CZARNOBYL

mam3zl • 2019-05-18, 22:04
6
Dopiero zaczynam przygodę z nagrywaniem mam nadzieję, że komuś się spodoba. Pozdro sadole, jedyni godni uwagi ludzie w internecie :)pozdro

Opuszczony Domek Na Uboczu |Uerbex #156|

sietra • 2019-05-18, 18:48
3


Tym razem, wspólnie z Janem z Ciemnej Strony Poznania eksplorujemy niepozorny domek.

Obiekt z zewnątrz nie wygląda zachęcająco. Zarośnięty, zaniedbany, nic ciekawego.
Jednak, kiedy weszliśmy do środka, naszym oczom ukazały się pomieszczenia pełne wyposażenia. Pamiątki rodzinne, zdjęcia, ubrania, zabawki czy dokumenty.
Dom ten jest skarbnicą wiedzy, o ludziach kiedyś w nim mieszkających.
Zapraszam na eksplorację.

PS: specjalnie nie podaję nazwy obiektu, ani jego lokalizacji. Wiem, że ich znalezienie nie będzie trudne, ale podawanie tych danych w komentarzu będzie kończyć się banem!
#akcjalokalizacja

#urbextoniewandalizm:

Muzyka:
http://www.epidemicsound.com
A Simmering Sense of Fear - Cobby Costa
Abandoned Wires - Rannar Sillard
Night Bells - By Lotus
Night Swap - Bill Ferngren
Peaceful Surroundings - Bill Ferngren
Right to Roam - Ethan Sloan
Silent Screams - Bill Ferngren
Simmering Heat - Bill Ferngren
Situational - Cobby Costa

Starożytne Budowle - Góra Bogów i Hattusa

Gorti • 2019-05-17, 20:55
5
Na całym świecie znajdujemy niezwykłe budowle pochodzące sprzed tysięcy lat. Wiele z takich konstrukcji mieści się na terytorium współczesnej Turcji. Warto zatem przyjrzeć się bliżej dwóm intrygującym starożytnym miejscom, a mianowicie Nemrut Dagi oraz Hattusie.

Historia Pana Jerzego Wawszczaka

Kominek1993 • 2019-05-17, 14:37
7
Witajcie!

Bardzo chciałbym przedstawić Wam historię Pana Jerzego Wawszczaka. Nie ma sensu pisać więcej, niech on sam opowie o wszystkim :)

BMW Diesel Engine

Sundown • 2019-05-15, 14:25
6
Fabryka samochodów z silnikiem wysokoprężnym 4 i 6 cylindrowym.

BMW stosuje ergonomiczne rozwiązania i innowacyjne technologie, aby zminimalizować obciążenie pracowników fabryki BMW.7
Kolonizacja kosmosu może być jednym z ważniejszych zadań, jakie czekają na nas w przyszłości. Warto się zastanowić nad tym, w jaki sposób należałoby przeprowadzić taką kolonizację i jak ludzie mogliby przeżyć poza Ziemią. Pantropia oraz paraterraformacja to dwa sposoby na kolonizację obcych światów.

Przesłuchania morderców #1: pułkownik Russell Williams

przesluchania.mordercow • 2019-05-14, 19:33
48
Witam wszystkich sadoli. Od pewnego czasu bardzo przyjemną rozrywką stało się dla mnie oglądanie oryginalnych nagrań z przesłuchań morderców, głównie amerykańskich, których w sieci krąży spora ilość. Uznałem, że warto przybliżyć ten fascynujący (przynajmniej dla mnie) temat polskiemu odbiorcy i w związku z tym stworzyłem ten oto film, w którym wziąłem na warsztat przesłuchanie Russella Williamsa, wyekstrahowałem z niego najciekawsze fragmenty, dokonałem pobieżnej analizy niektórych z nich i oczywiście całość przetłumaczyłem.

Russell Williams był pułkownikiem w kanadyjskiej armii. 7 lutego 2010 roku został wezwany na policję w Ottawie w sprawie kilku podobnych przestępstw dokonanych na kobietach w 2009 i 2010 roku w Kanadzie. Pierwsze dwa stanowiły włamania i przestępstwa na tle seksualnym popełnione na dwóch mieszkankach Tweed, miasta, w którym mieszkał również sam Williams. Kolejna ze spraw dotyczyła Marie-France Comeau, kapral w kanadyjskiej armii, która została zamordowana w swoim domu w Ottawie. Najświeższym przypadkiem było zniknięcie Jessiki Lloyd, młodej dziewczyny mieszkającej niedaleko Williamsa, który stał się głównym podejrzanym w tych wszystkich sprawach.

Oryginalne nagranie z niniejszego przesłuchania można znaleźć w serwisie YouTube wpisując w wyszukiwarkę frazę "Russell Williams interrogation".

Jeśli znajdzie się choć garstka osób, którym taka formuła się spodoba, to pewnie wrzucę kolejne filmy z przesłuchań.


Wysiedleńcy

doopa • 2019-05-13, 20:43
8
Zapraszam, do "lektury"
I to żydów pomordowali, a nie Polaków
X