Anioły Stalingradu

lolcat • 2021-01-06, 08:53
7
Krótki, angielskojęzyczny dokument opowiadający historię rumuńskiej Białej Eskadry.

Cytat:

White Squadron, czyli Escadrila 108 Transport uşor, była eskadrą lotnictwa ambulansów Królewskich Rumuńskich Sił Powietrznych, pilotowanych przez kobiety podczas II wojny światowej. Latali na polskich samolotach RWD 13S.


IQ na świecie

T3RMINATOR • 2020-12-31, 23:30
33
Co za rasistowskie statystyki. :rofl:

Lololoney • 2021-01-02, 04:38  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (21 piw)
bialamewa napisał/a:

Jak to jest mieć 64 IQ?Dowiesz się na starość jeśli dopadnie cię demencja, ale wtedy już nie będziesz się nad takimi rzeczami zastanawiać


Websterthe1 napisał/a:

j***ne matoły nie ogarniają, że takie wyniki testów na inteligencję korelują z poziomem edukacji. O ile w ogóle nie jest to jakaś infografika wzięta z dupy. Jakby waszego przodka analfabetę z XIX w. przepytać, to dzisiejszy murzyn z Afryki byłby przy nim jak Leonardo da Vinci.No tak nie do końca... Spójrz na tą mapkę jeszcze raz - Czy to nie zastanawiające, że "ogólnopopulacyjny" iloraz inteligencji zmienia się wraz ze strefą klimatyczną? Przede wszystkim inteligencja jest cechą wrodzoną, a jej "startowy" poziom (przekazywany genetycznie) zależy z jakiej populacji się dana jednostka wywodzi... Chodzi o wyzwania z którymi musiały się borykać pewne populacje z czasów "przed cywilizacyjnych" np. inaczej to będzie wyglądać, gdy dana jednostka wywodzi się od ludów, które np. musiały dostosowywać swój ubiór do pór roku, planować i robić zapasy itd, a inaczej będzie to wyglądać w przypadku jednostek, które wywodzą się od ludzi, którym przez całe życie wystarczała przepaska na pindola, a jedynym zmartwieniem to znalezienie wodopoju, do którego zwierzyna sama przychodziła... Tak wiem, duże uproszczenie, ale chciałem zobrazować jak najkrócej... Iloraz inteligencji jest płynny, tzn. może wzrastać lub się cofać i tu wkracza edukacja (szkoła) bo dokłada jednostce wyzwań innych, niż te podstawowe, jak i też sam rozwój cywilizacyjny, kulturowy i społeczny, bo człowiek jest zwierzęciem stadnym, więc próbuje jako jednostka dostosowywać się do stada... Więc krótko podsumowując - ch*j ci da sama edukacja szkolna, skoro twój kraj to k***idół w każdym możliwym aspekcie, a stado to banda debili która nie chce niczego zmieniać i twój rozwój osobisty możesz sobie wsadzić w dupę, jeśli stamtąd nie wypie**olisz, bo jeśli jesteś zaradny to możesz co najwyżej zostać watażką lokalnego gangu...

Samą edukacją szkolną świata nie poprawisz, zwłaszcza, że np. w samej afryce nadal toczą się popie**olone konflikty od czasów kolonialnych w dodatku doszły uprzedzenia w stosunku do białych tzn. pompowanie szerokopojętej "pomocy" jest spoko, ale jakakolwiek inna ingerencja spotyka się z niechęcią... Afryka zatrzymała się (mówiąc ogólnie) na etapie naszego średniowiecza i jeszcze dłuuuga droga przed nią.

Arka 2

T3RMINATOR • 2020-12-31, 22:25
7
Dziadek stworzył schron podziemny z 42 szkolnych autobusów. Polecam

Gang "Mutantów"

podejrzanitv • 2020-12-30, 20:03
10
Grupa "Mutantów" to jeden z najbrutalniejszych polskich gangów. W latach 2000-2003 zabił co najmniej kilkanaście osób, w tym trzech policjantów - w strzelaninach w Parolach i w Magdalence pod Warszawą.

Wojny nuklearne w starożytności

W_Nieznane • 2020-12-30, 11:20
9
Czy w starożytności na Ziemi miały miejsce wojny z wykorzystaniem broni jądrowej lub skalarnej? A jeśli tak to czy istnieją na to jakieś dowody?

Nasi bombardują Berlin

nebelwerfer • 2020-12-27, 00:56
32
Jak w temacie. Film trafił na wykop przez co tamtejsze dziady strasznie spruły się w komentarzach i nie doceniły. Tu wierzę też go zgnoicie, ale po Sadolowemu. Jeśli lubisz jak nasi za 1939 niszczą Berlin, wbij tam łapkę w górę. Aha i najważniejsze, tak to jest wandalizm. To sadol, nie kółko różańcowe.

ans83[Ż] • 2020-12-27, 01:39  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (24 piw)
Ja pie**ole, obyś pół piwa i tutaj nie dostał!!! Dosyć mam odnowionych kamienic pomazanych przez idiotów, dosyć mam świeżo odmalowanych składów ufajdanych sprayem. Jarasz się tym? To jaraj się w legalnych miejscach, gdzie nie niszczysz prywatnej własności!! Chciałbyś, żeby ktoś oj***ł ci drzwi od mieszkania albo furę? Uszanuj czyjąś własność.
Prawdziwi artyści swoją twórczością zarabiają na chleb a nie dewastują!

Wrocławscy gangsterzy planowali zabójstwo "Greka"

podejrzanitv • 2020-12-25, 20:09
4
Wrocławscy gangsterzy w zemście mieli zlecić zabójstwo byłego gangstera Wiesława B. ps. "Cygan" vel "Grek", który dziś jest autorem popularnych książek. Sprawa ma swój początek niespełna 2 lata temu, a teraz prokuratura prowadzi śledztwo.

X