18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dowóz bułeczek przez tirowców odcinek 19465.

dziobak90 • 2019-08-29, 21:17
Pamiętajcie sadole, pauza rzecz święta! :wodka:

Zaj***ne z fb, jakość mierna ale słychać co się odpie**ala.





Tyle na temat tirowców :idzwch*j:

Smokw

2019-08-30, 21:56
radek1234 napisał/a:

Jestem ekspertem
Na podstawie ROZPORZĄDZENIE (WE) nr 561/2006,
artykuł 4 podpunkt f „odpoczynek” oznacza nieprzerwany okres, w którym kierowca
może swobodnie dysponować swoim czasem.
Wynika z tego że kamerujacy ma 100% racji, żadne służby nie mają prawa przerwać kierowcy odpoczynku.



Odpoczynek i pauza to dwie różne rzeczy. Kumasz? Pauza to taka przerwa w trakcie jazdy. I ona jest liczona do czasu pracy. A odpoczynek dobowy to inna sprawa. ja pierdziele czytajcie posty zanim jakieś durnoty wysmarujecie.

buulb napisał/a:

Pauza nie jest zaliczana do czasu pracy jesli nie jest platna a czesto tak jest



Że co Ty pleciesz? Prawo unijne stanowi co jest czasem pracy, a co nie jest. PAUZA TO JEST CZAS PRACY. Tak samo jak parking jest elementem drogi publicznej na której można kontrolować pojazdy. No ja zwariuję od tych waszych komentarzy. Jak kogoś szef r*cha w dupsko i nie płaci za pauzy to sami z siebie robicie niewolników. Odpoczynek i pauza to nie jest to samo.

Kasztann

2019-08-30, 22:48
Jeśli kierowca w tachografie właśnie kręci pauze nie ma obowiązku poddać się kontroli dlatego, że nikt mu nie odda straconego czasu na kontrolę. Kierowca po to ma pauze żeby odpocząć, zjeść itp. przed kolejnymi kilometrami po to aby nie stwarzać zagrożenia!!

narev

2019-08-31, 01:16
Pytorożec napisał/a:

Kolego nie masz racji, podczas pauzy jak stoisz na parkingu nikt nie ma prawa nawet Ci zapukać do kabiny.
Miałem kilka takich akcji. Też zawsze mówiłem, że pauzę kończę o tej i o tej i wtedy zapraszam i zawsze tak było. Widocznie zawsze trafiałem na ludzi znających przepisy, nie jak te głąby z SG.



A tutaj czasem nie ma zastosowania art. 294 ustawy o cudzoziemcach ?

"Art. 294. o cudzoziemcach
Obowiązki kontrolowanego cudzoziemca
1. Cudzoziemiec poddany kontroli jest obowiązany okazać dokumenty, o których mowa w art. 293 uprawnienia kontrolujących legalność pobytu cudzoziemców w RP pkt 1, 4 i 5, oraz środki finansowe albo dokument potwierdzający możliwość uzyskania takich środków zgodnie z prawem, o których mowa w art. 293 uprawnienia kontrolujących legalność pobytu cudzoziemców w RP pkt 2 i 3, jeżeli są wymagane."

DHLPIZDACWEL

2019-08-31, 07:57
"Policja mnie nie zatrzymuje jak ja jem obiad" jaka w tym jest głębia....

rakko

2019-08-31, 11:55
narev napisał/a:

"Art. 294. o cudzoziemcach
Obowiązki kontrolowanego cudzoziemca
1. Cudzoziemiec poddany kontroli jest obowiązany okazać dokumenty, o których mowa w art. 293 uprawnienia kontrolujących legalność pobytu cudzoziemców w RP pkt 1, 4 i 5, oraz środki finansowe albo dokument potwierdzający możliwość uzyskania takich środków zgodnie z prawem, o których mowa w art. 293 uprawnienia kontrolujących legalność pobytu cudzoziemców w RP pkt 2 i 3, jeżeli są wymagane."



Dokładnie. I o tym właśnie mówią służby mundurowe na tym filmie ale ledwo to słychać przez mistrza pierwszego planu... wczoraj pokazałem to zawodowemu kierowcy i tez mi krzyczy (bo mowa to nie była) ze pauza to rzecz święta a ja mu mówię czy wie dlaczego został poproszony o dokumenty i na podstawie jakiego artykułu a on swoje ze nie musi bo ma pauze. Dopiero link do danej minuty plus ww rozporządzenie i jakoś przeszliśmy ta drogę tłumaczenia



:lol:



8-)

bocianoff

2019-08-31, 12:10
j***ne brudasy, butelkoszczochy. A tu jeszcze niektórzy się dumnie przyznają, że są tirowcami :D No jebnę zaraz. Całe szczęście, że większość narodu wami, niemytymi szeryfami gardzi.

DoubleBorger

2019-09-01, 11:53
Pauzę to przerwał mu ten idiota co nagrywał. Okazanie dokumentu nie zajmuje nawet 2 minut. Pauza trwa 45. Jakby mu przerwał pauzę na 15minut i wiecej to bym zrozumiał, ale mu nawet jedzenie by nie ostygło. A takie debile tworzą sobie swoje świętości

Marco_Zg

2019-09-01, 15:36
Tu się nie zgodzę z typami, którzy krytykują. Gdyby taki krytyk akurat miał coś drobnego do załatwienia akurat w SG ( jakiś papierek potrzebny ) a typ co kontroluje akurat na filmie, dostał zadanie za biurkiem. To ten potrzebujący by akurat trafił na przerwę tego jegomościa zza biurka. To taki krytyk został by obsłużeni w tym momencie czy odesłany z kwitkiem do końca przerwy? TIR jest miejscem jak i narzędziem pracy. Przyzwoitość nakazuje kulturę a nie że typ reprezentuje władze to gdzieś ma przyzwoitość i zasłania się przepisami. Typowy wieśmak i tyle. Rada dla panów kierowców, zaopatrzcie się w tabliczki z napisem PRZE
RWA, dla udogodnienia dodatkowo z godziną końca przerwy..