18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
0
Jeżeli nie wiesz co to jest "Geopolityka Klasyczna" a "Geopolityka Krytyczna". Czym różnią się poglądy MacKindera od Mahana i dlaczego Spykman mówił o Rimlandzie a MacKinder o Heartlandzie to zapraszam na podcast.

Kibole Wisła Sharks zabili i są na wolności

podejrzanitv • 2022-05-11, 20:41
4
Comiesięczny przegląd wydarzeń kryminalnych. Tym razem m. in. o:

* Apelacji prokuratury od wyroku uniewinniającego byłego senatora Aleksandra G. od zarzutu podżegania do zabójstwa dziennikarza „Gazety Poznańskiej” Jarosława Ziętary z 1992 roku
* Wyjściu na wolność pseudokibiców „Wisły Sharks”, podejrzanych o udział w śmiertelnym ataku na nastolatka
* Śmierci świadka koronnego Krzysztofa P. ps. „Loczek” w celi Zakładu Karnego w Tarnowie
* Kolejnym wyroku dla Wojciecha S. ps. „Wojtas”, uważanego za szefa „gangu obcinaczy palców” w strukturach grupy mokotowskiej


Film o wielkim polskim naukowcu- Stefanie Banachu

wszystkoousa • 2022-05-11, 17:43
1
JEST TAKI POMYSŁ!
Aby zrobić film, lub serial o Stefanie Banachu- polskim matematyku. Jego życie, to scenariusz, który został świetnie przedstawiony przez Polaka mieszkającego w Las Vegas w USA.
Jak byście zareagowali, gdybym wam powiedział, że dwukrotny zdobywca Oskara chce zagrać w tym filmie główną rolę? Mowa o Kevinie Spacey
Problem jest jak zawsze jeden, czyli pieniądze. Potrzebny jest producent. Gdzie go znaleźć? Może ktoś wie? Zapoznajcie się z materiałem!

Dawny niebezpieczny gangster ochroniarzem w kantorze?

podejrzanitv • 2022-05-06, 20:02
0
Janusz T. ps. „Krakowiak” w latach 90. uchodził za niezwykle niebezpiecznego – jego ludzie dokonywali zabójstw, napadów z bronią w ręku, wymuszali haracze czy handlowali środkami odurzającymi.

„Krakowiak” nie podporządkował się gangowi pruszkowskiemu, dlatego ten musiał na Śląsk mieć innego rezydenta - Zbigniewa Sz. ps. „Sajmon”. Janusz T. współpracował natomiast z gangsterami z innych części kraju – m. in. z Markiem M. ps. „Oczko” ze Szczecina czy z Nikodemem S. ps. „Nikoś” z Trójmiasta.

Do rozbicia gangu „Krakowiaka” w 1999 roku przyczynił się policyjny przykrywkowiec o pseudonimie „Zwierzak” oraz kilku przestępców, którzy zdecydowali się na współpracę z prokuraturą i potem uzyskali statusy świadka koronnego.

Jednego z nich, Krzysztofa P. ps. „Loczek”, niedawno znaleziono martwego w celi więzienia w Tarnowie. Trafił tam jesienią 2021 roku jako podejrzany o udział w potrójnym zabójstwie sprzed lat w podkrakowskich Jurczycach.

Janusz T. natomiast od 2019 roku jest już na wolności – miał rozpocząć pracę jako ochroniarz w krakowskim kantorze znajomego i zająć się rodziną. Część jego procesów nie dobiegła jednak końca.

Król polski zoofilem?! Pierwszy polski fake news

Zakrzaku • 2022-05-03, 14:01
1


Król polski zoofilem? Tak o Bolesławie Śmiałym mówiły księgi, w tym między innymi kronika Kadłubka. Jednakże rewelacje o jego szczególnym i patologicznym umiłowaniu zwierząt są zwykłym, choć kilkusetletnim, FAKE NEWSEM. Czym zasłużył sobie na te (i inne) oszczerstwa? Tego dowiecie się z dzisiejszego materiału.

Dawna fabryka sukna w Forst

OpenStreetMaps • 2022-04-30, 12:49
4
Kolejny mój Urbex dla zainteresowanych tą tematyką
zrealizowany na potrzeby OpenStreetMap.
W opisie pod filmem dwie mapy zwykła i taka ze zdjęciami.

X