18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wszystko o węgorzach elektrycznych oraz test napięcia

OpenStreetMaps • 2022-09-10, 13:49
9
Strętwa, potocznie nazywana węgorzem elektrycznym, jest najbardziej niebezpieczną rybą spośród wszystkich ryb elektrycznych. Pod względem liczby ludzkich ofiar przewyższa nawet legendarną piranię. Piranie są bardzo mocno przereklamowane przez amerykańskie filmy. Można śmiało pływać w rzece, w której żyją piranie i człowieka nie zaatakują, jeśli krwi nie poczują. Spotkanie z nimi jest bezpieczniejsze, niż spotkanie z naszym kleszczem.A tutaj obiecane testowanie tej rybki i przyznam, że dotknięcie pastucha elektrycznego jest mniej bolesne, gdybym stał w wodzie, a nie na suchych deskach, które pełnią rolę izolatora, to by mnie chyba powaliło.

3
Wisła Sharks to zorganizowana grupa przestępcza, wywodząca się ze środowisk fanatyków klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Jej członkowie brali udział w kibolskich ustawkach, urządzali polowania na członków konkurencyjnych bojówek, z których niektóre kończyły się tragicznie, handlowali środkami odurzającymi, obracali milionami złotych, a nawet weszli w skład władz Towarzystwa Sportowego Wisła S.A. i chcieli dzierżawić od miasta stadion, nazywając go „Sharks Arena”. 

Na czele „Sharksów” miał stać m. in. Paweł M. ps. „Misiek” vel „Gruby”, który już pod koniec lat 90. zyskał niechlubną sławę po tym, jak rzucił nożem w głowę piłkarza Dino Baggio, pomocnika włoskiego zespołu Parma, podczas meczu z Wisłą Kraków. 

Współcześnie, gdy „Misiek” został zatrzymany w 2018 roku we Włoszech, zdecydował się na współpracę z prokuraturą, a część jego zeznań wyciekła do sieci. 

W grudniu 2021 roku Paweł M. opuścił areszt za poręczeniem majątkowym, z którego zebraniem miał pewne problemy, dlatego proponował śledczym ustanowienie hipoteki na domu jego matki. Był potem widywany w Krakowie. Krążą też plotki, że posiada hotele w Tajlandii, choć niektórzy temu zaprzeczają.

Boguś

Maraz80 • 2022-09-08, 20:23
14
1
Piotr K. ps. „Broda”, były gangster i świadek koronny do sprawy grupy pruszkowskiej, według The Kyiv Independent ma być dowódcą na Ukrainie i popełniać tam przestępstwa. Mowa m. in. o kradzieżach, groźbach czy molestowaniu.

Poza tym w podsumowaniu kryminalnym sierpnia powiemy m. in. o:
* Pitbullu, który pogryzł śmiertelnie 47-latka w Gdyni. Nieoficjalnie pies miał należeć do jednego z szefów trójmiejskiego, sutenerskiego gangu „Braciaków”
* Śmierci znanego bydgoskiego gangstera, Henryka L. ps. „Lewatywa”
* Ponownym zatrzymaniu Grzegorza B., aktora i scenarzysty znanego z filmów Patryka Vegi

Wampir z Łowicza. W rok zabił siedem kobiet

podejrzanitv • 2022-08-31, 20:02
3
Tadeusz Ensztajn, znany jako „Wampir z Łowicza” w 1933 roku, w wieku dwudziestu lat, miał zabić siedem kobiet, a trzy kolejne zgwałcić.

Ostatecznie skazano go tylko za zabójstwo jednej kobiety, zniewolenie drugiej oraz usiłowanie zabójstwa i zgwałcenie trzeciej - na 15 lat więzienia.

5
W Gdyni jeszcze kilka lat temu działał brutalny gang sutenerów, nazywany gangiem „Braciaków”. Na jego czele stać mieli trzej bracia – synowie byłego funkcjonariusza policji, potem również uwikłanego w przestępczość zorganizowaną.

Mężczyźni zasłynęli tym, że tatuowali pracujące dla nich kobiety hasłami takimi jak „Kocham mojego pana władcę Braciaka”.

Bracia mogli mieć także związek z porachunkami sutenerskich gangów w Danii, w wyniku których w pożarze agencji towarzyskiej zginęła pracująca tam, młoda kobieta.

W ostatnich dniach media donosiły, że w Gdyni pies rasy pitbull śmiertelnie pogryzł 47-letniego mężczyznę. Nieoficjalnie wiadomo, że pies należał do jednego z braci B., a ofiara była powiązana z gangiem "Braciaków".

Czeczeńska mafia. Czuli się w Moskwie, jak u siebie

podejrzanitv • 2022-08-24, 20:01
3
Czeczeńska mafia narodziła się ona przeszło 30 lat temu na Kaukazie Północnym, zyskując sławę przez swoją hermatyczność i brutalność. Bez wahania rywalizowała z rosyjskimi gangsterami na ulicach Moskwy.

W ostatnich latach czeczeńscy gangsterzy mieli zdominować też przestępczość zorganizowaną w Niemczech – obok klanów arabskich.

6
Do „Afery Żelazo” doszło w Polsce w latach 80., po ujawnieniu informacji o tajnej akcji Departamentu I Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL, przeprowadzonej w latach 70. na terenie Europy Zachodniej.

Operacja „Żelazo” polegała na wejściu współpracowników polskiego wywiadu, wywodzących się z półświatka, w struktury przestępcze na zachodzie Europy. Tam dopuszczali się oni napadów, kradzieży a nawet zabójstw. Dzięki temu mieli zyskać bezkarność i zarabiać - choć niewspółmiernie mniej niż włodarze i agenci państwowi.

X