Ubój i traktowanie zwierząt

radzioziom93 • 2019-05-12, 10:51
12
Film przysłała mi znajoma promująca hasło "go vegan for animals". Niektóre sceny dosyć drastyczne, nagrywane z dronów i ukrytych kamer. Sam bardzo lubię mięso ale polecam obejrzeć.

Po tagach nie znalazłem.

Jak Powstają Niektóre Religie - Kult Cargo

Gorti • 2019-05-11, 21:09
12
Krótka analiza tzw. kultów cargo, które powstały w XX wieku na wyspach Pacyfiku i które pokazują nam jaka może być geneza niektórych religii.

"Tylko nie mów nikomu".

Sundown • 2019-05-11, 18:14
20
Dokument o pedofilii w Kościele.Film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna.

Ellen Gould Harmon White.

Wielki bój (ang. The Great Controversy) – jedna z najpopularniejszych książek Ellen G. White, obok Drogi do Chrystusa i Życia Jezusa. Doczekała się wydań w ponad stu językach świata. W pozycji przedstawiona została historia chrześcijaństwa od zburzenia Jerozolimy w 70 r. n.e. ze szczególnym uwzględnieniem reformacji, jako ruchu mającego przywrócić Kościołowi pierwotną czystość. Książka omawia rozwój protestantyzmu w Europie i Ameryce. Przedstawia początki wyrosłego i zakorzenionego w reformowanej tradycji wiary ruchu adwentowego, z którego wywodzą się adwentyści dnia siódmego. Końcowe rozdziały poświęcone są adwentystycznej wykładni proroctw biblijnych i dziejom eschatologicznym, ze szczególnym naciskiem położonym na głoszenie tzw. trójanielskiego poselstwa, zapowiedź dosłownego wylania siedmiu plag ostatecznych na Ziemię oraz nadejście tysiącletniego Królestwa Chrystusa. Historia wielkiego boju przedstawiona w publikacji kończy się ostatecznym zwycięstwem Boga nad szatanem. Ostatnie zdanie książki brzmi: Bóg jest miłością. Wielki bój jest piątym i ostatnim tomem serii pt. Konflikt wieków, która omawia całą historię zbawienia.


http://lubimyczytac.pl/ksiazka/80530/wielki-boj

Skaczące bomby - angielska broń z II wojny

damiandan • 2019-05-11, 09:25
6


W czasach, gdy nie było jeszcze rakiet sterowanych, a tylko bomby zrzucane z bombowców Brytyjczycy postanowili zbombardować tamy na rzekach w zagłębiu Ruhry. Zagłębie to było podstawą Niemieckiego przemysłu ciężkiego podczas drugiej wojny światowej. Trafienie bombami zrzucanymi z samolotów, z dużej wysokości, kiedy akurat były ostrzeliwane przez baterie przeciwlotnicze nie było praktycznie możliwe.
Dlatego Brytyjczycy stworzyli coś jedynego w swoim rodzaju - skaczące bomby. Była to konstrukcja naprawde ciekawa i o dziwo działająca.
10
Szmaragdowe Tablice Thotha to pradawne artefakty, które mają zawierać w sobie niesamowitą wiedzę na różne tematy. Tablice te są bardzo popularne, zatem warto zweryfikować ile w tym wszystkim jest prawdy, a ile fikcji.

Zombie Parkour

Sundown • 2019-05-09, 17:37
9
Ucieczka POV
Barcelona Rooftop Parkour POV

Czarnobyl - serial na HBO

emperorzbigniew • 2019-05-09, 13:45
9
HBO rozpoczęło 6 maja emisję serialu, który może zachwycić wszystkich fanów tematyki Czarnobyla, grających w STALKER-a, itd. Na razie jest jeden odcinek, a całość zapowiada się bardzo smakowicie.

Linia produkcyjna fabryki samochodów

Sundown • 2019-05-07, 17:17
7Rodzina silników 2.0 FSI i TFSI Audi.
Linia produkcyjna silników do 2020 roku.

WORLDS BIGGEST MODEL AIRPORT! - Knuffingen Flughafen, Hamburg1920s Dayton Toy Train Restoration - Antique Locomotive


:roll:

Praca Breazeale Nuclear Reactor.

kaczkor • 2019-05-06, 07:31
12
Reaktor znajduje sie w Pennsylvani w uniwersytecie "Radiation Science & Engineering Center" (RSEC)

Oblicza śmierci

Kominek1993 • 2019-05-05, 22:12
12
Francis B. Gross, patolog, zebrał sporo informacji na temat śmierci i dzieli się nimi w trwającym prawie 2 godziny filmie. Sporo ciekawych faktów i sporo ciekawych nagrań. Naprawdę warto obejrzeć. Produkcja zaspokoi zarówno laików, jak i siedzących w temacie.

Niestety, aby go obejrzeć, trzeba być zalogowanym na YouTube i mieć ukończone 18 lat.


Na serwer Sadola wrzucić nie mogę, bowiem ograniczenie, to 50 MB.

PROTIP: nie masz konta na YT lub nie masz w opcjach zaznaczonych ukończonych 18 lat? Skorzystaj z konwertera i pobierz sobie film na kompa. Nie wszystkie strony przepuszczają filmy, które mają ograniczenia, ale raczej "onlinevideoconverter" powinien przepuścić.
X