Zagadkowe Budowle i Komnaty Starożytnej Azji

Gorti • 2019-11-06, 18:53
6
W dalekiej Azji znajdują się różne starożytne budowle sakralne, z których istnienia niewielu Europejczyków zdaje sobie sprawę. Spójrzmy zatem bliżej na kilka interesujących budowli z Nepalu, Mjanmy oraz Sri Lanki.

14
40 lat temu Carl Sagan wpadł na pomysł, aby skompresować historię wszechświata do jednego roku, tworząc kosmiczny kalendarz. Zwizualizujmy sobie zatem chronologię wszechświata od 1 stycznia do 31 grudnia i zastanówmy się co nam to mówi na temat znaczenia ludzkości.

Majątek Kościoła

Sundown • 2019-11-03, 17:03
18


Z budżetu państwa corocznie przeznacza się ok. 1,2 mld zł na wynagrodzenia dla katechetów, a ok. 0,5 mld zł idzie na działalność edukacyjną Kościoła katolickiego. Fundusz Kościelny pochłania ,,zaledwie'' 150 mln zł. Jest oczywistym, że rezygnacja z finansowania kościoła przez państwo przyniosłaby miliardy oszczędności, jednak czy takie rozwiązanie jest możliwe? Eksperci twierdzą, że obecnie taki ruch jest nierealny. Czy w takim wypadku istnieje możliwość by opodatkować księży podatkiem PIT i podatkiem od tacy?


Więcej

Edit.

Lista grzechów arcybiskupa Głódzia.

Zakłady Przemysłu Bawełnianego |Urbex #170|

sietra • 2019-11-02, 18:39
3


Subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCT9zYFAKPIor6eJRh_yZLYw?view_as=subscriber

W dzisiejszym odcinku, wspólnie z Alone Wlaker Eksplorujemy opuszczone zakłady przemysłu bawełnianego.

Jeszcze przed wejście na teren zakładów, byłem pod wrażeniem powierzchni jakie one zajmują. Ogromne hale i kilka mniejszych budynków. Całość robi wrażenie. Zakłady rozpoczęły produkcje tkanin jeszcze w połowie XIX wieku, a zostały zamknięte w roku 2014. Niestety, natura jak i ludzie skutecznie dewastują to historyczne miejsce.

PS: specjalnie nie podaję nazwy obiektu, ani jego lokalizacji. Wiem, że ich znalezienie nie będzie trudne, ale podawanie tych danych w komentarzu będzie kończyć się banem!
#akcjalokalizacja

#urbextoniewandalizm:

Muzyka:
https://www.epidemicsound.com
A Song of Lament - David Celeste
Adverse Effects - Ethan Sloan
Dark Forebodings - Ethan Sloan
Black Days - Taylor Crane
Cold Piano - Martin Mellström
Darkness Awaits - Bill Ferngren
Between Two Worlds - Gunnar Johnsén
Covert - Ethan Sloan
Black Hole - Ethan Sloan
Abandoned Mansion - Spectacles Wallet and Watch
A Whisper In The Dark - Gavin Luke
4


Każdy z nas słyszał o Korei Północnej i Południowej. Wszyscy kojarzą brutalnego Kima i jakże popularną południowokoreańską popkulturę. Jednak praktycznie nikt nie wie, jak do tego doszło, że Korea rozdzieliła się na dwie części. O tym będzie dzisiejszy odcinek, w którym przedstawimy wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Rapocin - Sześć Lat Później |Urbex #169|

sietra • 2019-11-01, 18:46
7
Dzisiaj, wspólnie z Janem z Ciemnej Strony Poznania - któremu dziękuję za udostępnienie zdjęć,
udaliśmy się do miejsca, które zwiedziłem sześć lat temu.

Pierwsze, co zaskoczyło mnie po przybyciu na miejsce, to liczba osób, które przyszły odwiedzić groby swoich bliskich.
Drugą rzeczą były zmiany, jakie zaszły wokół samego kościoła. Naprawiono bramę wjazdową, a na terenie kościoła pojawiła się pasieka. Teren został wykarczowany i wygląda znacznie lepiej.
Niestety, tego samego nie można powiedzieć o kościele jak i kaplicy, które powoli poddają się upływowi czasu.

#urbextoniewandalizm:

Muzyka:
https://www.epidemicsound.com
Cobwebs In The Sky - They Dream By Day
Residuum - Silver Maple
Abandoned Mansion - Spectacles Wallet and Watch

Cygańska metoda na wnuczka

SuchyHarry • 2019-10-30, 11:55
15
Jeden z reportaży z wczorajszego "Alarmu" dotyczącego cygańskiego wynalazcy metody na wnuczka. Docenić należy przy tym kunszt i poczucie humoru montażystów, bowiem przedział czasowy 0:50 - 0:52 to złoto :-D

Polskie skarby narodowe ukryte w starych magazynach

Adolfik123 • 2019-10-29, 21:27
9
Starszy pan, niemal ze wzruszeniem, opowiadał mi, jak pod koniec II wojny światowej do Zagórza Śląskiego wjechał oddział płk. Wiaczesława Iwanowicza Moskwina. W budynku sanatorium dla dzieci czerwonoarmiści odkryli skradzione z Polski obrazy: Matejki, Gierymskiego, Lentza, Brandta, Gersona i wielu innych. Moskwin rozkazał przygotować wielkie paki i skrzynie na znalezione skarby, a następnie przewieźć je „do starannej konserwacji” w pracowni przy muzeum w Leningradzie. I tak, w lipcu 1945 r., zapakowane dzieła (m.in. 163 złocone ramy, pięknie oprawione w skórę książki, rulony, szkice i rysunki) pojechały w sześciu samochodach ciężarowych do Leningradu. W skrzyniach były też obrazy: „Stańczyk” Matejki i „Wyjazd Jana III Sobieskiego z Wilanowa” Brandta. One wróciły do Polski w latach 50. XX w., trzy inne obrazy w latach 60.
Starszy pan, który poznał tę historię od samego Moskwina, tłumaczył mi, jak wspaniałą rzecz zrobił radziecki oficer dla naszych zbiorów. Gdyby nie on, być może nigdy nie zobaczylibyśmy „Stańczyka”! Jednak słuchając tej historii, jakoś nie mogłam oprzeć się natarczywej myśli: ile z tych skrzyń zostało w Moskwie i zalega gdzieś w tamtejszych przepastnych magazynach?

Bad Girls Cela 77

Sundown • 2019-10-28, 17:56
8
"Bad girls. Cela 77" to intymny portret siedmiu Polek osadzonych w więzieniu. Razem palą, śmieją się i przytulają. Opowiadają o swoim codziennym życiu oraz o tym, czego się boją, o czym marzą i czego najbardziej żałują.


Reżyseria: Janusz Mrozowski


Obsada:

Julia Balko, Lucyna Myma,
Anna Lewandowska, Bożena Hernik,
Joanna Firlajczyk, Ilona Frankowska


X