Białe Dziury - Niezwykła Tajemnica Wszechświata

6
Daj piwo
Gorti @ 2017-10-15, 21:17 [skopiuj link]
W kosmosie znajdują się zadziwiające planety i niezwykłe gwiazdy, jednak obiektami które najbardziej działają na wyobraźnię pozostają czarne dziury. Niewykluczone jednak, że w kosmosie istnieją także hipotetyczne przeciwieństwa czarnych dziur, czyli tzw. białe dziury. Tajemnicze obiekty mogą być odpowiedzialne za powstanie wszechświata.


Komandosi PRL

4
Daj piwo
Alman87 @ 2017-10-15, 13:38 [skopiuj link]
Wspomnienia żołnierzy tajnego jak na owe czasy pierwszego batalionu szturmowego czyli jednostki dalekiego rozpoznania. Film przedstawia szkolenia i sprzęt, interwencję i rolę w czasie operacji " Dunaj ". Dzięki tej jednostce mamy dziś GROM Formozę i komandosów z Lublińca. Jednym z oficerów służących w tej jednostce był Roman Polko.
Cały film trwa ponad godzinę jest dostępny na CDA gdyby kogoś temat bardziej zainteresował.

Starożytny Komputer - Zagadka Mechanizmu z Antykithiry

13
Daj piwo
Gorti @ 2017-10-11, 21:10 [skopiuj link]
Na całym świecie istnieją niezwykłe opowieści o tajemniczych przedmiotach sprzed tysięcy lat. Starożytni ludzie przekazywali historie o artefaktach wskazujących na bardzo wysoki poziom techniki. Zwykle takie relacje są uznawane za mity i legendy, jednak na początku XX wieku w pobliżu greckiej wyspy doszło do odkrycia które zadziwiło świat nauki. We wraku statku odnaleziono mechanizm z Antykithiry, czyli niezwykły komputer sprzed ponad 2000 lat.


   Popularne tagi
sklepikarz  kalistenika
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X