18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Diagnoza by House

br...........en • 2014-02-08, 18:02
Jak pokazuje sytuacja z Niemiec warto oglądać seriale. Nie chodzi tylko o zabicie czasu, ale wiedzę, która może uratować życie

Pewnego Niemca dopadła choroba. Miał słabe serce, coraz gorzej słyszał, miał niewiadomego pochodzenia gorączki. Ogólnie czuł się źle. Z dnia na dzień było coraz gorzej. Lekarze rozkładali ręce. Nie wiedzieli czym spowodowany jest stan pacjenta. A on cierpiał! (i ch*j, dobrze szwabowi)

Wpisano go na listę osób z niezdiagnozowaną chorobą po czym trafił do centrum w Marburgu gdzie kilkunastu lekarzy ponownie przeanalizowało jego przypadek. Początkowo nie byli w stanie mu pomóc. Dwoili się i troili. Dumali, badali i nic. Wszystko do momentu kiedy jeden z medyków przypomniał sobie odcinek serialu Dr. House w którym to pacjent miał te same objawy! Bingo! Tak jak i w serialu okazało się, że facet zatruł się kobaltem, który miał we wstawionych implantach biodrowych. Metalową część wymieniono a facet wrócił do zdrowia.



Perfidnie zaj***ne, ale ch*j z tym.

santaxl

2014-02-08, 18:18
za uratowanego szwaba piwa nie ma

bloodwar

2014-02-08, 18:37
Liczba uratowanych pacjentów dzięki serialowi "Dr. House" - 1
Liczba osób, które zgineły, bo lekarz był pijany: 233
Liczba nieuratowanych osób, które zginęły przez partactwo lekarzy: 298364
Liczba osób, które mogłyby żyć gdyby leki i opieka medyczna były powszechne i tanie: 209358034

Wniosek: jeżeli chcecie coś dobrego zrobić żeby zwiększyć szansę na przeżycie pacjentów - oglądajcie Housa!

kaiel

2014-02-08, 18:47

trafiło sie ślepej..

Sayagin666

2014-02-08, 18:50
pie**olenie - pewnie to był kawałek odłamka z II wojny...

skasowane

2014-02-08, 18:52
Psioczycie na lekarzy ale zapie**alacie do nich jak anuski bolą :P psioczycie na policje ale zapie**alacie do nich jak dzieciaki was napadną "ale ja nie mogę mu jebnąć bo mi 10 lat dadzą staliniści111" wyłączcie TV, włączcie myślenie

KrisCFC

2014-02-08, 18:53
bloodwar napisał/a:

Liczba uratowanych pacjentów dzięki serialowi "Dr. House" - 1
Liczba osób, które zgineły, bo lekarz był pijany: 233
Liczba nieuratowanych osób, które zginęły przez partactwo lekarzy: 298364
Liczba osób, które mogłyby żyć gdyby leki i opieka medyczna były powszechne i tanie: 209358034

Wniosek: jeżeli chcecie coś dobrego zrobić żeby zwiększyć szansę na przeżycie pacjentów - oglądajcie Housa!



Zmartwię Cię.. ale liczba ocalonych przez ten serial dzięki temu tematowi wzrosła do 2... kiedyś (ale nie na sadolu) było o jakiejś babce która powiedziała lekarzom że oglądała Housa i tam były dokładnie te same objawy.. bo oni nie wiedzieli jak ją leczyć. :)

zonk

2014-02-08, 19:14
Dziwne te historie. Lekarze nie widzą jak to leczyć a scenarzyści tak.

96ThugLife96

2014-02-08, 20:43
dr House tez mi pomogl uzaleznilem sie od sadola zona narzeka sex mniej wazny od sadola

br...........en

2014-02-08, 21:09
96ThugLife96 napisał/a:

dr House tez mi pomogl uzaleznilem sie od sadola zona narzeka sex mniej wazny od sadola


Tak tak k***a, a to wszystko w wieku 18 lat...

HaSz23

2014-02-09, 10:07
KrisCFC@ Ta sytuacja miała miejsce w Polsce a pisała o tym "Angora" jakies 3 mc temu :D

feranos

2014-02-09, 11:52
Cudze chwalicie swego nie znacie, ale dobra po co historia z Niemiec? Słyszałem o Polce, u której nikt nie potrafił nic zdiagnozować, a ona oglądając house'a zdiagnozowała u siebie zespół Cushinga i okazało się, że faktycznie na to chorowała.

FatboyFat

2014-02-09, 12:10
pie**olenie. Mam w rodzinie lekarza (z dr przed nazwiskiem, więc nie byle jaki pediatra świezo po specjalizacji) i dwie pielęgniarki. Wujas opowiadał jak kiedyś na spokojnym dyżurze włączyli przypadkiem tego całego House'a. Był on dla nich niczym South Park czy Family Guy dla przeciętnego sadola i dawno się tak nie uśmiali. Mama i ciocia potwierdzają, ze tak jest.

Kwitując nasze rodzime produkcje powiedział, że to gówno, ściema i syf. Wiecie co jest w nich najgorsze? Że pokazują rzeczy, które człowiekowi przypomną się w sytuacji kiedy może uratować komuś życie- masaż serca. W serialach robi się go na miękkim łóżku i wygodnej podusi. W normalnej sytuacji wpie**ala się pod pacjenta specjalną deskę reanimacyjną (na SOR i OIOM mają) albo kładzie na czymś innym sztywnym, a poduszka jest wypie**alana w pierwszej kolejności. No ale doktor Zosia napie**alała na materacyku i poprawiła podusie, zeby miał wygodniej.

Inna sprawa, to reakcje ludzi. Naoglądają się w serialach, że wszystko im wolno, a lekarze uratują każdego, nawet w najgorszym stanie. Nie rozumieją, że szpital to nie świątynia cudów, a później prokuratura, że dziecko z rozległymi poparzeniami, które śmigłowcem przylatuje do szpitala zmarło. I że wina szpitala. No i publiczne oskarżenia, jeżdzenie ro prokuratury na przesłuchania i zajęta cała dokumentacja medyczna.

stalowyszczur

2014-02-09, 13:26
@up
W polskich szpitalach diagnostyka praktycznie nie istnieje. Jesli chorujesz na cos rzadkiego to nachodzisz sie od lekarza do lekarza, w przypadku znacznego pogorszenia zdrowia wezma cie do szpitala, stwierdza ze nie za bardzo wiedza o co kaman, wyjebia przy pierwszej okazji, zdechniesz, po problemie.

Zatem niech sie twoi krewni smieja dalej, ciekawe czy widzieli na zywo jak wyglada dobry prywatny szpital w Stanach.