18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Dokarmianie kaczuszek

Robster • 2021-06-09, 18:00
Bardzo relaksujące zajęcie.


dadar123

2021-06-10, 00:34
Najbardziej z ryp lubię rypanie...

WolvX

2021-06-10, 00:42
Bonifacy69 napisał/a:

Ja ogólnie nie nawidze takiego gówna jak ryby czy inne śmieci. Dziczyzna, wołowina i wieprzowina to jest mięsko. Te ochłapy z ośćmi zajadajcie.



Jak napisali przedmówcy, dobrze zrobiony karp jest doskonały. Podobnież uwielbiam sushi.

Harkness

2021-06-10, 05:55
Karp to szkodnik

Wybrane cytaty z wiki :
W Polsce karp jest gatunkiem obcym, sprowadzonym pomiędzy XII a XIII wiekiem, prawdopodobnie z hodowli cystersów czeskich lub morawskich.

Na świecie odławia się ok. 200 tys. ton karpia rocznie. W Polsce stanowi połowę odławianych ryb słodkowodnych. Przez wędkarzy uważany jest za rybę waleczną i przebiegłą.

W Polsce w okresie powojennym został uznany za jedno z podstawowych dań wigilijnych, głównie ze względu na najniższą cenę i łatwość hodowli, która skłoniła ówczesne władze państwowe do jego masowej hodowli na potrzeby świąteczne

Karp jest jedną z najważniejszych ryb gospodarczych. Jest hodowany w stawach od tysięcy lat, został wprowadzany do wód otwartych. Chętnie poławiany przez wędkarzy na grunt (tzw. wędkarstwo karpiowe) i spławik.

Karp występuje obecnie w ok. 60 krajach na wszystkich kontynentach (z wyłączeniem Antarktydy). W wielu z nich jest uważany za szkodnika. W Stanach Zjednoczonych oraz w Australii jest uznawany za groźny gatunek inwazyjny. W tym drugim kraju, wobec braku tradycji konsumpcji tej ryby, produkuje się z karpi nawóz. W Polsce karp stanowi 80% zarybień wód otwartych. Budzi to duże kontrowersje, gdyż jest to gatunek obcy i ma niekorzystny wpływ na zbiornik, do którego jest wpuszczany (zamulenie wody oraz degradacja dna).
Link do całości https://pl.wikipedia.org/wiki/Karp

Osobiście nie lubię karpia, na święta zawsze kupuję inne ryby ;-)

notak

2021-06-10, 07:44
uwielbiam karpie, a najgorsze ryby to morskie hodowlane, faszerowane antybiotykami, norweskie lub chińskie

Sierioża

2021-06-10, 07:45
Nie jeden karpiarz właśnie uszczał się z ekscytacji.

mygyry

2021-06-10, 07:53
Mi tam jesiotr jedynie smakuje, ale ch*ja się znam czy to dobrze czy źle :lol:

katoslaw

2021-06-10, 11:56
nowynick napisał/a:

Ryby słodkowodne to tradycyjny polski przysmak na świątecznym stole. Zajadali się nimi królowie, szlachta czy mieszczaństwo.
A dla biedoty były karpie



A to karp jest słonowodny?

hardowski

2021-06-10, 18:20
Madki, kiedy wystawiasz darmowy szajs na olx... :kawa:

:amused:

RogiPierogi

2021-06-12, 20:08
Garnki_za_zeta napisał/a:

ch*jowy to jest twój gust. Jak tobie z ryb dorsz nie smakuje, to masz gówno zamiast kubków smakowych.



Mam ch*jowy gust, bo nie lubię czegoś, co Ty lubisz...? Spoko, kiedyś dojrzejesz, gimbie.

dejwid092 napisał/a:

Pewnie wolisz pange



Akurat wolę łososia, ale nie przeszkadza mi Twoja ulubiona panga.

Garnki_za_zeta

2021-08-14, 22:37
RogiPierogi napisał/a:

Spoko, kiedyś dojrzejesz, gimbie.



Może ja dojrzeję, ale za to u ciebie ch*jowe preferencję pozostaną.