7


Zaginięcie z roku 2018 w małej wsi pod Łodzią do złudzenia przypomina przypadki zaginięć w amerykańskich parkach narodowych, które od lat opisuje były policjant David Paulides.

Prawdziwa historia OBYWATELA JONESA

sebek123 • 2021-03-21, 19:04
6


Jak wszyscy wiemy ZSRR Stalina nie było najlepszym miejscem do życia, jednakże w latach 30. ubiegłego wieku Sowieci zdecydowanie chcieli ukryć jak źle tak naprawdę tam było. Lecz znajdowali się ludzie, którym udawało się sprawiać, by prawda o cierpieniu ludzi pod komunistyczną władzą trafiała do zachodniej publiki. Dzisiaj o kimś takim opowiemy, o tak zwanym Obywatelu Jonesie.

Grupa ożarowska nie skończyła się na Pershingu

podejrzanitv • 2021-03-19, 20:33
5
Grupa ożarowska kojarzy się głównie z latami 90., Pruszkowem i Andrzejem K. ps. "Pershing". Gang ten działał jednak jeszcze kilka lat temu, a na jego czele stał Piotr S. Miała pomagać mu żona - Justyna S.


Katapulta

banerr • 2021-03-19, 17:50
15


Miły trening.

A wystrugam se łyżke...

krajnadwisla • 2021-03-14, 14:38
18

Bartłomiej Kaczmarek z Kielc rzeźbi w drewnie. Jego specjalizacją są wszelkiego rodzaju łyżki.

Od kibola do gangstera, czyli zbrodnia i ..... ?

Macx83wwww • 2021-03-14, 14:37
10
Jak klub i miasto wpadły w ręce bandytówGang wołomiński po 2000 roku

podejrzanitv • 2021-03-13, 20:32
3
Historia gangu wołomińskiego nie zakończyła się na latach 90. To później za kratki trafił osławiony "Dziad", zginął Jacek K. "Młody Klepak" czy syn "Dziada" - Paweł N. ps. "Mrówa". Grupa znów przypomniała o sobie całkiem niedawno - w 2018 roku.

Jameson Irish Whiskey

Angel • 2021-03-11, 21:39
18
W latach osiemdziesiątych XIX wieku spadkobierca ogromnej fortuny Jameson Irish Whiskey kupił 10-letnią dziewczynkę tylko po to, aby mógł narysować ją pożartą przez kanibali. James S. Jameson był prawnukiem Johna Jamesona, założyciela słynnej irlandzkiej firmy Whiskey i jako taki był spadkobiercą rodzinnej fortuny. Jak wielu bogatych spadkobierców tamtej epoki, Jameson uważał się za poszukiwacza przygód i brał udział w wyprawach bardziej utalentowanych odkrywców. W 1888 r. Dołączył do Ekspedycji Pomocy Eminowi Paszy, prowadzonej przez znanego odkrywcę Henry'ego Mortona Stanleya w całej środkowej Afryce. Podróż miała rzekomo dostarczyć zaopatrzenie Eminowi Paszy, przywódcy osmańskiej prowincji w Sudanie, która została przerwana przez bunt.

W rzeczywistości wyprawa miała drugi cel: aneksję większej ilości ziemi dla belgijskiej kolonii Wolnego Państwa w Kongu. To podczas tej wyprawy James Jameson popełni niewyobrażalną zbrodnię. Istnieją różne relacje z tego incydentu, z dziennika Jamesona, jego żony i tłumaczki podczas podróży, ale wszyscy zgadzają się, że do czerwca 1888 Jameson dowodził tylną kolumną ekspedycji w Ribakiba, punkcie handlowym. w głębi Kongo, znanego z populacji kanibali. Mówią też, że Jameson miał do czynienia bezpośrednio z Tippu Tip, handlarzem niewolników i lokalnym zbrojarzem. Według Assada Farrana, sudańskiego tłumacza podczas podróży, Jameson wyraził zainteresowanie osobistym obejrzeniem kanibalizmu.

Farran powiedział później Stanleyowi, kiedy wrócił, aby sprawdzić swoją relację z wydarzeń w tylnej kolumnie, a później opowiedział o nich w oświadczeniu, które zostało opublikowane przez New York Times.

Powiedział, że Tippu rozmawiał następnie z wodzami wioski i wydał dziesięcioletnią niewolnicę, za którą Jameson zapłacił sześć chusteczek. Według tłumacza wodzowie powiedzieli następnie swoim mieszkańcom: „To jest prezent od pewnego biały człowiek, który chce, żeby została zjedzona. "

„Dziewczyna była przywiązana do drzewa”, powiedział Farran, „tubylcy od czasu do czasu ostrzyli swoje noże. Następnie jeden z nich dwukrotnie dźgnął ją nożem w brzuch ”. W dzienniku Jamesa Jamesona napisał następnie: „Trzech mężczyzn pobiegło naprzód i zaczęło ciąć ciało dziewczynki; w końcu odcięto jej głowę i nie pozostał ani kawałek, każdy mężczyzna zabierał swój kawałek w dół rzeki, aby go umyć ”.

Opuszczony dom rodziny Napieralskich

Ness • 2021-03-11, 19:00
1
W tym domu mieszkał Adam Napieralski — polski redaktor, wydawca, polityk, poeta oraz autor powieści, a także działacz narodowy i społeczny. Na pewnym etapie jego kariery nazwano go „królem polskiej prasy na Górnym Śląsku”.

X