18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dobry strzał

~Angel • 2020-01-24, 09:39
ciekawe jaką nagrodę dostała


Rinko

2020-01-24, 15:46
@up
A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać. :amused:

suchysongoful

2020-01-24, 17:14
ciekawe jaką nagrodę dostała
Mogła sobie wsiąść każda na jaką miała ochotę

Elektro-Mech

2020-01-24, 17:35
Ech, kobiety i ich "multitasking" w praktyce. :lol:

WujekMajkel

2020-01-24, 17:39
bloodwar napisał/a:

Nie jest to wcale takie głupie jak się wydaje - wiatrówka ma zerowy odrzut więc kolba nie jest potrzebna a trzymając w ten sposób skraca sobie odległość między szczerbinką a okiem co teoretycznie powinno skutkować kilkoma "10" strzelonymi raz za razem aczkolwiek jak powszechnie wiadomo w tych bazarowych wiatrówkach lufa jest dogwintowana tak, żeby strzelać w całkowicie przypadkowy sposób żeby nawet Simo Häyhä nie mógł ustrzelić nagrody. Paradoksalnie w takich miejsach najlepsze wyniki mają właśnie debile i kobiety bo strzelają bezskillowo więc matematycznie rzecz biorąc mają jakąkolwiek szansę trafić kilka razy w to samo miejsce, w przeciwieństwie do kolesia który celuje zawsze idealnie w jeden punkt i trafia wszędzie tylko nie tam, wprowadza poprawkę na przyrządy celownicze i znowu nie trafia i tak w kółko



W Polsce może i tak ;) Dam zwykły przykład, na kermisie w miejscowości Ahlen (niedaleko miejsca gdzie mieszkam, kermis to taki jakby festyn czy wesołe miasteczko organizowane parę razy w roku), jako miłośnik strzelectwa odwiedziłem chyba każdą budę w której były wiatrówki, po około 3 godzinnej zabawie (w tym również karuzele, picie, jedzenie itp.) moja dziewczyna tachała do domu dwie reklamówki różnych pluszaków i zabawek. Nie zawsze trafiałem bo nie jestem Chris Kyle, ale jakieś 80% strzałów to były strzały wygrane, przy czym za każde 3 strzały dawało się 2 euro za małe nagrody lub 5 euro za większe. W ostatnie święta bożego narodzenia byłem natomiast w Zakopanem, i odwiedziłem 3 takie budy, gdzie konkurencje były praktycznie identyczne, ale za 3 strzały nie płaciłem 8 zł tylko 15 (2 euro ≈ 8 zł), wiecie co wygrałem ? k***a breloczek w kształcie pie**olonego arbuza z pianki poliuretanowej wartego jakieś k***a 2 zł ! j***ć polskie złodziejstwo i ch*j w dupe Januszom biznesu.

SpijaczWymiotów

2020-01-24, 19:37
bloodwar napisał/a:

Nie jest to wcale takie głupie jak się wydaje - wiatrówka ma zerowy odrzut więc kolba nie jest potrzebna a trzymając w ten sposób skraca sobie odległość między szczerbinką a okiem co teoretycznie powinno skutkować kilkoma "10" strzelonymi raz za razem aczkolwiek jak powszechnie wiadomo w tych bazarowych wiatrówkach lufa jest dogwintowana tak, żeby strzelać w całkowicie przypadkowy sposób żeby nawet Simo Häyhä nie mógł ustrzelić nagrody. Paradoksalnie w takich miejsach najlepsze wyniki mają właśnie debile i kobiety bo strzelają bezskillowo więc matematycznie rzecz biorąc mają jakąkolwiek szansę trafić kilka razy w to samo miejsce, w przeciwieństwie do kolesia który celuje zawsze idealnie w jeden punkt i trafia wszędzie tylko nie tam, wprowadza poprawkę na przyrządy celownicze i znowu nie trafia i tak w kółko




Oglądałeś filmik? Nie chodzi o to jak trzyma broń...

:kawa:

Spar1988

2020-01-24, 20:14
Nigdy więcej na bazarku nie będę strzelał. Strzelałem tylko kilka razy w życiu, zawody w mojej mieścinie na jakiś tam festyn z policji czy cuś i na basenie, odległości że jako łepek ledwie tarczę widziałem, za pierwszym strzelaniem byłem trzeci, za drugim razem pierwszy (ale byłem mały gnój z 11-12 lat to stary dziadyga powiedział że gwoździem dziurki w kartce zrobiłem i mi nie zaliczył, ch*j mu w kask.) No i polskie morze, do tarczy z 2 metry, ja łepek z 13 lat i mój kuzyn z 10 (taka lebioda życiowa co o własne nogi się zabija) Strzelamy, kuzynowi, wiatrówka lata jakby ze 100kg wagi miała , gdzieś tam te strzały po całej tarczy rozlokowane. Podchodzę strzelam pięć razy, k***a wszystkie strzały na linii 4-5 w jednym miejscu, jedna dziurka, każdy strzał w to samo miejsce. Oczywiście mały ch*jec natrzepał z 2 punkty więcej ode mnie, zostałem frajerem w rodzinie, wydziedziczyli mnie i nawet kierowca autobusu w Kołobrzegu klaskał. Dopiero parę lat później człowiek dowiedział się o gwintowaniu itd. Dobrze że młody na tych wakacjach, jadąc na hulajnodze zaj***ł głową w budkę telefoniczną (były takie okrągłę niebiesko białe) to zapomniał, ufff. Tak to tylko ja pamiętam i moja skrzywdzona psychika.

cimeries1106

2020-01-25, 12:19
bloodwar napisał/a:

Nie jest to wcale takie głupie jak się wydaje - wiatrówka ma zerowy odrzut więc kolba nie jest potrzebna a trzymając w ten sposób skraca sobie odległość między szczerbinką a okiem co teoretycznie powinno skutkować kilkoma "10" strzelonymi raz za razem aczkolwiek jak powszechnie wiadomo w tych bazarowych wiatrówkach lufa jest dogwintowana tak, żeby strzelać w całkowicie przypadkowy sposób żeby nawet Simo Häyhä nie mógł ustrzelić nagrody. Paradoksalnie w takich miejsach najlepsze wyniki mają właśnie debile i kobiety bo strzelają bezskillowo więc matematycznie rzecz biorąc mają jakąkolwiek szansę trafić kilka razy w to samo miejsce, w przeciwieństwie do kolesia który celuje zawsze idealnie w jeden punkt i trafia wszędzie tylko nie tam, wprowadza poprawkę na przyrządy celownicze i znowu nie trafia i tak w kółko



Typie, co ty pie**olisz wytrzeźwiej. to co robi ona jest głupie, ale ty już k***a przełamujesz granicę. Jak k***a skrócenie dystansu do szczerbinki może wpłynąć pozytywnie na celność? Jeżeli tak by było to chyba producenci broni nie montowali jej oddalonej, nie? A ludzie pewnie nie dążyli do rozsunięcia na maxa kolby, jeżeli ta jest regulowana. Sam k***a najwyraźniej nie masz skilla, a strzelałeś tylko w codzie.

paweladhd

2020-01-25, 15:28
Bloodwar pie**olisz jak byś się z choinki przed parafią urwał. Strzelam o 6 lat z wiatrówek i nigdy nie widzialem żeby ktos tak strzelał w "10" pojęcie to Ty masz ale do tarcia chrzanu :mrgreen:

mit2

2020-01-25, 17:53
bloodwar napisał/a:

Nie jest to wcale takie głupie jak się wydaje - wiatrówka ma zerowy odrzut więc kolba nie jest potrzebna a trzymając w ten sposób skraca sobie odległość między szczerbinką a okiem co teoretycznie powinno skutkować kilkoma "10"



:lol: :lol: :lol:

Ja pie**olę, ale debilizmy wypisujesz. Popularne wiatrówki sprężynowe posiadają wyraźnie odczuwalny odrzut. Szczególnie tanie chińskie i tureckie.
O bezodrzutowych wiatrówkach może być mowa tylko w przypadku PCP, PCA i zabawek napędzanych CO2.

To, z czego strzelała ta idiotka na filmiku to najprawdopodobniej któraś z wersji Haenela 310 na ołowiane kulki 4,4mm. Energia, na szczęście dla postrzelonej, nie większa niż 2-2,5J. Miałem bliźniaczy model 49a i wiem, że pomimo tak miernej energii, te wiatróweczki troszkę kopią.

Cytat:

a trzymając w ten sposób skraca sobie odległość między szczerbinką a okiem co teoretycznie powinno skutkować kilkoma "10"



Nie bez powodu producenci broni i urządzeń broniopodobnych umieszczają szczerbinki w dość sporej odległości od oka. Pozwala to na ŁATWIEJSZE zgranie przyrządów celowniczych. Co innego w przypadku przezierników, które są montowane blisko oka.

Cytat:

jak powszechnie wiadomo w tych bazarowych wiatrówkach lufa jest dogwintowana tak, żeby strzelać w całkowicie przypadkowy sposób



Kolejne pie**olenie. Bazarowe wiatrówki najczęściej mają uszkadzane korony lufy kub porty ładowania. Wystarczy mały zadzior, aby śrut został zniekształcony i latał gdzie chciał.
Najtańszych chińskich pseudowiatrówek typu B2 nawet nie trzeba psuć - one są tak ch*jowe, że prędzej trafisz w cel rzucając samym karabinkiem niż strzelając.

bloodwar

2020-01-25, 21:55
cimeries1106 napisał/a:

Typie, co ty pie**olisz wytrzeźwiej. to co robi ona jest głupie, ale ty już k***a przełamujesz granicę. Jak k***a skrócenie dystansu do szczerbinki może wpłynąć pozytywnie na celność? Jeżeli tak by było to chyba producenci broni nie montowali jej oddalonej, nie? A ludzie pewnie nie dążyli do rozsunięcia na maxa kolby, jeżeli ta jest regulowana. Sam k***a najwyraźniej nie masz skilla, a strzelałeś tylko w codzie.



Każdy kto strzelał z czegoś innego niż gumki od majtek wie doskonale, że istnieje coś takiego jak "sweet spot" - idealne miejsce do przyłożenia oka by ruchy ręką korygujące położenie lufy były możliwie najbardziej naturalne i zsynchronizowane z... no nie wiem jak to nazwać, instynktem strzeleckim? Ten słodziutki punkcik znajduje się w proporcjach 1:1 odległości muszki od szczerbinki i szczerbinki od oka (czyli jak lufa ma powiedzmy 50 cm i na jej końcu jest muszka, to jeżeli w jej połowe umieścimy szczerbinkę to oko powinno być na drugim końcu lufy czyli tych 50 cm). Inna szkoła mówi, że proporcje te powinny wynosić 1:2 (czyli jeżeli lufa ma 75 cm długości całkowitej to szczerbinka powinna być w odległości 50 cm od muszki a oko 25). Proporcje te można sobie "poćwiczyć" biorąc palce wskazujące obu dłoni udające muszkę i szczerbinkę - ruszając "muszką" w przypadkowym kierunku oraz głową (wodząc jednak cały czas wzrokiem za muszką) starajmy się ustawić "szczerbinkę" tak by cały czas były one w jednej linii mimo uciekającej muszki. Jak widać jest to banalnie łatwe przy proporcji 1:1 lub 1:2 (zależy to od percepcji strzelca) i trudniejsze (co nie znaczy, że niemożliwe!) gdy szczerbinka znajduje się zbyt blisko i baaardzo trudne gdy znajduje się za daleko. Te własnie propocje starają się uwzględniać producenci broni, czasami im się to udaje (np. ak-47 który dla większości strzelców jest mega komfortowy jeżeli chodzi o celowanie) a czasami nie bo ze względu na konstrukcję broni nie można umieścić szczerbinki czy muszki w miejscu w którym być powinna (np FAMAS) i dlatego wielu strzelców ma wrażenie, że karabinek dostał "drugie życie" i strzela im się z niego znacznie lepiej po dodaniu optycznych przyrządów wspomagających celowanie (które tej "magicznej proporcji" nie potrzebują) a w wielu konstrukcjach (zwłaszcza bull-pup) konstruktorzy od razu widzą problem i dodają standardowo przyrządy optyczne zamiast zwykłych (np. Steyr AUG czy P90)

AlbertoNihilo

2021-11-13, 01:58
Ten film k***a ma kilka lat już. Odkopane gowno.