18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Drewno zamiast paliwa

Antysemichnik • 2017-03-22, 20:31
Dziadek zamiast paliwa używa drewna, które paląc się napędza jego auto :-D Takie wynalazki oczywiście tylko w Rosji :-P



Ciekawe ile pali na 100 km :mrgreen:

mazga50

2017-03-23, 02:10
mateusos napisał/a:

Co nie zmienia faktu ze ruscy odkrywaja parowozy :/



no nie bardzo parowozy, bo to bardziej jak zasilanie auta gazem lpg czy cng. spalane drewno nie podgrzewa wody, zamieniając ją w parę, ale podgrzewa drewno, które uwalnia palny gaz, tzw. gaz drzewny. właśnie ten gaz jest spalany w cylindrach silnika spalinowego, gaźnikowego.

jak już wielu sadoli wyżej zauważyło, Ukraińcy nie odkryli tutaj Ameryki. piroliza była stosowana już w czasie II WŚ...

Kickbokser

2017-03-23, 08:04
Oj tam pare lat temu wymyślili samochód na gówno, a tak konkretniej na metan z niego.

Krak

2017-03-23, 09:08
Holsgas -teraz gimby już wiecie skąd się wzięło powiedzenie "dodaj gazu".

wisniowylk

2017-03-23, 09:35
Co wy z tymi gimbami k***a :roll: no bo niby skąd miałyby to wiedzieć ? to tak jak was zapytać czym jest wallhack, dziadki 40letnie.

Miacholl

2017-03-23, 10:01

Transporter półgąsienicowy na Holzgas. Podobno były jeszcze 2 Pantery używane w celach treningowych. Jednak dostępne zdjęcia nie pokazują tego wystarczająco wyraźnie i niektóre źródła twierdzą, że to były Pantery na LPG.

Tarab85

2017-03-23, 10:02
Ja się nigdy rosyjskiego nie uczyłem, a przelicznik 3 kg drewna na litr benzyny zrozumiałem :P

spinaczel

2017-03-23, 10:30
Niemcy kiedyś poszli krok dalej i zamiast zagazowywać drewno zagazowywali ludzi :amused:

Techron

2017-03-23, 10:49
Miacholl napisał/a:

Obrazek
Transporter półgąsienicowy na Holzgas. Podobno były jeszcze 2 Pantery używane w celach treningowych. Jednak dostępne zdjęcia nie pokazują tego wystarczająco wyraźnie i niektóre źródła twierdzą, że to były Pantery na LPG.






No ja zbiorniki widzę wyraźnie, nie wiem jak Ty. :)

Tafariel

2017-03-23, 11:00
Zamiast na stację paliw to zajeżdża do lasu :krejzi:

łączemetale

2017-03-23, 11:40
W.S.N.R we francji znaczny spadek powierzchni lasów był spowodowany tym,że do każdej białej flagi była potrzebna długa listewka,aby z daleka było widać kapitulacje

Kacper10

2017-03-23, 11:41
JohnMadafaka napisał/a:

Znane od prawie 100 lat. Niemcy podczas IIWŚ, a pewnie nie tylko oni, przerabiali auta na drewno, bo cała ropa szła dla wojska.


Pewnie nie tylko na drewno... :bomba:

Ork.Fajny

2017-03-23, 16:31
Presty napisał/a:

(WYJAŚNIAM: sorry, jak byłem młody zmuszano moje pokolenie do nauki rosyjskiego od 5 klasy podstawówki, a choć nienawidze ruskich, tyle zrozumiałem)


Ummmmm... Świat się chyba kończy. Ktoś przeprasza nas za to że to my jesteś idiotami, którzy z własnej woli nie uczą się chociażby podstaw języka naszych sąsiadów oraz kraju który ma historię napaści na nasz kraj. :amused:

myha

2017-03-23, 17:49
Presty: ja się ruskiego nie uczyłem, a połowę i tak zrozumiałem, podobny do Polskiego bardzo mocno(jedynie z pismem problem bo inny alfabet).
Ale dzisiaj szczególnie tak zwani grammarnazi nie mogą sensu zrozumieć jak literówka w wypowiedzi jest, to co od nich wymagać żeby inny język ogarniali. Najlepsze ze jeszcze się tym chwalą :D

Miacholl

2017-03-23, 19:28
Techron napisał/a:




Obrazek

No ja zbiorniki widzę wyraźnie, nie wiem jak Ty. :)


O nie mogłem tego zdjęcia znaleźć, a te co mi wyskoczyły były opatrzone takim komentarzem. Dzięki bardzo :) [/quote]