18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ukraina

intermag • Dzisiaj 5:21
2
Trochę wypowiedzi cywilow z dombasu, pokazującej inny obraz oraz inna narracje operacji specjalne

Dekapitacja na planie filmowym

Buka77 • 2023-01-20, 23:50
18
Był to prawdopodobnie najgorszy wypadek na planie filmowym. Zginęło troje aktorów (w tym dwójka dzieci). Dwóm z nich dosłownie obcięło głowę.

Prawdziwy kozak w świecie, a nie tylko w necie!

OpenStreetMaps • 2023-01-19, 20:51
12
Systemy prawne w cywilizowanych krajach tworzono, po to aby nawet król nie miał władzy absolutnej nad swym podanym, skazując kogoś na zasadzie, bo ja król tak autorytarnie powiedziałem. Tyko należy ściśle przestrzegać spisanego prawa, które dotyczy również władców, ograniczając nadużywanie własnego autorytetu.

Tyle w wiekiem skrócie w teorii A jak jest w kraju zamieszkałym przez ludzi o mentalności niewolników wytresowanych do bezwarunkowego wykonywania wszystkich nawet niesłusznych poleceń, jeśli zostaną one wydane przez autorytet sędziego?

Na filmie widzimy obywatela, który próbuje wyegzekwować to, co prawnie mu przysługuje i urażone ego sędzi w dodatku kobiety, która prawdopodobnie w całej swej karierze zawodowej nie spotykała się z takim brakiem pokory.
Zatem nawet świadoma swego bezprawia dalej brnie w autorytaryzm, aby nędznemu obywatelowi robakowi pokazać, kto tu jest panem i władcą.
Mając do tego całą zgraję ślepo posłusznych i bezrefleksyjnych ludzi.

Jestem pełen podziwu dla odwagi i determinacji pana Marka, dlatego udostępniam ten film, gdzie tylko można. Ostatnie 2 lata nauczyły nas, że nieposłuszeństwo jest oznaką wolności. Posłuszni są tylko niewolnicy.
Mało kto tego nie zrozumie, lecz z pewnością pod tym tematem w komentarzach bardzo szybko uaktywnia się systemowe trolle nakierowane na to, aby każdą myślozbrodnię w sieci wyłapywać i swym wylewanym jadem na świadomość społeczną wpływać.

JEŚLI MNIE KOCHA, PRZEŻYJE, TO KARMA 15:30

Kryminalnie • 2023-01-12, 19:43
3
Ile człowiek jest w stanie poświęcić w imię wiary? Przekonał się o tym "bohater" naszego dzisiejszego podcastu.
W końcu, po długich godzinach medytacji znalazł „rozwiązanie” swoich problemów. Niech test wskaże, która z kobiet jest jego drogą, prawdą i przeznaczeniem. To rozwiązanie zaprowadziło go jednak na długie lata za więzienne mury. Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu kryminalnego na kanale STREFA MROKU

Wiktor Juszczenko "Polski bohater narodowy "

OpenStreetMaps • 2022-12-30, 11:49
15
Nieco już zapomniana sylwetka Wiktora Juszczenko a wybrane fragmenty tekstu skopiowane z Wikipedii

W sierpniu 2004 kierowany przez niego Blok Nasza Ukraina był współorganizatorem (razem z Blokiem Julii Tymoszenko) akcji pod hasłem: „Wołyń – ukraińska ziemia; OUN i UPA – nasi bohaterowie”. Pikietowano m.in. pod polską ambasadą. Uczestnicy protestów domagali się, aby prezydent nie przepraszał Polaków za rzeź wołyńską.

Po wygranych wyborach w 2005 prezydent Wiktor Juszczenko promował działalność państwowych instytutów mających prowadzić politykę historyczną (zwaną skrótowo „OUN-UPA-Hołodomor”), w tym gloryfikować działalność organizacji uznawanych przez część badaczy za faszystowskie i winne zbrodni ludobójstwa: OUN i UPA[6].

W styczniu 2010 pod koniec swojej kadencji nadał Stepanowi Banderze tytuł Bohatera Ukrainy

Polskie Odznaczenia i nagrody
Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski (2009, Polska)
Człowiek Roku tygodnika „Wprost” (2004, jako drugi cudzoziemiec)
Order Orła Białego (2005, Polska)
Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (2000)[10]
Tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (2009)[11].
Tytuł „Człowieka Roku” 1999 Forum Ekonomicznego[12]

Człowiek gloryfikujący jawnie banderyzm został polskim bohaterem narodowym. To zupełnie, tak jakby jakiś neonazista gloryfikujący Hitlera lub Eichmanna, mając gdzieś pamięć setek tysięcy pomordowanych pejsatych. W Izraelu otrzymał najwyższe odznaczenia państwowe. Ale pejsaci w przeciwieństwie do spolegliwych frajerów, jakimi jesteśmy nie daliby sobie napluć w twarz. Nawet kacapy przy całej ich winie za nieumiejętne rozprawianie się z rakiem banderyzmu. Nie gloryfikują mordercy Stalina, bo wiedzą, że to był ludobójca. Polacy to naród, który w głowach ma to, co telewizja im wleje z grubej rury swego szambowozu.

X