnych dziadów zapatrzonych w księdza i wieczorne wiadomości a u władzy leśne dziady wąsate bez żadnych kompetencji z przyklaskiem parafian niszczą wszystko za pieniądze globalistów.

OpenStreetMaps

2023-05-14, 12:11
Niech sp***ala te na cały netfliks pełen bzdetów do darknetu. Albo niech za karę nakręcą film o czarnoskórym Tarzanie wśród małp sokoro tak bardzo w rolach głównych chcą obsadzać murzynów nawet jeśli jest to jawnie sprzeczne z prawdą historyczną .

Geraldinio

2023-05-15, 20:40
Nie jestem rasistą, ale to jest absurdalne. Rzeczywistości i faktów nie da się zmienić. To tak, jakby w Krzyżakach Jagiełło był murzynem, a z Zbyszko z Bogdańca chińczykiem.

Profanacja! ;)

ra0mir napisał/a:

Północna Korea to mocno lewicowy kraj, a Południowa mocno prawicowy (rozwinięty po twojemu).
Ludzie uciekają z północy na południe co ewidentnie pokazuje, który ustrój jest lepszy.
Takim tekstem oraz powyższym o murze berlińskim zaginasz każdego lewaka co pie**oli o komunie itp...
Sorry wielka mózgownico ale prościej wytłumaczyć nie potrafię, mam nadzieję, że twoje zwoje to teraz ogarnęły.
I nie nie jestem pie**olnięty a ty nie udajesz, że jesteś...



Daj spokój, ja już dawno odpuściłem tłumaczenie tak oczywistych rzeczy, szkoda czasu. Zwyczajnie mam bekę z imbecyli i przechodzę do kolejnego postu..

Molch

2023-06-12, 14:22
zwierzak30 napisał/a:

Kto jak kto.Ale ty jesteś pierwszy do opie**alania czarnych ku*asów.
j***ć netflixa .A ciebie nie,bo pewnie byłbyś zadowolony.



j***ć netflix. Niech ginie.

wojtwk1504

2023-11-01, 18:40
Netflix-dno. Triss Merigold czarna ????? Jakieś jaja.