18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dwie koncepcje stworzenia państwa żydowskiego w Polsce

Hauer88 • 2013-02-14, 16:46
Koncepcja I - Państwo żydowskie Koncepcję wykrojenia dla Żydów części Polski wysunął już Jakub Franck w XVIIIw. Poważnie program ten potraktowano dopiero pod koniec XIXw.

Niemieckie plany Żydzi popierali Niemców gdyż oni zgodzili się na palny żydowskie stworzenia osobnego państwa. "...utworzenie samodzielnego państwa żydowskiego, przewyższającego obszarem Francję. Rząd Niemiecki zobowiązuje się stworzyć niezależne państwo żydowskie i gwarantuje mu swój protektorat wojskowy. To zobowiązanie podpisał przyjaciel cesarza Wilhelma II, Żyd Ballin, kierownik niemieckich linii transoceanicznych. Ambasador nimiecki w Waszyngtonie zapewniał Żydów amerykańskich, że to co przygotowują Niemcy w nadwiślańskiej "Judeo-Polonii" prześciga wszystkie dotychczasowe konstytucje dla Żydów" (F. Koneczny "Cywilizacja Żydowska, Warszawa 1997)

Żydowska pomoc Niemcom Działania na rzecz swojego państwa skupiały się przede wszystkim na uniemożliwieniu Polsce wojny. Dokument opracowany przez rabinów amsterdamskich wylicza cały szereg takich sposobów, jak odmawianie kredytów nieprzyjaciołom Niemiec, przeszkadzanie w dostawach broni, zapasów itp.

Koncepcja II - Judeopolonia Koncepcja ta wiązała się z utworzeniem Państwa dwunarodowościowego z pełnymi prawami i obowiązkami wynikającymi z tego. W 1905 domagano się równouprawnienia z Polskim zarówno Hebrajskiego jak i jidysz (żargon niemiecko-hebrajski). Generalnie dążenia te wyrażały się poprzez:

* budowanie państwa żydowskiego na ziemiach polskich
* narzucenie języka pozostałym społecznościom (do 90%)
* sprzeciw odbudowie państwa Polskiego
* sprzeciw wobec asymilacji


Obszar i narodowość W 1914 r. Bodenheimer i Oppenheimer przedłożyli plany nowego państwa. Judeopolonia wg tych planów miała być buforowym państwem pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym ze społecznością:

* Żydzi - 6 mln
* Polacy - 8 mln
* Ukraincy - 5-6 mln
* Białorusini - 4 mln
* Litwini, Łotysze - 3,5 mln
* Niemcy - 1,8 mln

Judeopolonia miały być praktycznie rządzona przez Żydów, z niemieckimi księciem, armią, językiem i kulturą, odmawiając praw już nie tylko Polakom, ale wszystkim innym narodowościom. W 1915 Niemcy po wkroczeniu do Warszawy wydali mapę na której widnieje obszar Królestwa Polskiego z adnotacją "Polacy silnie przemieszani z Żydami"

Dwa języki Wprowadzenie na ziemiach polskich języka jidysz jako urzędowego oznaczało w praktyce m.in. następujące fakty:

* Marszałek sejmu miałby otwierać Izbę w dwóch językach
* Posłowie mogą przemawiać w jidysz
* Dziennik Ustaw musiałby być drukowany w dwóch językach
* Polscy urzędnicy musieli by umieć mówić również w jidysz (na początku mogli by być to jedynie Żydzi bo tylko oni to potrafili
* Urzędnik zdawał by egzamin z jidysz przed odpowiednią komisją
* Na uniwersytetach wykłady miały by być dwujęzyczne
* Profesorowie nie władający jidysz nie mogli by mieć wykładów
* Teatry subwencjonowane musiały by mieć dwie trupy aktorskie
* Repertuar teatrów musiałby być po połowie w Polskim i w Jidysz


Państwo w Państwie W 1918 domagano się osobnej konstytucji żydowskiej, miał być powołany Sektretariat Stanu do Żydowskich Spraw Narodowych, oraz Tymczasowa Żydowska Rada Narodowa. Prezes tej rady miał być Sekretarzem Stanu do Żydowskich Spraw Narodowych (na podst. L. Halpern "Polityka żydowska w Sejmie i Senacie RP")

"Starajcie się po trochu usunąć Polaków ze wszystkich ważniejszych stanowisk i skupić w naszych rękach wszystkie nici władzy społecznej. Wszystko co do chrześcijan należy powinno stać się naszą własnością, związek izraelski dostarczy wam potrzebnych do tego środków" (Okólnik do kierowników politycznych kół żydowskich XI 1898 str. 173)

Argumenty przeciwko Polsce
Żydzi twórcy Polski Wymyślono argument że to Żydzi stworzyli Polskę a Piast zdetronizował żydowskiego króla. Argument ten podawany jest do dzisiaj. W 1987 prof. Uniwersytetu Paryskiego Rachela Erthel stwierdziła Żydzi na skutek prześladowań w XII wieku przyszli na teren Polski i nadali jej nazwę "po-lin" co znaczy Ziemia Obiecana. Stwierdzenie to zawiera trzy kłamstwa. Żydzi zostali wygnani z Hiszpanii w 1492; nazwa Polska funkcjonowała już wcześnie i wywodzi się od Polan; "po-lin" znaczy "tu odpoczniesz w oczekiwaniu na Mesjasza"

Po-lin = Polska W Jewish Museum w Nowym Jorku istnieje informacja że Żydzi wypędzeni z Hiszpanii zatrzymali się w miejscu w którym chcieli odpocząć "Po-lin" i stąd pochodzi nazwa Polska ("After the Jewish, were expelled from Spain, they traveled eastwards. At one point they stopped to rest, and a note dropped down from the sky. "Po-lin", it said in Hebrew "Stay here". That is how Poland got its name")

Oskarżenia o mordy Dyskredytowanie Polski polegało też na sugerowaniu skrajnej nietolerancji. Wmawiano np. że Kiszyniew gdzie w 1903 dokonała się rzeź Żydów był miastem polskim. Zdjęcia z tego okresu używano potem co najmniej 3 razy za każdym razem sugerując że pogrom odbył się w nowym miejscu. Użyt ich także podczas oskarżeń o pogrom we Lwowie 22 i 23 XI 1918 kiedy to menty i dezerterzy zaczęli rabować dzielnice żydowskie i polskie. Zginęło wtedy kilkadziesiąt osób, głównie Żydów. Kres zajściom położyło Wojsko Polskie i polscy robotnicy a winowajców ukarano. W prasie światowej wołano jednak "My Żydzi wzywamy wszystkich chrześcijan bez względu na dogmat i wyznanie, aby pomogli do powstrzymania mordowania Żydów" obok przedstawiono bandytę z napisem "Poland" z nożem obok klęczącej Żydówki przy zwłokach zamordowanego dziecka. Nad Polakiem stał Chrystus wskazując Polakowi płaczącą matkę. (Trenton Evening Times - 31-5-1919)

Nie mamy żadnych praw ! "Nie pojmujemy bynajmniej dlaczego Polacy mieliby mieć więcej praw, aby żądać spolszczenia mas żydowskich, aniżeli my możemy zażydzenia mniejszości polskich w miastach żydowskich" (Nathan Birnbau IX 1915 w Judische Zeitung) - a jaka była prawda ?
Żaden kraj nigdy nie dał Żydom tyle swobody i autonomii. Żaden by się na taką nie zgodził. Żydzi m.in mieli przewidziane prawa następujące:

* Własne szkoły z odrębnym systemem edukacyjnym
* dowolna organizacja systemu podatkowego
* powoływanie dowolnych korporacji do ochrony własnych interesów
* tworzyć własne gminne rady administracyjne i najwyższą Żydowską Radę
* brać udział w rządzie
* nie mieli by obowiązku (lecz możliwość) służby w wojsku


NIE - dla niepodległości Polski "Nie możemy wyobrazić sobie większego nieszczęścia dla Żydów i całej Europy nad niekontolowaną gospodarkę Polaków gdziekolwiek w najbliższym czasie. Uznajemy zasadę samodzielności narodów, wszelako niepodległość Polski byłaby najbardziej jaskrawym przejawem naruszenia tej idei" (Jewejskaja Żiźń 22.XI.1915)

Tylko nie Polska "Gdyby była mowa o zmianie granic, to moglibyśmy się zgodzić na każde rozwiązanie, byle by nie polskie" (żydowska gazeta wileńska Lecte Najer o przynależności narodowej Litwy, Wilno VI 1918)

Antypolska fobia "A do was panujących wszystkich państw całej ziemi, zwracamy się z żądaniem (...) strzeżcie Izraela, nie dopuście do największego nieszczęścia, jakie w dwudziestym wieku nasz naród mogło dosięgnąć: nie dopuście do wolnej Polski, kosztem zniszczonego żydostwa"" (żydowska gazeta holenderska Joodsche Wacher - 28.IV.1918)

Upór i nienawiść "Jest to wypowiedzenie wojny żydowskiemu ruchowi narodowemu". Ciekawe jakie stanowisko zostało potraktowane tak ostro? Otóż wypowiedź Ignacego Paderewskiego z 18.II.1919 że rząd stoi "...na gruncie całkowitego uprawnienia Żydów w Polsce na wzór angielski lub amerykański"

Żydzi w obronie Polski
Wstyd i ból "Bólem i wstydem przejmuje nas Polaków pochodzenia żydowskiego, sama świadomość tego pochodzenia wobec niesłychanej w dziejach ludzkości zdrady przez żydostwo tak gościnnej zawsze ojczyzny naszej w wyjątkowo krytycznej chwili dziejów" (Julian Unszlicht, brat Józefa - bolszewika, członka Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski, r. 1920)

Krytyka syjonizmu "kryminalna lekkomyślność, nieodpowiedzialne polityczne dyletanctwo" które wzmacnia negatywny stosunek Polaków do Żydów (Julius Berger - sekretarz Organizacji Syjonistycznej o działalności KfdO - żydowskiego Komitetu do spraw Wschodu - który forsował plany Judeopolonii)

Martin Buber żydowski filozof, teolog, profesor kilku uniwersytetów i badacz chasydyzmu wycofał się ze współpracy z KfdO, i w swojej gazecie "Der Jude" pisał że przyszłość Żydów nie może być oparta na konfliktach z innymi narodowościami ale na współpracy z nimi

W obronie Polski W 1919 na Zjezdzie Zjednoczeniowym Polaków Wyznania Mojżeszowego zdecydowanie opowiedziano się w obronie polskiej racji stanu a przeciwko planom Judeopolonii.

O nagonce "Nagonka pogromowa została urządzona (...) o zdobycie koncesji narodowościowych w Polsce i politycznych (...) Polska religijnych wyznań nigdy nie krępowała. Żydzi usiłują sformułować własną partię narodową (...) a nawet chcieliby własny parlament, czy pragnęli by utworzyć "państwo w Państwie" (prof. W. Mettuermilch w Asociated Press) Żydzi w legionach W latach 1914-1916 w I i II Brygadzie Legionów Polskich było 3-4% Żydów - polskich patriotów

Komisja oddala zarzuty W 1919 do Polski przybyła komisja pod przew. senatora, Żyda Merghethaua która miała zbadać zarzuty o pogromach. Komisja stwierdziła że owszem były pojedyncze ekscesy "lecz jedynie na tle wojennych burzliwych stosunków wydarzone"

Opinie o traktacie mniejszościowym w Wersalu "Żywimy do mężów Kongresu Wersalskiego głęboki i gorzki żal za upokarzające dla narodu polskiego narzucenie mu w warunkach pokojowych klauzuli dotyczących mniejszości narodowych i wyznaniowych. (...) Pod wpływem nikczemnych oszczerstw jednej strony wygłosiliście (...) wyrok potępienia strony drugiej i względem wyroku tego wyrażamy, my Polacy wyznania mojżeszowego, najbardziej stanowczy protest. (...) zahamowaliście sprawę postępu i dźwigania z trudno wyobrażalnej ciemnoty i przedśredniowiecznego zastoju paromilionowej rzeszy zamieszkałych w Polsce Żydów bo zahamowaliście doszczętnie wpływ uspołecznionych i poczuciem obywatelskim przeniknionych wyznawców starego zakonu na ciemne rzesze współwyznawców (..) językowi niemieckiemu jakim tylko dzięki fanatyzmowi religijnemu posługują się masy żydowskie (...) nadaliście na ziemi Słowiańskiej przywilej rozwoju i umocniliście grunt pod rozwój kultury niemieckiej w Polsce (...) ograniczyć chcecie w sercu Europy i w XX wieku życie społeczne narodu chrześcijańskiego klauzulami talmudycznymi wyznawców mojżeszowych. My postępowi wyznawcy religii mojżeszowej i my obywatele miłujący ojczyznę naszą najuroczyściej przeciw temu protestujemy! (...) albowiem nadzieje nasze na poprawę stosunków, po upadku zbrodniczego państwa carów - rozwialiście doszczętnie! Protestujemy uroczyście przeciw obdarowaniu nas rzekomomymi przywilejami, dla ojczyzny naszej - dla nas zgubnymi." (Henryk Nusbaum i Henryk Cylkow List otwarty 19.7.1919)

Podsumowanie

Na przełomie wieków XIX i XX wyjątkowo nasiliła się działalność części Żydów przeciw Polsce. Głosy asymilacyjne i propolskie były w większości ignorowane. Efekty tych działań zaowocowały wieloma ofiarami i skutkami widocznymi do dziś. Dotyczy to tak kształtu Państwa jak i postaw Polaków do Żydów i świata do Polski. Na takiej podstawie należy ocenić że Żydzi na przełomie wieków działali przeciw Polsce razem z wrogami Polski. Niezważając na to otrzymali od Polski na przestrzeni dziejów spowodowali sami sobie ksenofobię i niechęć do asymilacji, która przyczyniła się również do zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Również całkowicie uzasadnione wydaje się stanowisko niektórych Polaków niechęci do Żydów po I wojnie światowej. Pomimo tego wszystkiego Polacy wykazali się najwyższym człowieczeństwem w czasie holocaustu. Jednak efekt negatywnego, bezpodstawnego stosunku do Polski owocuje do dziś antypolonizmem i próbami zrzucenia na Polaków win za zagładę Żydów w II wojnie światowej.
Niektóre efekty antypolskiej działalności żydów w XIX/XXw

* Ułatwiony upadek powstania styczniowego
* Przejęcie wielu majątków polskich
* Przejęcie 41% własności w miastach
* Upadek tzw "małej rewolucji" w latach 1905-1907
* Utruniona walka w czasie I wojny światowej
* Niechęć do Polski na arenie międzynarodowej
* Traktat wersalski o mniejszościach narodowych
* Plebiscyt na Górnym Śląsku zamiast przyłączenia
* Trwałe odłączenie Lwowa od Polski
* Wpływ na kształt wschodniej granicy Polski


Nie wszyscy Żydzi Należy podkreślić że nie można czynić odpowiedzialnością za owe fakty wszystkich Żydów. Wina spada na ksenofobiczne koła takie jak syjonizm, Komitet do spraw Wschodu itp. Wina nie wiąże się ani z narodowością ani z wyznawaną religią. Jest to jedynie kwestia polityki niektórych kół i organizacji - która niestety zaważyła dość silnie na sytuacji dziejowej.

bloodwar

2013-02-14, 20:20
Chopie już wyluzuj z tymi Żydami bo podnieciłeś się jak Reksio pod mięsnym

gupichuj

2013-02-14, 21:15
Dawaj więcej, mi się podoba.

ru_ziolo

2013-02-14, 21:23
Każdy powinien jednego żyda do swojego domu przyjąć.
Może taki zamieszkać sobie w piekarniku gazowym.

Hauer88

2013-02-14, 21:26
bloodwar napisał/a:

Chopie już wyluzuj z tymi Żydami bo podnieciłeś się jak Reksio pod mięsnym



Jako że reksio znał tylko smak kości to sklep mięsny musiał na nim wywrzeć duże wrażenie. Z tym że skoro nie znał smaku mięsa to instynktownie wiedział czym ono jest czy też widział bilbord na sąsiedniej budzie i stwierdził że jest dobre?

bloodwar

2013-02-14, 23:16
Jak zwykle próbujesz pseudo-intelektualnym bełkotem wywrzeć na mnie wrażenie więc powiem krótko: kapcie mi nie spadły z wrażenia. I odpowiem (troszkę mniej) pesudo-intelektualnym bełkotem: znajdź mi k***a jedno zwierze na świecie które mając do wyboru mięso albo kość wybierze kość. Instynktownie czy też nie, czy na podstawie wiedzy z bilboradu czy może wyczytanej z internetu, każde jedno zwierze leci najpierw na mięso, więc przestań spinać poślady, odstaw na bok "Mein Kampf", "Młodego Szturmowca" i kompetendium wiedzy Ku-Klux Klanu, olej to co robią na świecie Żydzi, Muzułmanie, masoni, chłopcy po białaczce lubiący zamiawiać po 5 piw hurtem, pedały i cykliści, rusz się sprzed komputera i zakosztuj w końcu jakiegoś mięska, w końcui są walentynki do ch*ja, nawet przegrani życiowo mają prawo coś zaliczyć!

Hauer88

2013-02-14, 23:28
bloodwar napisał/a:

Jak zwykle próbujesz pseudo-intelektualnym bełkotem wywrzeć na mnie wrażenie więc powiem krótko: kapcie mi nie spadły z wrażenia. I odpowiem (troszkę mniej) pesudo-intelektualnym bełkotem: znajdź mi k***a jedno zwierze na świecie które mając do wyboru mięso albo kość wybierze kość. Instynktownie czy też nie, czy na podstawie wiedzy z bilboradu czy może wyczytanej z internetu, każde jedno zwierze leci najpierw na mięso, więc przestań spinać poślady, odstaw na bok "Mein Kampf", "Młodego Szturmowca" i kompetendium wiedzy Ku-Klux Klanu, olej to co robią na świecie Żydzi, Muzułmanie, masoni, chłopcy po białaczce lubiący zamiawiać po 5 piw hurtem, pedały i cykliści, rusz się sprzed komputera i zakosztuj w końcu jakiegoś mięska, w końcui są walentynki do ch*ja, nawet przegrani życiowo mają prawo coś zaliczyć!




Sęk tkwi w tym że w misce Reksia zazwyczaj była po prostu tylko kość ale Ty już w mieszałeś w tą zabawę jakiś nazistowski bełkot

Życia prywatnego uczyć mnie nie musisz bo regularnie patrząc jesteś tutaj częściej niż ja ;) Poza tym po pracy swoje już załatwiłem - teraz mam czas wolny :) A święto typu walentynki śmieszy mnie jak i moją partnerkę :)

xaurus

2013-02-15, 09:11
początki działalności żydów w PL do złudzenia przypominają mi aktualne działania islamistów w Europie...

Ork.Fajny

2013-02-15, 16:42
bloodwar napisał/a:

Chopie już wyluzuj z tymi Żydami bo podnieciłeś się jak Reksio pod mięsnym


Nie lubię cię k***a, ale tutaj ci muszę przyznać rację. Ten gość jest walnięty na punkcie żydów.
Pewnie k***a jak przypadkiem trafia na artykuły gdzie żydzi walczyli za Polskę po stronie AK/NZS to się chłop zamyka na tydzień w kiblu i płacze...

Momonti

2013-02-15, 19:42
Kuuuurwaa.... Tyle literówek, błędów, i innych braków ma ten tekst że po kilku linijkach przestałem czytać, bo nie chciałem się uwstecznić.

PA...........SM

2013-02-15, 21:14
Powiem krótko: Jude Precz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bloodwar

2013-02-15, 21:17
@Ork - chyba musisz przyznać, że nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg - pojedźmy nazistę jak burą sukę w rui w każdym jednym poście jaki założy to może się wyniesie raz na zawsze z Sadola a potem dopiero weźmiemy się za zwalczanie siebie nawzajem :-)

Ork.Fajny

2013-02-15, 22:24
Ja go nazwać nazistą nie mogę póki nie powie że wyznaje socjalistyczny model gospodarki.

Hauer88

2013-02-16, 09:33
bloodwar napisał/a:

@Ork - chyba musisz przyznać, że nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg - pojedźmy nazistę jak burą sukę w rui w każdym jednym poście jaki założy to może się wyniesie raz na zawsze z Sadola a potem dopiero weźmiemy się za zwalczanie siebie nawzajem :-)



Ciebie, żałosna istotko już od dawna nie biorę na poważnie.

A swoje plany knuj na privie, bo publicznie wywołują śmieszność.


Ork.Fajny napisał/a:

Ja go nazwać nazistą nie mogę póki nie powie że wyznaje socjalistyczny model gospodarki.



Nie wyznaje. Choć kusiło mnie gdyż skłamać bo chciałbym zobaczyć Was "walczących" ramię w ramię :-P


I jak to mam w zwyczaju, nutka dla rozluźnienia atmosfery :)



Cytat:

Nie wyznaje. Choć kusiło mnie gdyż skłamać bo chciałbym zobaczyć Was "walczących" ramię w ramię



Coś się tutaj poprzestawiało, tak więc prostuję:

Nie wyznaje. Choć kusiło mnie by skłamać gdyż chciałbym zobaczyć Was "walczących" ramię w ramię

lemon1988

2013-02-23, 23:23
bloodwar co sie przyj***les. jak chlopak sie interesuje wyszuka cos o zydach to wrzuca zeby inni jak zechca to sobie poczytali, bronisz ich to wrzuc cos pozytywnego na ich temat, jestes przeciw to wyszukuj sobie sam informacje z wlasnych zrodel skoro jego teksty Ci nie pasuja w sumie nikt Cie tez nie zmusza do ich czytania wiec nie wiem skad te nerwy w jego kierunku. jestes gosciu k***a zalosny uczysz czlowieka co ma robic. z tego co wiem jesli ktos ma szczesliwe wlasne zycie nie musi nic wytykac innym tak jak Ty to wlasnie robisz. moze posluchaj sam swoich rad i zamiast siedziec na sadolu idz na dz**ki albo gdzie tam sobie chcesz a odpie**ol sie od goscia bo samym hejtowaniem dzialasz jak gimbus wiec chbya nie musze komentowac za kogo Cie mam?
nie znam Cie nie chce mi sie tez wchodzic na Twoj profil sprawdzac kim jestes przeczytalem material potem komentarze Twoje mnie wk***ily wiec napisalem co mysle.
no i jeszcze to zmawianie sie na kogos w komentarzach :D czlowieku skad Ty sie urwales :D