Bad Girls Cela 77

Sundown • 2019-10-28, 17:56
8
"Bad girls. Cela 77" to intymny portret siedmiu Polek osadzonych w więzieniu. Razem palą, śmieją się i przytulają. Opowiadają o swoim codziennym życiu oraz o tym, czego się boją, o czym marzą i czego najbardziej żałują.


Reżyseria: Janusz Mrozowski


Obsada:

Julia Balko, Lucyna Myma,
Anna Lewandowska, Bożena Hernik,
Joanna Firlajczyk, Ilona Frankowska


Sekret Zaginionego Szybu z Wyspy Dębów

Gorti • 2019-10-27, 19:38
7
Rok 1795, Wyspa Dębów znajdująca się w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja. Trzech nastolatków odkrywa na środku polany pewne dziwaczne zagłębienie. Uzbrojeni w kilofy oraz łopaty zaczynają kopać, przekonani o tym, że właśnie odkryli szyb zawierający jakiś skarb. Przez lata tysiące ludzi próbowało dostać się na dół szybu w nadziei na odnalezienie tam czegoś nadzwyczajnego. Poznajmy zatem bliżej historię zaginionego szybu z Wyspy Dębów i zastanówmy się czym mógłby być ów legendarny skarb.

Fabryka Trolli

Januszznarnii • 2019-10-27, 18:26
8
opis skopiowanu ze stronu, cyka blyat

Film poświęcony jednemu z najpoważniejszych problemów współczesnego świata. Chodzi o rozpowszechnianie fałszywych wiadomości, które wywołują niepokoje społeczne oraz wprowadzają dezinformację wśród obywateli. Twórcy dokumentu badają motywacje ludzi tworzących m.in. historie o amerykańskim żołnierzu strzelającym do Koranu, duńskich domach publicznych reklamujących zoofilię, Szwedach skazanych za zjedzenie bekonu przed muzułmańską kobietą czy siłach ISIS przebywających w obozach szkoleniowych na Ukrainie. Sprawdzą również, jak poważne szkody wyrządziły te i podobne wiadomości.


Paula Hitler - historia siostry Adolfa Hitlera

Adolfik123 • 2019-10-26, 18:52
8
Była absolutnym przeciwieństwem Hitlera. On był czystym złem. A ona? Siedziała przede mną prosta, cicha pani. Nie mogłem tego pojąć, że potwór miał taką siostrę. Możesz wiele powiedzieć o Hitlerze, ale ona była nikim. Pytałem ją o wiele rzeczy, też o te kontrowersyjne. Ona powtarzała tylko, że jest jego młodszą siostrą, a on tylko jej bratem. Czuła się odpowiedzialna za to, by go bronić – mówi reżyser Peter Morley, który rozmawiał z siostrą zbrodniarza.

Gigantyczne Struktury i Starożytne Tajemnice

Gorti • 2019-10-24, 19:48
12
Na całym świecie znajdujemy gigantyczne struktury o nadzwyczajnych rozmiarach. Tysiące lat temu ludzie tworzyli różne tajemnicze konstrukcje, których historia do dziś pozostaje niewyjaśniona. Zerknijmy zatem bliżej na kilka takich niezwykłych ogromnych struktur.

Przestępczość zorganizowana w Polsce

Sundown • 2019-10-23, 20:22
9
Przestępczość zorganizowana stanowi jedno z najbardziej spornych pojęć w kryminologii. Pomimo tego, że od wielu lat podejmowane są próby zdefiniowania tego zjawiska to na całym świecie nie wypracowano jednolitej definicji tego zjawiska, mimo że spotykamy się z nim na całym świecie!

Cechy charakterystyczne dla przestępczości zorganizowanej, wskazywane przez amerykańskich kryminologów to m.in.:

– zaspokajanie przez przestępczość zorganizowaną potrzeb części społeczeństwa na nielegalne usługi zabronione przez prawo,
– zorganizowana hierarchia,
– zyski uzyskiwane drogą przestępstwa,
– podział ról w grupie,
– przestrzeganie zasad obowiązujących w grupie i lojalność wobec niej,
– wymuszanie przemocą przestrzegania zasad obowiązujących w grupie,
– przenikanie do organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, polityki i gospodarki w celu zapewnienia bezpieczeństwa i efektywności przedsięwzięć grupy,
– używanie przemocy i groźby,
– postępująca specjalizacja.

Według encyklopedii PWN przestępczość zorganizowana to zjawisko kryminalne występujące pod wieloma postaciami w skali międzynarodowej i krajowej, którego nie można ściśle ograniczyć stanem faktycznym jednego, pojedynczego przestępstwa.

Pojęcie przestępczości zorganizowanej powstało w Stanach Zjednoczonych – po raz pierwszy zostało one użyte w latach 50. XX wieku i odnosiło się do scentralizowanej organizacji przestępczej, składającej się z osób pochodzenia włoskiego (w nawiązaniu do amerykańskich odpowiedników włoskiej mafii).

W Polsce ustawodawca użył określenia „przestępczość zorganizowana” w artykule 5 ustawy z 12 października 1994 r. „… o ochronie obrotu gospodarczego (Dz U. nr 126, poz. 615)”, penalizujacym obrót środkami pochodzącymi ze zorganizowanej przestępczości powiązanej z: obrotem środkami odurzającymi lub psychotropowymi, fałszowaniem pieniędzy lub papierów wartościowych, wymuszaniem okupu i handlem bronią.

Na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza przestępczość zorganizowana w Polsce ulega sporym zmianom. Pierwsze gangi, które pojawiły się na kryminalnej mapie Polski w latach 90. Ubiegłego stulecia nie miały żadnych zahamowani pod względem brutalności. Początkowo zajmowały się kradzieżami i obrotem samochodów pochodzących z przestępstwa, przemytem, nielegalnym obrotem bronią, przestępstwami gospodarczymi. Z czasem rozszerzyły „portfolio” o produkcję i dystrybucję narkotyków, przestępstwa finansowe, produkcję fałszywych środków płatniczych, handel żywym towarem.

Z biegiem lat przestępcy zrozumieli, że wyniszczająca walka między sobą przynosi więcej strat niż zysków i poszczególne gangi oraz częściej zaczęły łączyć siły. Z drugiej strony przestępczość zorganizowana zniknęła z ulic i nie rzuca się w oczy przeciętnego człowieka. Polską nie wstrząsają już wybuchy bombowe i przestępcze porachunki w centrach wielkich miast, w wyniku których ginęli nie tylko bandyci, ale również przypadkowi przechodnie. Zorganizowane grupy przestępcze czerpią coraz większe zyski z przestępstw gospodarczych, np. wyłudzeń podatku VAT, przemytu papierosów i drogich alkoholi.

https://www.magazyndetektyw.pl
Mafia PL
YouTube
Polecam.

W poszukiwaniu złota Templariuszy w Polsce

Adolfik123 • 2019-10-23, 19:33
2
Niewielka wioska Kałków byłaby prawdopodobnie zupełnie nieznana, gdyby nie miejscowa legenda o templariuszach, którzy rzekomo zbudowali tutejszy kościół.
Kościół to mało powiedziane – świątynia wygląda jak potężne zamczysko. Choć nikt poważnie nie traktował barwnej opowieści i za pewnik przyjęto, że kościół powstał w XIII wieku i z templariuszami nie miał nic wspólnego, bomba wybuchła w 1822 roku.
Wtedy odnaleziono podczas remontu łacińską inskrypcję zaskakującej treści którą można przetłumaczyć na język polski:
"W roku Pańskim 1132 ten Dom Boży przez templariuszy wzniesiony, w 1153 ukończony został”.

Pattaya - SeksTurystyka - w dzień i w nocy

mr.wloczykij • 2019-10-23, 19:08
9
Pattaya, niegdyś mała wioska rybacka, w ciągu ostatnich lat zamieniła się w największy dom publiczny świata. Tylko w zeszłym roku odwiedziło go 6,5 miliona turystów.X