7
Na terenie indyjskiego stanu Kerala znajduje się złota świątynia o bardzo osobliwej historii. W jej podziemiach odnaleziono kilka komnat, które skrywały w sobie niesamowite skarby. Żelazne drzwi do największej komnaty do dziś pozostają zapieczętowane. Nie wiadomo co jest w jej środku.

Improwizowane Ładunki Wybuchowe (IED)

Salieri16000 • 2019-01-16, 18:53
12
IED- ang. Improvised Explosive Device, pol. Improwizowany Ładunek Wybuchowy, zwany też Fugasem to nic innego jak prowizoryczna mina lądowa, zakopana w ziemi, bądź skrzętnie zamaskowana przy drodze miedzy kamieniami, pod przepustem, w zwłokach zwierząt, etc. wybuchająca pod wpływem nacisku lub przez zdalne odpalenie, wykonana z materiałów zastępczych, takich jak: saperskie materiały wybuchowe, pociski artyleryjskie, bomby lotnicze, głowice torpedowe, granaty, różne niewybuchy lub niewypały itp.

Przykładowe IEDSkutki wybuchu są zależne od użytej ilości materiałów wybuchowych i czasu detonacji- od lekkich uszkodzeń:po totalne zniszczenie pojazdu:Poniższa kompilacja prezentuje moc "Ajdików" użytych podczas ataków na siły koalicji w Iraku i Afganistanie:Jeśli temat się przyjmie to rozwinę go o VBIED, SVBIED, EFP, RKG, RPG, ATGM oraz pojazdy typu MRAP...

Gówniana sprawa

acetylosalicylowy • 2019-01-14, 22:41
6
Jak kiedyś ludzie radzili sobie z defekacją i jej produktami.

Front wschodni

mrkler • 2019-01-13, 12:45
34
Ciekawy zlepek nagrań z czasów wojny.
7
Wiele pradawnych konstrukcji jest położonych w bardzo osobliwych miejscach, m.in. wysoko w górach oraz głęboko pod ziemią. Prawdopodobnie najsłynniejszą starożytną podziemną budowlą jest Derinkuyu – niesamowite miasto o niezwykłych rozmiarach i ciekawej historii.

2

Subskrybuj: http://bit.ly/2pWT5xr
Wesprzyj mnie na Patronite: https://bit.ly/2zcUYZn
Wejdź na FB: http://bit.ly/2fxMXrd
Instagram: https://bit.ly/2PetWHg

Tym razem, wspólnie z Janem z Ciemnej Strony Poznania:
http://bit.ly/2gN3JPP
wybraliśmy się do opuszczonej składnicy uzbrojenia lotniczego.

Widać, że na terenie obiektu trwały prace. Ale raczej nie były one wykonywane przez wojsko. Część magazynów, w których była trzymana amunicja, zaczęła się już zawalać. Natomiast budynek gospodarczy krył w sobie sporo sprzętu. Zaskakujące jest to, że kalendarze, na jakie natrafiliśmy, były datowane na rok 2016. Wisienką na torcie okazała się wieża przeciwpożarowa, z której mogliśmy oglądać cały teren składnicy.

Chcesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a przy tym wspólnie ze mną zwiedzić dwupoziomowy schron przeciwatomowy oraz spędzić noc w trzygwiazdkowym hotelu?
Nic prostszego :) Wystarczy wziąć udział w aukcji, którą organizuję wspólnie z #allegro oraz #rzeczyodserca.pl:
https://bit.ly/2smyy44
Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bit.ly/2M3YvyB

PS: specjalnie nie podaję nazwy obiektów, ani jego lokalizacji. Wiem, że ich znalezienie nie będzie trudne, ale podawanie tych danych w komentarzu będzie kończyć się banem!
#akcjalokalizacja

#urbextoniewandalizm:
http://bit.ly/2vVa1WR

Muzyka:
https://www.epidemicsound.com
Drama Trailer 3 - Jon Björk
Family Show Positive 17 - Magnus Ringblom
High Drones Rhytmic 9 - Anders Ekengren
Low Drones Non Rhytmic 10 - Anders Ekengren
Low Drones Rhytmic 5 - Anders Ekengren
Low Drones Rhytmic 2 - Anders Ekengren
Low Drones Rhytmic 8 - Anders Ekengren
Fractions - Gabriel Parker
3
Siemka! Od dwóch tygodni zajmuje się montowaniem video i chciałbym się z wami podzielić moją pracą. Przedstawiam wam film o wybitnym koszykarzu, który w wieku 34 lat zerwał ścięgno achillesa i zdołał w rok wyzdrowieć i wrócić na parkiety NBA. Historia tego zdarzenia przedstawiona moimi oczami, z mojej perspektywy.

X