18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Dziękuję mamusiu, że mnie urodzilaś

Znawca_Cipek • 2021-03-02, 20:50
Nie chodzi, nie widzi, nie mówi. I straciła prawo do renty socjalnej. Pismo z ZUS w tej sprawie otrzymała zaskoczona mama 21-letniej Julii Biernackiej z Gdyni. Zakład wyjaśnia, że takie są procedury, a po rentę trzeba się zgłosić ponownie.



Krzysztof Cieszyński z gdańskiego ZUS tłumaczy, że Julii przyznano świadczenie na trzy lata. Następnie procedura rentowa rozpoczyna się od nowa. I to mimo że sam ZUS stwierdził, iż dziewczyna nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji.

- Należy złożyć jeszcze raz wniosek z dokumentacją medyczną i będzie badanie przez lekarza orzecznika - dodał Cieszyński.

Na pewno nowe prawo wplynie pozytywnie na liczbe urodzin :D

voytinho

2021-03-02, 22:21
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie masz zaj***ć brata. Każda kobieta, która urodziła niepełnosprawne dziecko, będąc świadoma, że takie się urodzi (i nie musi urodzić), jest bohaterką. Więc jeśli Twoja matka wiedziała, że urodzi niepełnosprawne i miała możliwość usunięcia, jest wielką osobą, bohaterką.
Tylko, czy możemy wymagać bohaterstwa od każdej kobiety??
A jeśli państwo wymaga bohaterstwa od kobiety, to niech potem takim dzieckiem się zaopiekuje, da na profesjonalną opiekunkę, a nie jakąś ochłapową rentę, czy zasiłek opiekuńczy...


Jak nie jest w stanie utrzymać dziecka to niech unika seksu albo ponosi jego konsekwencje. A jak zachoruje w wieku 2 lat to też ma zabić? Lewackie pie**olenie. Należy samemu ponosić odpowiedzialność za skutki swoich poczynań.

essek

2021-03-02, 22:30
Wy tu coś pie**olicie o Zusie, a ja bym r*chał i schował spowrotem do piwnicy.

voytinho

2021-03-02, 22:33
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

pie**olony zjebie... czy ja jestem za zabijaniem??? Jebnij się prawaku w ten pusty łeb...
k***a jaki ty głupi jesteś...


Aborcja to zabijanie. Reszty nie skomentuję bo w twarz byś mi tego nie powiedział p*zdeczki.

baronturbina

2021-03-02, 23:05
ququa napisał/a:

Kazdy człowiek ma prawo do życia, czemu uwazasz,żę dziecko nie narodzone zasługuje na smierc tylko dlatego, że byc moze bedzie chore?
Mam brata niepełnosprawnego, mam go zaj***ć żebyś poczuł sie lepiej?


To co ludzie robią to ich wybor. Twój brat twoja sprawa.... Powinna to być indywidualna sprawa. Ale wiesz że medycyna poszła do przodu i łatwo wykryć wadę płodu? Dzieci z ojcowskich gwałtów lub upośledzone... kto się będzie k***a tymi dziećmi zajmował jak rodzice pójdą do piachu? Albo zostaną w oknie życia? Kto im będzie blendował jabłka i strzykawą karmił? Caritas k***a?

Hipie

2021-03-02, 23:37
Pozdrawiam mam nie doszłuch od 11 roku życia ostatnio z komisja do spraw dla niepełnosprawnych w Katowicach uznała mnie za zdrowego z grupy 2 nie mam teraz w całe....

pi...........ta

2021-03-02, 23:40
"Thanks for not aborting me"

Adrianadernew

2021-03-02, 23:54
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie masz zaj***ć brata. Każda kobieta, która urodziła niepełnosprawne dziecko, będąc świadoma, że takie się urodzi (i nie musi urodzić), jest bohaterką. Więc jeśli Twoja matka wiedziała, że urodzi niepełnosprawne i miała możliwość usunięcia, jest wielką osobą, bohaterką.
Tylko, czy możemy wymagać bohaterstwa od każdej kobiety??
A jeśli państwo wymaga bohaterstwa od kobiety, to niech potem takim dzieckiem się zaopiekuje, da na profesjonalną opiekunkę, a nie jakąś ochłapową rentę, czy zasiłek opiekuńczy...



dałem piwo po pierwszym zdaniu. Po przeczytaniu całości podtrzymuję decyzję.

Lukasan

2021-03-03, 05:32
Generalnie w kraju w którym system emerytalny jest cholerną piramidką ruszanie tych przepisów bez jakichkolwiek konsultacji choćby ze środowiskiem medycznym to kompletny strzał w kolano. O ile nie każda mając taką możliwość się decydowała (ile tego było 1k w ubiegłym roku?) Tak teraz przynajmniej niektóre nie zdecydują się wcale bo co jeśli na nie trafi. Poczucie bezpieczeństwa i ewentualne przekonanie (nawet iluzoryczne) że w razie w mają jakieś wyjście to też nie jest bez znaczenia. Ale myślę że za jakiś czas świńskim galopem bedą się z tego wycofywać.

Cz...........as

2021-03-03, 05:53
Mr.Grzechu1025 napisał/a:

I na ch*j się z tego śmiać k***o j***na



Chyba nie wiesz dziecko co jest tu tematem śmiechu... Nie niepełnosprawna dziewczyna tylko zj***ny system w Polsce :roll:

Nufrevi

2021-03-03, 07:10
Smieszne jest to, ze musi robic badania co jakis czas i sie zglaszac... JAKBY k***A OZDROWIALA... zalosne

yoyobart

2021-03-03, 07:42
Wysyp zj***nych komentarzy. Po ch*j taki człek żyje? Tak, jestem za eutanazją i skrobankami, a wszystkim oburzonym przypominam-TO SADISTIC-nie jakieś kółko różańcowe.

Fx12

2021-03-03, 08:19
A wszystko po to aby 40 tyś biurw pierdzących w ciepłe stołki gmachów ze szkła i stali ZUS`u miało zajęcie...

Karboksylator

2021-03-03, 08:20
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie masz zaj***ć brata. Każda kobieta, która urodziła niepełnosprawne dziecko, będąc świadoma, że takie się urodzi (i nie musi urodzić), jest bohaterką. Więc jeśli Twoja matka wiedziała, że urodzi niepełnosprawne i miała możliwość usunięcia, jest wielką osobą, bohaterką.
Tylko, czy możemy wymagać bohaterstwa od każdej kobiety??
A jeśli państwo wymaga bohaterstwa od kobiety, to niech potem takim dzieckiem się zaopiekuje, da na profesjonalną opiekunkę, a nie jakąś ochłapową rentę, czy zasiłek opiekuńczy...



ale tutaj wcale nie chodzi o bohaterstwo, ani o to, że każda kobieta musi rodzić. raczej o to, że pie**olą się jak króliki, zachodzą w ciążę ch*j wie z kim i skrobią się na potęgę. zupełnie jakby to była taka naturalna sprawa, jak jedzenie, czy sranie.