W lesie dziś nie zaśnie nikt

nightwood • Wczoraj 21:48
4
W tym wpisie mam dla was fotorelację z dosyć popularnego, szczególnie w ostatnim czasie miejsca. Mianowicie ze starej opuszczonej leśniczówki położonej w puszczy, która zagrała główną rolę w polskim horrorze „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, który miał premierę w marcu tego roku.

Niektórzy mogliby tu się nie zgodzić twierdząc, że jednak główną rolę zagrały w tym filmie piersi Gąsiewskiej, ale ja jednak stawiałbym bardziej na uroki tej czarującej opuszczonej chatki, którą chce wam pokazać.

Tak się złożyło, że odwiedziłem to miejsce już 5 lat temu, zanim stało się to planem filmowym, ale wtedy było zimno, ponuro i leżał jeszcze śnieg. Teraz widać, że chatka zyskała drugie życie, na potrzeby filmu cały jej front został odmalowany na niebiesko i w środku można natknąć się na pozostałości filmowego wyposażenia. Na ścianach w pomieszczeniach widać nawet jeszcze ślady sztucznej krwi. Wrzucam wam dodatkowo zwiastun horroru, aby lepiej wam zobrazować co tam naprawdę nagrywano.

Na moim blogu więcej zdjęć z chatki https://www.szaryburek.pl/?p=2304
Instagram https://www.instagram.com/szary.burek/Rok 2015


Rok 2020


Opuszczony Basen Liga w Chorzowie

CiekawyUrbex • Wczoraj 16:17
2
Opuszczony Basen Liga w kompleksie doliny górnika na granicy trzech miast było piękne miejsce na którym wypoczywali ludzie z okolicznych miejscowości tętniło życiem teraz tylko parę pustych szkieletów gruzu nic więcej tylko puste ściany i gruz.Za czasów PRL sport i rekreacja była czymś ważnym teraz po wielu latach tylko zostało to niebieska farba i parę murów

Biblia i Anioł Niszczyciel

Gorti • 2020-05-23, 10:30
6
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o mało znanej postaci anioła niszczyciela. Postać ta pojawia się w Biblii i z rozkazu Boga Jahwe zabija tysiące ludzi. Przyjrzyjmy się zatem 3 przypadkom, gdy na kartach Biblii pojawia się anioł niszczyciel.

Bieda w USA

wszystkoousa • 2020-05-22, 17:07
11

Coś czego zazwyczaj w mediach nie mówiąo USA.

Galaktyczna Strefa Życia i Okno Kontaktu

Gorti • 2020-05-19, 19:10
12
Galaktyka Droga Mleczna pozostaje domem dla nas, a potencjalnie także dla innych form życia. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy w Drodze Mlecznej występuje strefa życia oraz jak okno kontaktu uniemożliwia komunikację na galaktyczną skalę.

Grubasy w USA

wszystkoousa • 2020-05-18, 18:24
5
Amerykanie często przepadają za fast foodami, co sprawia iż co trzeci obywatel USA ma problemy z otyłością. Niektórzy jednak muszą tak się żywić ze względu na swoją sytuację finansową. Inni natomiast z wyboru stają się "grubasami", gdyż mają ambicje by zostać najgrubszym człowiekiem na świecie.

Upiekla kota a potem corke

VaultQuantumLass • 2020-05-18, 07:30
5
Najpierw upiekła kota, potem przyszła pora na córkę – Tasha Hatcher

Mieszkanka hrabstwa Somervell, Tasha Shontelle Hatcher, została aresztowana w marcu 2016 roku po tym jak włożyła swoją 2-letnią córkę do rozgrzanego piekarnika. Kobieta została skazana na 20 lat więzienia.
17 marca 2016 roku, Hatcher pojawiła się, zupełnie naga, w domu swojego sąsiada z nagą córką na rękach – na ciele dziewczynki widoczne były świeże ślady oparzeń.
Gdy policja przybyła na miejsce, Hatcher zaczęła „śpiewać o Bogu”, a następnie wypowiadać komentarze o seksualnym podtekście w kierunku funkcjonariuszy. Chwilę później dodała, że zabiła kota.
Ranne dziecko Hatcher, zostało poddane leczeniu z powodu oparzeń drugiego i trzeciego stopnia na 14 procentach swojego ciała, w Parkland Memorial Hospital w Dallas. Następnie dziewczynka trafiła pod opiekę Służb Ochrony Dziecka (CPS). Dziewczynka ma teraz 6 lat.

MROCZNA HISTORIA
HATCHER MA RÓWNIEŻ SYNA, STARSZEGO O 5 LAT OD SWOJEJ SIOSTRY. CHŁOPIEC ZOSTAŁ ZABRANY Z POD OPIEKI MATKI PRZEZ CPS, JAKIŚ CZAS PRZED TRAGICZNYMI WYDARZENIAMI ZWIĄZANYMI Z JEGO SIOSTRĄ. CHILD PROTECTIVE SERVICES PODJĘŁO ŚLEDZTWO W SPRAWIE HATCHER JUŻ W 2005 ROKU PO TYM, JAK JEJ PRZYJACIÓŁKA ZGŁOSIŁA, ŻE ​​KOBIETA POZWOLIŁA SWOJEMU SYNOWI WYJŚĆ Z DOMU BEZ NADZORU.

W 2006 r. doniesiono, że Hatcher, pracująca wówczas jako tancerka, zostawiła syna w całodobowym ośrodku opieki, na ponad 31 godzin a gdy przyszła go odebrać, była pod wpływem narkotyków lub alkoholu. To jednak nie wszystko. Kilka lat później, dla jej syna włączono Amber Alert, po tym jak nie zwróciła chłopca ojcu w ustalonym czasie. Hatcher była aresztowana w 2008 r. i skazana za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz posiadanie znacznych ilości nielegalnych substancji w tym marihuany.
Przed aresztowaniem w 2016 roku, Hatcher pracowała w Stonewater Church w Glen Rose.

Wyrok
W kwietniu 2016 roku, Hatcher została poddana ocenie psychologicznej przez psychologa sądowego, który uznał ją za kompetentną do stanięcia przed sądem. Psycholog stwierdził , że Hatcher „miała długą historię problemów związanych w zażywaniem nielegalnych substancji uzależniających” oraz „trudności osobistych”.
Hatcher, w momencie zdarzenia miała 34 lata i przyznała się do dwóch przestępstw. Pierwsze z nich polegało na dokonaniu uszkodzeń i poważnych obrażeń ciała dziecka. Uznano je za przestępstwo pierwszego stopnia, co doprowadziło do kary 20 lat więzienia. Maksymalny wymiar kary za tego typu przestępstwo wynosi 99 lat.
Drugie przestępstwo, za które została skazana kobieta na 10 lat więzienia, to okrucieństwo wobec zwierzęcia nie będącego żywym inwentarzem. Mowa tu o kocie domowym. Sąd zadecydował, że kobieta będzie odbywać obie kary jednocześnie więc pozostanie w więzieniu 20 lat.

WINNE NARKOTYKI
Kobieta zażywała metamfetaminę i to według psychologa, było przyczyną jej zaburzeń. Dodatkowo, stwierdził, że Hatcher „nie jest osobą dotkniętą niepełnosprawnością intelektualną.”
Z dokumentów sądowych wynika, że kiedy 21 marca 2016 roku, Hatcher była przesłuchiwana przez dwóch śledczych Biura Szeryfa Hrabstwa Somervell, powiedziała im, że nie wiedziała co się stało tego feralnego dnia ponieważ była pod wpływem narkotyków. Kobieta przyznała, że była uzależniona od narkotyków od 15 roku życia, w tym od „marihuany, speeda (amfetaminy) oraz wielu innych”.
Hatcher stwierdziła, że paliła metamfetaminę, która miała na nią zły wpływ. Kobieta tłumaczy, że była tego dnia pod wpływem metamfetaminy i pod jej wpływem dokonała tych przerażających czynów. „Stwierdziła, że w dniu, w którym doszło do tego incydentu, była przytłoczona i miała wiele do zrobienia„. Powiedziała, że wie, że zraniła „dziecko”, ale przyznaje, że nie była wtedy sobą
Według raportu policji, Hatcher zeznała:

„…że ustawiła piekarnik na najwyższą temperaturę i włożyła tam kota. Następnie pani Hatcher uśmiechnęła się i powiedziała, że z kotem jest wszystko w porządku. Następnie opowiedziała, że później włożyła tam „swoje dziecko”. Powiedziała, że to była demoniczna akcja(?). Kobieta utrzymywała, że oboje byli nadzy, bo mieli zamiar wziąć prysznic.”

W dokumencie czytamy dalej, że Hatcher wspominała chwilę gdy otwarła piekarnik i próbowała włożyć tam córkę. Powiedziała, że (jej córka) krzyczała „nie!”. Krzyk dziecka, ponoć doprowadził do tego, że matka wyciągnęła ją z piekarnika i „próbowała ją ochronić”, dlatego pobiegła do domu sąsiada, który wezwał policję.

źródło KaPaMa

Jak HENRY FORD stworzył samochód DLA KAŻDEGO?

sebek123 • 2020-05-17, 18:53
1


Z innowacjami jest tak, że najpierw ktoś coś wymyśli, dany wynalazek istnieje, jednak nie jest szeroko wykorzystywany. Do czasu aż ktoś nie przyjdzie i postanowi istniejącego pomysłu wykorzystać w praktyce. Tak właśnie było w przypadku Forda, który przecież nie wynalazł samochodu – tylko sprawił, że stał się on dostępny dla mas.

Film braci SekielskichZabawa w chowanego

Angel • 2020-05-17, 15:52
17
Zabawa w chowanego – polski film dokumentalny z 2020 roku w reżyserii Tomasza Sekielskiego, opowiadający o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez księży katolickich w Polsce i ukrywaniu tych praktyk przez kościelnych hierarchów, będący kontynuacją tematyki poruszonej w dokumencie Tylko nie mów nikomu, który został najpopularniejszym polskim filmem w 2019 roku na YouTube.

W filmie ukazany jest proceder przenoszenia księży oprawców z parafii na parafię. „Gdy wybucha afera to ksiądz znika, ale pojawia się w innym miejscu.” Nie bez powodu tytuł kojarzy się też z zabawą z dzieciństwa. Tytuł filmu jest identyczny jak tytuł piosenki, śpiewanej przy końcu filmu i na napisach końcowych przez piosenkarkę Korę z tekstem jej autorstwa, piosenki właśnie pod tytułem „Zabawa w chowanego”. Piosenka jest szczególnie gorzka, gdy się połączy pozornie beztroską muzykę i tekst z osobistymi przeżyciami piosenkarki, która w dzieciństwie była molestowana przez księdza.
W filmie ukazani są dwaj bracia, którzy mieszkali razem z rodzicami i dwójką rodzeństwa w mieszkaniu służbowym w domu parafialnym – ich ojciec był kościelnym organistą. Bracia byli wykorzystywani seksualnie prawie w tym samym czasie przez tego samego księdza, o czym dowiedzieli się po latach. Gdy byli wykorzystywani mieli 8 i 13 lat. Jeden z braci stwierdza, że ma mniejszy żal do księdza, a większy do wszystkich dorosłych, którzy byli wokół i prawdopodobnie (raczej na pewno) wiedzieli o jego czynach, a nie reagowali.

Z dokumentacji kurii wynika, że na księdza wpływały skargi z różnych miejscowości. Duchowny przyznał się przed rodzicami jednej z ofiar, że molestował ich syna – tłumaczył, że kusił go diabeł i że pokutuje za swoje grzechy.

W filmie przedstawiono dowody na to, że biskup Edward Janiak pomimo wiedzy o czynach księdza nie zgłosił jego sprawy do Watykanu, jak nakazuje prawo kościelne. Nie pozbawił też duchownego prawa do pełnienia posługi kapłańskiej.

Według zarządzenia Prokuratury Krajowej prokuratorzy mogą przekazywać dokumentację toczącej się sprawy przedstawicielom Kościoła, co oznacza, że kurie posiadają pełen dostęp do materiałów dowodowych i mogą wykorzystywać tę wiedzę do przygotowania się do procesu

X