18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Domysły dot. komputerów XXI wieku

Adivost0 • 2012-12-31, 00:34
przyszłość oczami naukowców w 1989 roku .

Stew

2012-12-31, 01:58
k***a, trafili w sedno jak ch*j...

Boje się co będzie za 30 lat :P

Kris LaMuerte

2012-12-31, 02:24
Jak się tak zastanowiłem to przewidzieli właściwie wszystkie aspekty dzisiejszych komputerów. Az jestem ciekawy czy istnieje prognoza, która przewiduje jak będą wyglądały za 50 lat? Jak raz trafili może i drugi się uda, aż mnie ciekawość zżera.

ja...........ax

2012-12-31, 06:11
@up poczytaj sobie dukaja jego wizja/wizje przyszłości są dosyć prawdopodobne mnie pasują ale większość jest przerażona taką wizją, łącznie z autorem

lufnik1946

2012-12-31, 09:40
Dużo się nie pomylili.

Stalovy

2012-12-31, 10:05
Dzięki stosowaniu komputerów (głównie komórek, smartfonów i tabletów) w życiu codziennym, pamięć długotrwała degraduje się i przestaje spełniać swoją funkcję - od samej informacji, mózg łatwiej zapamiętuje, gdzie przechowywana jest ta informacja. Nie mieli racji pod koniec tego filmu, wybierając bycie optymistami.

thewhitestar

2012-12-31, 10:47
Sami wszystko o sobie udostępniacie na facefucku więc o co co halo?

ellsworth

2012-12-31, 10:49
@up, problem z tą nietrwałością jest taki, że po naszej obecnej cywilizacji prawie nic nie zostanie. Płyta cd degraduje się w sposób nieodwracalny bodaj po 50 latach, dyski twarde podobnie. Za 200, 500, 1000 lat po naszej cywilizacji przetrwają ulotki sklepowe choć i to nie jest pewne, bo "ekologiczny papier" degraduje się znacznie szybciej niż tradycyjny. Cóż, obecne czasy możliwe że będą drugimi wiekami ciemnymi, po których nie zostaną prawie żadne informacje pisane.

lechumods

2012-12-31, 11:31
ellsworth napisał/a:

@up, problem z tą nietrwałością jest taki, że po naszej obecnej cywilizacji prawie nic nie zostanie. Płyta cd degraduje się w sposób nieodwracalny bodaj po 50 latach, dyski twarde podobnie. Za 200, 500, 1000 lat po naszej cywilizacji przetrwają ulotki sklepowe choć i to nie jest pewne, bo "ekologiczny papier" degraduje się znacznie szybciej niż tradycyjny. Cóż, obecne czasy możliwe że będą drugimi wiekami ciemnymi, po których nie zostaną prawie żadne informacje pisane.



Na pendrajvie w pliku PDF :P

avocado20

2012-12-31, 11:45
Większość prognoz oparta jest (program o tym nie wspomina) o prawo Moore'a, które w zależności od podzezpołu mówi, że moc danego urządzenia, albo liczba tranzystorów podwaja się co około 18 miesięcy. Prawo to nadal się sprawdza.
Jeżeli chcecie zobaczyć, jak komputery wpłyną na ludzkość, wystarczy sięgnąć po książki z gatunku Cyberpunk - bardzo dobrze oddają one emocjonalna stronę rozwoju - to, jak człowiek będzie się w przyszłości zachowywał. W ramach ciekawostki dodam, że firma z Polski - CD PROJEKT RED - twórcy Wiedźmina, robią grę w tym świecie razem z twórcą papierowego systemu RPG. Gra ma się bodajże nazywać CYBERPUNK 2077 i ma wyjść w 2014, albo 2015.

Komarzysta91

2012-12-31, 12:10
Wielkosci notatnika hmm tablet i smartfon

thewhitestar

2012-12-31, 12:16
ellsworth napisał/a:

@up, problem z tą nietrwałością jest taki, że po naszej obecnej cywilizacji prawie nic nie zostanie. Płyta cd degraduje się w sposób nieodwracalny bodaj po 50 latach, dyski twarde podobnie. Za 200, 500, 1000 lat po naszej cywilizacji przetrwają ulotki sklepowe choć i to nie jest pewne, bo "ekologiczny papier" degraduje się znacznie szybciej niż tradycyjny. Cóż, obecne czasy możliwe że będą drugimi wiekami ciemnymi, po których nie zostaną prawie żadne informacje pisane.


Jako że zaraz sylwester daję ci nagrodę za najbardziej mądrogłupi post roku. W założeniach mądry i spostrzegawczy, naprawdę jednak durny jak cholera :lol: . Zakładający że jakiś tam film czy inna książka zostaną wyprodukowane w liczbie kopii: 1. I nigdy, przenigdy w żaden sposób nie zostaną powielone tylko płytka się zdupczy a kartki rozłożą, przez co za 500 lat nikt Avatara nie obejrzy ani Harego Pottera nie przeczyta. Serio tak myślisz?

Zimny_browar

2012-12-31, 17:22
Stew napisał/a:

k***a, trafili w sedno jak ch*j...

Boje się co będzie za 30 lat :P



Byłem tam... tusk nadal jest premierem, justin bieber nadal śpiewa :emo: