18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Poznańscy kibole. Ustawki, napady i narkotyki

podejrzanitv • 2022-09-23, 20:45
1
Bojówka Kolejorza, czyli Lecha Poznań, poza bójkami czy ustawkami, dokonywała też napadów czy na szeroką skalę handlowała narkotykami.

Jedną z głównych postaci, która pogrążyła poznańskich kiboli, był Paweł P. ps. „Poczwara”. Podczas rozpraw z jego udziałem, ulice wokół gmachu sądu są zamykane przez policję z obawy przed odwetem pseudokibiców.

16% procentowy wzrost zgonów w UE. Media - cisza.

Indywidualista • 2022-09-23, 11:48
3
Wrzucam film ponieważ nie każdy szuka samemu informacji a w mediach nie powiedzą o tym ANI SŁOWA. Wszelkie informacje na filmie są przedstawione obiektywnie na podstawie OFICJALNYCH DANYCH przez cenionego doktora Johna Campbella. Media korporacyjne oraz rządowe o tym nie wspomną. Mówienie o tym też jest zakazane. Zaraz mi i tak usuną temat albo zdyskredytują, korporacje rządzą światem.

"Jako istota psychopatyczna korporacja nie może rozpoznać ani działać z powodów moralnych, aby powstrzymać się od krzywdzenia innych."
Joel Bakan

"Totalitaryzm jest wrogiem ludzkości. A XX w. stworzył trzy formy totalitaryzmu. Faszyzm, bolszewizm i korporacje. Jedna z nich wciąż istnieje. Czy to jest konieczne?"
Noam Chomsky
DANE:

można wpisać w google:
Kod:
16% Excess mortality eurostat

Nie mogę wkleić linka w komentarzu bo jestem "za nowy".

Yakuza, czyli japońska mafia z tradycjami

podejrzanitv • 2022-09-21, 20:01
6
Sama nazwa yakuza pochodzi od gry karcianej Oicho-Kabu, w której jeden z układów kart w języku japońskim czyta się jako ya-ku-sa. Dziś jednak yakuza to przede wszystkim znane na całym świecie określenie na japońskie, międzynarodowe syndykaty przestępcze, które niejednokrotnie mają na swoim koncie oszustwa, handel ludźmi, narkotykami czy zabójstwa.

Yakuza ma wielowiekową historię i szereg tradycji. Jedna z nich to charakterystyczny wygląd jej członków - kolorowe tatuaże, niekiedy pokrywające niemal całe ciało - nawet części intymne.

7
W 1989 roku powołano Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, który miał po zaniżonych cenach skupować zagraniczne długi PRL, a zamiast tego defraudował przeznaczone na ten cel środki.

Do dziś uważa się, że była to największa defraudacja majątku publicznego w historii Polski.

Wszystko o węgorzach elektrycznych oraz test napięcia

OpenStreetMaps • 2022-09-10, 13:49
9
Strętwa, potocznie nazywana węgorzem elektrycznym, jest najbardziej niebezpieczną rybą spośród wszystkich ryb elektrycznych. Pod względem liczby ludzkich ofiar przewyższa nawet legendarną piranię. Piranie są bardzo mocno przereklamowane przez amerykańskie filmy. Można śmiało pływać w rzece, w której żyją piranie i człowieka nie zaatakują, jeśli krwi nie poczują. Spotkanie z nimi jest bezpieczniejsze, niż spotkanie z naszym kleszczem.A tutaj obiecane testowanie tej rybki i przyznam, że dotknięcie pastucha elektrycznego jest mniej bolesne, gdybym stał w wodzie, a nie na suchych deskach, które pełnią rolę izolatora, to by mnie chyba powaliło.

3
Wisła Sharks to zorganizowana grupa przestępcza, wywodząca się ze środowisk fanatyków klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Jej członkowie brali udział w kibolskich ustawkach, urządzali polowania na członków konkurencyjnych bojówek, z których niektóre kończyły się tragicznie, handlowali środkami odurzającymi, obracali milionami złotych, a nawet weszli w skład władz Towarzystwa Sportowego Wisła S.A. i chcieli dzierżawić od miasta stadion, nazywając go „Sharks Arena”. 

Na czele „Sharksów” miał stać m. in. Paweł M. ps. „Misiek” vel „Gruby”, który już pod koniec lat 90. zyskał niechlubną sławę po tym, jak rzucił nożem w głowę piłkarza Dino Baggio, pomocnika włoskiego zespołu Parma, podczas meczu z Wisłą Kraków. 

Współcześnie, gdy „Misiek” został zatrzymany w 2018 roku we Włoszech, zdecydował się na współpracę z prokuraturą, a część jego zeznań wyciekła do sieci. 

W grudniu 2021 roku Paweł M. opuścił areszt za poręczeniem majątkowym, z którego zebraniem miał pewne problemy, dlatego proponował śledczym ustanowienie hipoteki na domu jego matki. Był potem widywany w Krakowie. Krążą też plotki, że posiada hotele w Tajlandii, choć niektórzy temu zaprzeczają.

X