18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Siberian_Meat_Grinder

2017-09-20, 20:30
HalfGod napisał/a:

Policja to powinni być ludzie zrównoważeni psychiczni i fizycznie. Mający pojęcie o prawie i ludzkiej moralności



Ostatnio w pewnym mieście wojewódzkim 3 Policjantów zawiesili - za moralność. Jeden zmienił kwalifikację czynu - napisał tirowcowi za pasy, zamiast za tonaż (100zł vs. 500zł) - bo szkoda mu się chłopa zrobiło. Uszczuplił tym skarb państwa i potwierdził nieprawdę w notesie służbowym - poleci z roboty z wyrokiem sądu. A podpie**olił go ... ten tirowiec, którego zrobiło mu się żal - musiał być konkretny JP - nagrał telefonem całą sytuację.

Dwóch kolejnych odstąpiło od ukarania dziadka w Tico za przekroczenie prędkości - 25km/h (115/90). Dziadek płakał, że renta, że nie ma kasy. To go pouczyli - "jedyną" winą ich było to, że tego pouczenia nie wpisali w notatniki. Natomiast pech chciał, że w ten radiowóz BSW miało na kablach (polowali na takiego jednego starego łapówkarza) - i postanowili przypie**olić się do byle czego sprawdzając, czy rzeczony patrol skrzętnie prowadzi dokumentację służbową. No i wyszedł kwas - BSW nagrało, że dziadek został pouczony, a pouczenia nie ma zapisanego w notesie. Oczywiście dostali zarzuty prokuratorskie z art. 231 KK § 1. Chcą im usilnie przybić jeszcze §2 ... w tej sytuacji skończy się prawdopodobnie na dyscyplinarce, zabraniu dodatku służbowego (jakieś 500zł) i zawieszeniu na kilka lat awansów. Do tego syf w papierach i niemożność znalezienia sobie lepszego etatu - bo nikt nie będzie chciał u siebie "karanego" ...

Noniesondze napisał/a:

Przemiłego policjanta spisać z imienia i nazwiska i razem z nagraniem wrzucić skargę gdzie trzeba



No i co to da? Skoro prowadzą czynności zgodnie z prawem? Wytłumaczą się ze wszystkiego - powód kontroli? Wesele - driver mógł być po spożyciu ... tyle. Możesz nawet płakać, że to stereotyp itp, a oni przedstawią jakieś tabelki, wyniki i to przejdzie. Zamiast normalnie powiedzieć "nie znam typa", to granie cwaniaka tak się właśnie kończy.

(Dodatkowo podpowiem pewną rzecz - umundurowany policjant gdy zaczyna jakieś czynności w stosunku do naszej osoby musi się przedstawić z imienia i nazwiska + stopień służbowy i ewentualnie jednostkę z której pochodzi (nieumundurowany ma dodatkowo obowiązek okazania legitymacji w sposób umożliwiający odczytanie bla bla). Musi podać to jedynie osobie wobec której podejmuje czynności służbowe, nikt inny nie może od niego tego oczekiwać - nie można podejść sobie do policjanta na ulicy i zażądać przedstawienia się. Policjant musi to zrobić wyraźnie w sposób dający się ewentualnie zanotować. Jeżeli nie dosłyszycie - poprosić, by powtórzył. Musi to zrobić raz, na początku - później nie ma już takiego obowiązku. Także sugeruję słuchać i zapamiętać - bo później gdy podczas interwencji w przypływie kozactwa będziecie chcieli "zwolnić policjanta z pracy" i nagrywając telefonem zaczniecie robić z siebie idiotę w stylu "podaj mi swój numer i imię i nazwisko" już po rozpoczętej interwencji, to policjant stwierdzi tylko: "przedstawiałem się na początku - dlaczego pan nie słuchał i mnie lekceważył?"

sztuka2702

2017-09-20, 20:51
Powinni kolczatkę rozłożyć , motocyklistę wyjebac a bandę weselnych pedałów spakować

krzaki1910

2017-09-20, 21:21
Bardzo proszę - niech się wypowie jakiś ekspert co z tą gaśnicą a konkretnie czy policja może przyj***ć się do "przeterminowanej" gaśnicy? Podkreślam - ekspert, nie debil, któremu się wydaje, że wie i musi się kłócić do samego końca nie mając zielonego pojęcia bo przecież życiową hańbą jest przyznanie się do niewiedzy.

Mandat za brak gaśnicy (ewentualnie za gaśnicę przeterminowaną, ale tego dowiedziałam się bezpośrednio od policjanta podczas kontroli) to 50zł. Ostatecznie mi podarowali ale datę sprawdzał i coś tam się czepiał.

TFU.Bolek

2017-09-20, 21:37
robert924 napisał/a:

A ja miałem ubaw

Mogli spałować młodego bo darł ryja niemiłosiernie



Ty to jednak ch*joza jesteś, żebyś wlazł w klocki lego.

Gonzo971

2017-09-20, 21:58
Się j***ny szczyl chciał wykazać! Co to będzie jak się skończą Ci co służyli w latach 90? Pierdnąć nie będzie można przy kontroli bo obraza munduru ale nawet konia będzie walił w regulaminowym tempie!

~Angel

2017-09-20, 22:43
krzaki1910 napisał/a:

Bardzo proszę - niech się wypowie jakiś ekspert co z tą gaśnicą a konkretnie czy policja może przyj***ć się do "przeterminowanej" gaśnicy? Podkreślam - ekspert, nie debil, któremu się wydaje, że wie i musi się kłócić do samego końca nie mając zielonego pojęcia bo przecież życiową hańbą jest przyznanie się do niewiedzy.

Mandat za brak gaśnicy (ewentualnie za gaśnicę przeterminowaną, ale tego dowiedziałam się bezpośrednio od policjanta podczas kontroli) to 50zł. Ostatecznie mi podarowali ale datę sprawdzał i coś tam się czepiał.



W materiale filmowym masz wypowiedź policjanta:


jantar.

2017-09-20, 23:38
Widać, że policjant musiał się przypieprzyć i przysadzał się dla zasady, dlatego murzyńska pała mu w dupę. Gdyby mi coś takiego odpieprzył... wolę nie myśleć. Wk*** na całe wesele :/

Siberian_Meat_Grinder

2017-09-21, 15:32
krzaki1910 napisał/a:

Mandat za brak gaśnicy (ewentualnie za gaśnicę przeterminowaną, ale tego dowiedziałam się bezpośrednio od policjanta podczas kontroli) to 50zł. Ostatecznie mi podarowali ale datę sprawdzał i coś tam się czepiał.



nie ma prawa sprawdzać daty przydatności gaśnicy, bo nie ma takich uprawnień. Ma jedynie obowiązek sprawdzić czy jest, czy znajduje się w miejscu łatwo dostępnym (tutaj się nikt nie przypie**oli do Ciebie - miejsce łatwo dostępne ma być dla Twojej osoby, nie dla niego) oraz czy jest utrzymane w "należytym stanie i jest gotowe go użycia" (prościej mówiąc - ma mieć zaworek i wyglądać w miarę - a nie jakiś zardzewiały kawałek puszki).Pozdro.

A ogólnie mandat za niepełne wyposażenie pojazdu (gaśnica, trójkąt) to nie 50zł, ale OD 50zł DO 200zł (art. 96§1, pkt.5 KW w zw. z art 66 PRD)

voidinfinity

2017-09-21, 17:17
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

"należytym stanie i jest gotowe go użycia"



W zasadzie to można się przypie**olić, czy gaśnica bez ważnego atestu jest gotowa do użycia.

Można zawsze nie przyjąć mandatu i się po sądach bujać - bo wypyskować i tak się nic nie wypyskuje.

Siberian_Meat_Grinder

2017-09-21, 20:45
@up:

przypie**olić się można - ale nie zrobi tego policjant. Musi być jakiś BHP-owiec z uprawnieniami albo Strażak. No i ogólnie wydaje mi się, że policjant raczej na temat "gotowości do użycia" wiele miał do powiedzenia nie będzie - bo po prostu nie ma do tego podstaw ani przeszkolenia.