3
Wczesne formy pizzy
Płaskie chleby z dodatkiem warzyw i mięsa spożywali już starożytni Egipcjanie, Grecy, Rzymianie. Perscy wojownicy w XVII w. p.n.e wypiekali pizzo-podobne placki na swoich metalowych tarczach.

Skąd pochodzi pizza?
Miejscem narodzin pizzy Neapol, który na przełomie XVIII i XIX w., był niezależnym królestwem. Królestwo Neapolu słynęło z żebraczej klasy społecznej zwanej Lazzaroni, nazwa ich pochodzi od kościoła św. Łazarza, który zapewniał schronienie dla około 50 000 żebraków.

Psycho Fans okradli własny klub

podejrzanitv • 2021-05-07, 20:02
3
Kolejni pseudokibice Psycho Fans zatrzymani przez CBŚP. Mieli pobić ochroniarza i ukraść z własnego klubu ponad 20 tysięcy złotych.

Niebiescy ludzie z Kentucky

wszystkoousa • 2021-05-05, 16:06
4
Rodzina Fugatów z Kentucky zasłynęła swoim nietypowym kolorem skóry, który przez lata się utrzymywał. Ze względu na wszechobecną nietolerancję tej rodziny, musieli zamykać się w swojej małej społeczności przez co dochodziło do kazirodztwa.

Krótki film o grogu

dawnotemu • 2021-05-01, 21:32
6
Skąd nazwa grog?
Edward Vernon słynął z tego, że nie rozstawał się ze swoim starym płaszczem, wykonanym z grogamu. Dlatego też przylgnęła do niego łatka “Stary Grog”. Wściekli marynarze, którym właśnie ograniczano dostęp do alkoholu z nienawiści nazwali jego imieniem rozwodniony rum. Reszta historii w filmie.

Historia Imperium Rzymskiego - miesiąc po miesiącu

Macx83wwww • 2021-05-01, 12:24
9
Wraz z opisem wydarzeń

Człowiek z lasu. Na wsi kierował gangiem i zabijał

podejrzanitv • 2021-04-30, 20:26
1
Leszek K. ze wsi Ciechostowice na granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego, znany jako "Człowiek z lasu", stał na czele groźnego gangu. Kradli samochody, napadali, wymuszali haracze, handlowali papierosami, narkotykami i bronią. Sam "Człowiek z lasu" za zabójstwo z zemsty za przegraną walkę na pięści resztę życia spędzi za kratkami. Wyrok zapadł pod koniec ubiegłego roku.

Opuszcziny dom, a w nim prywatne listy

Ness • 2021-04-29, 17:33
0
Opuszczony dom, a w nim…

…dziesiątki listów! Kiedy wybieramy się na urbex zazwyczaj możemy odtworzyć część wydarzeń, które miały miejsce w danej lokalizacji. Tym razem nie było inaczej. Choć — musimy to przyznać — nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić profilu byłego mieszkańca. Obstawialiśmy osobę religijną, nauczyciela lub podróżnika. To jednak tylko kilka spośród wielu ewentualności.

X