Okruchy życia - Gdańsk 1971 rok.

12
Daj piwo
banerr @ 2018-03-18, 20:21 [skopiuj link]
Film z 1971 roku w niezłej jakości. Codzienne życie ludzi z przed 47 lat. Scenki z mieszkania, sklepu, ulicy i szkoły(dla zwyroli).

Warto przyjrzeć się pracy w sklepie. Zero foliówek, kalkulatorów. Pani liczy w pamięci i na karteczce. Ta młodsza ekspedientka całkiem do rzeczy.

Tajemnica Zagłady Najstarszej (?) Cywilizacji w Historii

7
Daj piwo
Gorti @ 2018-03-18, 19:31 [skopiuj link]
Historia początków ludzkiej cywilizacji do dziś skrywa w sobie wiele tajemnic. Zwykle myśląc o najstarszych cywilizacjach wspominamy Sumer oraz Egipt, lecz niewykluczone, że wiele lat wcześniej rozkwitała jeszcze starsza kultura. Dzieje tzw. Cywilizacji Doliny Indusu przynoszą jednak znacznie więcej pytań niż odpowiedzi. Do dziś nie wiadomo co spowodowało jej zagładę.

CREDO

8
Daj piwo
DraGo110 @ 2018-03-17, 11:31 [skopiuj link]Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO) (ang.) Ekstremalnie rozproszone obserwatorium promieniowania kosmicznego (pol.)
– projekt naukowy zainicjowany z końcem sierpnia 2016 roku przez polskich naukowców z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie ( Do projektu włączyli się również naukowcy z Czech, Słowacji oraz Węgier ) którego celem jest detekcja promieniowania kosmicznego oraz poszukiwanie ciemnej materii. Ma on na celu zaangażowanie jak największej ilości osób w budowę globalnego systemu detektorów promieniowania kosmicznego. Dzięki światłoczułej matrycy i modułowi GPS smartfon najlepiej sprawdza się w roli detektora docierających cząstek z kosmosu.

Aplikacja Credo
Użytkownik musi zainstalować aplikacje która przemieni jego telefon w detektor promieniowania kosmicznego, podłączyć do ładowarki i ułożyć go poziomo np. położyć na stole lub nocnej szafce. Ważne, też by kamery tego urządzenia były dobrze zasłonięte, np. kawałkiem czarnej taśmy klejącej, a powiadomienia sygnalizowane miganiem diod wyłączone. Jeżeli przez światłoczułą matrycę w telefonie przeleci cząstka promieniowania, pobudzi ona kilka pikseli, co zostanie zauważone przez program, który wyśle informację do serwera. Dzięki modułowi GPS będzie wiadomo również, gdzie i kiedy zdarzenie miało miejsce.

Wszystkie dane z tysięcy smartfonów zostaną następnie razem przeanalizowane w Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH. które na bieżąco będzie informować o postępach w poszukiwaniu w poszukiwaniu oznak wysokoenergetycznych cząstek.

Aplikacja jest wciąż w trakcie testów i może nie dawać oczekiwanych wyników na niektórych urządzeniach mobilnych.

Podgląd zgromadzonych danych

Wszystkie zarejestrowane przez smartfony ślady cząstek przetrzymywane są na dedykowanej stronie internetowej. na której prowadzone są statystyki oraz wirtualne osiągnięcia wprowadzające elementy grywalizacji między użytkownikami. Ich wielkość i kształt zależy od rodzaju i energii schwytanej cząstki oraz od kierunku, z którego nadleciała.

Projekt CREDO nie ogranicza się do badań astrofizycznych. Gdyby udało się skonstruować globalną sieć detektorów promieniowania kosmicznego, można by prowadzić również badania geofizyczne. Autorzy projektu chcą np. zweryfikować hipotezę o istnieniu związku pomiędzy zmianami natężenia promieniowania kosmicznego a trzęsieniami ziemi.

Poniżej kilka przykładowych cząsteczek złapanych przez apke:


Skład szczepionek.

2
Daj piwo
Umcs @ 2018-03-17, 10:51 [skopiuj link]
Zapożyczone w celu szerzenia wiedzy.


Resources:
1. “Common Ingredients in U.S. Vaccines.” U.S. Food and Drug Administration. U.S. Department of Human Health and Services. www.fda.gov
2. Vaccine Education Center. Children’s Hospital of Philadelphia. http://vec.chop.edu
3. Centers for Disease Control and Prevention. www.cdc.gov
4. Harpocrates Speaks. www.harpocratesspeaks.com
https://www.sciencedaily.com/releases/2017/08/170816134721.htm
http://www.science20.com/frank_schnell/formaldehyde_fact_fiction-167829

Ali i Tyson

2
Daj piwo
TT4 @ 2018-03-16, 08:35 [skopiuj link]
Ali był doskonały w swoim czasie bo w tym czasie nie było Tysona. Moje osobiste odwieczne pytanie: kto? Byli jszcze Lewis, Klitchko, Adamek, Gołota, Wach i Szpilka ale chyba tych dwóch (gdyby tylko Najman był trochę cięższy to on też) liczy się w ogólnym rozrachunku... The Greatest of all time?Gdzieś tam pojawia się Sugar Ray Leonard.

Dorzucam highlightsy:   Popularne tagi
erupcja  ranking  multikulti
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X