Przesłuchania morderców #4: Lee Rodarte

przesluchania.mordercow • Wczoraj 17:01
8
Witam sadoli. Oto czwarta część serii z prawdziwymi policyjnymi przesłuchaniami zabójców. Zawarte są w niej najciekawsze fragmenty przesłuchania Lee Rodarte w sprawie tajemniczego zniknięcia jego współpracowniczki i bliskiej znajomej, Savanny Gold.

W środę 2 sierpnia 2017 roku, Savannah miała rozpocząć swoją zmianę jako kelnerka w restauracji Bonefish Grill w Jacksonville na Florydzie. Do tego jednak nigdy nie doszło. Na parkingu przed restauracją znaleziono jej otwarty samochód, ze wszelkimi wartościowymi rzeczami pozostawionymi w środku. Po dziewczynie nie było jednak żadnego śladu.

Szybko jednym z podejrzanych stał się jej przełożony i bliski znajomy, Lee Rodarte. W piątek 4 sierpnia przeprowadził pierwszą rozmowę z policją. Po przejrzeniu przez śledczych nagrań z kamer znajdujących się na parkingu przed restauracją Bonefish Grill, został on ponownie wezwany na przesłuchanie.

Druga rozmowa Rodarte ze śledczymi miała miejsce w sobotę 5 sierpnia 2017 roku. Jest ona przedmiotem analizy zawartej w niniejszym materiale.

Część oryginalnego nagrania z niniejszego przesłuchania można znaleźć w serwisie YouTube wpisując w wyszukiwarkę frazę "Lee Rodarte interrogation".

Henryk Wieniawski

Sundown • Wczoraj 0:06
1


Film dokumentalny o wybitnym polskim skrzypku i kompozytorze.
Henryku Wieniawskim (ur. 10.07.1835 r., zm. 31.03.1880 r.).


Wspaniały Konstanty Andrzej Kulka.

3
Każdy z nas słyszał tę historię. Mojżesz wchodzi na górę Synaj, aby spotkać się tam z Bogiem Jahwe. Po zejściu z góry trzyma w ręku dwie kamienne tablice z zapisanymi tam przykazaniami. Jak się bowiem okazuje tablice te wyglądały zupełnie inaczej niż sobie zwykle wyobrażamy i odznaczały się czymś doprawdy niesamowitym. Sprawdźmy zatem jaki był sekret tablic Mojżesza i czy istniały inne podobne tablice.

Tajemnicze barwy Nieba-Kevin Gill

dobra.wróżka • 2019-07-20, 14:34
7
Niedawno Świat obiegło pierwsze zdjęcie czarnej dziury. Dowód istnienia, na który nauka czekała latami.
Okazało się, że Einstein znów miał rację, a fani astrofizyki podzieli się na zachwyconych odkryciem oraz rozczarowanych efektami. Bez względu na to, jakie emocje wywołał pierwszy obraz czarnej dziury warto przypomnieć, że nie jest zdjęciem jako takim. To, trzeba zaznaczyć, bardzo dokładna, symulacja, a raczej coś w typie "modelu". Widoczny pomarańczowy "obwarzanek", który został określony jako warstwa gazu, wpadającego za (do tej pory wyłącznie teoretyczny) horyzont zdarzeń nie rozbrzmiewa soczystymi barwami w rzeczywistości. "Otoczka" rozżarzonych gazów, będąca obwarzankiem została "wychwycona" na podstawie różnych poziomów energii, a barwy, które widzimy na obrazie to kolory przypisywane przez naukowców do konkretnych poziomów jej emitowania. Dla przykładu żółty oznacza najmocniejszą emisję, a czarny to brak jakiejkolwiek radiacji. Zdania są podzielone, lecz prof.Fox z Wydziału Astronomii Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii zaznacza, że światło widzialne pierścienia-obwarzanka mogłoby być faktycznie białe z elementami błękitu, bądź czerwieni.
Nie ulega jednak wątpliwości, że mimo, iż "pierwsze zdjęcie czarnej dziury" należy traktować przede wszystkim jako symulację, to przecież zachwyca! I niejeden z nas nareszcie jest bliżej zrozumienia, czy chociażby dotknięcia tematu.Dlatego dziś chciałabym Wam pokazać, jak bardzo symulacje, prowadzące do odzwierciedlenia "wyglądu" kosmosu mogą poszerzyć naszą (naszą-w kontekście nas, laików) wiedzę na temat samej istoty Wszechświata. Z wielką przyjemnością podzielę się z Wami zdjęciami autorstwa Kevina Gilla, inżyniera oprogramowania, który wykorzystuje dane planetarne i klimatyczne, tzw artysta wizualizacji danych naukowych ;)
Ograniczę się do bardzo krótkiej charakterystyki poszczególnych obiektów, ponieważ wierzę w dociekliwość kolegów Sadoli oraz zachęcam do własnych poszukiwań na temat ich budowy/składu w oparciu o przedstawione grafiki oraz dostępne źródła.

Na pierwszy ogień, niech pójdą pierścienie!
Saturn-niech żyje Król!spoilerKilka sugestii, jak mogłyby wyglądać pierścienie Ziemi, aby lepiej zrozumieć ich istotę

spoiler


Uran- starożytny ojciec Nieba

spoiler


Jowisz-największy w Układzie
spoiler


A na deser kilka pocztówek, ukazujących piękno Ziemi, najdziwniejszej z planet, na której życie nie powinno mieć racji bytu ;) To nie my jesteśmy wyjątkowi, a nasza planeta:spoiler


Mam nadzieję, że przy pomocy zdjęć Kevina Gilla udało mi się ukazać przewrotność wdzięków Wszechświata. Jego piękno nie zawsze daje się w pełni ukazać ludzkiemu oku, żeby nie powiedzieć-nigdy :> Ale to już inny temat.

Ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej po francusku

brambor.front • 2019-07-19, 15:52
8
Na terenie okupowanej przez nazistów z kosmosu Polski, rdzenna ludność polskiego pochodzenia, stosuje na niewyobrażalną skalę terror wobec niemieckich turystów, zmuszając ich do współuczestnictwa w realizacji planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej.Za to władze Francji, również okupowane przez nazistów z kosmosu, w swej wielkoduszności, postanowiły nie narażać przebywających na francuskiej ziemi sympatycznych niemieckich turystów i osobiści aresztowały i wydały swych Żydów przebrzydłym nazistom.Na plus, należy Francuzom przyznać, że są w stanie do tej hańby publicznie się przyznać, o czym w 2012 r. w 70 rocznicę tych wydarzeń przypomniał Prezydent Francois Hollande, słowami:
zbrodnia ta "została popełniona we Francji przez Francuzów"
"ani jeden niemiecki żołnierz nie został zmobilizowany do udziału w tej operacji"

Jednak Francuzi nie są tacy głupi.
Póki jeszcze mogą żyć świadkowie tych wydarzeń, to może należy honorowo uderzać się we własną pierś.
Kiedy jednak ci świadkowie umrą, a dokumentu mogą w niewyjaśnionych okolicznościach zaginąć, to jeszcze o własnych przewinach może przypominać miejsce ich popełnienia.
Ale i oto zadbano, gdyż miejsce gdzie przetrzymywano Żydów przed ich deportacją, tj.: Velodrome d'Hiver, w skrócie Vel d'Hiv (welodrom zimowy, kryty tor kolarski w pobliżu wieży Eiffla) został zburzony w 1959 r.

Źródło:
wprost(at)pl
artykuł pt.:
Hollande: Francja i Francuzi są winni deportacji tysięcy Żydów do obozów zagłady

PS.
Sądzę, że w Niemczech należy utworzyć park, gdzie będą sadzone drzewka, które będą symbolizowały każdego przedstawiciela rasy Übermenschów, który został ocalony od uczestnictwa w ostatecznym planie, w drodze wyręczenia go przez przedstawiciela innej narodowiści.
Mam nawet propozycję lokalizacji tego parku tj. w okolicy willi przy Großer Wannsee 56/58 w Berlinie, gdzie 20 stycznia 1942 r. odbyła się Konferencja w Wannsee ustanawiająca tzw. ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej.


PS. II
Tak się zastanawiam, jeżeli naziści są z kosmosu i możliwe, że mają własną planetę (może nazywa się NAZIemia), to poprawnie winno się pisać Nazista, tj. wielką literą jak to mam miejsce w przypadku Ziemianina.

Subkultura streetwear w PL

gadovsky • 2019-07-19, 08:04
2
Czy jest porównywalna do zachodnich odpowiedników czy jesteśmy jeszcze "daleko w lesie". Na przykładzie jak działa Grail Point i to co wokół niego.

Jonna Jinton. Ucieczka do Raju.

lokowalek • 2019-07-16, 21:18
7
Witajcie Sadole!

Razem z żoną zrobiliśmy film o Jonnie Jinton, niby mało sadystyczne ale jednak jest to osoba która miałą na tyle jaja, że zrobiła coś co każdy z nas by chciał zrobić.

Pieprznąć wszystko i wyjechać w Bieszczady! Szwedzkie Bieszczady.
Nauczyła się też śpiewem przywoływać krowy co czynni ją jeszcze bardziej niezwykłą.

Napiszczie co sądzicie o filmie.

Pozdrawiam :roll:


Ingmar Bergman: 4 szokujące fakty

lokowalek • 2019-07-14, 21:20
3
Gdyby żył to by dziś skończył 101 lat. Co do tego, że Ingmar Bergman był człowiekiem wielkim, nikt nie ma wątpliwości. Ale czy był krystalicznie czystą postacią? Czy kochał Adolfa Hitlera?


Radziecki Dywizjon Artyleryjski |Urbex# 160|

sietra • 2019-07-13, 18:30
3

Pamiętaj, z kodem "sietra" zaoszczędzisz 3% przy zakupie fotela.
Diablo Chairs: https://diablochairs.com/


Subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCT9zYFAKPIor6eJRh_yZLYw

W dzisiejszym odcinku wspólnie z Janem i Tomaszem z Project Explore - którym dziękuję za udostępnienie materiałów
oraz Jackiem z Pasjaeksploracja
udaliśmy się do jednego z największych radzieckich garnizon ów na terenie NRD.

Wielkość terenu, na którym znajduje się dywizjon, jak i ilość budynków robią wrażenie.
Także stosunkowo dobrze zachowany sprzęt, chociaż nie zostało go wiele.
Trzeba jednak uczciwie przyznać, że na tle takich miejsc jak chociażby Pstrąże, Altes Lager wygląda bardzo dobrze.
Szkoda, że na eksplorację nie mieliśmy całego dnia.

#urbextoniewandalizm

Muzyka:
http://www.epidemicsound.com
3:30 Am - Christian Andersen
T DRONE 2 - Teddy Bergström
Evil Reigns - Bill Ferngren
Eye for Detail - Jay Varton
On Alert - Ethan Sloan
Covert - Ethan Sloan
Black Hole - Ethan Sloan
Final Examination - Jay Varton
Wind Cave - Martin Klem
Breaking Even - Christian Andersen
X