Dlaczego SZWAJCARIA jest NEUTRALNA?

sebek123 • 2020-06-11, 18:01
4


Szwajcaria kojarzy nam się z wieloma rzeczami. Zegarki, scyzoryki, Alpy, banki, no i właśnie... neutralność. Nie brali udziału w żadnej współczesnej wojnie, nie są w Unii ani w NATO. O co tak właściwie chodzi z tą szwajcarską neutralnością?

Krótka Historia Rakiet i Lotów Kosmicznych

Gorti • 2020-06-09, 19:27
5
W chwili gdy Elon Musk rozwija projekty rakietowe w nadziei na podróż na Marsa, warto przyjrzeć się bliżej historii rakiet oraz lotów kosmicznych. Historia rakiet pozostaje relatywnie mało znana, a sięga bardzo odległych czasów.

Czarni

Rozchędażacz • 2020-06-07, 23:38
19
W XVI wieku Portugalczycy rozpoczęli na masową skalę wywóz niewolników z Afryki (stary świat) do Ameryki (nowy Świat). Dzisiaj każdy by powiedział, że ten proceder był pogwałceniem praw czarnoskórych. Również dzisiaj szczególnie obserwujemy skutki ich niezadowolenia, w związku z czym może należałoby dokonać zadośćuczynienia i odwieźć ich wszystkich z powrotem do domu?
Wiecie, nie jestem rasistą, ale...

Statystyk i badań nie sposób ominąć.

Haylash • 2020-06-05, 23:40
23
Co najwyżej możesz próbować je fałszować, jednakże wobec niektórych nie powinno być wątpliwości, chyba, że jest się upośledzonym :idzwch*j:


4


Jak wszyscy dobrze wiemy, polski król Jan III Sobieski wysławił się zwycięstwem nad armią Osmańską pod Wiedniem. Jednakże co doprowadziło do tego jakże sławnego starcia? Jaki był jego przebieg? I jakie były jego konsekwencje? O tym dzisiaj w Prawdziwej Historii.
5
Na całym świecie znajdujemy opowieści o legendarnych przedmiotach odznaczających się niezwykłymi mocami. Obojętnie czy uważamy te historie za prawdziwe czy fikcyjne, warto przytoczyć informacje o kilku takich obiektach. Zerknijmy zatem bliżej na legendarne przedmioty sprzed tysięcy lat.

X