Kto zabił Andrzeja Leppera?

Sundown • 2019-08-26, 18:14
16
Andrzej Lepper miał materiały, które mogły skompromitować Waldemara Pawlaka i Donalda Tuska. Do dnia dzisiejszego nie została ujawniona umowa z Gazpromem, którą podpisał Waldemar Pawlak.
5


Pierwsza część cyklu filmów pokazujących krok po kroku, jak zbudować automat do gier arcade. Omówienie niezbędnych elementów i sposobów połączeń. oraz problemów z jakimi można się spotkać.
6

Subskrybuj: https://www.youtube.com/user/sietra/videos

Tym razem, wspólnie z Janem z Ciemnej Strony Poznania oraz zwycięzcami konkursu na 75000 subskrypcji Olą i Piotrem z kanału Urbex LDZ wybraliśmy się na eksplorację wygaszonej elektrociepłowni.

Elektrociepłownię wyróżniają dwie chłodnie kominowe, które przywodzą na myśl czarnobylska elektrownię.
Obiekt funkcjonował do roku 2015. Dwa lata później zyskała nowego właściciela, który rozpoczął jej wyburzanie.
Niestety, zrobił to przed wydaniem opinii przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, który wstrzymał rozbiórkę.
Zniszczenia są ogromne, ale nadały elektrociepłowni niesamowity klimat.
Niestety, ze względu na brak czasu, nie zdążyliśmy wejść do drugiej chłodni :(

PS: specjalnie nie podaję nazwy obiektu, ani jego lokalizacji. Wiem, że ich znalezienie nie będzie trudne, ale podawanie tych danych w komentarzu będzie kończyć się banem!
#akcjalokalizacja

#urbextoniewandalizm

Muzyka:
https://www.epidemicsound.com
Private Eye - Jon Bjork
Tones - Ethan Sloan
Sudden Signs - Ethan Sloan
Unitary Operations - Ethan Sloan
Botanizing - Ethan Sloan
Voices in My Head - Ethan Sloan
Dark Tunnels - Ethan Sloan
3_30 Am - Christian Andersen
Eternal Moment - Farrell Wooten
A Massive Mist - Ethan Sloan
Dark Forebodings - Ethan Sloan

Republika Komańczańska

zairland • 2019-08-23, 19:42
7
Film dokumentalny o wydarzeniach w Beskidzie Niskim i Bieszczadach na przełomie lat 1918-1919. Film w zwięzły sposób pokazuje powstanie Republiki Komańczańskiej- tworu skupiającego kilkanaście wschodnio łemkowskich wsi o pro-ukraińskich sympatiach, dążących do zjednoczenia terytorialnego z Zachodnioukraińską Republiką Ludową.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć o istniejącym w Zagórzu Placu Obrońców Węzła Zagórskiego upamiętniającym walkę polskich kolejarzy w wojnie polsko-ukraińskiej. Poniżej fotografia polskiego pociągu pancernego biorącego udział w walkach.

Zwierzęta z Kosmosu - Jak Mogą Wyglądać?

Gorti • 2019-08-23, 17:30
4
Kilku naukowców zaproponowało konkretne modele obcych światów wraz z zamieszkującymi je zwierzętami. Sprawdźmy zatem jak wyglądałyby takie stworzenia.

Arka Przymierza Azteków i Ngoma Lungundu

Gorti • 2019-08-21, 19:08
7
Każdy z nas słyszał historię o Arce Przymierza jaką mieli posiadać Izraelici. Jak się jednak okazuje relacje o bliźniaczych obiektach znali także Aztekowie oraz przedstawiciele ludu Lemba.

Rocznica katastrofy kolejowej

DjCash • 2019-08-19, 23:30
28
W moim regionie dokładnie 39 lat temu wydarzyła się największa katastrofa kolejowa w powojennej historii Polski. 19.08.1980r w Otłoczynie niedaleko Torunia doszło do zderzenia pociągów relacji Toruń Główny - Łódź Kaliska z pociągiem towarowym. Śmierć poniosło 67 osób, 64 zostały ranne.
Cześć ich pamięci!

X