18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
0
30 grudnia 2011 był dla Samoa wyjątkowym dniem, którego tak naprawdę NIE BYŁO. W tym wyspiarskim państwie leżącym na Pacyfiku decyzją rządu usunięto jeden dzień z kalendarza. A to wszystko ze względów ekonomicznych.

3
Hej. Na dzisiaj przygotowałem analizę sprawy Pauliny Antczak. Dziewczyna zmarła w 2014 roku i uznano, że nie było udziału osób trzecich. Rodzina jednak zebrała mocny materiał dowodowy, który świadczy, że doszło do morderstwa. Sprawa jest ciągle uciszana przez Wrocławski sąd i prokuraturę.

3
Île des Faisans, po polsku Wyspa Bażantów, przez jedną połowę roku jest administrowana przez Francję, by przez kolejną połowę zarządzała nią już Hiszpania. A wynika to z zapisów Traktatu Pirenejskiego z 1659 roku

12
Egipt oskarża platformę Netflix o przeinaczenie historii o królowej Kleopatrze. W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez rząd stwierdzono, że legendarna władczyni nie miała tak ciemnego koloru skóry, jak to przedstawiono w nieopublikowanym jeszcze dokumencie Netfliksa. Egipcjanie są oburzeni obsadzeniem czarnoskórej aktorki Adele James w roli Kleopatry.

Najwyższa Rada Starożytności: Kleopatra była biała.
Najwyższa Rada Starożytności to istniejąca od 160 lat organizacja, która odpowiada za dziedzictwo kulturowe Egiptu. W czwartek wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że królowa Kleopatra miała jasną skórę i helleńskie korzenie. Mostafa Waziri, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności nie ma wątpliwości, że "Królowa Kleopatra" to przykład zakłamywania historii. - Wygląd bohaterki zakłamuje historię Egiptu i jest rażącym błędem historycznym, tym bardziej, że film klasyfikowany jest jako dokument, a nie utwór dramatyczny. Wymaga to od osób odpowiedzialnych za jego produkcję rzetelnych badań i oparcia się na historycznych i naukowych faktach - napisał.

Netflix zaskoczony Netflix jest zaskoczony reakcją Egipcjan na "Królową Kleopatrę".
- Współpracując z czołowymi historykami i ekspertami, w tym Shelley Haley (profesorka filologii klasycznej i studiów afrykańskich z Hamilton College) i dr Sally-Ann Ashton (badaczka ds. dziejów Kleopatry), badamy historię Kleopatry jako królowej, strateżki, władczyni o potężnym intelekcie, a także kobiety, której dziedzictwo jest przedmiotem wielkiej debaty. "Królowa Kleopatra" nie skupia się na pochodzeniu etnicznym bohaterki. Świadomie zdecydowaliśmy się przedstawić ją jako osobę o mieszanym pochodzeniu etnicznym. Naszym celem było odzwierciedlenie teorii dotyczących możliwego egipskiego pochodzenia Kleopatry i wielokulturowej natury starożytnego Egiptu - podano w wydanym oświadczeniu.Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/egipt-protest-netflix-premiera-kleopatra-nie-byla-czarnoskora-najwyzsza-rada-starozytnosci-kleopatra-byla-biala-netflix-zdziwiony

- * - * - * -

Trzy słowa od siebie. Jako osoba o lewicowych poglądach jestem już zmęczony Netflixem. Co innego gdy mówimy na przykład o czarnej Arielce - postaci fikcyjnej z którą mogą utożsamiać się dzieci na całym świecie, a co innego gdy przeinaczamy obraz w zamyśle historyczny, żeby przypodobać się określonym grupom społecznym. Jest to nieprofesjonalne i niesmaczne :-/

:idzwch*j:
11
Firma Nike wypuściła model butów o nazwie Vaporfly. Na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii trzy pierwsze miejsca wywalczyli maratończycy wyposażeni w te właśnie buty, a później biegacz Eliud Kipchoge przebiegł w nich maraton poniżej 2 godzin, jako pierwszy człowiek historii. Te buty zostały uznane za tak dobre, że organizacja World Athletics zakazała ich na Igrzyskach Olimpijskich.

X