Skala wielkości

dyhayne • Dzisiaj 0:40
0
Zawsze ilekroć oglądam podobne materiały odczuwam to samo, jest moc.

Jak ASYRIA stała się STAROŻYTNĄ POTĘGĄ?

sebek123 • 2019-11-14, 18:12
1


Asyria jest tematem tego odcinka Prawdziwej Historii. Imperium to było jednym z najstarszych cywilizacji świata. Asyria znana jest z wielkiego ogrodu botanicznego i zoologicznego oraz wielkiej biblioteki Aszurbanipala. Jak powstało, i jak upadło? Odpowiedź w tym filmie!

NYC airport

krolkingMF • 2019-11-13, 04:46
1
Jedna i jedyna rzecz z której powinno się brać przykład od amerykanów. :->

A swoją drogą to te sabaki odwalają kawał niezłej roboty, a w szczególności ta druga xd

Droga do niepodległości polski

Adolfik123 • 2019-11-11, 09:50
14
Dla tych, którzy nie uważali w szkole małe przypomnienie : :ok:


W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało nowym generacjom młodych Polaków przywiązanie do języka i kultury narodowej. W latach pierwszej wojny światowej (1914-1918) wystąpiły sprzyjające okoliczności dla sprawy polskiej. Zaborcy Polski stanęli wówczas naprzeciwko siebie, łamiąc swą dotychczasową solidarność w kwestii polskiej.

Mimo trwającej ponad sto lat niewoli, krwawo stłumionych powstań narodowych, represji politycznych, zsyłek na Syberię, nasilającej się polityki rusyfikacji i germanizacji na przełomie XIX i XX wieku, Polacy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości. Na różne sposoby polskie elity starały się zaszczepić wśród chłopów i robotników polską świadomość narodową, rozwijając różnorodne formy samokształcenia i starając się bronić języka polskiego w szkolnictwie. Postulat odbudowy państwa polskiego miały w swych programach wszystkie liczące się polskie partie polityczne.

Co się stało z CIAŁAMI ZMARŁYCH po WOJNIE?

sebek123 • 2019-11-10, 18:14
9


Zastanawialiście się kiedyś co się stało ze zmarłymi żołnierzami po wojnie? Czy byli chowani czy nie? Jak wyglądała identyfikacja ciał, gdy nie było nieśmiertelników, a rodziny znajdowały się tysiące kilometrów za oceanem?
7
Krótka analiza ciekawego odkrycia archeologicznego. W 2002 roku światowe media rozpisywały się o odkryciu tzw. ossuarium Jakuba, brata Jezusa. Obiekt który do dziś wywołuje ogromne kontrowersje. Poznajmy zatem bliżej ten ciekawy artefakt.

Zagadkowe Budowle i Komnaty Starożytnej Azji

Gorti • 2019-11-06, 18:53
6
W dalekiej Azji znajdują się różne starożytne budowle sakralne, z których istnienia niewielu Europejczyków zdaje sobie sprawę. Spójrzmy zatem bliżej na kilka interesujących budowli z Nepalu, Mjanmy oraz Sri Lanki.

X