Gwiazda kina II RP przeżyła wojnę

HarryLepper • Dzisiaj 0:24
7
Na zdjęciu Ina Benita, polska aktorka okresu międzywojennego z synami Tadeuszem (ur. 1944) i Janem (ur. 1950) w 1959. Do ubiegłego roku powszechnie uważana za ofiarę powstania warszawskiego wraz z synem Tadeuszem (wtedy 4 miesiące), według jednej z relacji miała utonąć w jednym z kanałów, jednak relacje dwóch niezależnych rodzin (przyrodniego brata Tadeusza z Austrii oraz syna Tadeusza z USA łącznie z bogatą dokumentacją źródłową) potwierdziły, że Ina przeżyła wojnę i nie chciała za wszelką cenę siedzieć pod butem czerwonej zarazy powoli opanowującej nasz kraj, zamiast tego wyemigrowała do Niemiec, następnie do Francji, Maroka i ostatecznie do USA, gdzie zmarła w 1984 w wieku 72 lat.5
W przybrzeżnych wodach japońskiej wyspy Yonaguni znajduje się tajemniczy monument, który do dziś wzbudza ogromne kontrowersje na temat swojego pochodzenia. Czy jest to naturalna formacja skalna, czy też monument ten dawno temu został obrobiony przez człowieka?

Kosmici i Hipoteza Estywacji

Gorti • 2019-03-19, 19:08
5
Jako mieszkańcy Ziemi często zastanawiamy się nad tym, czy gdzieś w otchłani kosmosu istnieją obce cywilizacje. Oczekując na nawiązanie pierwszego kontaktu jak na razie napotykamy jednak wyłącznie na złowrogą ciszę. Warto się zatem zastanowić nad dwoma kolejnymi rozwiązaniami paradoksu Fermiego, a mianowicie nad hipotezą estywacji oraz możliwością niewykrywalnej infiltracji.

Wolne Miasto Gdańsk

Sundown • 2019-03-15, 21:39
3
Obowiązkowa historia w szkole .
Pewnikiem dla wybranych :-| .

Zaawansowana Medycyna w Starożytnym Egipcie

Gorti • 2019-03-13, 18:16
12
Tysiące lat temu mieszkańcy Egiptu wykonywali skomplikowane operacje i posiadali zaskakującą wiedzę na temat anatomii człowieka. Warto zatem przyjrzeć się bliżej medycynie starożytnego Egiptu oraz zastanowić się nad jej pochodzeniem.

2
Ciekawe zagadnienie - drogą łącząca wszystkie kontynenty i pozwalająca przejechać każdy z nich. Czy taka globalna autostrada jest w ogóle możliwa ?
Jest kilka zaskakujących połączeń, bo np połaczenie między Ameryką Płn i Płd wydaje się oczywiste, a tu dupa. Nie da się i to pomimo tego, że połączenie lądowe istnieje i nie ma żadnych gór.9
Historia terenów Polski do dziś skrywa w sobie wiele tajemnic. W granicach naszego kraju znajdujemy wiele niezwykłych budowli oraz artefaktów pochodzących z pradawnych czasów. Przyjrzyjmy się zatem bliżej kolejnej porcji zagadek archeologicznych, od grobowców po kamienne kręgi.

X