80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa

Zwyrol123123 • 2019-08-31, 20:11
5
1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię IIWŚ. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września.
„Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. Celem musi być nie dotarcie do jakiejś oznaczonej linii, lecz zniszczenie żywej siły. Nawet gdyby wojna miała wybuchnąć na Zachodzie, zniszczenie Polski musi być pierwszym naszym zadaniem. Decyzja musi być natychmiastowa ze względu na porę roku. Podam dla celów propagandowych jakąś przyczynę wybuchu wojny. Mniejsza z tym, czy będzie ona wiarygodna, czy nie. Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni.” - słowa te wypowiedział Adolf Hitler na naradzie dowódców w przededniu wojny

Tajemnica Posągów z Wyspy Wielkanocnej

Gorti • 2019-08-30, 19:10
11
Każdy z nas słyszał o niezwykłych posągach znajdujących się na Wyspie Wielkanocnej. Na całej wyspie rozsianych jest aż 887 kamiennych posągów moai przedstawiających postacie o dużych głowach. Historia powstania moai do dziś pozostaje niewyjaśniona. Poznajmy zatem bliżej mało znane szczegóły oraz różne teorie związane z tymi tajemniczymi posągami.

Cywilizacja Punktu Omega i Mózg Matrioszka

Gorti • 2019-08-27, 18:19
8
Przyszłość wszechświata to fascynujący temat, który zdecydowanie działa na naszą wyobraźnię. Równie interesujące są granice rozwoju, jaki mogą osiągnąć kosmiczne cywilizacje. Zerknijmy zatem na dwie ciekawe kwestie, a mianowicie na cywilizację punktu Omega oraz na mózg matrioszkę.

Kto zabił Andrzeja Leppera?

Sundown • 2019-08-26, 18:14
15
Andrzej Lepper miał materiały, które mogły skompromitować Waldemara Pawlaka i Donalda Tuska. Do dnia dzisiejszego nie została ujawniona umowa z Gazpromem, którą podpisał Waldemar Pawlak.
4


Pierwsza część cyklu filmów pokazujących krok po kroku, jak zbudować automat do gier arcade. Omówienie niezbędnych elementów i sposobów połączeń. oraz problemów z jakimi można się spotkać.
6

Subskrybuj: https://www.youtube.com/user/sietra/videos

Tym razem, wspólnie z Janem z Ciemnej Strony Poznania oraz zwycięzcami konkursu na 75000 subskrypcji Olą i Piotrem z kanału Urbex LDZ wybraliśmy się na eksplorację wygaszonej elektrociepłowni.

Elektrociepłownię wyróżniają dwie chłodnie kominowe, które przywodzą na myśl czarnobylska elektrownię.
Obiekt funkcjonował do roku 2015. Dwa lata później zyskała nowego właściciela, który rozpoczął jej wyburzanie.
Niestety, zrobił to przed wydaniem opinii przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, który wstrzymał rozbiórkę.
Zniszczenia są ogromne, ale nadały elektrociepłowni niesamowity klimat.
Niestety, ze względu na brak czasu, nie zdążyliśmy wejść do drugiej chłodni :(

PS: specjalnie nie podaję nazwy obiektu, ani jego lokalizacji. Wiem, że ich znalezienie nie będzie trudne, ale podawanie tych danych w komentarzu będzie kończyć się banem!
#akcjalokalizacja

#urbextoniewandalizm

Muzyka:
https://www.epidemicsound.com
Private Eye - Jon Bjork
Tones - Ethan Sloan
Sudden Signs - Ethan Sloan
Unitary Operations - Ethan Sloan
Botanizing - Ethan Sloan
Voices in My Head - Ethan Sloan
Dark Tunnels - Ethan Sloan
3_30 Am - Christian Andersen
Eternal Moment - Farrell Wooten
A Massive Mist - Ethan Sloan
Dark Forebodings - Ethan Sloan

Republika Komańczańska

zairland • 2019-08-23, 19:42
7
Film dokumentalny o wydarzeniach w Beskidzie Niskim i Bieszczadach na przełomie lat 1918-1919. Film w zwięzły sposób pokazuje powstanie Republiki Komańczańskiej- tworu skupiającego kilkanaście wschodnio łemkowskich wsi o pro-ukraińskich sympatiach, dążących do zjednoczenia terytorialnego z Zachodnioukraińską Republiką Ludową.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć o istniejącym w Zagórzu Placu Obrońców Węzła Zagórskiego upamiętniającym walkę polskich kolejarzy w wojnie polsko-ukraińskiej. Poniżej fotografia polskiego pociągu pancernego biorącego udział w walkach.

Zwierzęta z Kosmosu - Jak Mogą Wyglądać?

Gorti • 2019-08-23, 17:30
4
Kilku naukowców zaproponowało konkretne modele obcych światów wraz z zamieszkującymi je zwierzętami. Sprawdźmy zatem jak wyglądałyby takie stworzenia.

Arka Przymierza Azteków i Ngoma Lungundu

Gorti • 2019-08-21, 19:08
7
Każdy z nas słyszał historię o Arce Przymierza jaką mieli posiadać Izraelici. Jak się jednak okazuje relacje o bliźniaczych obiektach znali także Aztekowie oraz przedstawiciele ludu Lemba.

X