18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego istnieje coś a nie nic?

Gorti • 2021-07-24, 09:29
Dlaczego coś w ogóle istnieje? Równie dobrze mogłoby nic nie istnieć. Czy jednak możliwa byłaby sytuacja w której nic by nie istniało? Pytania tego typu pojawiają się w obrębie kosmologii, matematyki, fizyki, religii oraz filozofii. Pytanie ‘dlaczego istnieje raczej coś niż nic’ jest często określane mianem pytania ostatecznego.


Andrzejas

2021-08-08, 20:17
levy17 napisał/a:

Tutaj macie ten temat omówiony przez kogoś uczonego a ten kmiotek to sobie może jedynie pogadać




Ja doceniam wartość merytoryczną owego wykładu, ale YT to platforma na której oczekuję minimum profesjonalizmu w publikowanym materiale.
Pan "Kmiotek" ma jeszcze wiele ciekawych filmów wykraczających poza temat filozofii i nie widzę podstaw do ubliżania mu.
Mam nadzieję, że pojawisz się pod każdym filmem "tego kmiotka" i przekierujesz wszystkich zainteresowanych tematem do treści akademickich. Szkoda tylko, że materiał wizualny zaprezentowany przez pana Hellera, który tu polecasz, jest nieczytelny, bo kmiotki z Copernicus Center for Interdisciplinary Studies nie potrafiły poprosić go o tą prezentację, żeby wstawić w ten swój film, lub chociaż skadrować ujęcia na ekran. Żadnego zobrazowania, dwa ujęcia na 40 min materiału. Jaki sens jest kręcić film, skoro to jest słuchowisko? Cały potencjał wizualny tego wykładu został spartolony przez... kmiotków.
Ale miło, że roznosisz kaganek oświaty. :)