18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziękuję mamusiu, że mnie urodzilaś

Znawca_Cipek • 2021-03-02, 20:50
Nie chodzi, nie widzi, nie mówi. I straciła prawo do renty socjalnej. Pismo z ZUS w tej sprawie otrzymała zaskoczona mama 21-letniej Julii Biernackiej z Gdyni. Zakład wyjaśnia, że takie są procedury, a po rentę trzeba się zgłosić ponownie.



Krzysztof Cieszyński z gdańskiego ZUS tłumaczy, że Julii przyznano świadczenie na trzy lata. Następnie procedura rentowa rozpoczyna się od nowa. I to mimo że sam ZUS stwierdził, iż dziewczyna nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji.

- Należy złożyć jeszcze raz wniosek z dokumentacją medyczną i będzie badanie przez lekarza orzecznika - dodał Cieszyński.

Na pewno nowe prawo wplynie pozytywnie na liczbe urodzin :D

Halman

2021-03-02, 20:52
Orzecznicy ZUS to nie frajerzy z pierwszej łapanki i pod ch*j to oni a nie ich...

pazuzu

2021-03-02, 20:53
Jak to przecież na TVP powtarzaja że rząd pomaga takim osobom, kłamią?? ;-)

baronturbina

2021-03-02, 20:54
Daje piwo ale dla tego że j***ne k***y pro liveeeee chronią każde życie ale nie wychowują handicapów. j***ne barany !

NiemiecWaszPan

2021-03-02, 20:57
Nie ma lekko. jest 500+ na gówniaka, to wprowadzili zakaz aborcji zdeformowanyc płodów, żeby się każda Karyna 5 razy zastanowiła zanim się połasi na 5 stów miesięcznie za smroda. Zwyczajny kruczek, jak w każdej promocji w sklepie. Ten Kaczor to jednak ma na czym czapke nosić.

mygyry

2021-03-02, 20:58
No przecież mogło jej przejść po 3 latach, to oczywiste.... :roll:
Zresztą ja bym wpisał 3 dni, Łazarzowi wystarczyło...

~_Yarko_

2021-03-02, 20:59
Jak ją lekarz orzecznik zbada, to jeszcze do roboty będzie iść musiała.

aaaaaaaaaaaaaa

2021-03-02, 21:02
Bardzo słusznie. Gdzieś trzeba zaoszczędzić, żeby dwa miliardy poszło na k***izję, albo dwieście milionów do toruńskiego biznesmana.

Davertson

2021-03-02, 21:03
I na ch*j się z tego śmiać k***o j***na

ququa

2021-03-02, 21:05
baronturbina napisał/a:

Daje piwo ale dla tego że j***ne k***y pro liveeeee chronią każde życie ale nie wychowują handicapów. j***ne barany !



Kazdy człowiek ma prawo do życia, czemu uwazasz,żę dziecko nie narodzone zasługuje na smierc tylko dlatego, że byc moze bedzie chore?

Mam brata niepełnosprawnego, mam go zaj***ć żebyś poczuł sie lepiej?

Swinkwizytor

2021-03-02, 21:10
Ja pie**ole. Ja chce miec prawo do zabicia potencjalnie chorego plodu. Jak ktos nie chce to nie musi tego robic ale ja chce miec taka mozliwosc. Niepelnosprawnym trzeba pomagac i traktowac na rowni.

dżonyłojlker

2021-03-02, 21:17
pazuzu napisał/a:

Jak to przecież na TVP powtarzaja że rząd pomaga takim osobom, kłamią??



To teraz zadaj sobie pytanie: jak można pomóc takiej osobie? Wychodzi na to, że nie kłamią ;-)

ququa napisał/a:

Mam brata niepełnosprawnego, mam go zaj***ć żebyś poczuł sie lepiej?



No powinieneś, chociażby ze zwykłej przyzwoitości.

aaaaaaaaaaaaaa

2021-03-02, 21:18
ququa napisał/a:

Kazdy człowiek ma prawo do życia, czemu uwazasz,żę dziecko nie narodzone zasługuje na smierc tylko dlatego, że byc moze bedzie chore?
Mam brata niepełnosprawnego, mam go zaj***ć żebyś poczuł sie lepiej?



Nie masz zaj***ć brata. Każda kobieta, która urodziła niepełnosprawne dziecko, będąc świadoma, że takie się urodzi (i nie musi urodzić), jest bohaterką. Więc jeśli Twoja matka wiedziała, że urodzi niepełnosprawne i miała możliwość usunięcia, jest wielką osobą, bohaterką.
Tylko, czy możemy wymagać bohaterstwa od każdej kobiety??
A jeśli państwo wymaga bohaterstwa od kobiety, to niech potem takim dzieckiem się zaopiekuje, da na profesjonalną opiekunkę, a nie jakąś ochłapową rentę, czy zasiłek opiekuńczy...

ciepson

2021-03-02, 21:20
Jeżeli zabraknie kasy i rodziców to Julki nie będzie a obrońcy życia dalej będą manifestować, bo każde życie jest ważne. :roll:

mam_racje

2021-03-02, 21:30
Ale wy się wszyscy boicie... jak dzieci we mgle - przerażone życiem i światem dzieci...
"Intelektualna dysputa" gimnazjalistów na przystanku albo na spędzie Sorosa.