18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzień jak co dzień na robocie

slipspln • 2021-06-29, 18:08
Materiał własny

Zdarzenie : Wypadek przy pracy
Miejsce : Północna Norwegia
Przyczyna : Brak doświadczenia
Skutki : Połamany noras (ręka, udo w 3 miejscach, dwa palce, pocięty głupi ryj)
Volvo EC380 do kapitalnego remontu (ok. 1 mln zł)

Opis zdarzenia:
To było jakiś czas temu, wraz z kolegą z pracy norasem, mamy prostą robotę ,, tłuczenie kamieni i załadunek,,. Rano po przydzieleniu zadań ruszamy do roboty, ponieważ robię już ładnych parę lato to idę na młot na EC380 a ,,a świeżak na załadunek,, EC480, gdzieś przy śniadaniu pada hasło, że zamiana bo świeżak nie wyrabia na załadunku i robota słabo idzie, to luz mnie tam rybka, ale... ja tłukłem taki dosyć duży nawis skalny który powstał po nieudanym odstrzale dynamitem a nowy nie bardzo umiał na młocie wiec kazałem mu ZOSTAWIĆ w spokoju ten nawis i niech sobie jedzie tłuc kamyki co na ziemi leżą..... nie posłuchał.... efekty jak na zdjęciach.












Na ostatnim, akcja ratunkowa bo chłopaka zakleszczyło w kabinie i go wycinali ponad 1,5 godziny.



na jego szczęście, przeżył, na nasze brak zdjęć na HARDA.
o dziwo Volvo wyjechało o własnych siłach.


kamczak

2021-06-29, 22:03
Do końca wakacji pewnie ten sam temat z tymi fotkami/filmem pojawi się jeszcze z parę razy pod postacią, głupi : Niemiec, Szwed itp.

Andriu996

2021-06-29, 22:10
Thennomad napisał/a:

Był. Holandia, też sprawa z nawisem skalnym. Holender przy kozaczył, że Polaczek mu nie bdz mówił co ma robić. Różnica taka, że idiote zgniotł ten nawis. Ten miał wiecej szczęścia.



To był norweg, sytuacja była koło Troms

Była podobna sytuacja niedaleko Troms. Może nawet identyczna. Norweg był połamany ale przeżył. A może to to samo tylko trochę zmienione dla kilku browarów.

[quote="kamczak"]Do końca wakacji pewnie ten sam temat z tymi fotkami/filmem pojawi się jeszcze z parę razy pod postacią, głupi : Niemiec, Szwed itp.[/quot
Pewnie tak będzie, bo to też jest powielone

czlowieknoz

2021-06-29, 23:55
Tak jak koledzy wyżej ten temat już był, i tez niby materiał własny. Teraz to ja już sam nie wiem... lol

Wojciech__30

2021-06-30, 00:39
U mnie w pracy robimy łyżki między innymi dla Volvo

Tuco

2021-06-30, 00:45
slipspln napisał/a:

było, usunięto, po drobnych modyfikacjach wstawiono



No to się dodaje notkę o takim fakcie ;)

PeteN88

2021-06-30, 02:04
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

I bardzo k***a dobrze....
Nie jesteśmy idealnym narodem. Ale k***a na zachodzie (i północy) myślą, że jesteśmy neandertalczykami i jesteśmy zacofani tak z 50 lat...
Jak w Norwegii podjechaliśmy na wymianę opon, to norki k***a nawet nie wyważyli po przekładce. Jak założyli, to zapytałem, czemu nie użyli wyważarek....
Pewnie myśleli, że u nas wyważarek nie ma, dopiero za 10 lat trafią do nas te ich przechodzone maszyny.
A tak starych maszyn jak u nich to w PL nie widziałem. Czerwony ryj norka bezcenny, podobno zapomniał.



A nie jesteśmy neandertalczykami? Same chamy Chamy na tym zachodzie, wiem bo sam od 15 lat mieszkam w Anglii. Takiego chama jak ja to daleko szukać

:-P

Novik

2021-06-30, 06:11
Besteher napisał/a:

Nie było tutaj przypadkiem kiedyś bliźniaczo podobnego tematu z prawie takim samym opisem i zdjęciami tylko zamiast "norasa" był "głupi holender" ?



Nie to był Norweg tak jak tu dziwi cię to że coś jest tutaj po raz drugi ?? Ło k***a pierwszy raz to zauważyłeś ?

wizzPL

2021-06-30, 15:25
mieszkam i pracuję w Norwegii od 2 lat i jesli mają mieć jakiś specjalistów w jakiejś dziedzinie to większość to Polacy - ich ludzie tutaj to nie roby i lenie z resztą jak wszyscy, w styczniu zamknęli granice a potem w maju był płacz i lament że im wszystko upada bo ludzi nie ma do pracy

Pereze87

2021-06-30, 22:47
Heheh .. robie na koparach 15 lat .. nie szkoda mi takich leszczy ! :-P

aaaaaaaaaaaaaa

2021-07-01, 21:59
PeteN88 napisał/a:

A nie jesteśmy neandertalczykami? Same chamy Chamy na tym zachodzie, wiem bo sam od 15 lat mieszkam w Anglii. Takiego chama jak ja to daleko szukać



Gratuluje samooceny...
A jeśli uważasz się za neandertalczyka w stosunku do anglika, to musisz być niedorozwinięty i rodzony przez faceta.

dOpieca

2022-08-14, 22:25
Patrze ze niedlugo wstawisz dobry material z tymi Norwegami , wstawiaj wstawiaj