18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Efektowne awaryjne lądowanie awionetki

ralfik111 • 2016-02-02, 17:51
Trochę się pilot zdziwił :idzwch*j:


TT4

2016-02-02, 18:07
ładnie pasadził maszynę :)

ke...........00

2016-02-02, 19:39
Pierwsze, co bym pewnie zrobił, to spusciłbym balast.

Bobikufel

2016-02-02, 22:07
Dobrze że alarm w porę ostrzegł przed niebezpieczeństwem .

Kremil

2016-02-02, 22:48
piękne lądowanie bokiem

BenderRodriguez

2016-02-03, 07:38
tomitomala4 napisał/a:

ładnie pasadził maszynę :)



to samo sobie w powiedziałem :D

Gwardek

2016-02-03, 08:01
Boże, co za j***na pierdoła. Zamiast wykonywać gwałtowne skręty przy zerowej mocy silnika i małej wysokości, powinien lądować na tym zaoranym polu po prawej. Szansa, że jebnie fikołka do przodu bo za bardzo wbije się w grunt na pewno mniejsze niż przy lądowaniu bokiem...

Tryper

2016-02-03, 09:04
Gwardek napisał/a:

Boże, co za j***na pierdoła. Zamiast wykonywać gwałtowne skręty przy zerowej mocy silnika i małej wysokości, powinien lądować na tym zaoranym polu po prawej. Szansa, że jebnie fikołka do przodu bo za bardzo wbije się w grunt na pewno mniejsze niż przy lądowaniu bokiem...



Też mnie to zdziwiło, ale ch*j tam, lepiej wejść bokiem jak Frog.

Ma...........gw

2016-02-03, 09:07
@up

Wszyscy piloci powinni mieć stałą łączność z sadisticem i jego ekspertami.

axelxan

2016-02-03, 09:28
k***a moje pole!

BialyNigger

2016-02-03, 10:34
Zboże może rozj***ć samolot, ale brzozy to już przesada :/

unforgivenn

2016-02-03, 10:45
Zastanawia mnie właśnie czemu przy lądowaniu zaczął się bokiem odwracać. Pierwszy kontakt z glebą na prosto, trochę się odbił, ale po co skręcać? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że coś tam musiało wyrosnąć przed nim: jakiś las czy staw, ch*j wie...

VectorOPC

2016-02-03, 11:05
@up
Przecież uderzył lewą częścią samolotu w drzewa ( czy co to było ), więc zaczęło go obracać...

Emanuell

2016-02-03, 11:11
Pytanie kierowane do tych co się zastanawiają, "czemu bokiem"

Czy wpadliście kiedyś w poślizg? Bo domyślam się, że mniej więcej tak musi się czuć pilot, który nagle jest w niemalże bezwładnej bryle metalu. Po tym pierwszym odbiciu od gleby i przejechaniu po tych drzewkach/krzakach, już miał tak mały pęd, że nie miał jak "kierować" samolotem.

To tak z półfizycznego punktu widzenia ;)

Rafcio115

2016-02-03, 11:12
Uwielbiam sadolowych ekspertów z dziedziny lotnictwa, a samoloty widzieli na filmach i w War Thunder. Nikt nie pomyślał o tym, że przyziemił za szybko co mogło doprowadzić do uszkodzenia ogona, utratę sterowania i odbicie? Dodatkowo przywalił w drzewa, więc mogło dojść do uszkodzenia kadłuba na dole a tam właśnie poprowadzone są stery. Lądowanie na zaoranym polu może spowodować wbicie się w ziemię i gwałtowne zatrzymanie, a jak wiadomo z lekcji fizyki- może być to bardzo niekorzystne dla pilota jak i maszyny. Dodatkowo na zaoranym terenie jest większe prawdopodobieństwo, że będą wystawać kamienie i nierówności. No i ostatnia kwestia: w stresie człowiek popełnia bardzo głupie błędy, więc nie oceniajcie go w ten sposób, bo robił co mógł i wybrał najlepszą opcję, ponieważ łąka jest teoretycznie lepszym miejscem na awaryjne lądowanie. ;) Pozdrawiam. :)