18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Depolonizacja kiedyś i obecnie

OpenStreetMaps • 2022-11-30, 23:09
21
Pan Leszek Żebrowski to ewenement na YouTube
Jest zaprzeczeniem samego siebie ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Pomimo że nazywa się Żebrowski to nigdy nie żebrze o jakieś polubienia i subskrypcje. Wykład bardzo długi i wielowątkowy jak książka ale bardzo ciekawy i dobrze się tego słucha. Natomiast moja konkluzja po jego wysłuchaniu jest następująca
Gospodarczo już dawno jesteśmy podbici a teraz podbija się nasze umysły abyśmy myśleli że polskość to obciach.


Człowieka lewica wprost nie cierpi, a i Żydzi chyba też sympatią nie dążą zatem najprędzej skomentują ci dywersanci, którzy nawet nie wysłuchają, a za wszelką cenę Żebrowskiego zechcą zdyskredytować, nazywając go agentem SB na szczęście jest wyrok sądu uniewinniający, ale też łatwa do znalezienia w necie oryginalna teczka agenta "Leszka" z której nic nie wynika poza tym, że SBcja próbowała Żebrowskiego bezskutecznie pozyskać.

germany

zwierzak30 • 2022-11-29, 20:03
9
Może nie krótko,ale merytorycznie o naszych sąsiadach,w świetle teraźniejszych wydarzeń.

Historia seryjnego pedofila

kezu5osiem100 • 2022-11-28, 13:31
7
Historia seryjnego pedofila, który zabił dziecko, przez błąd policji oraz spacer po budynku, gdzie dochodziło do morderstw.

Casus belli

de_Sade • 2022-11-27, 01:20
10
Z racji trwającej od 24 lutego wojny na Ukrainie oglądam całkiem sporo materiałów o naszych wschodnich sąsiadach. Czasem trafi się perełka.

Jak wiadomo wiele wycierpieliśmy od Rosji- zabory, próby rusyfikacji, utracone na zawsze ziemie, wywieziony majątek; do tego wszystkiego należy dodać jeszcze ludzi- tych którzy zginęli i tych, którzy w zawierusze dziejów stracili kontakt z ojczyzną. I o ile majątki to coś bardzo przyziemnego, na utratę czego można wielkodusznie przymknąć oko, o tyle rodaków i ich potomków nie powinniśmy nigdy porzucać.
Wielu z Was zapewne zastanawia się, czy w najbliższym czasie dojdzie do wojny Polska- Rosja. Jest wiele okoliczności przemawiających za takim obrotem sprawy i wiele przeciw. Czy należy przeć do konfrontacji, by pomóc Polakom więzionym przez putinowski reżim? Warto, by pierwsze osoby w państwie poważnie się nad tym zastanowiły. Może Jego Ekscelencja Prezydent Andrzej Duda zmarszczy groźnie brew i zażąda umożliwienia powrotu do macierzy wszystkim potomkom Rzeczypospolitej!?! Takim na przykład jak widoczna na poniższym filmiku Anna Siemionowicz. Obdarzona baaardzo dużymi zaletami artystka jest z pewnością warta tego, by się o nią upomnieć. Gdy śpiewa "ciopłych fraz", robi się człowiekowi ciepło na sercu, a gdy powtarza "Mokry je, mokry je!" z pewnością wielu się zgodzi, że jest mokry i to bardzo!

!!! Dla osób niewrażliwych na piękno i sztukę, za to lubiących historię i politykę, test na spostrzegawczość- należy znaleźć na nagraniu( z 2012) dwie znane z obecnych wydarzeń osoby- pierwszoligowego polityka i publicystę/ propagandzistę!!!PS Z przykrością muszę Was powiadomić, że wczoraj obchodziliśmy dwumiesięcznicę uznania pani Anny za persona non grata na Ukrainie.

Śmierć na planie filmu

_Yarko_ • 2022-11-24, 14:41
32
Aktor zmarł w 1965 roku podczas kręcenia filmu "Reżyser".
Według scenariusza samochód bohatera Urbanskiego miał wykonać skok z jednej z wydm.
Pierwsze ujęcie nakręcono pomyślnie, ale reżyser postanowił powtórzyć ujęcie, aby samochód odbił się wyżej.
Podczas kręcenia drugiego ujęcia samochód przewrócił się, a w wyniku odniesionych obrażeń Urbansky zmarł w drodze do szpitala.W koncernie Mosfilm 57 lat później odnaleziono pudełko z negatywem filmowym, który przedstawia moment śmierci aktora.

Grecka mafia. Narkotyki, broń i wpływy w USA

podejrzanitv • 2022-11-16, 23:32
4
Grecka mafia od lat współpracuje m. in. z włoskimi czy rosyjskimi, ale przede wszystkim z albańskimi grupami przestępczymi przy przemycie narkotyków oraz broni.

Nigdyś greckie rodziny mafijne miały też szerokie wpływy w Stanach Zjednoczonych - organizując nielegalny hazard w Nowym Jorku czy biorąc udział w wojnie gangów w Filadelfii w latach 80.

22
Materiał kanału YT Andromeda, na którym pojawiają się głównie tłumaczenia rosyjskiej propagandy. Filmik zamieszczam na Sadolu trochę dla reklamy, a trochę dlatego, że rosyjskie Viesti doprowadziły do jego zablokowania.

X