18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Śmierć na planie filmu

_Yarko_ • 2022-11-24, 14:41
10
Aktor zmarł w 1965 roku podczas kręcenia filmu "Reżyser".
Według scenariusza samochód bohatera Urbanskiego miał wykonać skok z jednej z wydm.
Pierwsze ujęcie nakręcono pomyślnie, ale reżyser postanowił powtórzyć ujęcie, aby samochód odbił się wyżej.
Podczas kręcenia drugiego ujęcia samochód przewrócił się, a w wyniku odniesionych obrażeń Urbansky zmarł w drodze do szpitala.W koncernie Mosfilm 57 lat później odnaleziono pudełko z negatywem filmowym, który przedstawia moment śmierci aktora.

Grecka mafia. Narkotyki, broń i wpływy w USA

podejrzanitv • 2022-11-16, 23:32
1
Grecka mafia od lat współpracuje m. in. z włoskimi czy rosyjskimi, ale przede wszystkim z albańskimi grupami przestępczymi przy przemycie narkotyków oraz broni.

Nigdyś greckie rodziny mafijne miały też szerokie wpływy w Stanach Zjednoczonych - organizując nielegalny hazard w Nowym Jorku czy biorąc udział w wojnie gangów w Filadelfii w latach 80.

15
Materiał kanału YT Andromeda, na którym pojawiają się głównie tłumaczenia rosyjskiej propagandy. Filmik zamieszczam na Sadolu trochę dla reklamy, a trochę dlatego, że rosyjskie Viesti doprowadziły do jego zablokowania.

Mors wz.39

lolcat • 2022-11-12, 20:48
3


HIstoria polskiego PMu wz.39 Mors.
4


pokazujemy rytuał palenia ciał nad Gangesem, cały proces krok po kroku. Rozmawialiśmy z sadhu, próbowaliśmy betel i byłem w miejscu gdzie można kupić bangh lassi, czyli używkę Boga Shiva, której głównym składnikiem jest ganja, czuli marihuana.

Gangsterzy, którzy zdominowali świat worów w zakonie

podejrzanitv • 2022-11-09, 20:02
2
Gruzińska mafia stopniowo zdominowała środowiska worów w zakonie, czyli najwyżej postawionych przestępców w krajach postradzieckich. Dziś uważa się, że najbardziej wpływowe klany to te wywodzące się z Tbilisi i Kutaisi.

Najważniejsze postaci związane z tym środowiskiem to m. in. nieżyjący już Aslan Usojan ps. "Dziadek Hassan" czy Tariel Oniani.

Gruzińskie klany rywalizują nie tylko między sobą, ale również z rosyjskimi gangsterami, a większość krwawych porachunków miała miejsce w Moskwie. To właśnie z inicjatywy gruzińskiej miał zginąć m. in. Wiaczesław Iwankow ps. „Japończyk”.

Sadhu i rytuał palenia zwłok w Waranasi | INDIE

Kot_na_kwasie • 2022-11-09, 17:31
1


Prawdziwe Indie święto Diwali - święto świateł, rytuał palenia zwłok nad rzeką Ganges, sadhu zaczynającego drogę aghori i indyjski chaos, a to wszystko w świętym mieście Waranasi.

Cztery polskie najnowsze wynalazki

misterio76 • 2022-11-09, 15:38
6
Polskie innowacyjne startupy, które już wdrożyły, bądź są na etapie wdrażania technologii, które mają szanse zrewolucjonizować światowy rynek.

X