18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dyndająca roślinka

Massdeath • 2013-04-13, 18:25
W Hamburgerlandzie turysta znajduje dziwną roślinkę która sobie ... dynda

Anders Breivik

2013-04-13, 18:34
Czekamy na sadolowych ekspertów. Wyjaśni ktoś?

sauerps

2013-04-13, 18:49
@Up oczywiście już się biorę za wyjaśnienie... wiaterek?

Dz...........ak

2013-04-13, 18:59
Już wyjaśniam. To Canis lupus. Tak, jestem ekspertem. :amused:

piotrekp25

2013-04-13, 19:10
listek jak żagielek proste że wiaterek to robi ,trzeba być naprawde zjebem aby myśleć inaczej

korinogaro

2013-04-13, 19:37
@up. Hmmm... jeśli to kształt tego "liścia" powoduje, że tak wydajnie łapie wiatr (bo widać, że reszta roślinności prawie się nie rusza) to ciekawe czy byłaby to jakaś rewolucja w projektowaniu żagli. Btw. jeśli wiat wieje od boku, a liść widać, że jest dość cienki w przekroju to czemu on się buja a rośliny obok nie. Jeśli ma kształt (w przekroju) skrzydła to czemu nie buja się od kamerzysty i do niego. Jeśli wiatr wieje od przodu, to dlaczego liść nie majta się od i do kamerzysty?
PS. "Liść" bo widać, że to zespół liści.
PS2. Podejrzewam, że za ruch mogą odpowiadać drgania podłoża związane np. z ruchem na autostradzie. Z wyglądu dość ciężka kiść liści, na długiej i cienkiej podporze może wpadać i potęgować wibracje gruntu podczas gdy reszta roślinności z powodu swojej budowy drży znaaaaaaaacznie słabiej.

Ar1xxxx

2013-04-13, 19:54
japie**ole koles sie spuszcza jakby widzial pierwszy raz cycki :szczerbaty:

boch3nn

2013-04-13, 20:24
Ni ch*ja jest to Bug w prawdziwym życiu

EpiC

2013-04-13, 20:37
A może ktoś po prostu ciągnie linką ?

Siwy5

2013-04-13, 20:38
W zeszłe wakacje widziałem drzewo które machało liściem, była to bodajże wiśnia, nie było żadnego wiatru, po osłonięciu liścia nadal poruszał się sprawnie w górę i dół. Nawet mam gdzieś materiał filmowy z tego, ktoś to wyjaśni ?

linnake

2013-04-13, 20:40
Przypuszczam że to Aturi. Aturi, roślina telegraf, tańcząca roślina (Codariocalyx motorius ) – gatunek rośliny wieloletniej pochodzący z tropikalnej Azji. Ma zdolność poruszania liśćmi pionowo lub zataczania nimi kół, dlatego roślina ta jest nazywana w Indiach (skąd pochodzi) rośliną telegraf – listki wydają się przekazywać sobie nawzajem wiadomości. Liście poruszają się pod wpływem światła, dotyku i temperatury, a także dźwięku (np. głośnego śpiewu). Młode rośliny są szczególnie wrażliwe więc jak tylko nasiona wykiełkują, zobaczyć można ruch liści. Roślina dorasta do 1-2 metrów wysokości i kwitnie na fioletowo.
Prawdopodobną przyczyną ruchów liści jest ochrona przed intensywnym światłem i utratą wody. Naukowcy tłumaczą to istnieniem gąbczastych organów na spodzie ogonków liściowych. Na skutek przepływu jonów “pociągających” za sobą cząsteczki wody, organy ruchowe cyklicznie się kurczą i pęcznieją, dzięki czemu liście poruszają się.

Necrophilus

2013-04-13, 20:40
zajebisty musi być ten wiatr, nak***ia co sekundę w inną stronę- wschód-zachód-wschód-zachód ... :amused:

marcino16

2013-04-13, 20:41
pewnie jest na równiku i nie wie w która strone sie przechylić