18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dambe

zwierzak30 • 2020-03-05, 21:27
Dambe - afrykański boks dla biednych.

Wywodzi się ona z plemienia Hausa, którego członkowie byli cenionymi rzeźnikami. To oni przy okazji różnych festiwali odwiedzali wioski, a następnie organizowali turnieje dambe.
Czenu i po co?
W Nigerii panuje bieda, wielu mieszkańców żyje za kilka dolarów miesięcznie, a ten sport daje im możliwość wybicia się ponad ubóstwo. Wystarczy, że ma się dar do bójki.
Zasady są na tyle proste, że każdy je rozumie. :niggasmile: Każda walka składa się z trzech rund, które nie mają limitu czasowego. Runda kończy się w momencie, gdy sędzia zauważy za małą aktywność wojowników, któryś prosi o przerwę albo dotknie ręką lub kolanem ziemi.

Czarni nie gęsi,własne napie**alanki mają. :)

:niggasmile:

AbelardG

2020-03-05, 21:32
Czy murzyn wymyślił coś kiedyś mądrego?

sothis

2020-03-05, 21:37
Fajnie się to ogląda. Widać, że uczciwie i bez ustawianych walk :)

supercharger

2020-03-05, 21:40
Fajny początek.Tzw. reanimacja na stojąco

MadeInRussiaTV

2020-03-05, 21:40
A później taki trafi do UFC czy Boksu i będzie każdego rozpie**alał :)

cukierek1980

2020-03-05, 21:44
Ciekawe że nie wymyślili jeszcze, że bardziej naturalne i wygodniejsze jest bicie dwoma rękami :D

ProVVe

2020-03-05, 22:02
MadeInRussiaTV napisał/a:

A później taki trafi do UFC czy Boksu i będzie każdego rozpie**alał



Chyba śmiechem... Bo co tu za rzucanie zaklęć się odpie**ala to głowa mała

koras24

2020-03-05, 22:08
Boksem to Ty tego nie nazywaj.

psych

2020-03-05, 22:41
no czegoś takiego to ja nie widziałem

n3grom

2020-03-05, 23:11
MadeInRussiaTV napisał/a:

A później taki trafi do UFC czy Boksu i będzie każdego rozpie**alał



To nasze sebixy lepiej machaja zapalkami

saves

2020-03-05, 23:32
Przegranego opylają za paczkę fajek.

freaky

2020-03-06, 10:38
Żaden boks, żadne zapasy, czy wrestling. Sportem narodowym murzynów są głodowe igrzyska i trwają cały rok.

Wiewór

2020-03-06, 10:46
Murzyńska starszyzna się zebrała.
-hej mamy biedę jak na Podkarpaciu, śmierdzi ch*jem jak w Indiach, nie ma wody nie ma pracy. Musimy coś zrobić.
*cała wioska myśli*
-może wybudujemy studnię i zasiejemy pole?
-eeeee nie. Chodźmy na ugor. Dwóch się będzie napie**alać a reszta będzie patrzeć.
-genialne. Chodźmy.

Ja...........ro

2020-03-06, 13:41
Przeciez nawet Najman by im naj***ł... byle pięściarz ze sredniej ligi nakladłby im takich cepów i rozj***l kazdego zawonika, ba, nawet i 10 z rzedu jednego dnia, ze by go tam spalili w oponie za czary albo sprzedanie dusze diabłu za umiejetnosci niezwyciężonego wojownika...

Nie no serio, niechże sie tam wybierze jakis dobry zawodnik z polskiej ligi bokserskiej wraz z kamerami i zrobi reportaż jak oklada kazdego murzyna. Albo lepiej! Niech tam wyślą Karolinę Koszewską! Ogladalbym, jak polska baba spuszcza im także po kolei wpie**ol i w rezultacie zgadnia wszystkie kurczaki dla siebie lol