18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy to jest krzew?

HappyMoviex • 2015-03-05, 21:09
Rolniczy z programu: rolnik szuka żony i bardzo trudne pytanie ;)

jamall91

2015-03-06, 03:28
" uho82
bo rolnicy tacy są przeważnie, tępe ch*je "

Przeważnie, to nie ładnie generalizować. Ten rzeczywiście, intelektem nie grzeszy.
Prawdziwi rolnicy posiadają jednak wiedzę na temat makro i mikroskładników, wiedzą co warto w danym miejscu wysiać, posadzić, czym herbicydować oraz kiedy i jakiego pestycydu użyć, by mieć zdrowy plon, i zwalczyć chwasty. Wie też, jakiego nawozu użyć, i w jakiej dawce.
Sam znam sadowników, którzy potrafią po drzewku czy też owocu rozpoznać, nie tylko gatunek ale i odmianę ( co w przypadku mnogości odmian jabłek, wiśni, czy śliwek do łatwych nie należy). Znają i są w stanie zidentyfikować mnóstwo chorób, szkodników i chwastów, wiedzą też, jak je zwalczać.
I takimi właśnie ludźmi są przeważnie rolnicy.

A co do strajków to temat rzeka, skoro gość wydaje więcej na pasze dla świń, niż weźmie za nie kasy, czy też więcej wydaje na opryski i nawozy, niż otrzyma za plony to nie dziwcie się, że strajkuje. Produkcji nie zmieni, bo za dużo wtopił w maszyny.
Czepiacie się drogich traktorów, koparka budowlańca tyle samo kosztuje, i jedni i drudzy muszą zainwestować w porządny sprzęt by zarabiać, jednak gdy w rządzie są ku...y to i jedni i drudzy mają kłopoty (pamiętacie ile firm budowlanych zbankrutowało przed euro?), I pamiętajcie wszyscy, nie strajkujący, że wasze 1800 na rękę, to 2500 brutto, a 3000 kosztów pracodawcy, a z waszej wypłaty zapłacicie jeszcze w trakcie zakupów akcyze i vat. Was też rząd r*cha, odbierając ponad połowę dochodów.

Cryo

2015-03-06, 05:36
Właśnie takich debili lansuje się w ch*jowej telewizji

oczami20latki

2015-03-06, 06:23
k***a niedojeby jak tępą sp***oliną trzeba być żeby wierzyć, że to nie jest ustawione :krejzi:

NastyRascal

2015-03-06, 06:43
@oczami20latki
jak czytam twoje posty to mam nieodparte wrazenie ze chcesz na sile zaistniec na tej stronie.
ale za ch*ja ci nie idzie.

Yoka_Brotherrr

2015-03-06, 06:44
MaszAyahuaskę napisał/a:

Ja pie**olę Karol to się chyba kąpie we formalinie.



albo tak go wysuszyło od tych jego anegdotek :amused:

en...........ea

2015-03-06, 08:37
Ja znam wielu rolników, którzy elegancko prosperują i do debili bym ich nie zaliczył, a do ogarniętych ludzi, którzy jeszcze stanowią bastion normalności i poszanowania podstawowych wartości w tych dziwnych czasach wynaturzeń. O wiele więcej debilizmu widzę i słyszę w tramwaju jak rano jadę na uczelnie czy do pracy.

kenzol

2015-03-06, 09:55
santaxl napisał/a:

protestuj więcej krusowa k***o



saves napisał/a:

Jemu komornik powinien traktor zabrać. I tak pewnie używa go do pędzenia bimbru.



uho82 napisał/a:

bo rolnicy tacy są przeważnie, tępe ch*je



Za duzo w dupce co? Półki sklepowe pelne zarcia, to mozna jechac po rolnikach...

lizardhino

2015-03-06, 10:14
jamall ma racje: jeśli nie posiadasz wiedzy jak prowadzić gospodarstwo skazujesz się na porażke i głód.
Ale to jest oczywiste.
Telewizja lansuje rolników jako chciwych i niezadowolonych: dopłaty,nowy sprzet,tańszy krus od zus,
majątek w postaci ziemii, itd.
Chcą skłócić wszystkie grupy społeczne między sobą,chcą nas rozbić.