18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Edukacja dziś, dlaczego jest jak jest?

slivens • 2013-05-27, 03:58



Sir Ken Robinson przedstawia sens dzisiejszej edukacji.

kuropatwa121

2013-05-27, 11:10
@Magnic. jeżeli próbowałeś być sarkastyczny i nie widzisz problemu we współczesnej organizacji świata to powiem Ci krótko - WYpie**alAJ.
Autor postu dostał ostrzeżenie....

Magnic

2013-05-27, 11:31
kuropatwa121,
Po pierwsze, sam wypie**alaj.
Po drugie domyśl się idioto. (podpowiedź: zobacz kto dał piwa w tym temacie)

LICH0

2013-05-27, 11:31
Dobra reklama srajfona :ok:

burn1878

2013-05-27, 11:37
Przecież współczesna edykacja to zwykła indokrynacja.Jesteśmy tresowani od małego jak zwierzęta,mamy być posłyszni,słuchać poleceń i bez zastanowienia je wykonywać.Do tego zdolności indywidualne są tłumione,każdy ma być równy.Zakaz własnej interpretacji,przemyśleń gdzie wszyscy muszą myśleć jednakowo.Przytłaczają nas od małego masą nieistotnego gówna,które skutecznie zabija w wielu chęć do poznania świata i odnalezienia w tym wszystkim jakiegoś własnego sensu.
Popędzają,obrzucają obowiązkami-jak to sami nazywaja,aby człowiek jak najwięcej robił i jak najmniej myślał..

Lordzik92

2013-05-27, 11:51
Dlatego ja swoje 12 lat w szkole uwazam za totalnie stracone. Swoje najwieksze sukcesy, pasje i doswiadczenie zawdzieczam internetowi i ksiazkom (nie tym szkolnym), bo tylko tam znalazlem przydatne informacje.
Nie od dzis powtarzam, ze szkola przeksztalca czlowieka w niewolnika. Zyjemy w epoce informacji , gdzie by je uzyskac nie potrzebujemy nauczyciela, zreszta co to za nauczyciel, skoro nie moze byc naszym mentorem gdyz ograniczaja go godziny pracy i zakres obowiazkow narzuconych przez system...

NecroVision

2013-05-27, 11:58
Człowiek rodzi się mądry, ale chodzi do szkoły i głupieje.

sarumo

2013-05-27, 12:14
To naprawdę bardzo smutne. System edukacji z założenia nie tylko bardzo spłyca życie człowieka, lecz niemal je również odbiera. Własnym dzieciom nigdy nie pozwoliłabym zostać kolejnymi niewolnikami systemu, bo teraz jest źle, a wszystko idzie ku gorszemu.

Philipek

2013-05-27, 12:18
to wszystko ma na celu zrobienie z nas szarej masy, latwej do sterowania przez media i rzady. zeby nikt nigdy nie probowal sie sprzeciwiac.

kapral

2013-05-27, 12:22
z perspektywy czasu ciesze się ze miałem wyj***ne na szkole i wkuwanie głupot :)

wiecie, to nie jest tak że Ci którzy tworzą system edukacji na siłę chcą nas ogłupić:

to jest tak że ONI są skrzywdzeni i skrzywieni przez system edukacji, ograniczeni, niekreatywni, ślepi, odseparowani od dzisiejszych czasów - NIE MAJĄ zielonego pojęcia jak wygląda dzisiejsza młodzież, co uważają, co myślą. Siedzą debile zamknięci w biurach i wydaje im się że mają racje.

Co więcej większość nauczycieli to kobiety, tępe baby które nie potrafią myśleć kreatywnie tylko ODTWÓRCZO, potrafią NAUCZYĆ SIĘ jednej czynności i ją powtarzać a nie doskonalić - tak kobiety, powiedzmy to otwarcie.


strasznie mnie to wk***ia, strasznie.

mazi

2013-05-27, 12:24
akcja od 11.40 ..

Hu...........ia

2013-05-27, 13:04
Kiedyś miałem masę zainteresowań: archeologia, zastosowanie matematyki w przemyśle, astronomia, chemia, grafika komputerowa. A potem poszedłem na studia...

Magnic

2013-05-27, 13:16
kuropatwa121 napisał/a:

@Magnic. jeżeli próbowałeś być sarkastyczny i nie widzisz problemu we współczesnej organizacji świata to powiem Ci krótko - WYpie**alAJ.
Autor postu dostał ostrzeżenie....



Dobra aż mi się wierzyć nie chce, że taki idiota dostał piwa. Nie dość, że sp***olił mi dzień tymi oszczerstwami to jeszcze jest popierany.

elvis02

2013-05-27, 13:33
@Magnic. A Ty szanowny kolego napisałeś coś wartościowego, oraz wnoszącego coś do dyskusji? Dwa gify, które miały nas o czymś poinformować? Zmusić do refleksji? Nie wydaje mi się.
W takim razie jesteś najlepszym przykładem tego o czym mówi autor filmu.