18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dotacje dla gruzożerców

pio1110 • 2014-06-16, 20:35
Wiem że temat, jako że o cyganach, mało oryginalny, ale według mnie warte jest to odnotowania. Zaciekawiła mnie akcja pt. "Jedni z wielu", postanowiłem więc zobaczyć kto wykłada kasę na coś takiego. Była to Unia Europejska. Zacząłem drążyć temat, szukać informacji od kogo, dla kogo, po co. Przy okazji dowiedziałem się też o innych projektach finansowanych, chciałbym podzielić się więc tą wiedzą:
Generalnie wśród Funduszy Europejskich panuje podział na Programy, i jednym z nich jest Kapitał Ludzki. W ramach tego Programu realizowanych jest 10 tzw. Priorytetów. Pierwszy z nich dotyczy zatrudnienia i integracji społecznej, w nim jest pięć działań, i na trzecim z nich się skupimy (gdyby kogoś interesowało spojrzenie poglądowe na sprawę, to wszystko można znaleźć na stronie Programu Kapitału Ludzkiego, niestety nie mogę umieszczać linków). Przechodząc do sedna sprawy, czyli do kasy:

22 000 000 ojro na projekt pierwszy w ramach działania 1.3- "Projekty na rzecz społeczności romskiej"
64 724 557 ojro na projekt szósty w ramach działania 1.3- "PFRON" (czyli zwyczajnie niepełnosprawni)

Co jest w tym najgorszego? Że w Polsce romów jest 17 049 (wg Narodowego Spisu powszechnego z 2011) a niepełnosprawnych 4 697 000 (wg tego samego spisu). Zdaję sobie sprawę że ktoś powie że niepełnosprawni się nie liczą, no ale są Polakami. I ludźmi. A fakt, że na cyganów w przeliczeniu na jednostkę wychodzi 93,9 razy więcej kasy niż na Polaka budzi trwogę. Pytanie tylko kto zarządza tymi dyrektywami, czy wszystko zależy od Unii? Ja się nie znam, pewnie nasze kochane państwo jakoś to rekompensuje, ale po co w takim razie nam te dofinansowania, skoro pieniądze idą dosłownie w błoto?
A tak poza tym są tam jeszcze środki na zrównanie praw zawodowych kobiet i mężczyzn- 11 205 055 ojro, ale tu niech każdy wysuwa swoje własne wnioski.


Mój pierwszy i pewnie ostatni temat.

bloodwar

2014-06-16, 20:42
Jedno jest pewne- nawet jakby jakimś cudem wycofali ten projekt i anulowali go - Ty tych pieniędzy na pewno nie dostaniesz do kieszeni, podobnie jak żadnego z tych 800 miliardów długu publicznego już wydanych i kilkuset kolejnych które będą wydane w przyszłości, więc o co się spinasz?

zajetynick

2014-06-16, 20:49
Zwykła pralnia pieniędzy. Kto takie sumy widział w ogóle. Umowa, przyklepanie ręką i jazda.

pio1110

2014-06-16, 20:54
@bloodwar Zdaje sobie sprawę że nikt niczego nie wycofa i nikt niczego nie odda, nie proszę o to, zwyczajnie dokładam cegiełkę do całej masy spraw dziwnych i niekonsekwentnych dziejących się w naszym kraju. Same sumy nie są istotne, tylko kierunek w którym to idzie.

hubi96

2014-06-16, 21:27
A ja jeszcze do tego wszystkiego doleje oliwy i powiem wam że te pieniądze będziemy musieli oddać i żeby było śmieszniej z naszych "przyszłych" wypłat... czy to nie jest wk***iające?

Falsum

2014-06-16, 23:43
bloodwar,
W jakimś innym możliwym świecie, w którym to świecie byłbym jakimś drugim Hitlerem, chciałbym aby większa część społeczeństwa przyjmowała, podobną do Twojej postawę, podczas gdy ja wyczyniałbym podobne do dziejących się na tym świecie machlojki. [oczywiście w kontekście obecnej UE] :D