1


Podczas drugiej wojny światowej spadochroniarze, bardzo nowy, lecz elitarny rodzaj sił, pokazał swój potencjał uczestnicząc w wielu operacjach. Podczas lądowań w Normandii, przejęciu Krety, atakach na mosty w Holandii, w trakcie operacji Market Garden, oraz w uwolnieniu Musoliniego z więzienia, w którym przebywał.

Chińczycy to rasiści.

kajajaja • Wczoraj 15:16
1
O przykrych historiach, z którymi spotkali się obcokrajowcy w Chinach w dobie koronawirusa. Rasizm czy zwykła ostrożność?

Marnotrawnie

Korzoneczek • 2020-06-29, 22:03
3
Zastanawialiście się czemu większość polskich komedii, tzw. "wielkich produkcji", oferuje ciągle ten sam poziom schematycznych, cukierkowych historii?
Czasem, aby liznąć trochę ciekawszego kina, warto sięgnąć do archiwów szkół filmowych i obejrzeć kilka etiud. Młodzi reżyserzy muszą poszukać niesztampowych środków wyrazów i użyć przynajmniej odrobiny kreatywności. Film krótkometrażowy to nierzadko dobrze przedstawiona opowieść w pigółce, nierzadko o niebo lepsza niż większość współczesnych "dzieł komercyjnych".

"Marnotrawnie" reż. Wincent Wiktorczyk.
Etiuda dyplomowa powstała we Wrocławskiej Szkole Filmowej Mastershoot.
Specyficzne poczucie humoru, lekka i nieprzesadzona gra aktorska, nietypowa historia i estetyka tego filmu to swoisty oddech od przecukierkowanych obrazów współczesnego kina komercyjnego, w którym wszyscy są "piękni" i przebojowi. Aż za bardzo...
Najważniejsze jednak jest to, że da się zauważyć, iż mozna jeszcze wierzyć w młodych twórców, którzy chcą zaoferować coś całkiem dobrego.


Tajemnicze grobowce w Polsce

loverowi • 2020-06-29, 18:32
0


Mazurski szlak Green Velo dostarcza wiele, ale wystarczy odrobinę z niego zjechać, aby poznać tajemniczą historię tych ziem. W okolicach Gołdapi, znajdują się dwa pruskie grobowce, które przetrwały do współczesnych czasów. Zarówno Piramida w Rapie, jak i Kapilca w Zakałczu Wielkim przyprawiają o gęsią skórkę. Te pomniki historii kryją za sobą wiele legend i przypowieści: zmumufikowane ciała, pourywane głowy, egipskie wierzenia oraz żyły wodne. To wszystko w Polsce, niedaleko granicy z Rosją.

ZAMIESZKI wywołane przez konkurs PEPSI!

sebek123 • 2020-06-25, 18:26
2


Każdy z nas kojarzy słynną rywalizację między Pepsi a Coca Colą. Jednakże założyłbym się że nikt z Was nie wiedział iż doprowadziła ona do zamieszek na Filipinach – w wyniku których zginęli ludzie. O tych zaskakujących wydarzeniach, znanych również jako incydent 349, dzisiaj, w Prawdziwej Historii.

Dzwonek

Beasf • 2020-06-21, 23:22
6
To mój pierwszy post i w dodatku przeklejony, ale chyba warto:
"Tod im Nebel" czyli "śmierć we mgle". Jest to reportaż z najtragiczniejszego karambolu jaki miał miejsce w historii RFN.
Dlaczego wrzucam do grupy? W wypadku wzięło udział mnóstwo aut z dawnego DDRu, trochę zachodnioniemieckich i ze 3 ciężarówki z Polski. Czyli trochę rzęchy a'la tematyka, ale warto obejrzeć ku przestrodze.
Karambol miał miejsce 19.10.1990 na odcinku "Munchberger Senke" autostrady A9. Była to dolinka w której często w okresach jesieni i wiosny były mgły.
Zaczęło się niewinnie od najechania na siebie kilku aut (Wartburg, Moskwicz, coś tam jeszcze i (!) ciężarowy Mercedes-Benz NG z polskiej firmy Pekaes Błonie).
Wzywający pomoc miał powiedzieć, że samochody uderzają w siebie "w takcie marsza".
W karambolu wzięły udział jeszcze dwie polskie ciężarówki - Jelcz 315 z zabudową Igloopol, który wedle przeprowadzonego na jednej z grup tematyczny śledztwa pochodził z spółdzielni ogrodniczej w Kościanie k. Leszna. Wozili warzywa i sadzonki na zachód. 3cią ciężarówką była czarna Scania serii 2 lub 3 z naczepą do przewozu zwierząt. Pochodziła z firmy KADEX albo Animex.
W wypadku rozbiło się 121 aut. 10 osób zginęło na miejscu.
Największe zniszczenie spowodował rozpędzony MAN F90 z cysterną do przewozu mleka z firmy Hindelang. Wg świadków wpadł w stojące auta jak rakieta zgarniając je i rozrzucając jak zabawki. 5 z nich sprasował w kupkę blachy o długości 1.8m która została wgnieciona w autokar Mercedes-benz O303.
26-letni Kierowca na miejscu wypadku zjadł wykresówkę z tachografu. Śledztwo wykazało, że jechał za długo i za szybko (wtedy ciężarówki nie miały jeszcze ograniczników). Dostał za to bodajże 3 lata więzienia.
X