BITWA o FALKLANDY!

sebek123 • 2020-09-20, 19:06
4


Podczas zimnej wojny dochodziło do wielu małych konfliktów, niektóre były bezpośrednio związane z rywalizacją między USA, a Związkiem Radzieckim, inne zaś nie. Do tej drugiej grupy należała wojna o Falklandy. Zwycięstwo Żelaznej Damy Margaret Thatcher w końcu przeszło do historii. Jednak, jak dokładnie ten konflikt wyglądał?

Wielki Filtr - Życie w Kosmosie

Gorti • 2020-09-15, 18:20
7
Mieszkańcy Ziemi od lat wypatrują na niebie śladów istnienia kosmicznych cywilizacji. Jak na razie napotykają jednak na ciszę, zastanawiając się nad różnymi hipotezami wyjaśniającymi brak widocznych śladów istot z kosmosu. Jedna z nich zakłada, że musi istnieć tzw. „Wielki Filtr”, który zapobiega osiągnięciu przez życie zaawansowanego etapu rozwoju.

Pociągiem pod WAWEL ? !

tujanek • 2020-09-14, 14:25
8
Czym była Kocmyrzówka? Dlaczego biegła pod Wawel? No i co z niej pozostało? W tym video poszukamy w Krakowie śladów po linii kolejowej nr 111 łączącej Kocmyrzów ze stacją Kraków Główny

Trochę Matrixa

KaprysLosu • 2020-09-13, 15:56
10
Oczywiście dla luźnej rozkminy, ale jak w filmie przedstawione, skoro prawdopodobnie będziemy w przyszłości mogli tego dokonać, to niby czemu już wcześniej mielibyśmy tego nie zrobić? Zwłaszcza znając naszą naturę :)


Tramwaj na LINII KOLEJOWEJ ?!

tujanek • 2020-09-09, 16:56
6
Takie połączenie nie byłoby możliwe gdyby nie pewien zasadniczy czynnik. Mowa tu o rozstawie szyn. Na polskich kolejach standardem jest 1350mm, podobnie jak w wielu innych państwach jak Niemcy czy Francja. Jeśli chodzi o rozstaw szyn w sieci tramwajowej w Polsce to jest on różny. Jednak w Krakowie jest on taki jak rozstaw normalnotorowy na polskiej kolei i dzięki temu właśnie mógł zaistnieć pewien zaskakujący łącznik!

Rozmowa z Andriejem Charłamowem

Sundown • 2020-09-08, 18:49
13
Żołnierzem rosyjskiej mafI, później zabójca na zlecenie działający również w Polsce.


Są tak zwyczajni, ze nie sposób ich rozróżnić. Próżno szukać wśród określonej grupy ludzi: mądrzy, błyskotliwi, zdarzają się upośledzeni. Część robi to z chorej potrzeby, ale są i tacy dla których to praca: na zlecenie. Zwykle są to mężczyźni, lecz nie brakuje kobiet. Najczęściej są rodzicami, ale to jedna strona. Podwójna natura to coś co się zdarza, najczęściej druga część osobowości jest niesamowicie mroczna, przerażająca na tyle by siać panikę społeczną. Przerażeni bywają oni sami. Seryjni mordercy to na szczęście niezwykła rzadkość, lecz dzięki doskonałemu kamuflażowi potrafią działać latami siejąc popłoch wśród społeczeństwa. Nazwisko i wizerunek są niezwykle głośne, nawet po latach…Zła sława często po latach odbija się na rodzinie, bywa, że trwa przez pokolenia…

Jednak ujęcie i osądzenie samych sprawców przynosi ulgę społeczeństwu. Ale kim są oni sami? Co wyróżnia ich od reszty? – jesteśmy waszymi synami, mężami – powiedział Ted Bundy głośny seryjny amerykański morderca. Czy może być coś bardziej przerażającego?!


Autor: czerwona filiżanka
X