18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Czy „Porsze jest gorsze”

baronturbina • 2022-05-22, 19:29


Wyścig dwóch tytanów szos.

radek225

2022-05-22, 19:51
Tak to jest jak myślisz że mając pieniądze to masz także wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Mając sportowy samochód / motocykl to masz tylko sportowy samochód samochód / motocykl. Przydałby się jeszcze jakiś instruktor z doświadczeniem.

baronturbina

2022-05-22, 19:58
radek225 napisał/a:

Tak to jest jak myślisz że mając pieniądze to masz także wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Mając sportowy samochód / motocykl to masz tylko sportowy samochód samochód / motocykl. Przydałby się jeszcze jakiś instruktor z doświadczeniem.


Na nauce jazdy nie ma doskonalenia z np. Jazdy w zimę, wychodzenia z poślizgów itp. Pierwszy śnieg wielu kierowców weryfikuje, tak samo jak duża moc pojazdu przy braku doswiadczenia :-)

radek225

2022-05-22, 20:21
baronturbina napisał/a:

Na nauce jazdy nie ma doskonalenia z np. Jazdy w zimę, wychodzenia z poślizgów itp. Pierwszy śnieg wielu kierowców weryfikuje, tak samo jak duża moc pojazdu przy braku doswiadczenia



Oczywiście, że masz rację. Czego można wymagać od metod nauczania pamiętających jeszcze zabór pruski. Nigdy nie byłem uczony, tylko byłem tresowany, jak zdać test. To że mam jakąś wiedzę i umiejętności nie zawdzięczam żadnej szkole, tylko sobie. W całym procesie edukacji spotkałem tylko dwóch prawdziwych nauczycieli, którzy naprawdę chcę chcieli przekazać wiedzę, a nie odpie**olić lekcję i iść do domu. Pani od biologii jest teraz wicedyrektor mojego byłego liceum, a wuefista który postawił sobie za cel w krzesania czegoś ze mnie jest teraz trenerem piłkarskim i można go bez problemu znaleźć na Wikipedii. Ale szkoły jazdy w Polsce dalej tkwią w XIX wieku. Masz pan zdać egzamin, a prowadzić nauczysz się w praktyce. I stąd później się słyszy, że 19-latek z BMW zabił siebie oraz czwórkę znajomych wracając z dyskoteki. Albo masz obrazki jak powyżej. Chociaż ja mając jakiś Uber drogi motocykl, albo supercara lub hipercara, i nie mając rajdowej przeszłości zapisał bym się do jakiejś szkoły jazdy, lub do jakiegoś byłego rajdowca, który pokazał by mi jak poprawnie z takiego sprzętu korzystać. Bez takich umiejętności jedyne kim będziesz posiadając taki samochód to mistrzem prostej.

dżonyłojlker

2022-05-22, 21:17
radek225 napisał/a:

Tak to jest jak myślisz że mając pieniądze to masz także wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Mając sportowy samochód / motocykl to masz tylko sportowy samochód samochód / motocykl. Przydałby się jeszcze jakiś instruktor z doświadczeniem.



Kiedyś przy kupnie niektórych aut, trzeba było przejść obowiązkowe szkolenie. Teraz już się tego nie praktykuje i dlatego widzimy filmiki na których starzy plejboje rozpie**alają ferarki i korwety na prostej. Tu np. stary ch*j żmiję rozj***ł https://www.sadistic.pl/t/557571

przemo3251

2022-05-22, 22:12
KapejloneK napisał/a:

Kiedyś przy kupnie niektórych aut, trzeba było przejść obowiązkowe szkolenie. Teraz już się tego nie praktykuje i dlatego widzimy filmiki na których starzy plejboje rozpie**alają ferarki i korwety na prostej. Tu np. stary ch*j żmiję rozj***ł



widać nigdy nie jezdziłes takimi autami. Stracić trakcje na prostej to żaden problem a brak lub uposledzone systemy nie pomogą. To nie nowy merc czy bmw że na pełnym gazie komp zrobi wszystko za kierowce i nie pozwoli obrócić auta. Jak dołożymy do tego amerykanski automat to nigdy nie wiesz kiedy przerzuci bieg i cała moc pójdzie nagle na koła

Kolorowy

2022-05-22, 22:16
Ja tam jeżdżę 600 konnym BMW i nigdy takich problemów nie mam. Nie mam, bo potrafię jeździć.

barni123pl

2022-05-22, 22:19
zerwało chłopu kaptur z głowy

dżonyłojlker

2022-05-22, 22:25
przemo3251 napisał/a:

widać nigdy nie jezdziłes takimi autami. Stracić trakcje na prostej to żaden problem a brak lub uposledzone systemy nie pomogą. To nie nowy merc czy bmw że na pełnym gazie komp zrobi wszystko za kierowce i nie pozwoli obrócić auta. Jak dołożymy do tego amerykanski automat to nigdy nie wiesz kiedy przerzuci bieg i cała moc pójdzie nagle na koła



Ty mnie chcesz synek pouczać i pie**olisz o "amerykańskim automacie" :facepalm: i nie chodzi tu o utratę trakcji, a o jej załapanie, jedno koło bardziej się napędza, a gdy złapie przyczepność to wtedy wypie**ala. Myśl trochę.

baronturbina

2022-05-22, 22:36
Kolorowy napisał/a:

Ja tam jeżdżę 600 konnym BMW i nigdy takich problemów nie mam. Nie mam, bo potrafię jeździć.


Andrzejek1, nie zmyślaj.

tranzystor

2022-05-22, 22:41
Rurki i motocykl, efekt do przewidzenia

djpyza

2022-05-22, 23:38
baronturbina napisał/a:

Na nauce jazdy nie ma doskonalenia z np. Jazdy w zimę, wychodzenia z poślizgów itp. Pierwszy śnieg wielu kierowców weryfikuje, tak samo jak duża moc pojazdu przy braku doswiadczenia



ty to lepiej zamilcz bo ty jedyne jakie doświadczenie które masz to marszczenie freda !

baronturbina

2022-05-22, 23:45
djpyza napisał/a:

ty to lepiej zamilcz bo ty jedyne jakie doświadczenie które masz to marszczenie freda !


Emil. Wiem ze na Podlasiu nie trzeba mieć prawa jazdy na furmankę, albo wózek na złom czy na ziemniaki. W byciu nikim napewno nigdy cię nie dogonię, wiec chapeau bas, podlaski filozofie.

to...........10

2022-05-23, 00:56
Kolorowy napisał/a:

Ja tam jeżdżę 600 konnym BMW i nigdy takich problemów nie mam. Nie mam, bo potrafię jeździć.



Klawiatura Ci szwankuje :D
Zabrakło przecinka: "60,0 konnym BMW" :P