Tramwaj na LINII KOLEJOWEJ ?!

tujanek • 2020-09-09, 16:56
6
Takie połączenie nie byłoby możliwe gdyby nie pewien zasadniczy czynnik. Mowa tu o rozstawie szyn. Na polskich kolejach standardem jest 1350mm, podobnie jak w wielu innych państwach jak Niemcy czy Francja. Jeśli chodzi o rozstaw szyn w sieci tramwajowej w Polsce to jest on różny. Jednak w Krakowie jest on taki jak rozstaw normalnotorowy na polskiej kolei i dzięki temu właśnie mógł zaistnieć pewien zaskakujący łącznik!

Rozmowa z Andriejem Charłamowem

Sundown • 2020-09-08, 18:49
10
Żołnierzem rosyjskiej mafI, później zabójca na zlecenie działający również w Polsce.


Są tak zwyczajni, ze nie sposób ich rozróżnić. Próżno szukać wśród określonej grupy ludzi: mądrzy, błyskotliwi, zdarzają się upośledzeni. Część robi to z chorej potrzeby, ale są i tacy dla których to praca: na zlecenie. Zwykle są to mężczyźni, lecz nie brakuje kobiet. Najczęściej są rodzicami, ale to jedna strona. Podwójna natura to coś co się zdarza, najczęściej druga część osobowości jest niesamowicie mroczna, przerażająca na tyle by siać panikę społeczną. Przerażeni bywają oni sami. Seryjni mordercy to na szczęście niezwykła rzadkość, lecz dzięki doskonałemu kamuflażowi potrafią działać latami siejąc popłoch wśród społeczeństwa. Nazwisko i wizerunek są niezwykle głośne, nawet po latach…Zła sława często po latach odbija się na rodzinie, bywa, że trwa przez pokolenia…

Jednak ujęcie i osądzenie samych sprawców przynosi ulgę społeczeństwu. Ale kim są oni sami? Co wyróżnia ich od reszty? – jesteśmy waszymi synami, mężami – powiedział Ted Bundy głośny seryjny amerykański morderca. Czy może być coś bardziej przerażającego?!


Autor: czerwona filiżanka
2
Ogromna dewastacja i zapomnienie ważnego historycznie miejsca - tak można określić losy Fortu 51 Rajsko po 1989 roku. Obiekt znajduje się w południowej części Krakowa - możemy do niego dotrzeć zarówno od strony Rżąki, jak też od drugiej - Swoszowic. Razem z pobliskimi fortami. Kosocice oraz Wróblowice, przyjął w grudniu 1914 roku, prawdziwy "chrzest bojowy". Na szczęście wyszedł zwycięsko z niego, a wojska rosyjskie nie wkroczyły do Krakowa. Dzisiaj zwiedzamy ten ogromny kompleks budynków oraz wspominamy dowódcę Festung Krakau - Twierdzy Kraków - Karla Kuka.

Kubańska szkoła boksu

Polnischefuhrer • 2020-09-06, 20:43
3
Czyli jak wygląda szkolenie w kraju który zawsze miał świetnych bokserów
4
Palekastro, Kreta, październik 1899 roku. Miejscowy rolnik przypadkowo odnajduje dwustronne formy odlewnicze z łupków z czasów kultury minojskiej. Obiekty natychmiast zostały wysłane do muzeum. Dopiero po ponad 100 latach naukowcy zauważyli, że jeden z obiektów w istocie przedstawiał zaawansowany mechanizm.

test

KaprysLosu • 2020-09-05, 05:58
13
no testy spaceX zawsze są imponujące :) długi materiał to nie jest, ale taki jakby spichlerz w przestworzach?

Jak papierosy zawładnęły światem?

wszystkoousa • 2020-09-04, 16:43
7
Od lat na paczkach pojawiają się ostrzeżenia przed paleniem papierosów. Kiedyś jednak reklamowano je jako lekarstwo. Najsłynniejsza z reklam to ta Marlboro ze słynnym kowbojem. Aktor grający tę postać wkrótce zmarł na raka płuc.
9
Dwarka to legendarne miasto w Indiach, które miało być siedzibą boga Kryszny. Wg starożytnych hinduskich ksiąg, cudowne miasto zostało zatopione i pochłonięte przez morze. Wszystko wskazuje na to, że legendarna zatopiona Dwarka naprawdę istniała.

X