2
Kosmiczne megastruktury to hipotetyczne konstrukcje, które mogłyby zostać zbudowane przez wysoko rozwinięte cywilizacje. Celem budowy megastruktur może być zapewnienie sobie dodatkowej przestrzeni życiowej lub też ogromnej ilości energii. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się bliżej dwóm koncepcjom, jakimi są dysk Aldersona oraz cylinder O’Neilla.

Koronowirus czy masowa histeria?

satariel • 2020-04-06, 15:24
9


New York - miasto największej liczby nosicieli wirusa, oraz zgonów z nim związanych. W mediach kolejki do punktów wykonywania testów, szpitale zapełnione, chaos, zniszczenie, służba zdrowia nie wyrabia.
Czy aby na pewno?
Ktoś objechał wszystkie szpitale i punkty wykonywania testów.
Kompletne pustki, testów nikt nie wykonuje, szpitale puste.
Rzekome ciężarówki z trupami? Nieczynne, stoją nakryte plandeką.

Coraz więcej wirusologów, immunologów i wszelkiej maści specjalistów, widzi większe zagrożenie w panice, wprowadzonym chaosie, ograniczenia wolności obywateli i zapaści gospodarczej. Nieco informacji na ten temat, plus link do YT:


Pełne odniesienia do faktów o Covid-19, dostarczone przez ekspertów w tej dziedzinie, aby pomóc naszym czytelnikom w dokonaniu realistycznej oceny ryzyka. (Codziennie aktualizowane)

„Jedynym sposobem na walkę z plagą jest uczciwość“. Albert Camus, The Plague (1947)

Według Informacji Włoskiego Narodowego Instytutu zdrowia ISS, średnia wieku zmarłych test-pozytywnych osób we Włoszech wynosi obecnie 80 lat. 10% zmarłych miało więcej niż 90 lat. 90% zmarłych miało więcej niż 70 lat.

80% zmarłych miało dwie lub więcej chorób przewlekłych. 50% zmarłych miało 3 lub więcej choroby przewlekłe. Do tych chorób przewlekłych zalicza się problemy sercowo-naczyniowe, cukrzycę, problemy z oddychaniem i raka.

Mniej niż 1% zmarłych były to osoby zdrowe, to znaczy nie miały wcześniejszych, trwających chorób przewlekłych; tylko około 30% zmarłych to kobiety.

Włoski Instytut Zdrowia rozróżnia ponadto pomiędzy zmarłymi “przez” i zmarłymi “z” koronawirusem.

W wielu przypadkach nie jest jeszcze jasne, czy osoby zmarły z powodu koronawirusa, czy swoich schorzeń przewlekłych, czy na skutek kombinacji z nich.

Dwóch Włochów zmarłych w wieku poniżej 40 lat (obaj 39 lat) było pacjentami chorymi na raka i na cukrzycę z innymi powikłaniami. Również tutaj przyczyna śmierci nie jest jasna – to znaczy, czy umarli na wirusa, czy na swoje wcześniejsze schorzenia.

Kliniki są przeciążone z powodu ogólnego napływu pacjentów i zwiększonej liczby pacjentów wymagających specjalnej lub intensywnej opieki. Główny nacisk kładziony jest na stabilizację funkcji oddechowych, a w ciężkich przypadkach na terapie przeciwwirusowe.

(Update: Narodowy Instytut Zdrowia opublikował raport statystyczny o osobach test-pozytywnych i zmarłych, który powyższe informacje potwierdza.

Należy również wziąć pod uwagę następujące aspekty:

Północne Włochy mają jedną z najstarszych populacji i najgorszą jakość powietrza w Europie, co w przeszłości doprowadziło już do wzrostu liczby chorób układu oddechowego i związanych z nimi zgonów. Należy to postrzegać jako dodatkowy czynnik ryzyka.

Na przykład Korea Południowa odnotowała znacznie łagodniejszy przebieg niż Włochy i przeszła już szczyt epidemii. Do tej pory tylko około 70 test-pozytywnych zgonów miało miejsce w Korei Południowej.

Podobnie jak we Włoszech, dotyczyło to głównie pacjentów wysokiego ryzyka.

Wcześniejsze przypadki test-pozytywnych zgonów w Szwajcarii to również pacjenci wysokiego ryzyka wcześniejszymi schorzeniami i medianą wieku powyżej 80 lat, których dokładna przyczyna śmierci, tj. czy wirus czy posiadane już z wcześniej schorzenia – nie jest jeszcze znana.

Ponadto badania wykazały, że stosowane w skali międzynarodowej zestawy testów na obecność wirusów mogą w niektórych przypadkach dawać fałszywie pozytywne wyniki. To znaczy, że osoby nie były w tych przypadkach zarażone nowym koronawirusem, a prawdopodobnie jednym z dotychczasowych koronawirusów, które są częścią corocznej i aktualnej fali grypy i przeziębień. (1)

W celu oceny niebezpieczeństwa choroby decydująca jest nie liczba test-pozytywnych osób i zgonów, ale raczej liczba osób, które faktycznie lub nieoczekiwanie zachorowały na zapalenie płuc lub na nie zmarły (tzw. nadmierna śmiertelność).

U zdrowej populacji ogólnej w wieku szkolnym i produkcyjnym, zgodnie z całą dotychczasową wiedzą o covid-19, można oczekiwać łagodnego do umiarkowanego przebiegu. Seniorzy i osoby z istniejącymi chorobami przewlekłymi powinny być szczególnie chronione. Służba zdrowia powinna być optymalnie przygotowana.

Źródła:
(1) Patrick et al., An Outbreak of Human Coronavirus OC43 Infection and Serological Cross-reactivity with SARS Coronavirus, CJIDMM, 2006.

(2) Grasselli et al., Critical Care Utilization for the COVID-19 Outbreak in Lombardy, JAMA, March 2020.

(3) WHO, Report of the WHO-China Joint Mission on Coronavirus Disease 2019, February 2020.

Wartości odniesienia.
Ważnymi wartościami odniesienia są:

Liczba rocznych zgonów na grypę leży w Szwajcarii do 1000 we Włoszech do 8 tysięcy a w Niemczech około 10 000 ze szczytami do 25 000.
Normalna ogólna umieralność leży we Włoszech na poziomie 2 000 osób dziennie.
Średnia liczba przypadków zapalenia płuc wynosi we Włoszech około 120 000 rocznie.
Aktualna ogólna umieralność w Europie leży nadal w normalnym zakresie albo nawet poniżej. zwiększona umieralność powinna być widoczna w europejskim monitoringu.Zanieczyszczenie powietrza (NO2) w północnych Włoszech w lutym 2020 r. (ESA)
Aktualizacje
17 marca 2020 – Update 1
Niektóre szwajcarskie Izby pogotowia są przeciążone z powodu napływu dużej ilości osób które chcą się testować. Wskazuje to na dodatkowy psychologiczny i logistyczny komponent aktualnej sytuacji.
Profil umieralności jest z perspektywy wirusologicznej nadal zastanawiający, bo w przeciwieństwie do wirusa grypy oszczędza dzieci, natomiast starsi mężczyźni są dotknięci 2 razy częściej niż starsze kobiety.
Z drugiej strony profil ten odpowiada naturalnej umieralności, która u dzieci leży na poziomie bliskim zera, a u 75 letnich mężczyzn jest prawie 2 razy tak wysoka, jak u kobiet w tym samym wieku.
U młodych test-pozytywnych zmarłych chodzi głównie lub wyłącznie o ludzi z najpoważniejszymi wcześniejszymi chorobami. Tak na przykład u 21-letniego hiszpańskiego trenera piłkarskiego, który zmarł jako osoba test-pozytywna – lekarze stwierdzili nierozpoznaną wcześniej białaczkę, której typowym powikłaniem jest ciężkie zapalenie płuc
Decydująca dla oceny niebezpieczeństwa choroby nie jest zatem często przez media podawana liczba osób test-pozytywnych i zmarłych ale liczba osób, które faktycznie i nieoczekiwanie zachorowały lub zmarły na zapalenie płuc (tak zwana nadmierna śmiertelność). Jak dotąd wartość ta jest bardzo niska w większości krajów.
17 marca 2020 – Update 2
Włoski profesor immunologii Sergio Romagnani z Uniwersytetu we Florencji w badaniach nad trzema tysiącami osób dochodzi do konkluzji, że 50% do 75% osób test-pozytywnych wszystkich grup wiekowych pozostaje całkowicie wolna od symptomów. Jest to znacznie więcej niż dotychczas zakładano.
Obłożenie północno włoskich OIOMów wynosi w miesiącach zimowych typowo od 85% do 90%. Niektórzy lub wielu tych pacjentów może być międzyczasie test-pozytywnymi. Co do liczby dodatkowych, nieoczekiwanych zapaleń płuc nie ma jak na razie żadnych oficjalnych informacji.
Szpitalna lekarz z hiszpańskiego miasta Malaga pisze na Twitterze, że ludzie – jak na razie – częściej umierają na skutek paniki i zapaści systemu niż na wirusa. Ogromna ilość ludzi, którzy napływają do szpitala z przeziębieniem, grypą i ewentualnie z covid-19 doprowadziła do załamania się procedur.
18 marca 2020
Nowe badanie epidemiologiczne – (wczesny przedruk) – wykazuje, że śmiertelność na skutek covid-19 nawet w chińskim mieście Wuhan leżała na poziomie około 0,04% do 0,12%. Jest tym samym raczej niższa, niż na skutek sezonowej grypy, której śmiertelność leży na poziomie około 0,1%. Naukowcy podejrzewają, że przyczyną najwyraźniej zawyżonej śmiertelności covid-19 był fakt, że tylko niewielka część przypadków w Wuhan została pierwotnie odnotowana, ponieważ u wielu osób choroba była wolna od objawów lub łagodna.
Chińscy naukowcy argumentują, że ekstremalny zimowy smog w mieście Wuhan mógł odegrać przyczynową rolę w wystąpieniu zapaleń płuc. Latem 2019 r. W Wuhan odbywały się już publiczne protesty z powodu złej jakości powietrza.
Nowe zdjęcia satelitarne pokazują, że północne Włochy mają najwyższy poziom zanieczyszczenia powietrza w Europie i jak to zanieczyszczenie powietrza znacznie spadło z powodu kwarantanny.
Producent zestawu testowego covid-19 stwierdza, że powinien on być wykorzystywany wyłącznie do celów badawczych, a nie do zastosowań diagnostycznych, ponieważ nie został jeszcze klinicznie zatwierdzony.
19 marca 2020 – Update 1
Włoski państwowy instytut zdrowia ISS opublikował nowy raport dotyczący test-pozytywnych zgonów.

Średnia wieku leży na poziomie 80 i pół lat. 79,5 u mężczyzn i 83,7 u kobiet.
10% zmarłych miało więcej niż 90 lat; 90% zmarłych miało więcej niż 70 lat.
Najwyżej 0,8% zmarłych nie cierpiało na choroby przewlekłe.
Około 75% zmarłych miało dwie lub więcej wcześniejszych chorób.Około 50% miało 3 lub więcej wcześniejszych stanów chorobowych – wśród nich szczególnie: choroby serca, cukrzyca i rak.
5 zmarłych było w wieku od 31 do 39 lat – wszyscy z ciężkimi wcześniejszymi stanami chorobowymi.
Kwestię, na co badane osoby zmarły, instytut pozostawia otwartą i mówi ogólnie o covid-19-pozytywnych zgonach.
19 marca 2020 – Update 2
Raport włoskiej gazety Corriere della Sera opisuje, że włoskie oddziały intensywnej terapii załamały się już podczas fali grypy na przełomie lat 2017/2018. Odłożyły operacje na później i wezwały pielęgniarki z urlopów.

Niemiecki wirusolog Hendrik Streeck w wywiadzie podejrzewa, że covid-19 nie zwiększy ogólnej umieralności w Niemczech, która zwykle wynosi około 2500 osób dziennie. Streeck wspomina o przypadku 78-letniego mężczyzny z wcześniejszymi chorobami, który zmarł z powodu niewydolności serca, został następnie pozytywnie przebadany na covid-19 i dlatego został uwzględniony w statystykach zgonów covid-19.

Według profesora Uniwersytetu Stanford – Johna P.A. Ioannidisa, nie istnieją żadne wystarczające dane medyczne, które uzasadniałyby stosowane obecnie środki zapobiegawcze. Nowy koronawirus prawdopodobnie nawet u starszych pacjentów nie jest bardziej niebezpieczny niż zwykłe koronawirusy.

20 marca 2020
Według najnowszego raportu monitorowania umieralności – ta leży we wszystkich krajach łącznie z Włochami i we wszystkich grupach wiekowych jak na razie na poziomie normalnym lub poniżej.
Według najnowszych liczb z Niemiec średni wiek test-pozytywnych zgonów w Niemczech leży na poziomie około 83 lat. Większość z nich z przewlekłymi stanami chorobowymi.
Badania z Kanady z roku 2006 przytaczane przez profesora Uniwersytetu Stanford, Johna P.A. Ioannidisa ukazują na przypadku jednego domu opieki dla seniorów, że zwyczajne koronawirusy (wirusy od przeziębienia) w grupach podwyższonego ryzyka wykazują umieralność do 6% i, że zestawy testowe początkowo błędnie wykazywały infekcje koronawirusem SARS.
21 marca 2020 – Update 1
Hiszpania donosi o dotychczas tylko trzech test-pozytywnych zgonach poniżej 65 lat z ogólnie około tysiąca.
Ich wcześniejsze trwające schorzenia i rzeczywista przyczyna śmierci są dotychczas nieznane.
Włochy informują, że 20 marca w całym kraju doszło do 627 test-pozytywnych zgonów jednego dnia. Normalna umieralność we Włoszech leży na poziomie około 1800 zgonów dziennie. Od 21 lutego Włochy ogłosiły ogólnie około 4000 test-pozytywnych zgonów; w tym samym czasie Włochy miały naturalną ogólną umieralność na poziomie około 50 000 zgonów.
Nie jest jeszcze jasnym, o ile umieralność ogólna się podniosła, czy stała się po prostu test-pozytywna.
Włochy i Europa przechodziły ponadto bardzo łagodny sezon grypowy 2019/2020, który zaoszczędził wiele zagrożonych osób.
Według informacji włoskich mediów w regionie Lombardii 90% test-pozytywnych zgonów miało miejsce nie na OIOMie, a w większości w domu lub na oddziałach ogólnych. Przyczyny zgonów i możliwa rola, jaką odegrała kwarantanna nie są jeszcze jasne. Tylko 260 z 2168 test-pozytywnych zgonów miało miejsce na OIOMach.
Bloomberg donosi że 99% wszystkich włoskich zgonów cierpiało na inne wcześniejsze choroby.

21 marca 2020 – Update 2
Japan Times – Największa i najstarsza japońska gazeta codzienna w języku angielskim pyta: “Japonia oczekiwała eksplozje koronawirusa – gdzie ona się podziała?” Chociaż Japonia była jednym z pierwszych krajów, które uzyskały pozytywne wyniki testów i nie wprowadziła żadnych zaostrzeń dla obywateli, jest jak dotąd jednym z krajów najmniej dotkniętych. Nie wystąpił wzrost zapaleń płuc i wzrost hospitalizacji.
Włoscy naukowcy twierdzą, że ekstremalne zanieczyszczenie powietrza w północnych Włoszech – najsilniejsze w całej Europie – może odegrać przyczynową rolę w obecnym lokalnym wzroście zapalenia płuc, podobnie jak miało to miejsce wcześniej w Wuhan w Chinach (patrz wyżej).
W nowym wywiadzie profesor Sucharit Bhakdi, jeden z najczęściej cytowanych ekspertów w dziedzinie mikrobiologii medycznej, wyjaśnia, że „niewłaściwe” i „niebezpiecznym wprowadzaniem w błąd” jest czynienie koronawirusa głównym winnym zgonów, ponieważ wcześniej występujące choroby i zanieczyszczenie powietrza w Chinach i miastach w północnych Włoszech odgrywały ważniejszą rolę.
Profesor Bhakdi opisuje środki, które są obecnie omawiane lub wprowadzane, jako „groteskowe”, „bezsensowne”, „autodestrukcyjne” i jako „zbiorowe samobójstwo”. Skracają oczekiwaną długość życia osób starszych i nie powinny być akceptowane przez społeczeństwo.
22 marca 2020 – Update 1
Jeśli chodzi o sytuację we Włoszech: większość mediów błędnie informuje, że we Włoszech dochodzi do 800 zgonów z powodu korona-wirusa dziennie. W rzeczywistości prezydent włoskiej ochrony cywilnej podkreśla, że zgony są „z koronawirusem, a nie z powodu koronawirusa” (link do konferencji prasowej – minuta 3:30). Innymi słowy, osoby te zmarły i dodatkowo zostały pozytywnie przetestowane.

Jak zauważają dwaj profesorowie Ioannidis i Bhakdi, kraje jak Korea Południowa i Japonia, które nie wprowadziły zaostrzeń dla obywateli, doświadczyły niemal zerowej śmiertelności związanej z Covid-19, podczas gdy statek wycieczkowy Diamond Princess miał ekstrapolowaną śmiertelność, tj. na poziomie lub poniżej poziomu sezonowej grypy lub silnego przeziębienia.

Aktualne test-pozytywne zgony we Włoszech pokazują nadal poniżej 50% normalnej dzielnej ogólnej umieralności, która leży na poziomie 1800 zgonów dziennie.

Dlatego możliwym jest, a nawet prawdopodobnym, że duża część normalnej dziennej umieralności jest po prostu liczona jako zgony covid-19, bo zostały pozytywnie przetestowane. Podkreślił to prezydent włoskiej ochrony cywilnej.

Jednak obecnie wiadomo, niektóre regiony w północnych Włoszech, tzn te zmagające się z najostrzejszymi środkami zapobiegawczymi, mają znacznie wyższą dzienną umieralność. Wiadomo również, że w regionie Lombardii 90% zgonów z wynikiem dodatnim nie występuje na oddziale intensywnej terapii, ale głównie w domu. Ponad 99% tych zgonów ma poważne problemy zdrowotne (np. problemy z sercem, problemy z oddychaniem czy nowotwór).

Profesor Sucharit Bhakdi określa środki zapobiegawcze jako „bezużyteczne”, „autodestrukcyjne” i „zbiorowe samobójstwo”. Dlatego nasuwa się niezwykle niepokojące pytanie: w jakim stopniu zwiększona śmiertelność tych starszych, odizolowanych, silnie zestresowanych osób z wieloma wcześniej istniejącymi schorzeniami mogła być spowodowana trwającymi tygodniami środkami zapobiegawczymi.

Byłby to jeden z tych przypadków, w których leczenie jest gorsze niż choroba.

(Zobacz update poniżej: tylko 12% akt zgonu podaje jako przyczynę Koronawirusa).

22 marca 2020 – Update 2
W Szwajcarii odnotowano dotychczas 56 test-pozytywnych zgonów. Wszystkie dotyczyły pacjentów o podwyższonym ryzyku z powodu wieku i wcześniejszych schorzeń. Informacje co do dokładnej przyczyny śmierci – czyli czy zgony te nastąpiły na skutek koronawirusa czy tylko z koronawirusem – nie są dostępne.
Szwajcarski rząd twierdzi że sytuacja w południowej Szwajcarii czyli bezpośrednio przy Włochach jest dramatyczna ale miejscowi lekarze zaprzeczają – sytuacja nie jest w żadnym przypadku dramatyczna.
Według informacji prasowych grozi brak butli z tlenem. Powodem nie jest podwyższone zapotrzebowanie, a chomikowanie ze strachu przed niedoborem.
W wielu krajach dochodzi obecnie do zwiększonego niedoboru lekarzy i pielęgniarek i pielęgniarzy. Główną przyczyną tego jest fakt że pozytywnie przetestowany personel medyczny musiał poddać się kwarantannie, mimo iż w większości przypadków symptomów albo nie było albo były bardzo lekkie.
22 marca 2020 – Update 3
Model z Imperial College London przewidywał od 250 000 do 500 000 zgonów „przez” Covid-19 dla Wielkiej Brytanii. Jednak autorzy badania przyznali teraz, że wiele z tych zgonów nie jest dodatkowych, ale są częścią normalnej rocznej umieralności w Wielkiej Brytanii wynoszącej 600 000 osób rocznie.
Dr. David Katz, dyrektor założyciel Yale University Prevention Research Center, pyta w New York Times: „Czy nasza walka z koronawirusem jest gorsza niż choroba? Istnieją bardziej celowe sposoby walki z pandemią. ”
Według włoskiego profesora Waltera Ricciardi „tylko 12% akt zgonu podaje koronawirusa jako przyczynę”, podczas gdy w doniesieniach publicznych „wszystkie zgony w szpitalu, którym towarzyszy zakażenie koronawirusem, są liczone jako zgony z powodu koronawirusa”.
Tak więc podawane w mediach liczby zgonów we Włoszech muszą zostać zredukowane o faktor 8 aby otrzymać rzeczywiste liczby spowodowane koronawirusem.
Powoduje to co najwyżej kilkadziesiąt zgonów dziennie, w porównaniu do normalnej całkowitej umieralności wynoszącej 1800 dziennie i do 20 000 zgonów na grypę rocznie.
23 marca 2020 – Update 1
W nowym francuskim badaniu SARS-CoV-2: “Lęk kontra dane” stwierdzono, że „problem spowodowany przez SARS-CoV-2 jest prawdopodobnie przeszacowany”, ponieważ „śmiertelność z powodu SARS-CoV-2 nie różni się znacząco od zwykłych Korona wirusów czyli wirusów od przeziębień, które badano w szpitalu we Francji.
Włoskie badania z sierpnia 2019 ukazują, że we Włoszech w ostatnich latach było od 7000 do 25 000 zgonów z powodu grypy rocznie. Ta liczba jest wyższa niż w innych europejskich krajach z powodu wyższego wieku populacji we Włoszech. Liczba ta jest o wiele wyższa niż wszystko co dotychczas łączyliśmy z covid-19.
W nowym arkuszu informacyjnym WHO pisze, że zgodnie z obecną wiedzą covid-19 rozprzestrzenia się wolniej niż grypa (o około 50%), oraz że bezobjawowe przenoszenie covid-19 jest znacznie niższe niż w przypadku grypy.
Włoski ordynator informował o „dziwnych przypadkach zapalenia płuc” w Lombardii już w listopadzie 2019 r. Ponownie pojawia się pytanie, czy nowy wirus jest za to odpowiedzialny (który oficjalnie pojawił się we Włoszech w lutym 2020 r.), czy inne czynniki, takie jak wysokie zanieczyszczenie powietrza w północnych Włoszech.
Duński naukowiec, Peter Gøtzsche, założyciel znanego Cochrane Collaboration, pisze, że Corona jest „epidemią paniki”, a „logika była jedną z pierwszych ofiar”.
23 marca 2020 – Update 2
Według byłego izraelskiego ministra zdrowia, profesora Yorama Lassa, nowy wirus korony jest mniej niebezpieczny niż grypa, a godziny policyjne zabiłyby więcej ludzi niż wirus.
„Liczby nie wywołują paniki” – powiedział Lass. Wiadomo, że „Włochy mają ogromną chorobowość związaną z chorobami układu oddechowego, która jest ponad trzykrotnie wyższa niż w pozostałej części Europy”.
Według Pietro Vernazzy, szwajcarskiego specjalisty od chorób zakaźnych, podjęte środki nie są naukowo uzasadnione i należy je ponownie rozważyć.
Według Vernazzy masowe testy nie mają sensu, ponieważ nawet 90% populacji pozostaje bez objawów, a godziny policyjne i zamknięcie szkół są nawet „kontrproduktywne”. Vernazza zaleca ochronę tylko grup wysokiego ryzyka i usunięcie ograniczeń.
Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Lekarzy, Frank Ulrich Montgomery, uważa godziny policyjne, jak we Włoszech, za „nierozsądne” i “kontrproduktywne”.
Szwajcaria: pomimo podekscytowania mediów, śmiertelność pozostaje na poziomie bliskim zera: dwa ostatnie „zgony” z wynikiem pozytywnym to 96-latek pod opieką paliatywną i 97-latek z kilkoma wcześniejszymi chorobami.
Najnowszy raport statystyczny ISS na temat Włoch jest teraz dostępny w języku angielskim
24 marca 2020
Prezes niemieckiego Instytutu im. Roberta Kocha potwierdził, że RKI odnotowuje wszystkie zgony z wynikiem pozytywnym, niezależnie od prawdziwej przyczyny śmierci, jako „korona-zgony”. Średni wiek zgonów wynosi 82 lata, większość z wcześniejszymi chorobami. W związku z tym wskaźnik podwyższonej umieralności w Niemczech na skutek covid-19 powinien być również bliski zeru.
Łóżka w niemieckich OIOM’ach są jeszcze w dużej części puste.
Profesor Karin Mölling, była dyrektor Instytutu Wirusologii Medycznej na Uniwersytecie w Zurychu: “Brak wirusa-zabójcy, zakończyć szerzenie paniki!”
Wielka Brytania usunęła covid-19 z listy niebezpiecznych chorób zakaźnych, ponieważ ogólny wskaźnik umieralności jest „ogólnie niski”.
25 marca 2020 – Update 1
Niemiecki immunolog i toksykolog profesor Stefan Hockertz wyjaśnia w wywiadzie, że choroba covid-19 nie jest bardziej niebezpieczna niż influenza (grypa), tylko obserwuje się ją o wiele dokładniej. Strach i panika wywołane przez media oraz „autorytarna reakcja” wielu rządów są bardziej niebezpieczne niż wirus. Profesor Hockertz podkreśla również, że wiele rzekomych „korona-zgonów” faktycznie spowodowanych było innymi chorobami tylko zostały również pozytywnie przebadane pod kątem korona-wirusów. Hockertz podejrzewa, że nawet dziesięć razy więcej osób ma obecnie covid-19 niż się podaje – jednak w ogóle tego nie zauważają.
Argentyński wirusolog i biochemik Pablo Goldschmidt wyjaśnia, że covid-19 nie jest bardziej niebezpieczny niż przeziębienie lub grypa. Możliwe jest nawet, że patogen covid-19 krążył już w poprzednich latach, ale nie został jeszcze odkryty, ponieważ nikt go nie szukał. Dr. Goldschmidt mówi o „globalnym terrorze”, który został wygenerowany przez media i politykę. Każdego roku trzy miliony noworodków i 50 000 dorosłych na całym świecie umierało na zapalenie płuc w samych Stanach Zjednoczonych.
Profesor Martin Exner, kierownik Instytutu Higieny na Uniwersytecie w Bonn, wyjaśnia w wywiadzie dla nadawcy Phenix, dlaczego pracownicy służby zdrowia są obecnie pod presją, chociaż jak dotąd nie ma prawie żadnej zwiększonej liczby pacjentów w Niemczech: Z jednej strony pozytywnie przetestowani lekarze i pielęgniarki, muszą pozostać pod kwarantanną i często są trudni do zastąpienia. Z drugiej strony opiekunowie z sąsiednich krajów, którzy przejmują ważną część opieki, nie mogą obecnie wjechać ze względu na zamknięcie granic.
Na podstawie danych ze statku wycieczkowego Diamond Princess profesor z Uniwersytetu Stanford, John Ioannidis wykazał, że skorygowana o wiek śmiertelność covid-19 wynosi od 0,025% do 0,625%, tj. W rejonie silnego przeziębienia lub grypy. Inne – japońskie badania pokazują również, że spośród wszystkich pozytywnie przebadanych pasażerów, pomimo wysokiego średniego wieku, 48% pozostało całkowicie bezobjawowych; Nawet wśród osób w wieku 80–89 lat 48% pozostawało bez objawów, a wśród osób w wieku 70–79 lat nawet 60% nie wykazywało objawów. Ponownie pojawia się pytanie, czy poprzednie choroby nie są bardziej decydującym czynnikiem niż sam wirus. Przypadek Włoch pokazuje, że 99% zmarłych z wynikiem pozytywnym testu miało jedną lub więcej wcześniejszych chorób, a nawet w ich przypadku podano tylko 12% jako czynnik przyczynowy.
26 Marca 2020 (I)
USA: Ostatnie dane z USA datowane na 25 marca pokazują malejącą ilość chorób grypopodobnych w całym kraju, a krzywa spadku jest dużo poniżej średniej z ostatnich lat. Rządowe obostrzenia nie mogą być za to odpowiedzialne, ponieważ weszły w życie mniej niż tydzień temu.


US Influenza Trend (March 25, 2020)US Influenza Trend (March 25, 2020)
USA: Spadek ilości chorób grypopodobnych (25 Marzec 2020, KINSA)

Niemcy: Ostatni raport dotyczący grypy niemieckiego Instytutu Roberta Kocha (RKI) z 24 Marca przedstawia „ogólnokrajowy spadek występowania zespołu ostrej niewydolności oddechowej“: Liczba chorób grypopodobnych oraz zgłoszeń do szpitala nimi spowodowanych jest poniżej poziomu z lat poprzednich i na daną chwilę wciąż maleje. Według raportu: „Wzrost wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu nie może być łączony ani z wirusem grypy krążącym w społeczeństwie, ani z wirusem SARS-CoV-2.“
Deutschland: Atemwegserkrankungen 2019/2020 ggü. VorjahrenDeutschland: Krankenhausaufenthalte durch Atemwegserkrankungen nach Altersgruppen
Niemcy: Spadek ilości chorób grypopodobnych (24 Marzec 2020, RKI)
Włochy: Uznany włoski wirusolog Giulio Tarro twierdzi, że śmiertelność Covid-10 jest poniżej 1% nawet we Włoszech, a za tym jest to porównywalne ze śmiertelnością grypy. Wysokie wskaźniki są jedynie spowodowane tym, że nie wprowadzono rozgraniczenia między zgonami w wyniku, a zgonami z Covid-19 przy jednoczesnym ogromnym niedoszacowaniu liczby zakażeń bezobjawowych.
Wielka Brytania: Autorzy publikacji z brytyjskiego Imperial College, która przewidywała śmierć nawet 500 000 ludzi, po raz kolejny skorygowali w dół swoje szacunki. Po tym jak przyznali, że znaczny odsetek zmarłych, u których wynik testu był pozytywny, stanowiłby część normalnie przewidywanych zgonów, twierdzą teraz, że szczyt choroby prawdopodobnie zostanie już osiągnięty w okresie od dwóch do trzech tygodni.
Wielka Brytania: Brytyjska gazeta The Guardian relacjonowała w lutym 2019, że nawet w relatywnie lekkim sezonie grypowym 2018/2019 w Wielkiej Brytanii zanotowano ponad 2180 przypadków zgłoszeń na oddziały intensywnej terapii z powodu powikłań pogrypowych.
Szwajcaria: W Szwajcarii, wzrost śmiertelności z powodu Covid-19 w dalszym ciągu jest zerowy. Ostatnia „śmiertelna ofiara“ podawana przez media to 100-letnia kobieta. Mimo to, szwajcarski rząd w dalszym ciągu zwiększa obostrzenia.
26 Marca 2020 (II)
Szwecja: Szwecja, na tą chwilę, wdraża najbardziej liberalną strategię w związku z Covid-19 na świecie, opierającą się na dwóch założeniach: grupy wysokiego ryzyka są chronione, a osoby z objawami grypowymi zostają w domach. „Jeżeli będziemy przestrzegać tych dwóch zasad, nie będzie potrzeby, aby wprowadzać dodatkowe obostrzenia, które z resztą mają minimalny wpływ na efekt końcowy“, powiedział główny epidemiolog krajowy Anders Tegnell. „Życie społeczne i ekonomiczne będzie toczyło się dalej tak samo jak wcześniej. Zapowiadany ogromny wzrost ilości zgłoszeń do szpitali póki co się nie sprawdził“, oznajmił Tegnell.
Niemiecka ekspert w dziedzinie prawa kryminalnego i konstytucyjnego dr. Jessica Hamed twierdzi, że obostrzenia takie jak godzina policyjna czy zakaz kontaktowania się z innymi są ogromnymi i nieuzasadnionymi ograniczeniami podstawowych praw wolności i można śmiało uznać je za „nielegalne“.
Ostatni raport monitorujący śmiertelność w Europie pokazuje, że wskaźniki w dalszym ciągu są na normalnym poziomie lub poniżej średniej we wszystkich krajach i we wszystkich grupach wiekowych z jednym wyjątkiem: w grupie wiekowej 65+ we Włoszech jest spodziewany (tzw. wynik standaryzowany skorygowany o opóźnienie) wzrost śmiertelności, który mimo to, wciąż jest poniżej poziomu fal grypy z lat 2017 i 2018.

Arabskie piosenki (nasheedy), m.in. Salil Sawarim

Krzysztof_Latarski • 2020-04-05, 01:41
11
Wątek raczej dla koneserów.
Składanka z fragmentów wybranych co lepszych (według mnie) arabskich piosenek (nasheedów).
Myślę, że wielu z was już "skądś" kojarzy te melodie :) Miłych wspomnień!Na końcu są te naj naj (można przewijać).
Całe piosenki można znaleźć po tytułach w Google, np. na Bitchute.

1. Naddara Allahu Wujuhan
2. Dawlat al Islam Qamat
3. Salil Sawarim
4. Oughzou 'Aleyhim
5. Akhi Abligh Hunal Ashab
6. Ummati Kanat la Tardal Wahan
7. Hebbit Kerrih
8. Taqaddam Ilal Mawt
9. Qariban
10. Ya Ummatal Islami Wa Tawhid
11. Lana al Murhafatu
12. Kun m'a Allah
13. Baana Attariq
14. Ya Dawlatal Iqdam
15. Jinaa
16. Dawlatoul Islami Souli Wa'dhari
17. Ya Qadi Taghout
18. Sawfa Namdi
19. Nahadna
20. Dawlatoul Islam
21. Ya Shiyni Tari Ruju 'I la Sa'Udiyya
22. Radidu Allahu Akbar
23. Qad 'Azamna
24. Maliki Ghada Maqhur
7
Na całym świecie starożytni ludzie opowiadali historie o bogach zstępujących do nich z nieba. Owi bogowie co jakiś czas mieli spotykać się na zgromadzeniach boskiej rady. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu intrygującemu zjawisku, odkrywając paralele pomiędzy Anunnaki oraz innymi bogami.

Sekrety Faraonów Starożytnego Egiptu

Gorti • 2020-04-01, 20:01
6
Starożytny Egipt do dziś fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Tysiące lat temu było to ogromne imperium zarządzane przez faraonów. Warto zatem zerknąć bliżej na tajemnice związane z kilkoma niezwykłymi faraonami.

Trójboista Jarosław Olech

Sundown • 2020-04-01, 19:26
16
Początki legendarnego zawodnika.

Trójboista Jarosław Olech urodził się 6 stycznia 1974 roku w Pawłowie, czyli w miejscowości nieopodal Starachowic. Treningi trójboju siłowego rozpoczął w styczniu 1992 roku w Klubie Sportowym Sportów Siłowych i Kulturystyki "Wiking". Do spróbowania swoich sił w trójboju namówił go Tomasza Kołaczyński, który jako pierwszy Europejczyk przekroczył barierę 600pkt Wilksa. Przez kilka lat reprezentował klub Tęcza Społem Kielce, w której osiągał swoje pierwsze wielkie sukcesy. W 2011 roku ponownie stał się zawodnikiem klubu Wiking.Osiągnięcia i rekordy.

Jarosław Olech jest 17-krotnym (!!!) mistrzem świata i Europy w trójboju siłowym w tym aż 14 razy z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium! Olech tak naprawdę kompletnie zdominował tę dyscyplinę sportu - na początku w kategorii do 67,5kg, a potem do 74kg. Często, choć oczywiście nie zawsze, miażdży swoich rywali osiągniętymi wynikami. Przykładem może być jego start w 2013 roku w Norwegii, gdzie Olech uzyskał wynik łączny 905kg i 655 pkt. Wilksa (!) wyprzedzając tym samym kolejnego rywala o całe 90kg!

W 2018 roku 44-letni zawodnik został ponownie mistrzem świata. Jego ogólny wynik w trójboju wyniósł 890kg (przysiad 370, wyciskanie, 210kg, martwy ciąg 310kg). Wynik 370kg jest nowym rekordem świata w przysiadzie.

Kilka ciekawostek o tym zawodniku:

-ma uprawnienia sędziowskie II klasy międzynarodowej w trójboju siłowym (od 2007 roku)
-został wybrany Zawodnikiem Roku według IPF w latach 1999-2009 oraz 2011
-w przysiadzie, martwym ciągu oraz totalu bił rekordy Europy seniorów ponad 40 razy, a rekordy świata seniorów ponad 30
-w roku 2012 dołączył do IPF Hall of FAME, czyli galerii sław IPF
-jest kilkukrotnym laureatem Plebiscytu Sportowego na najlepszego świętokrzyskiego sportowca w konkursie organizowanym przez Echo Dnia (kielecki dziennik)
-21 października 2018 roku został wybrany do Rady Powiatu Starachowickiego

wikipedia


Jaroslaw Olech Jest bardziej utytułowanym sportowcem niż:

- Adam Małysz
- Justyna Kowalczyk
- Robert Kubica
- Robert Lewandowski
RAZEM WZIĘCI.

Najwięksi mistrzowie pozostają w cieniu.

Dożywocie i co dalej - Film Dokumentalny

zeozwatyelektryk • 2020-04-01, 13:32
9
Lekki dokument o tym jak po zniesieniu kary śmierci cierpią na tym sami więźniowie.

Opis oryginalny:
W Polsce na karę dożywotniego pozbawienia wolności skazano prawomocnie 399 więźniów. Kobiet jest w tej grupie zaledwie 13. Łącznie ze skazanymi nieprawomocnie wyrok dożywocia ma 415 osób. Ta grupa się powiększa, bo sądy orzekają kolejne wyroki, a do tej pory nikt nie wyszedł na warunkowe przedterminowe zwolnienie, co jest możliwe po upływie ćwierć wieku. 15 więźniów zmarło.


Salut Bellamy'ego

wszystkoousa • 2020-03-30, 16:40
5
Jeszcze do 1942 Amerykanie musieli każdego dnia przed rozpoczęciem zajęć w szkole salutować swojej fladze wyciągając prawą rękę w jej kierunku oraz odmawiać uroczystą przysięgę jej wierności.
X