18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy w USA panuje system rasistowski?

Szogun88 • 2020-06-02, 22:22
W ramach przypomnienia o rasizmie w USA.


nwonigers

2020-06-02, 22:29
nie ogladam. tak panuje rasizm. a ofiarami tego rasizmu sa biali ludzie.

NataliaW

2020-06-02, 22:42
Murzyn mądrzejszy od białego... Niespotykane? A jednak!

Jackub10000

2020-06-02, 22:44
Rasizm nie rasizm. Fajna dyskusja nad socjalem i odpowiednikiem 500+ w USA i sebixami i grazynami. Konkluzja jedna= nieroby na socjalu ciągle krzyczą że ich prawa są ograniczane. Więc czy USA czy Polska to wszędzie jest ten sam problem ,, bo mi się należy" nikt nie mówi ,, moim obowiązkiem jest"

Gamera

2020-06-02, 22:50
Mieszkając od dziecka w USA uważam, że najbardziej rasizm doskwiera białym. Prosty przykład z którym się spotkałem to poziomy szkół secondary i postsecondary( czarnoskórzy mają o wiele lepiej). Mając jeden z najlepszych wyników na universytet dostałem sie będąc w połowie listy. Górna część listy to głównie czarnoskórzy z wynikami jak idioci oderwani od grzebania w nosie. Mając co roku bardzo dobre wyniki, koncząc z wyróżnieniem Syracuse University(jeden z najlepszych wyników dekady) dostawałem niższe stypendium niż czarnoskórzy z gorszymi wynikami z zamożniejszych rodzin. TO BIALI W USA SĄ DYSKRYMINOWANI.

radek1600

2020-06-02, 22:55
Nie sądziłem że to będzie mówił murzyn, napewno nic nie zostało zmajstrowane te nagranie ? :shock:

Don_Beck

2020-06-02, 22:59
Szkoda że nie wyglądało to tak:

- Give me an expample of racism
- you're a nigger

burn1878

2020-06-02, 23:46
Piwo za wojdę idei! Szerzmy wartościowy kontent

bloodwar

2020-06-02, 23:47
Skoro uważają, że sa dyskryminowani za kolor skóry niech jadą sobie do Afryki - tam nikt ich nie będzie dyskryminował za to, bo tam niemal każdy jest czarny! A narzekających lewaków wysłać do krajów Afryki gdzie jest odwrócony apartheid - wtedy dopiero poczują na własnej skórze co to znaczy miłość czarnoskórego do białego! Z Murzynami w USA jest tak samo jak z muzułmanami w Europie - narzekają, że w Europie nie ma szariatu i chcieliby go wprowadzić, choćby i siła zapominając, że wszyscy oni uciekli z krajów w których jest szariat i że są to w większości najbiedniejsze państwa w regionie. A jedyny bogaty kraj z szariatem (Arabia Saudyjska) ich nie chce :)

PS: Artykuł o rasistowskim, niesprawiedliwym traktowaniu Murzynów w dziale "inne czarności" - heheszki :)

superafgan87

2020-06-02, 23:55
Z jednej strony zgadzam się z tym co mówi, z drugiej jest czarny

Ferdek5555

2020-06-03, 00:01
Świetnie, że to wrzuciłeś. Również książka "Gdzie Ci mężczyźni" Zimbardo podaje dokładnie taką samą przyczynę obecnej sytuacji. Zbyt wysoki socjal dla głównie samotnych matek powoduje wychowanie dzieci w niestabilnym środowisku rodzinnym co z kolei skutkuje "wyprodukowaniem" człowieka całkowicie nieprzystosowanego do życia w społeczeństwie.

polakwrocek

2020-06-03, 00:14
Tutaj may rzadki przypadek murzyna, czyli człowieka o czarnej karnacji.
Nie mylić ze znacznie częściej występującym homo niger , czyli murzyn zwyczajny.

Miles87

2020-06-03, 00:45
Nawet murzyn udowadnia że jedyni rasiści to polaczki - tacy z sadola :) warci 500 zł.

outsidethebox86

2020-06-03, 00:52
Gdy mieszkałam w UK, strach w pracy było takiemu ciemnoskóremu uwagę zwrócić, żeby wziął się za robotę, bo zaraz mówił o dyskryminacji i rasizmie, w collegu nauczyciele też bali się zwracać uwagę na ich chamskie zachowanie i odzywki, bo było podobnie. W dupach im się poprzewracało od nadmiaru praw, przywilejów, dogodniejszego socjalu i ciul wie czego jeszcze.

KaprysLosu

2020-06-03, 03:07
no szacun, bambo, który rozumie, że banany nie spadają z nieba. Aż się boję, co musi czuć ten pseudo dziennikarz jak widzi codziennie swoją białą buźkę w lustrze...