Świadkowie koronni wracający do przestępstwa

podejrzanitv • 2021-07-18, 20:03
0
Były naczelnik „terroru” Komendy Stołecznej o instytucji świadka koronnego, potrzebnych w niej zmianach i świadkach koronnych powracających na drogę przestępstwa. Jak działała grupa żoliborska i co działo się w Parolach oraz Magdalence podczas starcia policji z grupą „Mutantów”?

Ps. "Lewatywa" - legandarny gangster z Bydgoszczy

podejrzanitv • 2021-07-16, 20:02
4
Henryk L. ps. Lewatywa z Bydgoszczy specjalizował się w wyłudzaniu odszkodowań.

Było to tak dochodowe, że doprowadziło do zabójstwa Dyrektora Likwidacji Szkód PZU.

Lewatywa i jego ludzie raz przed sądem byli skazywani na wieloletnie więzienie, innym razem uniewinniani.

Niektóre procesy wciąż trwają.

7
Hipoteza wodnej małpy próbuje wyjaśnić pochodzenie wielu unikalnych cech człowieka. Hipoteza sugeruje, że przodkowie człowieka przynajmniej przez pewien czas żyli w wodzie lub środowisku przybrzeżnym. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wszystkim argumentom aby sprawdzić ile w tym wszystkim jest prawdy.

Co jadł Albert Einstein?

dawnotemu • 2021-07-14, 18:34
6


Czy Albert Einstein był żydem?

Albert Einstein urodził się 14 marca 1879 r. w niemieckim Ulm. Był synem świeckiego żydowskiego inżyniera Hermanna Einsteina, który nie uznawał tradycyjnych obrzędów żydowskich. Dlatego też Albert Einstein, mimo tego, że jest uważany za żyda jadł wieprzowinę.

Co jadł Einstein?


Einstein nigdy nie przywiązywał uwagi do tego, co jadł. W liście do amerykańskiego radiologa Gustava Buckiego, wyznał, że nad dobry posiłek bardziej ceni sobie dobry sen. Natomiast jego gospodyni, Herta Winslow była innego zdania. Stwierdziła, że nade wszystko uwielbiał truskawki, grzyby, spaghetti oraz fetuccini. Herta każdego ranka przygotowywała mu jajecznicę z dwóch jajek i grzybów.
Oprócz tego, jego ulubionym deserem było ciasto pomarańczowe.

Czy Albert Einstein był wegetarianinem?

Albert Einstein wyznał: „Zawsze jadłem mięso zwierzęce z nieco wyrzutami sumienia”.
Niestety, nie mógł odstawić mięsa z powodu wrzodów żołądka i żółtaczki. Przez które lekarz nakazał mu stosować zbilansowaną dietę. Składającą się z chudego mięsa i prostych węglowodanów. Einstein ubolewał wtedy, że nie ma pełnej kontroli nad swoim życiem.
Po pewnym czasie choroby zaczęły się na tyle poważnie u niego rozwijać, że lekarze ostatecznie całkowicie zakazali mu spożywania mięsa.

Porachunki w Żyrardowie. Czy to wojna gangów?

podejrzanitv • 2021-07-11, 20:02
3
Podsumowanie czerwcowych wydarzeń kryminalnych w Polsce.

Na początku czerwca w Żyrardowie doszło do śmiertelnej strzelaniny. W tle mówi się o porachunkach gangów narkotykowych.

Tymczasem ujawniono też w innej sprawie, że przemytniczka narkotyków została polską policjantką.

W międzyczasie zapadł natomiast wyrok w sprawie słynnego "skoku stulecia".

Śledczy rozbili grupę przestępczą, która wyprała rekordową kwotę ponad miliarda złotych!

Pudding z pokrzyw – najstarszy znany przepis!

dawnotemu • 2021-07-10, 18:42
7
Czy pokrzywa jest zdrowa ?
Dzisiaj pokrzywę wykorzystuje się głównie w medycynie i kosmetyce. Znana jest ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwłupieżowych. Jest też śmiertelnym wrogiem każdego dziecka, Zawiera również wysoką zawartość witamin B1, C, E, i K, a także fosforu, manganu, krzemu i wapnia. Dlatego była ważnym składnikiem diety dla pierwotnych ludów europejskich. Pokrzywa zwyczajna należy do rodziny Urticaceae, której nazwa pochodzi od łacińskiego słowa “uro”, oznaczającego „palić”.

Skąd wzięła się nazwa “pokrzywa”?
Nazwa wzięła się od uczucia, które wywołują delikatne włoski, zawierające kwas mrówkowy i histaminę, pokrywające liście i łodygę rośliny.

Do czego używa się pokrzywy?
Z racji tego, że jej łodygi osiągają od 40 cm do 3m wysokości, to już od czasów starożytnych wykorzystywano jej włókna w płóciennictwie. Świadczy o tym 2800-letni, wykonany z pokrzywy, całun pogrzebowy Lusehøj znaleziony w 2012 r. w duńskim Voldtofte. Ponieważ pokrzywa nie pochodzi z tego miejsca, świadczy to o tym, że cywilizacje z epoki brązu handlowały tą roślin.

Co zawiera pokrzywa?
Ludzie od zawsze cenili pokrzywę za zawarty w niej chlorofil. Od wieków barwiono nią ubrania, a podczas II wojny światowej Wielka Brytania wykorzystywała ją do maskowania mundurów żołnierzy.

Jaka jest historia użytku pokrzywy?
Historia używania jej w medycynie również ma kilka tysięcy lat. Egipcjanie stosowali napar z pokrzywy w leczeniu zapalenia stawów i lumbago. Starożytni Grecy wierzyli, że może leczyć wiele dolegliwości. Hipokrates napisał o 61 różnych metodach leczenia pokrzywy, w tym na ukąszenia i użądlenia.

Najstarsze danie z pokrzywy?
Pudding z pokrzywy został okrzyknięty najstarszą brytyjską potrawą, której historia ma ponad 8000 lat.
Zostało ono odnalezione przez naukowców z Uniwersytetu Walijskiego, którzy przebadali odkrycia archeologiczne z tamtego okresu i późniejsze teksty traktujące o historii.
Znaleziono w nich danie, które powstało przez zmieszanie ubitych patykami dziko rosnących roślin - głównie pokrzyw ze zmielonym jęczmieniem i wodą. Które formowano w kulkę, którą umieszczano w zwierzęcym jelicie i gotowano je w bulionie bądź gulaszu.Łódź po "ośmiornicy". Wojna "Młodego miasta&a

podejrzanitv • 2021-07-09, 20:02
3
W czerwcu 1999 roku rozbito łódzką „ośmiornicę”. Niewiele później jej miejsce zajęły dwa, konkurujące ze sobą gangi, ze znanymi już od dawna organom ścigania gangsterami na czele.

Mowa o „MŁODYM MIEŚCIE”, któremu przewodził Michał J. i Grzegorz B. ps. „Indianin” oraz GANGU GLUTÓW z szefami Tomaszem N. ps. „Glut” i Edmundem R. ps. „Popelina”.

Ich konflikt doprowadził do uprowadzeń, zamachów, głośnych strzelanin, zabójstw, a nawet samobójstw.

Ostatnie zatrzymania, w których wpadł m. in. „Glut”, miały miejsce w 2013 roku.

Szybka historia wielkiej Wenezueli.

Retsam • 2021-07-08, 10:57
21
Ciekawa historia, kiedyś potężnej Wenezueli porównywalnej do dzisiejszego Dubaju a dziś jednego z najniebezpieczniejszych krajów na świecie.

Cz. 1Cz.2Cz.3

X