Człowiek "Krakowiaka" przed sądem z kibolami "

podejrzanitv • Wczoraj 20:15
3
Stanisław J. ps. "Czarny Stasiu", w latach 90. należący do gangu Janusza T. ps. "Krakowiak" ze Śląska, stanął przed sądem razem z narkotykowym odłamem gangu pseudokibicowskiego "Psycho Fans" z Chorzowa.

Tymczasem do krakowskiego aresztu trafiła ze Słowacji Magdalena K., podejrzana o kierowanie narkotykowym gangiem pseudokibiców Cracovii.

W Krakowie to nie jedyny wątek dotyczący pseudokibiców. "Wisła Sharks" rozpoczęło wewnętrzną wojnę między współpracującymi z prokuraturą "sześćdziesiątkami" a nietolerującymi takiej współpracy "sztywnymi". Na ulicach płoną nawet samochody.

Cudowne Narodziny Noego w Apokryfach

Gorti • Wczoraj 18:14
1
Każdy z nas słyszał o biblijnej postaci imieniem Noe. Mało kto z nas słyszał jednak o apokryficznych tekstach opisujących cudowne narodziny Noego.

Hipoteza Sztucznego Księżyca - Analiza

Gorti • 2020-12-02, 18:22
5
2 lata temu Chiny ogłosiły plan umieszczenia sztucznego księżyca nad miastem Chengdu. Sztuczny obiekt będzie świecił 8 razy mocniej niż Księżyc w pełni. W oczekiwaniu na realizację tego projektu, warto odkurzyć popularną hipotezę, zgodnie z którą to nasz Księżyc w rzeczywistości ma być sztucznym obiektem. Czy można udowodnić, że Księżyc nie jest pusty i sztuczny? A jeśli tak, to jak?

Tears in Heaven

Angel • 2020-12-02, 08:59
6
Tears in Heaven – ballada napisana przez Erica Claptona. Piosenka opowiada o bólu, który czuł Clapton, kiedy w 1991 roku w Nowym Jorku jego czteroletni syn Conor wypadł z okna apartamentu na 53. piętrze, należącego do znajomej matki Conora. W piosence Clapton oprócz wyrażenia bólu, przemawia także do syna.







0
Dzisiaj zwiedzać będziemy fort pomocniczy piechoty 50a „Lasówka”. Część Festung Krakau - Twierdzy Kraków, budowanej przez Austriaków w czasie zaborów. Obiekt powstał w 1899 roku. Położony jest na południowym brzegu Wisły, przy ulicy Golikówka w Krakowie. Miejsce jest świetną destynacją do eksploracji.
Należał do VII obszaru warownego Twierdzy Kraków. Jego projektantem był Emil Gołogórski. Wyróżniał się szeregiem nietypowych rozwiązań między innymi wypełnieniem fos wodą z Wisły, nazywany był fortem wodnym.

Wojna w Niebie - Jahwe vs Szemihaza

Gorti • 2020-11-28, 18:59
10
Przyjrzyjmy się bliżej konfliktowi jaki wybuchł pomiędzy Szemihazą a Jahwe, rozkładając starożytne teksty na czynniki pierwsze.

Kolonizacja Tytana i Kallisto

Gorti • 2020-11-24, 18:43
5
Zwykle myślimy o kolonizacji Marsa oraz Księżyca, jednak w dzisiejszym odcinku zastanowimy się nad kolonizacją Tytana oraz Kallisto.

Ślepy Maks - dyktator z Bałut

Kamila37 • 2020-11-23, 17:07
3
Był królem łódzkiego świata przestępczego, w którym rządził żelazną ręką. Kradł, zastraszał, wymuszał haracze, dopuścił się nawet kilku morderstw. Na dźwięk jego imienia drżała cała ówczesna Łódź. Nie znosił sprzeciwu i nieposłuszeństwa, a mimo to już za życia stał się legendą. Biedni, żydowscy mieszkańcy łódzkiej dzielnicy Bałuty śpiewali o nim piosenki. Powstała też niezliczona ilość wierszy i ballad, utrwalających jego wyidealizowany obraz.

Jedni nazywali go „łódzkim Alem Capone”, inni „żydowskim Robin Hoodem” lub „Janosikiem z Bałut”. Ludzie, którzy się z nim zetknęli, twierdzili, że na jego pomoc zawsze można było liczyć. W jego życiorysie fakty mieszają się jednak z legendą. Dzisiaj pozostało po nim zaledwie kilka dokumentów i zdjęć. Trudno już ustalić, co jest prawdą, a co mitem. Jak to się stało, że Menachem Bornsztajn – zwykły gangster i kryminalista, stał się bohaterem ludowym? Kim tak naprawdę był Ślepy Maks i czym sobie zasłużył na swoje legendarne przydomki?
X